FOTO E cea mai înfocată fană a AC Milan, iar imaginile ei sunt răvășitoare: ”Ciao, bella!”

Fabiana Britto e cea mai nouă senzație a Italiei. Chiar dacă e de origine braziliană, ea a reușit să se afirme în peninsulă și a cucerit inimile multor bărbați. Tânăra e vedetă

FOTO Cea mai nouă senzație a Italiei e o fană înfocată a lui AC Milan, iar imaginile cu ea sunt răvășitoare: ”Ciao, bella!”

AC Milan este pe cale să se despartă de Higuain

AC Milan este nemulțumită de evoluțiile lui Gonzalo Higuain (30 de ani) și nu ar plănui să îi mai activeze clauza de cumpărare de la Juventus, conform jurnaliștilor de la calciomercato.

29 Noiembrie 2018

Bonucci nu se mai oprește din ironii la adresa lui AC Milan: "Am de recuperat prezențele pierdute anul trecut în Champions"

Leonardo Bonucci, 31 de ani, nu a ratat încă o ocazie să o atace pe AC Milan, fosta sa echipă din Seria A. Jucătorul italian a ieșit în fața jurnaliștilor după meciul

19 Noiembrie 2018

MUNTENEGRU - ROMÂNIA // Plecarea lui Stanciu la AC Milan e considerată o mutare excelentă: "Are tot ce îi trebuie"

Muntenegru și România se înfruntă marți în ultimul meci al grupei din Liga Națiunilor. Adam Marusic (26 de ani), starul muntenegrean de la Lazio, crede că Nicolae Stanciu (25 de

MUNTENEGRU - ROMÂNIA // Stanciu la AC Milan, mutare excelentă pentru starul din Serie A al adversarilor: "Are tot ce îi trebuie"

Muntenegru și România se înfruntă marți în ultimul meci al grupei din Liga Națiunilor. Adam Marusic (26 de ani), starul muntenegrean de la Lazio, crede că Nicolae Stanciu ar

18 Noiembrie 2018

AC Milan are infirmeria plină! 7 jucători cu accidentări grave, alți 3 incerți! Gattuso pregătește un 3-5-2 contra lui Lazio

Problemele lui AC Milan în acest sezon par fără sfârșit. Rossonerii au infirmeria plină, cu 7 accidentați și alți 3 fotbaliști care acuză probleme. Lazio - AC Milan se va disputa

ROMÂNIA - LITUANIA 3-0 // Nicolae Stanciu, despre mutarea la AC Milan: "Mi-ar părea rău să plec"

Nicolae Stanciu (25 de ani) a fost unul dintre cei mai buni tricolori în victoria României cu Lituania, scor 3-0. Mijlocașul de la Sparta Praga a comentat zvonurile potrivit cărora ar fi

ROMÂNIA - LITUANIA 3-0 // Nicolae Stanciu, despre mutarea la AC Milan: "Îmi doresc mult să câştig un trofeu acolo"

Nicolae Stanciu (25 de ani) a fost unul dintre cei mai buni tricolori în victoria României cu Lituania, scor 3-0. Mijlocașul lui Anderlecht a comentat zvonurile potrivit cărora ar fi

12 Noiembrie 2018

Higuaín a cerut scuze pentru criza de nervi din AC Milan - Juventus 0-2: ”Iertați-mă, nu sunt robot”

Atacantul Gonzalo Higuain, care a ratat un penalty contra fostei sale echipe, a fost eliminat cu două” galbene” în aceeași fază. Înlocuitorul său, Ronaldo, a marcat

11 Noiembrie 2018

AC MILAN - JUVENTUS, liveTEXT ACUM » Deschidere de scor în minutul 8

AC Milan și Juventus Torino se înfruntă ACUM. Partida e liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport și TV Digi Sport. live » AC Milan - Juventus 0-1A marcat: Mandzukic

AC MILAN - JUVENTUS, liveTEXT ACUM + VIDEO » Deschidere de scor în minutul 8

AC MILAN - JUVENTUS 0-2 // VIDEO + FOTO Ronaldo, de neoprit în Italia! Campioana en-titre se desprinde în clasament

Juventus Torino s-a impus în derby-ul cu AC Milan, scor 2-0, și își consolidează poziția de lider în Serie A.  AC Milan - Juventus 0-2Au marcat: Mandzukic '8, Cr. Ronaldo

10 Noiembrie 2018

DINAMO - FCSB // Diferență uriașă față de restul lumii! » Capitolul la care Dinamo - FCSB este peste Barcelona - Real Madrid sau Inter - AC Milan

Dinamo și FCSB se joacă duminică, în Derby de România. Meciul începe la ora 21:00, în direct pe TV Digi, TV Telekom, LookTV și liveTEXT, video + foto pe GSP.ro. De-a

DINAMO - FCSB // Derby prietenesc » Capitolul la care Dinamo - FCSB este peste Barcelona - Real Madrid sau Inter - AC Milan

Dinamo și FCSB se joacă duminică, în Derby de România. Meciul începe la ora 21:00, în direct pe TV Digi Sport, TV Telekom Sport și LookTV și liveTEXT, video și foto pe

05 Noiembrie 2018

VIDEO Zona Romagnoli » Al doilea gol decisiv în prelungiri în 4 zile pentru AC Milan

Căpitanul rossonerilor a semnat altă victorie pe final. Aseară, a marcat în al minutul 90+7, după ce în restanța cu Genoa a speculat gafa lui Ionuț Radu în 90+1. VEZI VIDEO!

04 Noiembrie 2018

UDINESE - AC MILAN // FOTO Victorie agonizantă pentru AC Milan » "Diavolii" au dat lovitura pe final într-un meci care s-a terminat după 10 minute de prelungiri

AC Milan a câștigat dramatic pe terenul lui Udinese, 1-0, după un gol reușit de Alessio Romagnoli în minutul 90+7, la capătul unui meci care s-a terminat după 10 minute de

31 Octombrie 2018

VIDEO Ionuț Radu, gafă la golul victoriei lui AC Milan » Genoa a pierdut pe San Siro la ultima fază!

Genoa, cu portarul Ionuț Radu titular, a fost învinsă pe San Siro de AC Milan, scor 1-2. Milan a desschis repede scorul, în minutul 4. Suso a șutat puternic de la 20 de metri, iar

25 Octombrie 2018

VIDEO Goluri spectaculoase în Europa League » Reușită de generic în surpriza dintre AC Milan și Betis + "schemă" cu noroc la Rennes - Dinamo Kiev

Real Betis Sevilla produs surpriza în Europa League și s-a impus pe terenul celor de la AC Milan, 2-1. Andaluzii au jucat aproape perfect și s-au impus pe San Siro în etapa a treia din

Gennaro Gatusso, ca și plecat de la AC Milan! Jucătorii i-au sărit în apărare

Gennaro Gatusso a fost contestat de fani la finalul înfrângerii suferite de AC Milan în Europa League, scor 1-2, contra celor de la Betis Sevilla. Pepe Reina i-a luat apărarea

22 Octombrie 2018

VIDEO "Craiova s-a născut și a murit odată cu mine" » Testamentul lui Balaci: cum l-a înfruntat pe "omul în jurul căruia nici musca nu roia", ce l-a enervat în ziua returului cu Benfica, cum a fost singura noapte ca fotbalist la AC Milan

În urmă cu 9 ani, Ilie Balaci și-a spus povestea vieții într-un episod antologic al emisiunii Replay. Reperele unei cariere fabuloase întreruptă abrupt de o accidentare și de

INTER MILANO - AC MILAN 1-0. Mauro Icardi, gol și sărut pasional: ”Cum să nu-i mulțumesc Wandei?”. Dar ce eroare, Donnarumma!

Argentinianul Mauro Icardi l-a păcălit pe portarul Milanului, schimbând direcția în ultima clipă și făcându-l să greșească la centrare, 1-0. La sfârșit, și-a

21 Octombrie 2018

INTER - AC MILAN 1-0 // Deznodământ dramatic în Derby della Madonina: golul victoriei a venit în prelungiri!

Inter a câștigt în prelungiri derby-ul cu AC Milan, 1-0, golul izbăvitor fiind reușit de Mauro Icardi, în prelungirile partidei. Derby-ul, dominat de la un capăt la celălalt de

20 Octombrie 2018

Uluitor! Fanii lui Inter Milano au muncit 3 luni pentru supercoregrafia pregătită la derby-ul cu AC Milan!

Mâine seară, pe San Siro-Meazza, se anunță un nou Derby della Madonnina cu casa închisă. Vor fi 78.000 de fani și încasări de 5 milioane de euro la Inter - Milan, mâine,

12 Septembrie 2018

Avertisment dur pentru Barcelona: "În ritmul ăsta, vom ajunge precum AC Milan"

Victor Font, un om de afaceri catalan, vrea să fie președintele FC Barcelona. E de părere că acest are nevoie urgentă de o schimbare în management. În privința stilului de joc,

Și-a lansat candidatura cu un avertisment dur pentru Barcelona: "În ritmul ăsta, vom ajunge precum AC Milan"

Victor Font, un om de afaceri catalan, vrea să fie președintele FC Barcelona. E de părere că acest club are nevoie urgentă de o schimbare în management. În privința stilului de joc,

25 August 2018

NAPOLI - AC MILAN, liveTEXT ACUM » Higuain își înfruntă fosta echipă

Napoli și AC Milan se înfruntă acum. Partida e liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 2 și TV Digi Sport 2. live » Napoli - AC Milan 0-1A marcat: Bonaventura '15

15 August 2018

AC Milan a dat două lovituri pe piața transferurilor » "Rossonerii" NU concep încă un sezon fără Liga Campionilor

AC Milan i-a transferat astăzi pe uruguayanul Diego Laxalt (25 de ani) și pe spaniolul Samu Castillejo (23 de ani). Leonardo, noul director sportiv al lui AC Milan, a promis întăriri pentru

02 August 2018

OFICIAL S-a făcut! Primele cuvinte ale lui Higuain ca jucător al lui AC Milan » S-a stabilit și cine vine la Juventus

Două sute de fani rossoneri l-au așteptat la hotel miercuri seară. Milan plătește 18 milioane pentru împrumut și 36 de milioane în 2019 pentru transferul definitiv. Bonucci se

01 August 2018

S-a făcut schimbul verii în Serie A! Higuain a ajuns la AC Milan, Bonucci e din nou la Juventus » Toate detaliile mutării

Gazzetta dello Sport anunță că Juventus și AC Milan s-au înțeles pentru a face schimbul verii. Atacantul argentinian Gonzalo Higuain, 30 de ani, ajunge la Milan, alături de fundașul

31 Iulie 2018

Schimb incredibil în Serie A! Acord între Juventus și AC Milan: Higuain merge pe San Siro » Pe cine aduc torinezii

Juventus și AC Milan pregătesc transferuri spectaculoase. Atacantul argentinian Gonzalo Higuain, 30 de ani, ar urma să fie împrumutat la rossoneri un an, cu drept de cumpărare, (18+36

Schimb incredibil în Seria A! Acord între Juventus și AC Milan: Higuain merge pe San Siro » Pe cine aduc torinezii

20 Iulie 2018

Veste uriașă primită de AC Milan! Va putea juca în acest sezon în Europa League: decizie TAS

AC Milan a primit o veste excelentă azi, aflând de la Tribunalul de Arbitraj Sportiv că va putea juca în Europa League în acest sezon. I-a admis clubului italian parțial apelul

02 Iulie 2018

AC Milan a anunțat astăzi transferurile lui Pepe Reina (35 de ani) și Ivan Strinic (30 de ani).  Portarul spaniol și fundașul reprezentativei croate au semnat din postură de jucători

OFICIAL // AC Milan a oficializat două transferuri într-o singură zi: un campion mondial și un fotbalist calificat în "sferturile" CM 2018

27 Iunie 2018

OFICIAL AC Milan a fost exclusă din cupele europene!

UEFA a decis astăzi să o excludă pe AC Milan din cupele europene și să o amendeze cu 30 de milioane de euro! Decizia nu e definitivă și va fi atacată de italieni cu recurs la TAS.

OFICIAL AC Milan a fost exclusă din cupele europene pentru două sezoane!

UEFA a decis astăzi să o excludă pe AC Milan din cupele europene pentru următoarele două sezoane și să o amendeze cu 30 de milioane de euro! Decizia nu e definitivă și va fi atacată de

19 Iunie 2018

Sporting Lisabona şi-a numit noul antrenor » Are în CV cluburi ca Fiorentina și AC Milan

Sinisa Mihajlovic (49 de ani) este noul antrenor al formaţiei Sporting Lisabona, acesta semnând un contract pe trei sezoane cu alb-verzii. Tehnicianul de origine sârbă a antrenat-o

15 Iunie 2018

Nikola Kalinici, tot mai departe de AC Milan! Croatul ar putea ajunge în La Liga

Nikola Kalinici, 30 de ani , este foarte aproape de o despărţire de AC Milan şi ar putea ajunge în Spania la Seviila, conform unor informaţii oferite de jurnaliştii italieni de la

09 Mai 2018

VIDEO + FOTO Măcel în finala Cupei Italiei! Juventus o desființează pe AC Milan și câștigă a 4-a Cupă la rând

Doar o repriză a rezistat AC Milan în fața celor de la Juventus în finala Cupei Italiei, scor 4-0. Torinezii s-au distrat în a doua repriză și au marcat de 4 ori. Chiar dacă

09 Mai 2018

liveTEXT ACUM Finala Cupei Italiei: Juventus, față în față cu rivalii de la AC Milan! A început meciul!

Juventus și AC Milan se întâlnesc de la această oră în ultimul act al Cupei Italia, la Roma, pe Stadio Olimpico. LIVE » JUVENTUS - AC MILAN 0-0 VEZI LIVETEXT PARTIDA Cele

27 Aprilie 2018

Inter nu pierde cu Juventus, AC Milan invinge la Bologna - pariuri pe Serie A

Dupa ce a cedat pe teren propriu in fata lui Napoli in etapa trecta, "Batrana Doamna" are mare nevoie de un rezultat bun in meciul Inter - Juventus Torino. "Analizand situatia la zi, Inter vine dupa

05 Aprilie 2018

OFICIAL AC Milan și-a numit antrenor! Cine va sta pe bancă tehnică a rossonerilor până în iulie 2021

Antrenorul italian Gennaro Gattuso și-a prelungit contractul cu AC Milan până în iulie 2021. Potrivit publicației italiene Calciomercato, salariul lui Gattuso va crește considerabil,

04 Aprilie 2018

liveTEXT, VIDEO și FOTO AC Milan și Inter se întâlnesc ACUM în "Derby della Madonnina"

AC Milan și Inter joacă ACUM în primul "Derby della Madonnina" din 2018. Partida e liveTEXT, video și foto pe GSP.ro și în direct pe TV Digi Sport 1. live AC Milan - Inter 0-0liveTEXT

VIDEO + FOTO Inter s-a bucurat mai puțin de un minut în derby-ul cu AC Milan

Golul marcat de Mauro Icardi în minutul 38 al derby-ului dintre AC Milan și Inter a fost anulat după ce arbitrul a consultat VAR. Mauro Icardi a tâșnit dintre Romagnoli și Bonucci

liveTEXT AC Milan și Inter se întâlnesc ACUM în "Derby della Madonnina"

AC Milan și Inter joacă ACUM în primul "Derby della Madonnina" din 2018. Partida e liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Digi Sport 1. live AC Milan - Inter 0-0liveTEXT AICI echipele de

liveTEXT de la 19:30 AC Milan și Inter se întâlnesc în "Derby della Madonnina"

AC Milan și Inter joacă astăzi, de la 19:30, în primul "Derby della Madonnina" din 2018. Partida e liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Digi Sport 1. live de la 19:30 AC Milan  -