Pandurii Târgu Jiu a anunțat că s-a înțeles cu fundașul olandez Jeffrey Ket (23 ani), care a semnat o înțelegere valabilă până în vară.  Acesta a efectuat

EXCLUSIV Transfer spectaculos al Concordiei! A luat un fost fundaș al celor de la Ajax și AZ Alkmaar

Concordia Chiajna l-a transferat astăzi pe fundașul central Milano Koenders, în vârstă de 30 ani, fost fotbalist al unor echipe importante din Olanda. Originar din Suriname, Koenders

05 August 2016

27 August 2015

liveTEXT de la 21:00 Giurgiu, oraș european! Astra lui Șumudică e la 90 de minute de grupe » AZ Alkmaar, ultimul obstacol

Astra Giurgiu a cîștigat partida tur cu AZ Alkmaar, scor 3-2. Formația lui Marius Șumudică este aproape de o calificare în grupele Europa League. Pentru a doua oară în istoria

liveTEXT de la 21:00 Astra lui Șumudică e la 90 de minute de grupe » AZ Alkmaar, ultimul obstacol

liveTEXT Echipa lui Șumudică e la 90 de minute de grupe » AZ Alkmaar - Astra 0-0

// Astra Giurgiu a cîștigat partida tur cu AZ Alkmaar, scor 3-2. Formația lui Marius Șumudică este aproape de o calificare în grupele Europa League. Pentru a doua oară în

28 August 2015

LIGA EUROPA. AZ Alkmaar - Astra Giurgiu, 2-0. Fotbalul românesc nu mai are nicio reprezentantă în cupele europene

Astra Giurgiu a pierdut, joi, scor 0-2, meciul jucat în deplasare cu AZ Alkmaar, în returul play-off-ului Ligii Europa și a ratat calificarea în grupele competiției.

23 August 2015

Vești bune pentru Şumudică! AZ Alkmaar a remizat încă o dată şi a rămas fără victorie în acest sezon

AZ Alkmaar se pregăteşte să întoarcă rezultatul din tur cu Astra, 2-3, însă în campionatul Olandei nu o duce deloc prea bine. Formaţia olandeză a terminat la egalitate pe

21 August 2015

Meci de senzaţie făcut de Astra în Europa League » Omul dorit de Steaua, cel mai bun de pe teren în meciul cu AZ Alkmaar

Astra a produs surpriza în meciul din prima manşă a play-off-ului Europa League cu AZ Alkmaar şi a învins cu 3-2, după ce în minutul 15 olandezii aveau 2-0. Băieţii lui Marius

Meci de senzaţie făcut de Astra în Europa League » Omul dorit de Steaua, cel mai bun jucător de pe teren în meciul cu AZ Alkmaar

VIDEO Coșmaar, apoi extAZ! » Astra a învins extraordinar în turul cu AZ Alkmaar, 3-2, după ce a fost condusă cu 0-2 în minutul 13

Cu un Budescu excelent, giurgiuvenii au marcat prin Boldrin, Alibec și Dandea și au prima șansă în returul din Olanda. Alkmaar a venit la Giurgiu asemenea lui West Ham. Fără vedete. Dacă

20 August 2015

LIGA EUROPA. Astra - AZ Alkmaar, 3-2. Echipa lui Șumudică a întors INCREDIBIL meciul și s-a impus la limită

Astra Giurgiu a câștigat, scor 3-2, meciul jucat, joi, pe teren propriu, cu olandezii de la AZ Alkmaar, în prima manșă a play-off-ului Ligii Europa.

Astralii nu lasă garda jos azi, cu AZ Alkmaar » De Amorim: "Va fi mai greu decît cu West Ham"

Mijlocașul William de Amorim, 23 de ani, crede că meciurile contra olandezilor de la AZ Alkmaar vor fi mai dificile decît cele împotriva englezilor, dar speră ca Astra să fie echipa ce

19 August 2015

Șumudică și-a antrenat elevii doar pe teren sintetic înainte de duelul cu AZ Alkmaar: "Să creștem viteza de joc!"

Tehnicianul vrea să-i contracareze la acest capitol pe olandezii de la AZ Alkmaar, despre care spune că l-au impresionat prin "disciplină și modul rapid în care își dezvoltă

18 August 2015

Echilibru » Cifrele duelului Astra și AZ Alkmaar le dau speranțe elevilor lui Șumudică

Cifrele duelului dintre Astra și AZ Alkmaar arată o "dublă" mult mai accesibilă pentru giurgiuveni decît ar părea la prima vedere contra unui adversar din Eredivisie. Supărat de orele de

13 August 2015

Steaua şi Astra au aflat cine le va arbitra confruntările cu Rosenborg, respectiv AZ Alkmaar

UEFA a anunţat astăzi numele arbitrilor care vor conduce meciurile echipelor româneşti în play-off-ul Europa League. Partida dintre Steaua şi Rosenborg de pe Naţional Arena va fi

10 August 2015

VIDEO Electrocutați » Trei erori evidente de care poate profita Astra în meciul cu AZ Alkmaar

Cu un singur șut pe poartă, în minutul 52, și cu o apărare fisurată la orice atac al "lăncierilor", AZ n-a avut nici o șansă. "Îmi pare rău pentru fani", și-a cerut scuze

09 August 2015

VIDEO Adversara Astrei din play-off-ul Europa League suferă la primul meci în noul sezon din Olanda » Gol de poveste primit de AZ Alkmaar

AZ Alkmaar va fi adversara Astrei în play-off-ul Europa League, însă pînă atunci mai are de jucat și în campionatul Olandei. După primele 45 de minute, AZ Alkmaar e

VIDEO Adversara Astrei din play-off-ul Europa League a suferit la primul meci în noul sezon din Olanda » Gol de poveste primit de AZ Alkmaar

AZ Alkmaar va fi adversara Astrei în play-off-ul Europa League, însă pînă atunci mai are de jucat și în campionatul Olandei. În prima etapă a campionatului olandez,

07 August 2015

Primele reacții din tabăra Astrei: ce șanse cred giurgiuvenii că au cu AZ Alkmaar

Astra o va întîlni pe AZ Alkmaar în play-off-ul Europa League. Primul meci va fi la Giurgiu. Meciurile tur se vor disputa pe 20 august, iar returul va avea loc o

Cine e AZ Alkmaar, adversara Astrei din play-off-ul Europa League + echipa-tip

22 Octombrie 2014

Marco Van Basten dezvăluie de ce a renunţat la AZ Alkmaar: "Am cedat psihic"

Antrenorul, 49 de ani, a negat că a renunţat la Alkmaar din cauza afecţiunii cardiace: "A fost o perioadă de stres excesiv şi nu merita să continuu. Avem o singură viaţă". "Am fost mereu o

16 Martie 2009

Olanda - Mihai Neşu a fost integralist în FC Utrecht-AZ Alkmaar, scor 0-1

Internaţionalul român Mihai Neşu a evoluat pe întreaga durată a meciului pe care echipa sa, FC Utrecht, l-a pierdut, duminică, pe teren propriu, în faţa liderului AZ Alkmaar, scor 0-1, în

30 Decembrie 2008

Olanda: AZ Alkmaar, lider la finalul turului

In fata propriilor suporteri, AZ Alkmaar stia ca nu trebuie sa faca pasi gresiti in ultimul meci din tur. Gazdele au dat insa in prima repriza de o echipa bine asezata in teren, iar bucuria a venit

24 Noiembrie 2008

Meciul etapei in Eredivisie: AZ Alkmaar - Ajax

Daca Ajax are nevoie doar de un punct pentru a reveni pe primul loc in Eredivisie, AZ trebuie sa invinga astazi, in caz contrar trupa din Alkmaar nu poate urca mai sus de locul 3.Lancierii vin dupa o