barcelona scor 01

08 August 2017

VIDEO Barcelona a făcut scor cu Chapecoense la trofeul Joan Gamper, într-un meci plin de emoție » Fotbalistul care a strălucit pe postul lui Neymar

FC Barcelona a câștigat, luni, 5-0, meciul pentru trofeul Joan Gamper, disputat în fiecare an pe Camp Nou, dar de această dată catalanii au avut un oaspete de seamă.  Messi și

19 Iunie 2017

Roca își aniversează centenarul oferind o experiență memorabilă la Barcelona: weekend în doi + două bilete la un meci al echipei FC Barcelona

Roca aniversează anul acesta centenarul companiei și în România și marchează astfel un parcurs incredibil în domeniul producției de obiecte sanitare și mobilier de baie.

12 Iunie 2017

SCOR DEZARMANT! Autoturisme noi vs. mașini second-hand: 1 la 6

În ciuda creșterii cu 23,3% a înmatriculărilor de autoturisme noi în primele cinci luni ale anului, piața acestora se află la mare distanță de cea a vehiculelor de ocazie.

26 Aprilie 2017

VIDEO+FOTO » Barcelona a făcut instrucție cu Osasuna și a ajuns la 101 de goluri în La Liga, scor 7-1! Mascherano a bifat o premieră

Barcelona a câștigat fără drept de apel pe propriul teren în fața Osasunei, în etapa a 34-a, scor 7-1, și s-a distanțat la 3 puncte de ocupanta locului 2 Real Madrid, care va

11 Februarie 2017

FOTBAL EUROPEAN. Barcelona a câștigat la scor de tenis în deplasarea de la Alaves și a devenit lider de conjunctură în Spania

FC Barcelona a câștigat categoric partida disputată, sâmbătă, în deplasare, cu Deportivo Alaves, scor 6-0, în etapa a 22-a a Primerei Division.

08 Februarie 2017

Probleme pentru Barcelona! Luis Suarez este în pericol » Ce a scris arbitrul meciului Barcelona - Atletico

Barcelona s-a calificat în finala Cupei Spaniei, după egalul cu Atletico Madrid, 1-1. În tur, catalanii s-au impus cu 2-1. Meciul a fost unul tensionat, cu 3 eliminări, un penalty ratat

05 Februarie 2017

VIDEO Carnaval blaugrana » Barcelona n-a avut nicio problemă cu Bilbao, scor 3-0

Barca n-a avut nicio problemă cu bascii, deși Luis Enrique l-a menajat pe Suárez. Iar pe Messi, încă un gol din ”directă”, l-a schimbat în minutul 64, cu

04 Februarie 2017

liveTEXT, FOTO + VIDEO ACUM » Barcelona - Athletic Bilbao » Deschidere de scor în minutul 18

Barcelona și Athletic Bilbao se duelează acum în cel mai tare meci al zilei din Spania. Partida este în direct pe TV Digi Sport, TV Dolce Sport și LookTV. liveTEXT AICI Barcelona -

27 Ianuarie 2017

liveTEXT FOTO şi VIDEO Înfrângere, dar calificare în finala Cupei Ligii pentru United » Barcelona, victorie la scor cu Real Sociedad în Cupa Regelui

Manchester United şi Barcelona au jucat în această seară în semifinalele Cupei Ligii Angliei, respectiv în sferturile de finală ale Cupei Regelui. VIDEO » Hull City -

22 Ianuarie 2017

liveTEXT, FOTO și VIDEO Barcelona are nevoie de victorie cu Eibar, pentru a se menține în cursa pentru titlu » Deschidere de scor pentru catalani

Barcelona joacă în această seară în deplasare cu Eibar, în etapa cu numărul 19 din La Liga. Meciul poate fi urmărit în direct pe TV Digi Sport și TV Dolce Sport și

20 Ianuarie 2017

GALERIE FOTO și VIDEO Victorie după aproape 10 ani de așteptare! Barcelona a câștigat pe Anoeta, scor 1-0 » Doar Messi și Iniesta au prins și precedenta victorie

FC Barcelona a câștigat pentru prima dată după o pauză de aproape 10 ani pe Anoeta în fața celor de la Real Sociedad, scor 1-0. VEZI VIDEO Unicul gol al meciului a fost marcat

15 Ianuarie 2017

VIDEO Palmă pentru Las Palmas » Barcelona respiră frumos: a dat recital pe Camp Nou, scor 5-0

Barca a dat recital pe Camp Nou, cu bombardierii Ligii, Suárez și Messi, în mare vervă. Tripleta MSN, din care Neymar a lipsit ieri, a ajuns la 52 de goluri în acest sezon. Barca

VIDEO Garanția Giroud » Arsenal a făcut scor în meciul cu Swansea, scor 4-0

Atacantul de 29 de ani le-a deschis ieri pârtie ”tunarilor” spre o victorie la scor. Al 10-lea său gol în acest sezon, al 7-lea în Premier. Arsenal a făcut scor pe

30 Octombrie 2016

VIDEO Legea lui Cristiano » Ronaldo a anulat rapid avantajul echipei care o încurcase pe Barcelona și Atletico, scor 4-1

Hat-trick-ul lui Ronaldo, care a ratat și un penalty, a anulat avantajul rapid luat de echipa care le încurcase pe Barca și Atletico. A ținut-o în șah pe Atletico, la Madrid, și a

15 August 2016

VIDEO+FOTO Barcelona a câștigat prima manșă a Supercupei Spaniei după ce a învins Sevilla, scor 2-0

Barcelona a câștigat prima manșă a Supercupei Spaniei în fața Sevillei, scor 2-0, pe Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, fără  Neymar, care e plecat la Jocurile Olimpice pentru

VIDEO+FOTO Barcelona a câștigat Supercupa Spaniei după ce a învins Sevilla, scor 2-0

Barcelona a cucerit Supercupa Spaniei în fața Sevillei, scor 2-0, pe Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, fără  Neymar, care e plecat la Jocurile Olimpice pentru naționala Braziliei. Vezi

23 Mai 2016

VIDEO + FOTO Barcelona e REGINA! Echipa lui Luis Enrique și-a adjudecat Cupa în fața Sevillei, după reprizele de prelungiri, scor 2-0

FC Barcelona s-a impus în reprizele de prelungiri în faț Sevillei în finala Cupei Regelui, scor 2-0. Catalanii și-au adjudecat cea de-a 28-a Cupă din istoria clubului, după un

06 Mai 2016

liveTEXT ACUM + FOTO și VIDEO Real Betis - Barcelona 0-0 » Real și Atletico o obligă pe Barcelona la victorie

Cu trei etape rămase de disputat din campionatul Spaniei, lupta la titlu este extrem de încinsă. Fără Ronaldo și Benzema, Real Madrid s-a impus în fața lui  Real Sociedad (1-0),

24 Aprilie 2016

VIDEO + FOTO Lupta în trei la titlu continuă în Spania » Victorii pe linie pentru Barcelona, Real și Atletico! Catalanii au făcut iar scor

Lupta la titlu în Spania se dă în 3 și e mai încinsă ca oricând. Barcelona, Real Madrid și Atletco Madrid au câștigat și azi cu Gijon, Rayo Vallecano și

21 Martie 2016

FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona s-a împiedicat la Viillarreal, Real Madrid a făcut scor cu Sevilla și a redus diferența de puncte

FC Barcelona a obținut doar un punct în confruntarea disputată, duminică, la Villarreal, scor 2-2. Într-un alt meci, Real Madrid s-a impus în fața Sevillei, scor 4-0.

20 Februarie 2016

VIDEO Din succes în succes! Barcelona s-a impus și pe terenul lui Las Palmas, scor 2-1 și ajunge la 10 puncte peste marea rivală

FC Barcelona a câștigat partida din deplasare cu Las Palmas, scor 2-1. Toate cele trei goluri ale partidei s-au marcat în prima repriză. VEZI VIDEO Suarez a deschis scorul în

30 Ianuarie 2016

VIDEO Victorie mare pentru FC Barcelona! A învins-o pe Atletico Madrid, scor 2-1 și s-a distanțat în fruntea clasamentului

FC Barcelona a cîștigat meciul cu Atletico Madrid de pe Camp Nou, scor 2-1, deși meciul începuse excelent pentru echipa de capitala Spaniei. VEZI VIDEO Koke a deschis scorul din pasa lui

07 Ianuarie 2016

FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona - Espanyol Barcelona, 4-1. Echipa lui Costel Gâlcă n-a rezistat pe „Camp Nou”, oaspeții au încheiat meciul cu doi eliminați

Espanyol Barcelona a fost învinsă, miercuri, în deplasare, de FC Barcelona, scor 1-4, în prima manșă a „optimilor” Cupei Spaniei.

05 Ianuarie 2016

Planul pregătit de Gâlcă pentru meciul din Cupă cu Barcelona » Ce scor și-ar dori românul

Espanyol, formația condusă de Costel Gâlcă, va întîlni Barcelona miercuri, de la ora 21:30, în prima manșă a Cupei Regelui. Trupa tehnicianului român vine cu un

06 Decembrie 2015

VIDEO Barcelona a făcut un pas greșit pe terenul Valenciei, scor 1-1 » Real Madrid s-a apropiat de catalani

Barcelona a terminat la egalitate pe terenul Valenciei, scor 1-1, și i-a dat lui Real Madrid șansa să se apropie. Catalanii au început în forță partida și după 5 minute Messi a

21 Noiembrie 2015

VIDEO + FOTO Real Madrid, demolată pe Santiago Bernabeu de Barcelona, scor 0-4 » Fanii madrileni i-au aplaudat pe catalani

Barcelona a dat de pămînt cu Real Madrid chiar pe Santiago Bernabeu. Catalanii n-au avut nici un fel de emoție și au învins categoric, scor 4-0.  VEZI LIVETEXT VEZI VIDEO Suarez a

03 Octombrie 2015

VIDEO Surpriză în La Liga! Barcelona a pierdut pe terenul Sevillei, scor 1-2 » Campionatul spaniol e condus de două revelații

Barcelona a pierdut în deplasarea de la Sevilla, scor 1-2, singurul gol al catalanilor fiind marcat de Neymar, cu un sfert de ora înainte de final. Gazdele au deschis scorul prin

23 Septembrie 2015

VIDEO Dezastrul catalan! Barcelona s-a făcut de rîs cu Celta Vigo, scor 1-4 » Două goluri de poveste ale gazdelor

Celta Vigo a cîștigat surprinzător meciul de pe teren propriu cu Barcelona, scor 4-1 și a trecut pe primul loc în La Liga, cel puțin pînă la finalul meciului dintre Bilbao și

18 August 2015

FOTO Barcelona n-a reușit "remontada" și Athletic Bilbao a cucerit Supercupa Spaniei, scor 5-1 la general

Barcelona și Athletic Bilbao au terminat la egalitate, 1-1, în returul Supercupei Spaniei și bascii au reușit să cucerească trofeul după ce învinseseră cu 4-0 în tur.

12 August 2015

FOTO și VIDEO Barcelona a cîștigat Supercupa Europei la capătul unui meci electrizant cu Sevilla, decis în minutul 115 de prelungiri, scor 5-4

Barcelona a cîștigat cea de-a 40-a ediție a Supercupei Europei și al patrulea trofeu din acest an, după ce a învins-o pe Sevilla, scor 5-4, meciul avînd nevoie de prelungiri.

07 Iunie 2015

VIDEO + FOTO "Una manita" pentru Barcelona » Catalanii trec de Juventus, scor 3-1, şi cîştigă finala Ligii Campionilor pentru a 5-a oară

FC Barcelona a cîştigat Liga Campionilor pentru a 5-a oară în istorie, după ce a trecut de campioana Italiei, Juventus Torino, scor 3-1.  VEZI MECIUL LIVETEXT AICI! VEZI

21 Mai 2015

Cum se vede BARCELONA din elicopter şi cum arată, de sus, stadionul echipei FC Barcelona | GALERIE FOTO

Barcelona este una dintre principalele destinaţii turistice din Europa şi îi încântă pe vizitatori cu arhitectura unică şi cu plajele sale la Marea Mediterană.

08 Mai 2015

Guardiola e optimist și visează la o răsturnare spectaculoasă de scor în returul dintre Bayern și Barcelona: "Da, se poate!"

Pep Guardiola a vorbit azi, în conferința de presă dinaintea partidei de campionat cu FC Augsburg, programată sîmbătă, la 16:30, și despre returul din semifinalele Ligii Campionilor,

07 Mai 2015

VIDEO + FOTO Victorie la scor de neprezentare pentru Barcelona » Catalanii au prima șansă în returul cu Bayern Munchen după 3-0 pe Camp Nou

Dacă în 2013 Bayern Munchen i-a administrat Barcelonei una dintre cele mai severe înfrîngeri, 4-0, lucrurile s-au inversat anul acesta. Formația spaniolă s-a impus pe

29 Aprilie 2015

VIDEO Set la Barcelona! Catalanii au zdrobit-o pe Getafe, scor 6-0, la capătul unui meci în care Messi a înscris de două ori

FC Barcelona a mai făcut un pas spre titlul de campioană după ce a demolat-o pe Getafe pe teren propriu, scor 6-0. VEZI VIDEO Lionel Messi a deschis scorul în minutul 9, din penalty, iar

15 Februarie 2015

VIDEO FC Barcelona, instrucţie cu Levante pe Camp Nou, scor 5-0! Cifre fabuloase ale lui Lionel Messi, care l-a egalat pe Ronaldo la numărul de hat-trick-uri

FC Barcelona a făcut instrucţie cu Levante, pe care a învins-o pe teren propriu clar, scor 5-0. Partida a reprezentat un recital sud-american cu Lionel Messi, Luis Suarez şi Neymar în prim

09 Februarie 2015

VIDEO Meci nebun pe San Mames! Barcelona a învins Athletic Bilbao, scor 5-2, şi se aproprie ameninţător de Real Madrid

Barcelona a profitat de pasul greşit făcut de Real Madrid, care a pierdut cu Atletico Madrid, scor 0-4, şi s-a apropiat la un punct de liderul din La Liga. Catalanii au învins Atheltico Bilbao,

VIDEO Meci nebun pe San Mames! Barcelona a învins-o pe Athletic Bilbao, scor 5-2 şi se aproprie de Real Madrid

Barcelona a profitat de pasul greşit făcut de Real Madrid, care a pierdut cu Atletico Madrid, scor 4-0, şi s-a apropiat de liderul din La Liga. Catalanii au învins-o pe Atheltico Bilbao, scor 5-2

20 Decembrie 2014

VIDEO FC Barcelona a făcut scor cu Cordoba, 5-0! Reuşite de poveste ale "catalanilor"

Barcelona a redus din diferenţa faţă de Real Madrid, fiind acum la doar un punct în spate, însă madrilenii au un meci mai puţin. VEZI VIDEO! Catalanii au cîştigat lejer meciul cu modesta

14 Octombrie 2014

Mircea Sandu i-a fost "naş" lui Alaja şi rememorează victoria la scor cu Finlanda, scor 9-0: ”Eram prea buni”

Fostul şef de la casa Fotbalului i-a dat două din cele 9 goluri portarului finlandez în 1973, acesta fiind acum preşedintele federaţiei de la Helsinki. În 1973, chiar pe 14 octombrie, aceeaşi

29 Iulie 2014

Atenţie, Barcelona îşi construieşte defensiva! După Mathieu, Barcelona e aproape să ia un fundaş de la Liverpool

Luis Enrique vrea să-şi betoneze defensiva. După ce l-a adus pe Mathieu de la Valencia, catalanii sunt foarte aproape de a transfera un fundaş din Premier League. Fundaşul lui Liverpool, Daniel

03 Iunie 2014

Scor Final

The Score

17 Mai 2014

liveTEXT, VIDEO şi FOTO » Finala pentru titlu în Spania, Barcelona - Atletico 1-1, Godin egalează! Atletico e campioană la acest scor

Barcelona şi Atletico Madrid se luptă ACUM pentru cîştigarea titlului în ultima etapă din La Liga.  Meciul dintre Barca şi Atleti a început la ora 19:00, pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe

12 Mai 2014

VIDEO Samba d'Oţelul! » Gălăţenii au făcut scor cu Vasluiul şi sînt aproape salvaţi de la retrogradare, scor 4-1

Gălăţenii au defilat şi au făcut spectacol graţie celor doi brazilieni din primul "11", Henrique şi Marquinhos reuşind fiecare cîte o "dublă". Vaslui nu are licenţă pentru sezonul viitor,

03 Mai 2014

I-au demolat! ASA Tîrgu Mureş a făcut scor cu CS U Craiova, scor 4-1, în derby-ul Seriei a 2-a

ASA Tîrgu Mureş a zdrobit-o pe CS U Craiova pe teren propriu, scor 4-1 şi a urcat pe primul loc în clasamentul seriei a 2-a. Ardelenii sînt neînvinşi în duelurile împotriva lui CS U.

17 Aprilie 2014

Real Madrid a învins-o pe FC Barcelona, scor 2-1, și a câștigat Cupa Spaniei. Catalanii, la a treia înfrângere consecutivă!

Real Madrid a câștigat o luptă foarte importantă cu rivalii de la Barcelona și au pus mâna pe primul trofeu al sezonului.

14 Aprilie 2014

FC Barcelona a cîştigat UEFA Youth League după ce a învins-o pe Benfica, scor 3-0

FC Barcelona a cîştigat în această seară Liga Campionilor de tineret (UEFA Youth League), învingînd în finala competiţiei, la Nyon, cu scorul de 3-0, formaţia portugheză Benfica Lisabona.

16 Martie 2014

VIDEO Barcelona a demolat-o pe Osasuna, scor 7-0 » Messi a bătut un record vechi de 87 de ani! Iniesta, moment emoţionant

FC Barcelona a distrus-o pe teren propriu pe Osasuna, scor 7-0, şi a revenit la 4 puncte de Real Madrid. Messi a devenit cel mai bun marcator al catalanilor din istorie! VIDEO CU TOATE GOLURILE

26 Octombrie 2013

Barcelona şi Real joacă acum un nou ”clasico”! LiveTEXT de la ora 19:00 » Barcelona - Real 1-0

Min 45+2: PAUZĂ pe Camp Nou, Barcelona conduce cu 1-0! Min 45: Gareth Bale vede cartonaşul galben, după un duel cu Pique Min 43: Ocazie pentru Real Madrid, Ronaldo a centrat în careu, mingea

23 Martie 2013

Scor de maidan: Oţelul, victorie cu 10-0!

Echipa de fotbal Oţelul Galaţi a învins azi la scor de maidan divizionara C CSM Moineşti.

10 Martie 2013

Fără Cristea şi Ţucudean, Standard a cîştigat la scor meciul din deplasare cu Leuven, scor 4-0

Echipa antrenată de Mircea Rednic, Standard Liege, a învins la scor în deplasarea de pe terenul celor de la OH Leuven, scor 4-0. Oaspeţii au deschis rapid scorul în minutul 1 prin Ezekiel, iar

02 Martie 2013

VIDEO+FOTO Barcelona în derivă! Real Madrid cîştigă al doilea El Clasico în ultimele 5 zile, scor 2-1!

Barcelona primeşte lovitură după lovitură în ultimele două săptămîni! După înfrîngerea cu AC Milan, 0-2, din optimile Ligii Campionilor, catalanii au cedat de două în faţa celor de la

10 Februarie 2013

VIDEO Răspuns pe măsură » Barcelona a umilit-o pe Getafe, scor 6-1!

Barcelona nu a stat prea mult pe gînduri după ce Real Madrid a cîştigat aseară cu 4-1. Azi, pentru prima oară de la ora 13:00 în acest sezon, catalanii au făcut set cu Getafe, scor 6-1. Messi

24 Ianuarie 2013

Dinamo a făcut scor cu Vulcan, scor 11-0 » Ţălnar: "Dinamo începe să prindă aripi"

Dinamo a jucat de la 15:30 al doilea meci amical din această iarnă, împotriva echipei din localitatea Vulcan, formaţie de liga a 5-a, în faţa căreia s-a impus cu scorul de 11-0.UPDATE

25 Noiembrie 2012

VIDEO SuperDan face spectacol în Rusia » Dinamo Moscova a cîştigat la scor derby-ul Moscovei cu Spartak, scor 5-1. Antrenorul gazdelor, demis!

UPDATE / Antrenorul lui Spartak Moscova a fost demis după înfrîngerea cu Dinamo, 1-5. "Proprietarii clubului au decis că Unai Emery nu va mai pregăti Spartak. Vom reveni cu amănunte despre

FOTO şi VIDEO SuperDan face spectacol în Rusia » Dinamo Moscova a cîştigat la scor derby-ul Moscovei cu Spartak, scor 5-1

Dinamo Moscova a continuat forma bună şi a cîştigat al treilea meci consecutiv în Rusia. Echipa lui Dan Petrescu a învins Spartak Moscova, chiar pe terenul acesteia, scor 5-1. Oaspeţii sînt la

12 Noiembrie 2012

VIDEO Barça, victorie fără probleme, scor 4-2, la Mallorca » Madrilenii au suferit, dar au fost salvaţi de Morata, scor 2-1 cu Levante

FC Barcelona continuă seria de meciuri fără înfrîngere în La Liga. Elevii lui Tito Vilanova s-au impus cu 4-2 în deplasarea de la Mallorca. Golurile catalanilor au fost marcate de Xavi din

VIDEO Barça s-a impus fără probleme, scor 4-2, în faţa celor de la Mallorca. Messi l-a depăşit şi pe Pele » Madrilenii au suferit, dar au fost salvaţi de Morata, scor 2-1 cu Levante

05 Februarie 2010

Fed Cup: România învinge Croaţia, scor 2-1

Echipa României a învins, joi, cu scorul de 2-1, reprezentativa Croaţiei, în Grupa B a diviziei a treia a Cupei Federaţiei (Grupa I Euro-africană), după ce, cu o zi înainte, a pierdut

05 Aprilie 2009

Austria - Romania, scor 2-1

Reprezentativa Romaniei a pierdut, miercuri, in deplasare, scor 1-2 (1-2), meciul sustinut in compania selectionatei Austriei, in preliminariile Cupei Mondiale din 2010, inregistrand a treia

CFR Cluj - SC Vaslui, scor 3-0 in Liga I

Formatia CFR Cluj s-a impus, sambata, pe teren propriu, in fata formatiei SC Vaslui, cu scorul de 3-0 (1-0), intr-o partida contand pentru etapa a XXII-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

FC Timisoara - Gloria Buzau, scor 4-1

Formatia FC Timisoara a castigat, cu scorul de 4-1 (2-1), partida disputata, sambata, pe teren propriu, in fata echipei Gloria Buzau, din etapa a XXII-a a Ligii I.

FC Arges - Pandurii Targu Jiu, scor 2-1

Echipa FC Arges a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formatia Pandurii Targu Jiu, intr-un meci contand pentru etapa a XXII-a a Ligii I.

22 Martie 2009

FC Vaslui - Farul, scor 4-2

Formatia FC Vaslui a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (4-1), echipa Farul Constanta, intr-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I.

16 Martie 2009

Dinamo a remizat cu CS Otopeni, scor 0-0

Liderul Ligii I, Dinamo Bucuresti, a remizat, duminica, pe teren propriu, in fata formatiei CS Otopeni, scor 0-0, echipa care ocupa locul 17 in clasament, intr-o partida contand pentru etapa a XX-a

FC Brasov - FC Arges, scor 1-0

Formatia FC Brasov s-a impus, duminica, pe teren propriu, in fata echipei FC Arges, cu scorul de 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a XX-a a Ligii I, in care gazdele au evoluat in zece jucatori in

15 Martie 2009

Gloria Bistrita - FC Vaslui, scor 0-3

Formatia FC Vaslui s-a impus, sambata, in deplasare, in fata echipei Gloria Bistrita, cu scorul de 3-0 (1-0), intr-o partida contand pentru etapa a XX-a a Ligii I.

FC Timisoara - Gaz Metan Medias, scor 0-0

Echipa FC Timisoara a remizat, sambata, pe teren propriu, in fata formatiei Gaz Metan Medias, scor 0-0, intr-o partida contand pentru etapa a XX-a a Ligii I.

Steaua - Poli Iasi, scor 1-0

Formatia Steaua Bucuresti a invins, sambata, pe teren propriu, echipa Politehnica Iasi, cu scorul de 1-0 (1-0), intr-un meci in care suporterii gruparii ros-albastre au continuat protestele la adresa

13 Martie 2009

CFR Cluj - Rapid, scor 0-0, in Liga I

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania formatiei Rapid Bucuresti, contand pentru etapa a XX-a a Ligii I.

1-0, cel mai probabil scor al partidei PSG - Braga

In aceasta seara de la ora 21:15 Paris Saint-Germain gazduieste echipa portugheza FC Braga, intr-o partida ce conteaza in turul optimilor Cupei UEFA. Echipa gazda porneste favorita in partida din

08 Martie 2009

Gloria Buzau-CFR Cluj, scor 0-1

Formatia CFR Cluj a invins, sambata, in deplasare, echipa Gloria Buzau, cu scorul de 1-0 (1-0), intr-o partida contand pentru etapa a XIX-a Ligii I.

CS Otopeni - Otelul Galati, scor 0-1

Formatia Otelul Galati a invins, sambata, in deplasare, echipa CS Otopeni, cu scorul de 1-0 (1-0), intr-o partida disputata la Ploiesti, pe stadionul Astra, contand pentru etapa a XIX-a Ligii I, prin

FC Vaslui - Poli Iasi, scor 2-0

Echipa FC Vaslui a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), formatia Politehnica Iasi, intr-un meci din cadrul etapei a XIX-a a Ligii I.

13 Ianuarie 2009

Osasuna Pamplona - FC Barcelona, scor 2-3, in campionatul Spaniei

Echipa FC Barcelona a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 3-2 (1-0), formatia Osasuna Pamplona, in ultimul meci al etapei a XVIII-a a campionatului spaniol.

08 Ianuarie 2009

Atletico Madrid - FC Barcelona, scor 1-3, in Cupa Spaniei

Echipa FC Barcelona a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), formatia Atletico Madrid, in prima mansa a optimilor de finala ale Cupei Spaniei.

05 Ianuarie 2009

Spania - FC Barcelona şi Valencia au câştigat primele meciuri din 2009 cu acelaşi scor, 3-1

Liderul clasamentului Primera Division, FC Barcelona, a învins sâmbătă seara pe Mallorca, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, după ce a fost condusă din minutul 15, în primul meci al etapei a

FC Barcelona si Valencia au cistigat primele meciuri din 2009 cu acelasi scor, 3-1

Liderul clasamentului Primera Division, FC Barcelona, a invins simbata seara pe Mallorca, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, dupa ce a fost condusa din minutul 15, in primul meci al etapei a 17-a a

02 Decembrie 2008

Rasturnare de scor spectaculoasa: PD-L pe primul loc!

PD-L a devansat PSD atat la Senat, cat si la Camera Deputatilor, potrivit primelor rezultate partiale comunicate de Biroul Electoral Central.

01 Decembrie 2008

Dinamo - FC Arges, scor 2-0

Echipa FC Dinamo a castigat, cu scorul de 2-0 (0-0), partida disputata, sambata, pe teren propriu, in compania formatiei FC Arges, in etapa a XVII-a, ultima a turului Ligii I.

FC Timisoara - FC Brasov, scor 4-0, in Liga I

Echipa FC Timisoara a castigat, scor 4-0 (2-0), partida disputata, sambata, pe teren propriu, in fata formatiei FC Brasov, in etapa a XVII-a, ultima a turului Ligii I, transmite corespondentul

FC Vaslui -Universitatea Craiova, scor 1-1

Formatia FC Vaslui a terminat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), partida disputata impotriva echipei Universitatea Craiova, in etapa a XVII-a a Ligii I.

Farul Constanta - CS Otopeni, scor 1-0

Formatia Farul Constanta a castigat, vineri, pe teren propriu, scor 1-0 (1-0), partida disputata impotriva echipei CS Otopeni, in etapa a XVII-a a Ligii I.

27 Noiembrie 2008

CFR Cluj - AS Roma: 0-1 e cel mai probabil scor

Cu o cota de 5.50, 0-1 este cel mai probabil scor al meciului CFR Cluj - AS Roma, in vreme ce la polul opus se situeaza rezultatele 5-2, 4-4 si 2-6, toate avnd cota 601.00. O repetare a rezultatului

24 Noiembrie 2008

CS Otopeni - Gloria Bistrita, scor 0-1

Formatia Gloria Bistrita a invins, duminica seara, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CS Otopeni si a obtinut prima victorie in deplasare din acest sezon, intr-o partida contand pentru etapa a XVI-a a

20 Noiembrie 2008

Romania - Georgia: 2-0 e cel mai probabil scor!

Icircn opinia caselor de pariuri, Romnia se va impune cu 2-0 in meciul cu Georgia, insa nici o victorie la limita a tricolorilor nu este exclusa. Vezi in continuare toate cotele pentru varianta Scor

Romania a invins Georgia, scor 2-1

Echipa nationala a Romaniei a invins, miercuri, cu scorul de 2-1 (0-1), formatia Georgiei, intr-un meci amical desfasurat pe Stadionul Dinamo, ultimul pe teren propriu al tricolorilor in acest an.

17 Noiembrie 2008

CFR Cluj - FC Arges, scor 2-0, in Liga I

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a invins, duminica, pe teren propriu, formatia FC Arges, cu scorul de 2-0 (1-0), intr-o partida contand pentru etapa a XV-a a Ligii I.

11 Noiembrie 2008

Rapid - Steaua, scor 0-0

Echipa Rapid Bucuresti a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, duminica seara, pe stadionul Giulesti-Valentin Stanescu, in compania formatiei Steaua Bucuresti, in derbiul etapei a XIV-a a

04 Noiembrie 2008

Rapid - Gloria Buzau, scor 1-0

Formatia Rapid a obtinut a treia victorie consecutiva in Liga I, dupa ce s-a impus, duminica, pe teren propriu, in fata echipei Gloria Buzau, cu scorul de 1-0 (1-0), intr-o partida contand pentru

03 Noiembrie 2008

Otelul Galati - FC Timisoara, scor 2-2

Formatia Otelul Galatia a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-1), partida sustinuta, duminica, pe teren propriu, in fata echipei FC Timisoara, contand pentru etapa XIII-a a Ligii I, transmite.

27 Octombrie 2008

FC Brasov - Gloria Bistrita, scor 0-0

Formatia Gloria Bistrita a obtinut, sambata, primul punct dupa o pauza de sase etape, in urma rezultatului de egalitate, scor 0-0, inregistrat in deplasare, in fata echipei FC Brasov, intr-o partida

FC Timisoara - CFR Cluj, scor 2-1, in Liga I

Formatia FC Timisoara a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), campioana Romaniei, CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XII-a a Ligii I

20 Octombrie 2008

FC Vaslui - FC Arges, scor 0-1, in Liga I

Formatia FC Vaslui a fost invinsa, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa FC Arges, intr-un meci din etapa a XI-a a Ligii I.

13 Octombrie 2008

Romania - Franta, scor 2-2

Romania a terminat la egalitate meciul sustinut cu reprezentativa Frantei, din grupa 7 de calificare la Cupa Mondiala din 2010.

11 Octombrie 2008

Scor soc la baschet: Rapid - U Cluj 32-106!

In prologul primei etape a Diviziei A la masculin, U Mobitelco Cluj a zdrobit ieri, in deplasare, formatia Rapid Bucuresti, scor 106-32 (61-20), cel mai bun marcator al ardelenilor fiind Gibson, cu 24

07 Octombrie 2008

FC Brasov - FC Vaslui, scor 0-0, in Liga I

Echipa FC Brasov a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, pe teren propriu, in compania formatiei FC Vaslui, contand pentru etapa a X-a a Ligii I.

07 Septembrie 2008

Austria a invins Franta, scor 3-1

Les Bleus au facut exact aceeasi greseala ca Romania, elevii lui Raymond Domenech crezand ca este suficient sa-si faca aparitia pe arena vieneza, Ernst Happel pentru a castiga partida cu Austria. Nici

10 Iunie 2008

Romania - Franta, scor 0-0

Reprezentativa Romaniei a remizat, luni, scor 0-0, cu Franta, in primul meci din grupa C de la Euro-2008, acest prim rezultat de egalitate de la turneul final din Austria si Elvetia inregistrandu-se