bataia de la colegiu tehnic motru

20 August 2017

Bataia de la vestiare comentată de unul dintre protagoniști: "Am avut o discuție bărbătească. I-am zis ce am avut de spus"

Valentin Bărbulescu și George Călințaru s-au luat la bătaie pe tunelul care duce la vestiare după înfrângerea suferită de Juventus București în fața lui FCSB, scor 1-2,

03 Iunie 2017

De “Joaca de-a copilăria”, un întreg colegiu din Piatra Neamţ a venit la TVR

128 de elevi ai Colegiului Naţional „Gheorghe Asachi” din Piatra Nemţ şi profesorii lor au pornit de la şase dimineaţa spre Capitală ca să vadă cum se filmează în studiourile

11 Aprilie 2017

SANCȚIUNI DRASTICE într-un RENUMIT colegiu pentru elevul care și-a bătut un coleg cu spătarul de la scaun

Conducerea Colegiului Tehnic Dimitrie Leonida din Iași a hotărât luarea unor măsuri împotriva elevului care, în urmă cu câteva zile, și-a lovit cu spătarul de la scaun colegul de clasă,

30 Mai 2016

Vizită surpriză la Pro Rapid » Dan Alexa îl vrea în stafful tehnic: "Poate vine ca director tehnic"

Viorel Hizo a fost la Pro Rapid unde l-a felicitat pe Dan Alexa pentru promovarea în Liga 1. Acesta are o relație de prietenie cu tehnicianul giuleștenilor. "Este un antrenor pe care îl

08 Octombrie 2015

Nicolae Guta, RUPT BATAIA azi-noapte!

Nicolae Guta a fost batut, miercuri seara, in toaleta unjui bar din Petrosani. Manelistul a fost luat pe sus de mai multi indivizi care i-au cerut sa plateasca o anumita suma de bani.

12 Ianuarie 2015

La școală, frig ca în CONGELATOR. Elevii de la un colegiu din Timișoara ÎNGHEAȚĂ la ore

Mai mult de 100 de elevi de la un important liceu din centrul Timișoarei se congelează la ore. În sălile lor de clasă nu merg caloriferele, iar prin ferestrele străvechi ale clădirii istorice

17 Octombrie 2014

Scandal uluitor marca Adrian Mutu! A intrat pentru un barbat in casa, l-a rupt cu bataia, apoi i-a lasat 800 de euro pe noptiera!

“Briliantul” a fost deranjat de ca un apropiat al sau poarta ochelari in club. Chiar daca i s-a spus ca sunt de vedere, Mutu nu a rezistat si i-a rupt acestuia ochelarii. La scurt timp l-a rupt si

24 Septembrie 2014

Colegiu înființat la o universitate privată din Constanța. Sunt admiși tineri cu sau fără diplomă de Bac

Universitatea Andrei Șaguna a început înscrierile la cursurile unui colegiu postliceal pentru absolvenți cu sau fără diplomă de Bac.

05 Septembrie 2014

Admitere fără Bac la un colegiu al Universității din Tărgu-Jiu

Universitatea Constantin Brâncuși din Târgu-Jiu a înființat un colegiu pentru învățământul preuniversitar care permite înscrierea candidaților cu sau fără diplomă de Bac, a declarat

15 August 2014

PANICĂ la un colegiu din TEXAS. Un CROCODIL a intrat în campusul universitar

Un crocodil și-a făcut apariția în campusul unui colegiu din Texas, SUA, însp reptila s-a dovedit a fi docilă și nu a rănit pe nimeni.

16 Iulie 2014

Povestea Ioanei Petrescu: A studiat într-un colegiu care "pregătea femeile pentru marile conflicte şi vastele reforme din viaţa socială"

Ştie meserie sau a învăţat degeaba? Ministrul de Finanţe Ioana Maria Petrescu a studiat la instituţii de învăţământ prestigioase, dar problemele României, o ţară total atipică, diferă

08 Iulie 2014

Rezultate BAC 2014. Directorul unui colegiu din Oradea, arestat pentru luare de mită

Directorul Colegiului Tehnic "Andrei Şaguna" din Oradea, Răzvan Vonea, a fost arestat, astăzi, pentru 30 de zile, sub acuzația de luare de mită.

23 Iunie 2014

Mina Motru, transformata in muzeu?

Mina de subteran Motru, care face parte din Complexul Energetic Oltenia, va fi închisă în luna septembrie, după ce producţia de cărbune se va epuiza, a anuntat directorul

04 Mai 2014

COD ROŞU DE INUNDAŢII pe râul Motru

Hidrologii au emis cod roşu de inundaţii pentru râul Motru valabil duminică, de la ora 11:00 până la ora 18:00.

03 Martie 2014

Colegiu Director la PDL. Democrat-liberalii finalizează lista pentru PE

Democrat liberalii se reunesc, astăzi, în cadrul Colegiului Director, pentru a finaliza lista candidaților pentru Parlamentul European. De asemenea, pedeliștii vor adopta strategia partidului

15 Februarie 2014

Înfrîngere pentru Universitatea Craiova în amicalul cu Minerul Motru!

Universitatea Craiova a cîştigat primul amical al iernii, scor 1-0 cu Atletic Bradu, dar astăzi a pierdut în faţa Minerului Motru, scor 0-2. "Ştiinţa" a cîştigat ambele partide cu Minerul

06 Februarie 2014

Ponta, ironic cu liberalii în chestiunea reeșalonării creditelor: "Am prezentat tehnic la USL ce s-a discutat cu FMI. E tehnic, poate nu se reţine

Premierul Victor Ponta a declarat că în USL a prezentat "tehnic" tot ceea ce s-a discutat cu FMI, inclusiv despre acciză şi reeşalonarea creditelor, el spunând totodată: "E adevărat, sunt

24 Ianuarie 2014

Un colegiu de provincie, partener de cinste al Google

Elevii unui liceu din Focșani se laudă cu o colaborare stânsă cu gigantul american Goolge, după ce au câștigat un concurs organizat de celebra companie.

21 Ianuarie 2014

Un colegiu din Bârlad a fost premiat cu suma de 100.000 de dolari

Citește mai mult pe Starjunior.ro

22 Ianuarie 2014

19 Ianuarie 2014

Trenul electric a ajuns la Motru, unde au avut loc primele teste de viteză

Trenul electric produs de Softronic Craiova a ajuns vineri în gara din municipiul Motru, unde au avut loc primele teste de viteze, acesta urmând să circule pe ruta feroviară interoperabilă Motru

18 Ianuarie 2014

01 Decembrie 2013

UPDATE Metoda lui Mititelu n-a dat roade! FCU Craiova - Motru se va relua mîine, de la ora 13:00!

UPDATE Arbitrii au decis ca partida FCU Craiova - Motru să se reia mîine, de la ora 13:00. Meciul a fost întrerupt în minutul 27, la scorul de 1-0. UPDATE Adrian Mititelu a vorbit la televiziunea

N-au ars ceaţa » Meciul Universităţii Craiova cu Motru a fost amînat pentru azi

La revenirea acasă, Ştiinţa n-a bifat decît 27 de minute, aseară, cu Minerul Motru, partida urmînd să se reia azi, de la scorul de 1-0 pentru trupa lui Napoli. Meciul a fost întrerupt din

Universitatea Craiova - Motru se reia azi, de la ora 13:00, liveSCORE pe GSP.RO!

UPDATE Arbitrii au decis ca partida FCU Craiova - Motru să se reia duminică, de la ora 13:00. Meciul a fost întrerupt în minutul 27, la scorul de 1-0. UPDATE Adrian Mititelu a vorbit la

30 Noiembrie 2013

Universitatea revine pe "Oblemenco" » U Craiova - Minerul Motru este liveSCORE pe GSP.RO de la 17:00

Universitatea Craiova încearcă să urce în clasament după o serie mai slabă de rezultate în această după-amiază, de la 17:00, liveSCORE pe GSP.RO. Trupa lui Nicolo Napoli joacă astăzi cu

27 Noiembrie 2013

Un colegiu din București a fost desemnat “Liceul European al Anului”. Vezi ce a primit echipa câștigătoare

Bătălia cea mare s-a dat între Colegiul Naţional „Ion Creangă” din Capitală și Colegiului Naţional „Sfântul Sava”, iar echipele au o serie de întrebări-capcană și au argumentat

18 Iulie 2013

Lider de sindicat și director din Motru, reținuți după ce au asfaltat un drum

Trei angajaţi de la Complexul Energetic Oltenia, între care un director si un lider sindical au fost reţinuţi, ieri noapte într-un dosar care vizează modernizarea unui drum judeţean din Gorj.

17 Iunie 2013

Obama a luat o pauză de la „tripla tragedie” de scandaluri şi a vorbit la festivitatea de absolvire a unui colegiu frecventat exclusiv de bărbaţi de culoare

Barack Obama s-a distanţat puţin de cele trei scandaluri în care a fost târât în ultimele trei săptămâni - abuzurile Fiscului, acuzaţiile privind muşamalizarea atacului terorist de la

16 Ianuarie 2013

Un nou atac armat în SUA: Doi morţi în Kentucky, în parcarea unui colegiu

Potrivit şefului poliţiei din Hazard, Minor Allen, atacul armat nu are absolut nimic a face cu instituţia şcolară. "Noi credem că este vorba despre un caz personal", a declarat acesta,

11 Decembrie 2012

Un pedelist a ajuns deputat de pe locul cinci in colegiu si cu o zestre de 6,57% din voturi

Presedintele organizatiei de tineret Bihor a PDL, Bogdan Manafu, a intrat in Parlament desi s-a clasat pe locul 5 in colegiul uninominal 2 Bihor dupa ce a obtinut doar 6,57% din voturi. Aceasta

09 Decembrie 2012

JURNAL DE PE FRONTUL ALEGERILOR: Ponta i-a îmbrăcat pe gorjeni cu geci de calitate, dar fără glugă. În Colegiu se dă bere la 2 la PET| FOTO

Acum, la prânz plouă și zăpada s-a cam topit. Orașul este pustiu. Cei doi candidați sunt puțin vizibili. Diaconescu a organizat un spectacol. Ponta e prezent prin staful său.

Alegeri parlamentare 2012 / Tu cu cine votezi? Află în ce colegiu te afli şi ce candidaţi sunt

Vrei să mergi la vot, dar nu ştii pe cine să alegi? Te poţi informa înainte de a face acest pas, simplu şi fără bătăi de cap.

29 Noiembrie 2012

PDL, ședință de Colegiu Director înaintea ultimei săptămâni de campanie

PDL se reunește de la ora 11.00 într-o ședință de Colegiu Director, pentru a stabili strategia pentru ultima săptămână de campanie.

23 Noiembrie 2012

Trei liceeni de la un colegiu din Capitală, arestaţi după ce au bătut crunt un elev de 15 ani şi i-au furat telefonul mobil

Trei liceeni de la Colegiul Tehnic de Aeronautică "Henri Coandă" din Capitală au fost arestaţi preventiv pentru 20 de zile după ce au bătut şi ameninţat un elev de 15 ani, coleg la un club

17 Noiembrie 2012

Ponta îşi face heliport în colegiu

Guvernul a transferat 451.000 de lei (circa 100.000 de euro) către bugetul local al municipiului Târgu Jiu, pentru finanţarea lucrărilor de amenajare a unui heliport.

04 Noiembrie 2012

Ședință la PDL. Democrat-liberalii se reunesc în Colegiu Director

Democrat-liberalii se vor reuni, în această după-amiază, la Palatul Parlamentului, într-o ședință a Colegiului Director. Mâine, la Opera Română, va avea loc lansarea candidaților ARD.

07 Octombrie 2012

Gheorghe Flutur: Elena Udrea putea să candideze oricând într-un colegiu din Suceava

Preşedintele PDL Suceava, Gheorghe Flutur, a susținut că Elena Udrea ar fi putut candida oricând şi într-un colegiu din judeţul Suceava întrucât a făcut foarte multe pentru această zonă.

05 Octombrie 2012

Duşa despre candidatura Elenei Udrea în Harghita: Să văd cine vine în cel mai greu colegiu din ţară

Ministrul de Interne, Mircea Duşa, întrebat despre invitaţia lansată Elenei Udrea de a candida în Colegiul 5 din judeţul Harghita, în care fusese ales deputat, a declarat că vrea să vadă

04 Octombrie 2012

Elena Udrea, invitată şi de PDL Harghita să candideze pentru Camera Deputaţilor într-un colegiu din judeţ

Liderul PDL Harghita, Adrian Trif i-a propus Elenei Udrea să candideze pentru un loc de parlamentar, în colegiul care l-a trimis în Parlament pe actualul ministru de interne, Mircea Duşa.

02 Octombrie 2012

Dan Diaconescu va candida în acelaşi colegiu cu Victor Ponta

Liderul PP-DD Dan Diaconescu a anuntat, luni, că la alegerile parlamentare din 9 decembrie va candida în colegiul lui Victor Ponta, pentru a-i demonstra acestuia că nu are o influenţă chiar

Dan Diaconescu va candida în același colegiu ca Victor Ponta

Patronul OTV a decis să mute lupta cu premierul Victor Ponta din domeniul economic pe tărâmul politicii.

01 Octombrie 2012

SCANDAL în PDL. Baconschi și Badea vor să candideze în același colegiu

Fostul ministru de Externe,Teodor Baconschi, și senatorul Viorel Badea și-au propus să candideze la alegerile parlamentare în același colegiu din Diaspora. Cele două nume au fost înaintate

23 Septembrie 2012

Robert Negoiţă: Gabriela Firea ar putea candida la parlamentare într-un colegiu din Ilfov

Preşedintele organizaţiei ilfovene a PSD, Robert Negoiţă, a declarat, într-o conferinţă de presă, că jurnalista Gabriela Vrânceanu Firea ar putea candida la alegerile parlamentare

17 Septembrie 2012

Mihail Neamțu: Voi candida pentru Camera Deputaților într-un colegiu din Arad

Președintele Partidului Noua Republică, Mihail Neamțu, a anunțat luni că la alegerile parlamentare din luna decembrie va candida pentru un mandat de deputat într-un colegiu din municipiul

04 Mai 2009

Miting la Sf. Gheorghe, după ce retrocedarea unui colegiu Bisericii Reformate e cercetată de DNA

Peste 700 de persoane s-au adunat, duminică, în centrul municipiului Sf. Gheorghe, Covasna, pentru a participa la aniversarea a 150 de ani de la înfiinţarea Colegiului Szekely Miko şi, totodată,

05 Aprilie 2009

Andronescu vrea un Colegiu al Profesorilor

Cadrele didactice ar putea avea o organizatie de tipul Colegiului Medicilor, care sa analizeze abaterile de etica. Experienta arata insa ca institutia destinata judecarii erorilor profesionale a

11 Martie 2009

Bataia incasata de Rihanna mobilizeaza starurile din showbiz-ul american

Fani, colegi, cunostinte, toti au fost socati de episodul cu tenta vinetie din viata cuplului Rihanna - Chris Brown. Cantareata a fost agresata de iubitul ei inca adolescent, iar imaginile cu figura

28 Noiembrie 2008

Liderii politici cu notorietate ai partidelor au evitat confruntarea in acelasi colegiu

Politicienii cu notorietate au evitat sa candideze in acelasi colegiu uninominal la scrutinul din 30 noiembrie, mai ales liderii de partide, care au incercat sa evite riscurile de a ramane in afara

20 Noiembrie 2008

Amalia Granata a fost amenintata cu bataia

Mama copilului atacantului Cristian Fabbiani a fost molestata de o alta femeie pe arena unde a avut loc partida dintre Newell?s Old Boys si San

11 Noiembrie 2008

Si-a scos motanul blond la bataia electorala - Mata lui Dan Carlan ii face campanie

Senatorul PD-L, Dan Carlan, a avut cea mai nastrusnica idee electorala de pana acum. In timp ce colegii sai inscrisi in cursa electorala s-au scotocit de poze care sa le certifice talentele artistice

24 Octombrie 2008

Opt elevi de la o şcoală din Motru au ajuns la spital cu toxiinfecţie alimentară

Autorităţile sanitare au deschis o anchetă, joi, la o şcoală generală din Motru, judeţul Gorj, după ce opt elevi au ajuns la spital cu toxiinfecţie alimentară, transmite corespondentul

16 Octombrie 2008

Peste 65% dintre romni spun c? b?taia aplicat? copiilor este un mijloc de educare

Peste 65% dintre romni consider? c? pedeapsa fizic? aplicat? copilului este acceptabil? ?i reprezint? o form? de educare, potrivit datelor prezentate de subsecretarul de stat Gabriela Tonk, joi, la

15 Octombrie 2008

Oana Zavoranu, candidata PRM Timis pentru un colegiu de deputati

Surpriza printre candidatii PRM Timis pentru un colegiu de deputati. Senatorul Ionut Nasleu a purtat discutii cu Oana Zavoranu, pentru a o convinge sa candideze in Timis, la alegerile din 30

14 Octombrie 2008

Anticomunistii novembristi de la Brasov bataia de joc a parlamentarilor

La 21 de ani dupa ce l-au sfidat in strada pe Ceausescu, anticomunistii novembristi ai Brasovului traiesc, din nou, aceleasi sentimente de revolta si disperare.

11 Octombrie 2008

Madonna o ameninta cu bataia pe Sarah Palin

Dupa ce l-a comparat pe candidatul Partidului Republican la Presedintia Statelor Unite, John McCain, cu Adolf Hitler, Madonna a lansat cel de-al doilea atat violent la adresa posibilului viitor

07 Octombrie 2008

Liberalii au validat candidatura lui scentopescu pentru un colegiu de senator in sectorul 4

Conducerea PNL a validat, luni, in sedinta BPC, candidatura comentatorului sportiv Cristian scentopescu, pentru un colegiu de senator in sectorul 4 din Capitala, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse

02 Octombrie 2008

Marile centre financiare, Londra si New York, in bataia rafalelor crizei americane

Batalia finala dintre Londra si New York pentru obtinerea statutului de centru financiar mondial se apropie de sfarsit. La sase luni dupa preluarea societatii de brokeraj Bear Stearns de catre banca

Marile centre financiare Londra si New York, in bataia rafalelor crizei americane

La sase luni dupa preluarea societatii de brokeraj Bear Stearns de catre banca americana de investitii JP Morgan ChaseCo si cateva saptamani dupa falimentul Lehman Brothers, ambele orase sangereaza,

24 Septembrie 2008

Zece studenti morti, in urma unui atac la un colegiu din Finlanda

Zece persoane au murit marti intr-un atac produs la un liceu profesional din Kauhajoki, in sud-vestul Finlandei, relateaza AFP.

20 Septembrie 2008

Calin Popescu Tariceanu va candida intr-un colegiu din Ilfov

Chiar Tariceanu a sugerat luni ca ar putea renunta la candidatura sa la Bucuresti pentru un colegiu din judetul Ilfov, dupa ce a primit o propunere in acest sens din partea vicepresedintelui liberal

18 Septembrie 2008

Dan Voiculescu va candida la parlamentare, cel mai probabil intr-un colegiu din Bucuresti

Presedintele PC, Daniela Popa, a declarat miercuri ca Dan Voiculescu va candida la alegerile parlamentare din aceasta toamna, ea precizand ca o decizie in acest sens va fi luata la sfarsitul

17 Septembrie 2008

Vadim Tudor va candida intr-un colegiu uninominal din Drumul Taberei

Presedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor, a declarat, marti, intr-o conferinta de presa, ca va candida intr-un colegiu uninominal din Sectorul 6, in zona Drumul Taberei, zona in care liderul PRM sustine

16 Septembrie 2008

Premierul Tariceanu si-a regizat mutarea intr-un colegiu din Ilfov

Premierul Calin Popescu Tariceanu ia in calcul candidatura uninominala pentru un post de deputat in Ilfov, mutandu-se astfel din colegiul special creat pentru el in centrul Bucurestiului. Un prim

12 Septembrie 2008

Puscas va candida din partea PSD la Senat, intr-un colegiu din judetul Cluj

Fostul negociator-sef al Romaniei cu UE, Vasile Puscas, va candida pentru Senat din partea PSD, in colegiul uninominal numarul trei din judetul Cluj, decizia fiind luata, joi, de Biroul Permanent

11 Septembrie 2008

Puscas va candida din partea PSD intr-un colegiu din Cluj

Fostul negociator-sef al Romaniei cu UE, deputatul Vasile Puscas, a anuntat ieri ca va candida la alegerile generale pentru un mandat de deputat sau senator, intr-un colegiu care urmeaza

23 August 2008

Vacaroiu vrea sa candideze in mod cert intr-un colegiu din Arges

Presedintele Senatului, Nicolae Vacaroiu, a declarat, vineri, la Pitesti, ca vrea sa candideze in mod cert intr-un colegiu din judetul Arges la alegerile parlamentare din aceasta tomana si a infirmat

17 August 2008

Cezar Preda va candida la Senat intr-un colegiu uninominal care include orasul Buzau

Vicepresedintele PDL Cezar Preda a declarat, sambata, la Galati, ca va candida pentru Senat in colegiul uninominal care include municipiul Buzau si comune limitrofe, precizand ca a luat aceasta

08 August 2008

Teodor Melescanu va candidat la Senat intr-un colegiu din judetul Prahova

Hotararea mea este foarte simpla. De cand am intrat in politica, acusica doisprezece ani, am candidat intotdeauna intr-o singura zona. E vorba de judetul Prahova.

29 Iulie 2008

Bogdan Olteanu candideaza intr-un colegiu din Sectorul 1 al Capitalei

Candidatura lui Bogdan Olteanu, pentru alegerile parlamentare, intr-un colegiu electoral din Sectorul 1 al Capitalei a primit girul conducerii centrale a PNL, decizia fiind luata in sedinta Biroului

25 Iulie 2008

Incident armat la un colegiu din Arizona, agresorul a fost deja arestat

Dintre raniti, un tanar de 25 de ani este in stare grava, in timp ce o tanara de 22 de ani si unul de 17 ani sunt in stare stabila. Potrivit unui martor, agresorul era insotit de inca un barbat si a

17 Iulie 2008

Tariceanu isi face colegiu

Premierul Tariceanu isi va delimita singur colegiul in care va candida, impartirea municipiului Bucuresti pe colegii uninominale urmind sa fie facuta prin hotarire a Executivului.

16 Iulie 2008

Olteanu, trimis sa-si caute alt colegiu

Desi a anuntat ca vrea sa candideze intr-un colegiu din Sectorul 1 al Capitalei, presedintele Camerei Deputatilor, Bogdan Olteanu, n-a fost primit pe lista de candidati ai partidului

08 Iulie 2008

In bataia pustii

V-ati saturat de preturi ridicate la benzina si costurile alimentare in crestere? Ei bine, iata o solutie: sa-i impuscam pe speculatori. Doamne, numai de ar fi atat de simplu!

25 Iunie 2008

Blaga spune ca va candida pentru un nou mandat de senator, intr-un colegiu din sectorul 1 sau 3

Voi candida intr-un colegiu uninominal din Bucuresti. Voi candida la Senat, eventual in sectorul 3 sau 1. stiu mai bine sectorul 3 ca aceasta a fost conjunctura in aceasta campanie electorala, a

04 Iunie 2008

CNSAS: Candidatii pentru Colegiu, verificati

Cetatenii, presa, partidele, ONG-urile si institutiilestatului vor putea cere informatii legate de calitatea de lucrator saucolaborator al Securitatii in cazul candidatilor pentru Colegiul CNSAS,