Bayern Munchen

02 Mai 2018

REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN // Eroul vs. "groparul" » Așa s-a făcut diferența în semifinala Champions League: "A avut două idei în cap, dar apoi s-a blocat total"

Real Madrid s-a calificat pentru a treia oară la rând în finala UEFA Champions League după 2-2 cu Bayern Munchen. Scorul la general a fost 4-3. Kaylor Navas, portar costarican căruia

02 Mai 2018

02 Mai 2018

REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN// VIDEO Uluitor: 356 de zile de la ultimul penalty contra lui Real! Cum au reacționat antrenorul și jucătorii lui Bayern

Arbitrajul lui Cuneyt Çakır i-a înfuriat pe bavarezi, privați de trei penaltyuri, unul la brazilian, două la Lewandowski. "A fost clar, dar nu dau vina pe arbitru. Le-am făcut două

02 Mai 2018

REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN// Reacția acidă a catalanilor: "Așa, așa, așa se califică Real Madrid!"

Real Madrid s-a calificat în finala UEFA Champions League după 2-2 cu Bayern Munchen. Scorul la general a fost 4-3, după ce în tur spaniolii au câștigat cu 2-1. După meci,

02 Mai 2018

REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN // VIDEO Se repetă istoria? Real poate da în finală peste un coșmar: ultima echipă care a învins-o într-o finală Champions League

Real Madrid s-a calificat pentru a treia oară la rând în finala UEFA Champions League după 2-2 cu Bayern Munchen. Scorul la general a fost 4-3. În finala de la Kiev, 26 mai, Real

02 Mai 2018

REAL MADRID - BAYERN // Zidane e sincer după dubla cu Bayern Munchen: "Așa e mereu"

Calificat pentru a 3-a oară consecutiv în finala Champions League, Zinedine Zidane așteaptă meciul din ultimul act al competiției. Recunoaște că echipa sa a suferit în dubla cu

01 Mai 2018

liveTEXT de la 21:45 + VIDEO Real Madrid - Bayern Munchen » Schimbare de ultimă oră făcută de Zidane

Real Madrid și Bayern Munchen joacă returul semifinalei Ligii Campionilor (2-1 în tur), astăzi, de la 21:45. Partida este liveTEXT cu video și foto pe GSP.ro și în direct pe TV

01 Mai 2018

liveTEXT + VIDEO Real Madrid - Bayern Munchen » Aflăm prima finalistă a Ligii Campionilor

Real Madrid și Bayern Munchen joacă ACUM returul semifinalei Ligii Campionilor (2-1 în tur). Partida este liveTEXT cu video și foto pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport și Pro

01 Mai 2018

VIDEO + FOTO Ce GREȘEALĂ! Eroare cât o finală de Liga Campionilor făcută de portarul lui Bayern Munchen

Sven Ulreich, înlocuitorul lui Manuel Neuer, a comis o eroare uriașă în primul minut al reprizei secunde din Real Madrid - Bayern Munchen.  Urmărește partida liveTEXT AICI!

01 Mai 2018

liveTEXT de la 21:45 Real Madrid - Bayern Munchen » Aflăm prima finalistă din Liga Campionilor » Echipele probabile

29 Aprilie 2018

Talismanul lui Real Madrid conduce meciul cu Bayern Munchen » Pe cine a pus UEFA să conducă semifinala Champions League

Real Madrid și Bayern Munchen vor juca marți, 1 mai, în returul semifinalelor UEFA Champions League. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Telekom Sport, LookTV și ProTV.

26 Aprilie 2018

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // GALERIE FOTO Ce nu s-a văzut la TV » Momente incredibile la finalul meciului

Finalul meciului dintre Bayern Munchen și Real Madrid, scor 1-2, a oferit un moment ciudat. Neatenți, stewarzii au fost surprinși de câțiva suporteri care au pătruns pe teren.  VEZI

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // Zidane: "Nu poți câștiga o partidă de Champions League fără să suferi!"

Antrenorul lui Real Madrid, Zidane Zidane, 45 de ani, s-a declarat mulțumit de rezultatul din turul cu Bayern, 2-1. Returul va fi pe 1 mai, la Madrid.  VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!  VEZI

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // Jucătorii lui Bayern nu depun armele și au planuri mari pentru retur: "Am demonstrat asta anul trecut" » Unde cred că a fost problema

Thomas Muller, 28 de ani, a explicat eșecul pe care echipa sa l-a suferit pe teren propriu cu Real Madrid, scor 1-2, în ciuda faptului că Bayern a fost formația care a deschis scorul.

25 Aprilie 2018

liveTEXT de la 21:45 Șocul semifinalelor Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid

Bayern Munchen și Real Madrid joacă azi, de la ora 21:45, în cea dea doua semifinală din UEFA Champions League. Partida va fi în direct la ProTV, Telekom, Look și liveTEXT pe GSP.Ro.

liveTEXT de la 21:45 Șocul semifinalelor Champions League » Bayern Munchen - Real Madrid. Echipele de start

Bayern Munchen și Real Madrid joacă azi, de la ora 21:45, în cea turul celei de-a doua semifinale din UEFA Champions League. Partida va fi în direct la ProTV, Telekom, Look și liveTEXT

liveTEXT ACUM Șocul semifinalelor Champions League » Bayern Munchen - Real Madrid 0-0

liveTEXT, VIDEO + FOTO // ACUM e șocul semifinalelor Champions League » Bayern Munchen - Real Madrid 0-0

Bayern Munchen și Real Madrid joacă ACUM în turul celei de-a doua semifinale din UEFA Champions League. Partida e în direct la ProTV, Telekom, Look și liveTEXT pe GSP.Ro. LIVE »

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID // Emil Grădinescu is on fire! 5 gafe incredibile ale comentatorului: "Accidentarea lui Robben e o pierdere importantă pentru Real Madrid" :D

Emil Grădinescu, comentatorul TV Telekom Sport trimis la Munchen pentru a comenta partida dintre Bayern și Real din semifinala Ligii Campionilor, a gafat de mai multe ori în relatarea meciului

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID // FOTO Coșmar pentru Heynckes în prima repriză cu Real Madrid! Două accidentări grele în doar câteva minute

Prima repriză a meciului dintre Bayern Munchen și Real Madrid (Detalii AICI) a oferit mai multe momente interesante. Pe lângă câteva ratări monumentale și golurile lui Kimmich

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // Keylor Navas, ținta glumelor pe internet după prima repriză cu Bayern: "N-ar putea să prindă nici o răceală" :D

Keylor Navas, 31 de ani, a avut parte de un start de meci de coșmar cu Bayern Munchen, având câteva ezitări care o puteau costa pe Real Madrid. Portarul ibericilor a avut chiar o bună

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // VIDEO+FOTO Proteste vehemente la golul anulat lui Ronaldo » Portughezul susține că a preluat cu umărul!

Real Madrid a marcat și al treilea gol cu Bayern, dar acesta a fost anulat de arbitrul olandez Björn Kuipers în minutul 70.   VEZI AICI MECIUL LIVETEXT!   VEZI AICI

BAYERN MUNCHEN - REAL MADRID 1-2 // VIDEO + FOTO Copy/paste de anul trecut » Bayern a condus, dar a pierdut turul cu Real Madrid pe teren propriu, scor 1-2

Bestia nu poate fi răpusă! Bayern a pierdut, 1-2, al șaselea meci la rând contra madrilenilor, care n-au jucat bine, dar au fost mai pragmatici. Heynckes, ghinionist cu accidentările, iar

18 Aprilie 2018

VIDEO Bayer Leverkusen - Bayern Munchen 2-6 » Müller pune în gardă Europa: ”Suntem lacomi!”

Campioana Bayern a demolat-o pe Bayer Leverkusen și visează la event și Ligă cu Heynckes, ce poate deveni primul antrenor din istoria forbalului cu două ”triple”. Lewa și

11 Aprilie 2018

FOTO Imagine senzațională de la Bayern Munchen - FC Sevilla! Ce făcea Arturo Vidal în timpul meciului

Arturo Vidal, fotbalistul celor de la Bayern Munchen, nu a putut evolua în returul sfertului din Ligă cu FC Sevilla, 0-0, 2-1 la general, din cauza unei accidentări la genunchi. Chillianul a

Cel mai tânăr debutant din istoria roș-albaștrilor a refuzat Bayern Munchen: "Am ales Steaua, am șanse mai mari aici"

Ianis Stoica (15 ani), fiul lui Pompiliu Stoica, a debutat deja pentru echipa mare a celor de la FCSB și dezvăluie că a refuzat-o pe Bayern Munchen pentru a continua la roș-albaștri. Bavarezii

10 Aprilie 2018

Surpriză! Ribéry și Robben nu mai pleacă de la Bayern Munchen

Duetul supranumit Robbéry, format din Arjen Robben și Franck Ribery, ar urma să semneze pentru încă un sezon cu Bayern Munchen. Unul e francez. Franck Ribéry. A împlinit

07 Aprilie 2018

VIDEO + FOTO Monopol bavarez! Bayern Munchen și-a asigurat matematic cel de-al 28-lea titlu din Bundesliga după o victorie zdrobitoare

Bayern Munchen continuă să scrie istorie în Bundesliga. Echipa lui Jupp Heynckes și-a asigurat azi matematic cel de-al 28-lea titlu din istorie după victoria categorică reușită pe terenul

06 Aprilie 2018

După 11 ani, Franck Ribery va pleca de la Bayern Munchen și va merge în Arabia Saudită

Franck Ribery va pleca de la Bayern Munchen după 11 sezoane, mijlocașul francez urmând să evolueze din vară în Arabia Saudită, anunță presa germană. Ribery va ajunge din postura de

03 Aprilie 2018

liveTEXT de la 21:45 » Sferturile Ligii debutează cu reeditarea finalei de anul trecut, Juventus - Real Madrid » Bayern Munchen joacă pe terenul Sevillei » Echipele de start

Sferturile Ligii Campionilor debutează în această seară cu partidele Juventus - Real Madrid și FC Sevilla - Bayern Munchen. Partidele pot fi urmărite în format liveTEXT pe GSP.ro și

liveTEXT de la 21:45 » Sferturile Ligii debutează cu reeditarea finalei de anul trecut, Juventus - Real Madrid » Bayern Munchen joacă pe terenul Sevillei » Comentăm împreună AICI

02 Aprilie 2018

Bayern Munchen face primul transfer al verii » Nemții cumpără un jucător de la Real Madrid

După ce au decis să-l numească pe Nico Kovaci pe banca echipei, șefii lui Bayern Munchen au stabilit și primul transfer al verii. Marca, ziarul de casă al Realului, anunță că Bayern Munchen

31 Martie 2018

liveTEXT, VIDEO și FOTO Scor astronomic la pauză în Bayern Munchen - Dortmund » Dezastru istoric

Bayern Munchen și Borussia Dortmund joacă ACUM în derby-ul etapei cu numărul din Bundesliga. Partida nu este la TV în România și poate fi urmărită în format liveTEXT

21 Martie 2018

Adversarul naționalei României s-a certat cu antrenorul înaintea victoriei uriașe cu Bayern Munchen

Emil Forsberg (26 de ani), jucător pe care-l vom vedea pe 27 martie la Craiova, împotriva tricolorilor”, s-a certat cu antrenorul său de la Leipzig Amicalul dintre România și

08 Martie 2018

Heynckes a dezvăluit cine ar fi potrivit să o antreneze pe Bayern Munchen din vară

Tehnicianul lui Bayern Munchen, Jupp Heynckes, consideră că Thomas Tuchel e cel mai potrivit să îl înlocuiască din vară pe banca tehnică a campioanei Germaniei. Într-un inteviu

07 Martie 2018

Pleacă în vară de la Bayern Munchen? Declarațiile lui Alaba i-au pus pe jar pe șefi! Unde ar putea ajunge

Fundașul lui Bayern Munchen, David Alaba, ar putea părăsi din vară gruparea bavareză. Anunțul a fost făcut chiar de Alaba în cadrul unui interviu acordat publicației austriece Kurier.

04 Martie 2018

Andre Villas-Boas nu exclude o experienţă în Bundesliga » Ce spune fostul tehnician de la Chelsea şi Spurs despre preluarea băncii tehnice a lui Bayern Munchen

Andre Villas-Boas (40 de ani), fostul antrenor de la Porto, Chelsea, Tottenham şi Zenit, a vorbit la gala Laureus despre o posibilă preluare a unui club din Bundesliga și chiar a campioanei

24 Februarie 2018

VIDEO + FOTO Bayern Munchen, primul pas greșit după 14 victorii consecutive » Toate rezultatele înregistrate astăzi

Bayern Munchen a remizat pe teren propriu cu Hertha Berlin, scor 0-0, întrerupând o serie de 14 victorii consecutive în toate competițiile. Jupp Heynckes a trimis în teren o

21 Februarie 2018

LIGA CAMPIONILOR. Chelsea și Barcelona au remizat, cu goluri, pe „Stamford Bridge”. Bayern Munchen a distrus-o pe Beșiktaș

Chelsea Londra și FC Barcelona au încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea disputată, marți, pe „Stamford Bridge”, în turul „optimilor” Ligii Campionilor.

20 Februarie 2018

FOTO + VIDEO Optimile Ligii: primul gol al lui Messi în duelurile cu Chelsea o salvează pe Barcelona + Bayern Munchen s-a distrat cu Beșiktaș, sub privirile lui Hațegan

În această seară s-au disputat alte două meciuri din optimile de finală ale Ligii Campionilor. Barcelona a remizat pe terenul lui Chelsea, 1-1, în timp ce Bayern Munchen a zdrobit-o pe

17 Februarie 2018

Arjen Robben a anunțat până când vrea să mai joace » Care sunt planurile de viitor ale veteranului de la Bayern Munchen

Arjen Robben, fotbalistul lui Bayern Munchen, care va împlini 35 de ani peste câteva zile, spune că se află într-o formă fizică foarte bună şi îşi doreşte să evolueze

05 Februarie 2018

Bayern Munchen, echipa de fotbal cu cel mai bun randament

Bayern Munchen a înregistrat cel mai scăzut nivel al raportului între costurile cu personalul și totalul venituri (45%), dintr-un număr de 12 campioane naționale la fotbal din Europa, la polul

03 Februarie 2018

VIDEO + FOTO Cu Alexandru Maxim titular, Mainz a fost neputincioasă în fața lui Bayern Munchen » Toate rezultatele etapei din Bundesliga

Astăzi s-au disputat 5 meciuri din cadrul etapei a 21-a din Bundesliga, într-una din partide fiind implicat și românul Alexandru Maxim.  Mijlocașul român de 27 de ani  a

19 Ianuarie 2018

Transfer excelent pentru Bayern Munchen » Cel mai vânat jucător din Bundesliga a ales Bavaria

Leon Goretzka, mijlocaşul central al celor de la Schalke 04, în vârstă de 22 de ani, a semnat un contract pe 4 sezoane cu Bayern Munchen, fotbalistul urmând să se alăture

18 Ianuarie 2018

Poli Iași a remizat cu echipa care o învingea pe Bayern Munchen sezonul trecut al Ligii Campionilor

După ce în primul amical Poli Iași s-a impus cu 2-1 în fața lui Olmaliq din Uzbekistan, astăzi moldovenii au remizat cu rușii de la FC Rostov (locul 10 în prima ligă), 1-1.