Bayern Munchen

10 Noiembrie 2017

Bayern Munchen a găsit înlocuitorul lui Lewandowski

Atacantul lui Inter Milano, Mauro Icardi, ar putea ajunge în sezonul următor la Bayern Munchen. Potrivit publicației spaniole Don Balón, Icardi este considerat de șefii lui Bayern

04 Noiembrie 2017

liveTEXT, VIDEO, FOTO de la ora 19:30 » Derby pentru locul 1 în Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Munchen » Echipele de start

Borusia Dortmund și Bayern Munchen joacă de la 19:30 în derby-ul etapei din Bundesliga. Meciul nu este televizat în România, dar va fi liveTEXT, VIDEO, FOTO pe GSP.RO. Borussia

Fost atacant al lui Bayern Munchen, DEPISTAT POZITIV CU COCAINĂ! Măsura luată de FIFA

Paolo Guerrero, căpitanul selecționatei statului Peru, a fost suspendat 30 de zile de FIFA, după ce a ieșit un „rezultat anormal” la un control antidoping efectuat după meciul cu Argentina

liveTEXT de la ora 19:30 » Derby pentru locul 1 în Budesliga: Borussia Dortmund - Bayern Munchen

Borusia Dortmund și Bayern Munchen joacă de la 19:30 în derby-ul etapei din Bundeliga. Meciul este liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe EuroSport. Borussia Dortmund - Bayern Munchen Click

liveTEXT, VIDEO + FOTO ACUM » Derby pentru locul 1 în Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0-0

Borusia Dortmund și Bayern Munchen joacă ACUM în derby-ul etapei din Bundesliga. Meciul nu este televizat în România, dar este liveTEXT, VIDEO, FOTO pe GSP.RO. Borussia

Urmărește ACUM liveVIDEO Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0-1 » Gol marcat în minutul 16

Urmărește ACUM liveVIDEO Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0-2 » Lewandowski a marcat un super-gol

01 Noiembrie 2017

VIDEO ”Javi Halloween” » Spaniolul s-a umplut de sânge după ce a marcat golul victoriei lui Bayern Munchen

Bayern Munchen s-a impus în fața celor de la Celtic, 2-1, și s-a calficat în optimile UEFA Champions League. Spaniolul Javi Martinez s-a trezit plin de sânge pe față după

27 Octombrie 2017

Nici Luxemburg nu mai e ce-a fost » Un jucător al naționalei a semnat cu Bayern Munchen

Echipa națională a României U17 a reușit doar un egal cu Luxemburg într-un meci din preliminariile Campionatului European din 2018, scor 0-0, însă din echipa de start a

26 Octombrie 2017

Scuzele găside de selecționer după remiza rușinoasă cu Luxemburg: "Au un grup omogen! Un jucător a fost vândut la Bayern Munchen"

Echipa națională a României U17, antrenată de Sorin Colceag, a reușit doar un egal cu Luxemburg într-un meci din preliminariile Campionatului European din 2018, scor

Scuzele găside de Colceag după remiza rușinoasă cu Luxembourg: "Au un grup omogen! Un jucător a fost vândut la Bayern Munchen"

Echipa națională a României U17, antrenată de Sorin Colceag, a reușit doar un el cu Luxemburg într-un meci din preliminariile Campionatului European din 2018, scor

21 Octombrie 2017

CSU Craiova a adus un jucător de la Inter Milano! Jucătorul a evoluat într-un meci cu Bayern Munchen

CS U Craiova este una dintre candidatele la titlu, alături de FCSB și CFR Cluj. Oltenii caută să se întărească serios pentru a putea duce această luptă la titlu până spre finalul

20 Octombrie 2017

Primul conflict din ”era Jupp Heynckes” la Bayern Munchen » Un jucător a ajuns pe mâinile medicilor după o ceartă la antrenament!

La antrenamentul de joi al lui Bayern Munchen, Arturo Vidal l-a lovit intenționat în gambă pe portarul Starke, care i-a replicat cu o minge șutată în spate, înainte de a ajunge

17 Octombrie 2017

Gafă de amatori! Cum a ratat Bayern Munchen aducerea unuia dintre cei mai buni mijlocași din Ligue 1!

Mijlocașul lui AS Monaco, Thomas Lemar ar fi putut ajunge în vara acestui an la Bayern Munchen. Publicația germană Kicker susține că deși Bayern avea nevoie de întăriri pe acest

16 Octombrie 2017

"Bomba dimineții" în fotbalul european! Barcelona renunță la Coutinho și vrea un superstar de la Bayern Munchen

Barcelona ar putea da lovitura în perioada de transferuri din iarnă. Echipa lui Ernesto Valverde vrea să readucă un fost jucător al catalanilor. Don Balon dezvăluie că mijlocașul Thiago

04 Octombrie 2017

Haos la Bayern Munchen! E cutremur la vârf: "Ai gestionat prost situația"

Președintele lui Bayern Munchen, Uli Honess, îi reproșează directorului executiv Karl Heinze Rummenigge că "a gestionat prost dosarul . Altfel, poate că Pep era și azi antrenorul nostru",

02 Octombrie 2017

Lovitură după lovitură pentru Bayern Munchen » Bavarezii au pierdut un om de bază!

Franck Ribery, atacantul lui Bayern, și-a luxat genunchiul stâng la 2-2 cu Hertha, iar RMN-ul efectuat duminică seară a confirmat temerile medicilor: ruptură de ligamente. Pentru el, 2017 e

30 Septembrie 2017

FC Koln și-a luat o fostă vedetă a lui Bayern Munchen » Fotbalistul este stranierul care a marcat cele mai multe goluri all-time din Bundesliga

Claudio Pizzaro a semnat un contract cu FC Koln, până în vara anului 2018. Clubul german încearcă prin aducerea atacantului peruan să-și întărească echipa, care a

28 Septembrie 2017

LIGA CAMPIONILOR. PSG A ZDROBIT-O pe Bayern Munchen, Chelsea a ÎNVINS-O în ultima secundă pe Atletico Madrid

PSG s-a impus fără dubii, scor 3-0, în confruntarea cu Bayern Munchen, disputată, miercuri, în etapa a 2-a a grupelor Ligii Campionilor.

27 Septembrie 2017

FOTO Gata cu cearta, să-nceapă spectacolul! Cavani și Neymar au sărbătorit împreună reușitele cu Bayern Munchen

Neymar a revenit în echipa de start a celor de la PSG în partida de pe teren propriu cu Bayern Munchen. Spectacolul a revenit și el. Cei doi au reușit să înscrie în acest

20 Septembrie 2017

Transferul lui Coutinho la Barcelona nu a picat din cauza banilor » Un star al lui Bayern Munchen este motivul pentru care nu s-a mai realizat!

Liverpool l-a vrut în această vară pe Thomas Muller de la Bayern Munchen pentru a-l lăsa pe Philippe Coutinho să plece la Barcelona. După plecarea lui Neymar la PSG, Barcelona avea nevoie

11 Septembrie 2017

SPECIAL GSP Degringoladă la Bayern Munchen! Lewandowski a ajuns la amenințări cu conducerea, Ancelotti vrea să dezerteze pentru bani, iar gloriile atacă toți jucătorii!

Robert Lewandowski, 29 de ani, a stârnit un conflict de proporții la bavarezi cu un interviu în Der Spiegel în care le spune, voalat, ”investiți dacă vreți să

09 Septembrie 2017

VIDEO Surpriză în Bundesliga! Hoffenheim a învins-o pe Bayern Munchen. Vezi AICI golurile

Hoffenheim a produs prima mare surpriză a campionatului german după ce a învins pe teren propriu pe Bayern Munchen, scor 2-0. Mark Uth a fost omul partidei, neamțul în vârstă de

19 August 2017

VIDEO Premieră în fotbalul mondial: Bayern Munchen a primit primul penalty prin intermediul tehnologiei video! + A fost cea mai lungă pauză între reprize a secolului

În Bundesliga a fost nevoie de VAR, noul sistem de asistență video pentru arbitri, încă de la debutul noului sezon. Vineri seară, la 2-0 pentru Bayern, în minutul 51 al meciului

30 Iulie 2017

Conte vrea un fotbalist al lui Bayern Munchen » Chelsea încearcă să-l sufle pe jucător lui AC Milan

Campioana Angliei, Chelsea, este interesată de împrumutul lui Renato Sanches de la Bayern, dar trebuie să facă față concurenței lui AC Milan. Antonio Conte a vorbit cu Ancelotti, după

22 Iulie 2017

liveSCORE » AC Milan - Bayern Munchen » Ultimul amical înainte de meciul cu CSU Craiova » Trei goluri în prima reprziă

AC Milan și Bayern Munchen se înfruntă ACUM într-un meci amical disputat în SUA, la International Champions Cup. Este ultimul amical al italienilor înainte de meciul cu CSU

16 Iulie 2017

Secretul a ieșit la iveală! Superstarul lui Bayern Munchen a fost sprijinit de la 11 ani de mâna dreaptă a temutului Pablo Escobar!

Asocierea cu un mafiot nu e o amintire de povestit jurnaliștilor. Dar istoria nu mai poate fi schimbată. James Rodriguez, noua achiziție a lui Bayern, a beneficiat de ajutorul unui asemenea individ

11 Iulie 2017

TRANSFER GIGANT în fotbalul european. Bayern Munchen va plăti 60 de milioane de euro pentru un star de la Real Madrid

Bayern Munchen a ajuns la un acord cu formația Real Madrid și l-a transferat sub formă de împrumut, astăzi, pe mijlocașul columbian James Rodriguez.

08 Iulie 2017

Juventus Torino vrea un jucător de la Bayern Munchen » Campioana Italiei oferă 40 de milioane în schimbul său

Juventus este la doar câteva zile distanţă de a-l transfera pe Douglas Costa de la Bayern Munchen, conform presei din Italia. Sky Sport Italia a declarat că Juventus este mai aproape ca

18 Iunie 2017

Jordan Caver este o actriță de 31 de ani, dar și un model de succes. Este mare susținătoare a celor de la Bayern Munchen, conform Abola.pt. Vine des la partidele bavarezilor și se bucură de un

15 Iunie 2017

Șumudică a dat lovitura! Șefii turci i-au transferat un jucător de la Bayern Munchen

Kayserispor a reușit primul transfer în era Marius Șumudică și l-a adus pe mijlocașul neamț Edral Ozturk, de la Bayern Munchen. Transferul mijlocașului de 21 de ani a fost anunțat

14 Iunie 2017

Juventus dă lovitura! Transferă un jucător de la Bayern Munchen » Fotbalistul și-a dat acceptul

Doulgas Costa, fostul jucător al lui Mircea Lucescu la Șahtior, 26 de ani, s-a înțeles cu Juventus. Mai rămâne de reglat cu Bayern suma de transfer. Torinezii l-au convins pe

08 Iunie 2017

Situație dramatică la Bayern Munchen! Ancelotti ia o decizie drastică: apelează la un jucător de 36 de ani

Manuel Neuer, titularul campioanei Bayern Munchen, nu va fi refăcut până la startul noului sezon. Iar ceilalți doi portarim, Ulreich și Früchtl, sunt de asemenea accidentați. Bayern

02 Mai 2017

Un caz Nicușor Stanciu și la Bayern Munchen » Încă un meci costă 5 milioane de euro!

Bayern Munchen va trebui să-i plătească Benficăi suplimentar, dacă Renato Sanches bifează 25 de apariții în acest sezon. Portughezul are deja 24 și mai sunt 3 etape in Bundesliga! Renato

28 Aprilie 2017

Se adâncește ruptura la Bayern Munchen! "Echipa e la pământ fizic! Ancelotti își bate joc de antrenamente!"

Președintele Uli Honess spumegă: ”Actuala echipă a lui Bayern Munchen e cea mai nepregătită din punct de vedere fizic” Se strânge lațul în jurul lui Carlo Ancelotti.

27 Aprilie 2017

Bayern Munchen l-a achiziționat definitiv pe Kingsley Coman. Cât a primit Juventus + pe ce perioadă a semnat

Kingsley Coman, atacantul francez care fusese împrumutat de la Juventus, va rămâne si din vară la Bayern Munchen, după ce a semnat o înțelegere valabilă pe două sezoane cu

22 Aprilie 2017

VIDEO Bayern Munchen nu-și revine după eliminarea din Liga Campionilor » O fostă participantă în cea mai importantă competiție europeană, la un pas de retrogradare

Bayern Munchen a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată pe teren propriu împortiva celor de la Mainz. Oaspeții au deschis scorul în minutul 3, prin fostul jucător al

20 Aprilie 2017

FOTO Robocop Neuer » Goalkeeperul lui Bayern Munchen a anunțat că nu va fi operat

În urma RMN-ului efectuat astăzi la Munchen, medicii au confirmat fractura de metatarsian suferită de portarul Manuel Neuer în returul "sfertului" cu Real de pe Bernabeu (2-4). Portarul

19 Aprilie 2017

LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid și Bayern Munchen, protagonistele unui meci FORMIDABIL, cu 6 goluri. „Galacticii” merg în semifinale, după un arbitraj CONTROVERSAT

Real Madrid s-a calificat, marți, în semifinalele Ligii Campionilor, după ce s-a impus cu scorul de 4-2, la finalul a 120 de minute, în partida cu Bayern Munchen.

17 Aprilie 2017

Probleme pentru Real Madrid » Gareth Bale va lipsi în returul cu Bayern Munchen » Pe cineva titulariza Zidane în locul lui

Real Madrid nu va putea conta pe Gareth Bale în meciul cu Bayern Munchen, din returul sferturilor de finală ale UEFA Champions League. Meciul se joacă marți, de la 21:45, în direct la

Probleme pentru Real Madrid » Gareth Bale va lipsi în returul cu Bayern Munchen » Pe cine va titulariza Zidane în locul lui

12 Aprilie 2017

liveTEXT de la 21:45 » Meciul serii în "sferturile" Ligii Campionilor: Bayern Munchen - Real Madrid » Tot azi se joacă Atletico Madrid - Leicester

Două partide din sferturile de finală ale Ligii Campionilor se vor juca în această seară, de la ora 21:45, în direct la TV Dolce Sport și liveTEXT pe GSP.ro. Atletico Madrid

liveTEXT » "Sferturile" Ligii Campionilor: Bayern Munchen - Real Madrid și Atletico Madrid - Leicester

Două partide din sferturile de finală ale Ligii Campionilor se ACUM în direct la TV Dolce Sport și liveTEXT pe GSP.ro. Atletico Madrid întâlnește pe teren propriu pe

liveTEXT, VIDEO+FOTO » "Sferturile" Ligii Campionilor: Bayern Munchen - Real Madrid și Atletico Madrid - Leicester

13 Aprilie 2017

VIDEO+FOTO Bayern Munchen - Real Madrid, meci fabulos! Cristiano a marcat cu talpa, printre picioarele lui Neuer! Ce s-a întâmplat în Atletico-Leicester

Miercuri seară s-a disputat prima manșă a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Meciul vedetă a fost cel dintre Bayern Munchen și Real Madrid, scor 2-1. Cealaltă partidă a serii a fost