Boloni e supărat pe toată lumea: "Am ajuns să o urăsc pe Halep!"

Ladislau Boloni (65 de ani) a acordat un interviu în Libertatea în care i-a criticat pe Mihai Stoica, Gigi Becali și și-a exprimat dezaprobarea față de ceea ce se întâmplă

Ladislau Boloni impresionează în Belgia: "Organizare ireproșabilă"

Ladislau Boloni (65 de ani) i-a impresionat pe belgieni, care-l laudă pentru "organizarea ireproșabilă a echipei Antwerp" cu care mai are contract până în 2019. Antrenorul român

28 Noiembrie 2017

Boloni, sancționat după ce a criticat dur arbitrajul din Belgia!

Antrenorul celor de la Antwerp, Ladislau Boloni, a fost suspendat două etape și amendat cu 2500 de euro pentru criticile la la adresa arbitrilor de la meciul cu Standard Liege, scor 0-0. Cum

02 Noiembrie 2017

Jucătorii lui Antwerp nu-l înțeleg pe antrenorul român: ”Boloni are o personalitate ciudată”

Haroun, mijlocașul lui Antwerp, le-a povestit jurnaliștilor de la revista Knack despre ”imprevizibilul” tehnician român: ”Acum e relaxat, dar în secunda următoare ar

TRAGEDIE la clubul antrenat de Loți Boloni. Un fotbalist A MURIT în timpul antrenamentului

Joel Lobanzo, fotbalist legitimat la gruparea belgiană Royal Antwerp, a decedat, marți, în timpul unui antrenamet, după ce a suferit un stop cardiac.

Veste-șoc la clubul lui Boloni! Un jucător a murit în timpul antrenamentului

Belgienii de la Royal Antwerp, echipa lui Ladislau Boloni, a confirmat că juniorul Joel Lobanzo a murit astăzi, în urma unui stop cardiac suferit în timpul antrenamentului. Clubul a emis

24 Octombrie 2017

Boloni lăudat de o legendă a belgienilor: "I-a transformat pe jucători în mașini"

Antwerp, echipa lui Ladislau Boloni, a pierdut pe terenul lui Bruges, scor 0-1, însă echipa antrenorului român rămâne în top, iar tehnicianul primește laude importante. Marc

17 Septembrie 2017

Scandal în Belgia! Boloni se contrează cu adversarii: "Trebuie să spun un lucru"

Antrenorul lui Lokeren, Maes, a reclamat un penalty în prelungiri, dar tehnicianul român Ladislau Boloni i-a amintit că faza s-a petrecut după expirarea minutelor arătate de arbitru.

31 August 2017

Rednic a povestit cum i l-a "furat" pe Rotariu lui Boloni: "I-am zis: «Bă, nu ți-e rușine?»"

Mircea Rednic l-a transferat joi pe Dorin Rotariu de la FC Brugge la Mouscron și explică cum l-a convins pe jucător să vină la echipa sa, deși a fost dorit și de Ladislau Boloni la Antwerp.

23 August 2017

FCSB - Sporting // Avertisment pentru steliști de la Boloni: "Scorul din tur e fals"

Ladislau Boloni (64 de ani), fost jucător la Steaua și antrenor la Sporting Lisabona, a prefațat meciul pe care cele două echipe îl vor disputa în această seară, în returul din

01 Iulie 2017

Dinamo se poate despărți de un titular! Este dorit de Boloni în Belgia

Steliano Filip, căpitanul lui Dinamo, ar putea pleca în Belgia, la Royal Antwerp, echipă nou-promovată în prima ligă. Formația antrenată de Ladislau Boloni este în căutarea

21 Iunie 2017

Boloni îi stoarce pe jucătorii lui Antwerp » Antrenamente fizice ca la trupele speciale

Ladislau Boloni, noul antrenor de la Royal Antwerp, a început o pregătire de vară epuizantă la echipa flamandă. Atacantul Bjorn Vleminckx spune: "Nu m-am mai antrenat

15 Iunie 2017

Boloni, aproape de a semna cu o formaţie din Belgia » Negocierile sunt avansate

Ladislau Boloni a fost unul dintre cele mai vehiculate nume pentru a prelua echipa naţională în cazul în care Christoph Daum nu va mai continua la echipa naţională, însă este

16 Iunie 2017

Boloni, aproape de o revenire în Europa » Negocierile sunt avansate

10 Noiembrie 2016

Boloni e printre cei mai buni 10 străini care au antrenat în Ligue 1!

Tehnicianul în vârstă de 63 de ani, zece ani în Hexagon, a fost nominalizat de France Football alături de nume mari, ca Ancelotti, Bielsa, Artur Jorge și Goethals. Loți Boloni nu

12 Iulie 2016

Boloni e antrenorul care l-a promovat la 16 ani pe Ronaldo la Sporting: ”Mi s-a împlinit profeția”

Loți Boloni, antrenorul care l-a promovat la 16 ani la Sporting, a anticipat că Ronaldo va ajunge mai mare decât Eusebio. ”E cel mai bun fotbalist portughez din toate timpurile”. -

25 Februarie 2016

Boloni și-a reamintit de cum l-a format pe Ronaldo: "Trebuia să simți ce să tai și ce nu din elanul lui"

Ladislau Boloni și Cristiano Ronaldo au lucrat împreună la Sporting Lisabona, antrenorul român fiind cel care l-a promovat pe lusitan la prima echipă a formației portugheze. "Totul era

13 Decembrie 2015

Boloni: "România poate profita de două lucruri contra Franței!"

Ladislau Boloni, fost antrenor în Franța și selecționer al României, a analizat grupa României la EURO 2016. "Grupa noastră este un acceptabilă pentru o echipă cu pretențiile

26 Octombrie 2015

Câştigător al Balonului de Aur, adversar pentru Boloni şi Sânmărtean în Arabia Saudită

Fabio Cannavaro, campion mondial cu Italia în 2006 şi câştigător al Balonului de Aur în acelaşi an, este noul antrenor al formaţiei Al Nassr.

23 Iulie 2015

Boloni pregătește prima lovitură la Al Ittihad! Îl vrea pe Muntari

Deși a ajuns de doar cîteva zile la Ittihad, Ladislau Boloni vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor. Românul îl vrea pe fratele lui Sulley Muniru de la Steaua, Muntari,

21 Mai 2015

Drum liber spre ASA » Ladislau Boloni s-a despărţit de Al Khor

Ladislau Boloni a fost demis de conducerea celor de la Al Khor din cauza rezultatelor slabe.  Antrenorul român a fost numit la conducerea clubui arab în 2012 şi cea mai mare

18 Noiembrie 2014

Încă o bornă atinsă de Răzvan Raţ » Astăzi l-a egalat pe Ladislau Boloni

Partida amicală dintre România şi Danemarca a oferit şansa lui Răzvan Raţ să atingă o nouă bornă. Fundaşul l-a egalat astăzi pe Ladislau Boloni în topul prezenţelor la echipa

22 Octombrie 2014

Dialog-capcană cu Ladislau Boloni: ”Da, sînt noul selecţioner!” ;)

O informaţie care dădea brusc peste cap întregul "scenariu Lucescu", întărit inclusiv dinspre FRF, a apărut aseară pe neaşteptate: Boloni s-a înţeles deja cu federaţia în spatele perdelei

20 Februarie 2014

Criticat şi de Ladislau Boloni, Laurenţiu Reghecampf se apără: "Am dinamovişti în familie"

Declaraţiile lui Reghecampf referitoare la derby-ul cu Dinamo au aprins spiritele. Ladislau Boloni l-a criticat pe antrenorul Stelei."Asemenea declaraţii nu trebuie niciodată luate în serios.

14 Ianuarie 2014

Boloni a comentat transferul lui Keşeru la Steaua: "Pe mine m-a cam dezamăgit"

Ladislau Boloni îl cunoaşte bine pe Claudiu Keşeru din campionatul Franţei şi i-a făcut o caracterizare.Antrenorul român a povestit că a încercat să-l transfere pe Keşeru pe cînd era la

13 Ianuarie 2014

17 Noiembrie 2013

Boloni despre tactica lui Piţurcă din repriza a doua: "Asta n-am înţeles"

Victor Piţurcă a primit critici după meciul cu Grecia, scor 1-3, pentru că a reacţionat prea tîrziu. Condusă cu 3-1 din minutul 66, România făcut prima schimbare cu un sfert de oră înainte

03 Octombrie 2013

Dialog surprinzător Tolontan - Boloni, în Gazeta de azi!

După ce a citit pe gsp.ro un articol la cald al lui Cătălin Tolontan (TOLO.ro » Linişte, intră Piţurcă în plasă!), Ladislau Boloni a pus mîna pe telefon şi a provocat o discuţie sinceră

20 Iunie 2013

Boloni: "N-aş fi şocat dacă Steaua ar fi exclusă"

Laszlo Boloni, fost jucător al echipei Steaua, crede că nu ar fi o dramă dacă "roş-albaştrii" ar trebui să plătească scandalul "Valiza" cu excluderea din Europa sau cu retrogradarea în liga

17 Iunie 2013

Încă un sezon în Golf » Boloni şi-a prelungit contractul cu Al Khor

Veşti bune pentru Loţi Boloni. Antrenorul român şi-a prelungit contractul cu Al Khor, echipă care evoluează în campionatul din Qatar. Înţelegerea sa expira la finalul acestui sezon, însă

07 Mai 2013

Titlul lui 24 prin ochii lui Boloni: "Nu-i vina Stelei că nu are adversari"

Ladislau Boloni, fostul jucător al Stelei, a vorbit despre titlul cucerit de "roş-albaştri" după 7 ani de pauză."Adversitatea a fost un pic mai redusă anul acesta, dar asta nu e problema Stelei.

19 Februarie 2013

Duel fierbinte în Qatar: Boloni l-a învins pe Răzvan Lucescu

Al Khor, formația pregătită de Laszlo Boloni, a trecut, astăzi, pe teren propriu, de Al Jaish, echipa condusă de Răzvan Lucescu, scor 2-0.

29 Octombrie 2012

De ce nu-l va oferta niciodată Paszkany pe Boloni

Patronul formației CFR Cluj susține că nu vrea să vândă tineri, ci își dorește trofee. Șeful grupării din Gruia a dezvăluit de ce l-a ales pe antrenorul Paulo Sergio.

15 Octombrie 2012

Loţi Boloni vrea să îşi ajute fostul club: "Eu pot salva Sporting!"

Într-un interviu apărut ieri în O Jogo, actualul antrenor al lui Al Khor (Qatar) spune extrem de dur ce se întîmplă la gruparea din Lisabona. Boloni este ultimul antrenor care a cucerit titlul

16 Septembrie 2012

VIDEO Boloni s-a aliat cu şansa la debutul în campionatul din Qatar

Starturi diferite pentru antrenorii români implicaţi în campionatul din Qatar. În timp ce, în runda inaugurală, Răzvan Lucescu a pierdut acasă cu Al Jaish (0-2), Ladislau Boloni s-a impus cu

11 Februarie 2010

Boloni a demisionat de la Standard Liege

Tehnicianul român Ladislau Boloni şi-a prezentat, miercuri, demisia din funcţia de antrenor al echipei Standard Liege, la care este legitimat atacantul Gheorghe Grozav.

19 Mai 2009

Belgia - Boloni a fost desemnat cel mai bun antrenor al sezonului

Antrenorul român al formaţiei Standard Liege a fost desemnat duminică seară cel mai bun antrenor al sezonului în Belgia, informează site-ul oficial al UEFA. Boloni a calificat-o pe Standard

05 Aprilie 2009

Boloni: Piturca imi este prieten si un antrenor bun

Tehnicianul formatiei Standard Liege, Ladislau Boloni, a declarat, sambata, ca daca selectionerul Victor Piturca va fi demis, se va intrista, deoarece sunt prieteni si fostul sa coechipier de la

Lucescu si Boloni

Soarele de la Atlantic matura camera. Loti era fericit. Cistigase campionatul Portugaliei, cu Sporting. Ziaristului din fata lui ii suna telefonul. Mircea Lucescu sint, se aude. Reporterul discuta

28 Martie 2009

Boloni: Sa fii selectioner e ceva extraordinar, dar nu doresc sa plece Piturca!

Antrenorul lui Standard Liege, Ladislau Boloni, a declarat ca nu vine la meciul cu Serbia pentru a-i lua locul lui Victor Piturca, asa cum a scris presa, si, mai mult, ii doreste selectionerului sa

23 Ianuarie 2009

Daca voiam performanta la Rapid, il aduceam pe Boloni!

George Copos e constient de faptul ca in vara s-au facut o serie de erori, care au dus la situatia dezastruoasa din acest moment. Patronul din Giulesti este de parere ca Fathi Taher este principalul

16 Ianuarie 2009

Chiar am crezut ca Boloni va veni la Rapid!

Constantin Zotta a povestit cum Boloni i-a tot tinut in supans pe rapidisti timp de mai multe saptamani si cum oficialii alb-visinii au sperat pana in ultima clipa ca Loti va accepta sa vina la carma

13 Ianuarie 2009

Boloni: Scopul nostru principal este titlul

Tehncianul echipei Standard Liege, Ladislau Boloni, a declarat ca principalul obiectiv al formatiei sale in acest sezon este titlul in campionatul Belgiei, competitie in care se afla pe locul secund

Boloni vrea titlul in Belgia

Tehnicianul echipei Standard Liege, Ladislau Boloni, a declarat ca principalul obiectiv al formatiei sale in acest sezon este titlul in campionatul Belgiei: Cu victorii impotriva lui Anderlecht si FC

31 Decembrie 2008

Ioan Sdrobis: Ce sa-i faci lui Boloni? :)

Ioan Sdrobis a comentat declaratiile facute de Ladislau Boloni pentru presa belgiana, fiind de parere ca tehnicianul lui Standard Liege nu trebuie condamnat pentru afirmatiile pe care le-a facut. Ce

Miodrag Belodedici: Nu conteaza ca Boloni e maghiar, important e sa fie om

Miodrag Belodedici a comentat declaratiile facute de Ladislau Boloni intr-un interviu acordat publicatiei belgiene La Derniere Heure, fiind de parere ca tehnicianul ar trebui judecat din perspectiva

30 Decembrie 2008

Boloni nu se recunoaste roman

Antrenorul echipei Standard Liege, Ladislau Boloni, a declarat ca se considera mai mult maghiar decat roman, chiar daca a jucat pentru nationala Romaniei si a pregatit prima reprezentativa, informeaza

Boloni: Eu sunt maghiar, punct

23 Decembrie 2008

Boloni, vicecampion de toamna

Standard Liege, echipa antrenata de Ladislau Boloni, a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia KAA Gent si a terminat turul pe pozitia a doua a clasamentului

Ladislau Boloni e vicecampion de iarna cu Standard

Standard Liege, echipa antrenata de Ladislau Boloni, a invins duminica seara, pe teren propriu, pe KAA Gent (2-1) si a terminat turul pe pozitia a doua a clasamentului campionatului belgian, cu 34 de

19 Decembrie 2008

Boloni risca sa fie interzis pe stadioanele din Belgia :O

Antrenorului romn al echipei Standard Liege, Ladislau Boloni, risca sa-i fie interzis accesul pe stadioanele din Belgia, ca urmare a comportamentului sau ce a urmat eliminarii din partida cu FC

17 Decembrie 2008

Boloni: M-ar interesa sa antrenez nationala Romaniei

Cel mai apreciat antrenor din campionatul Belgiei nu a uitat de nationala Romaniei. Ladislau Boloni, tehnicianul lui Standard, a afirmat intr-un interviu acordat EVZ ca ar reveni la carma

05 Decembrie 2008

Boloni s-a calificat in 16-imile Cupei UEFA

Standard Liege, antrenata de Ladislau Boloni, s-a calificat in 16-imile Cupei UEFA, in timp ce formatia Partizan Belgrad a ratat orice tanta de a accede in faza urmatoare, in urma rezultatelor

21 Noiembrie 2008

Boloni: Cine e Cristescu? N-are educatie!

Ladislau Boloni a sarit in apararea fostei sale echipe, deranjat de acuzatiile fostului vicepresedinte al Universitatii Craiova, Silvian Cristescu. Fosta glorie a Stelei din anii 80 i-a raspuns

19 Noiembrie 2008

Boloni nu neaga interesul pentru Coman, dar nu ofera detalii!

Antrenorul lui Standard Liege, Ladislau Boloni, a evitat sa confirme interesul pentru fostul goalkeeper rapidist Dani Coman, dar a subliniat ca este un transfer pe care orice echipa si l-ar dori,

07 Octombrie 2008

Prima infringere pentru Boloni in campionat

Echipa pregatita de Ladislau Boloni, Standard Liege, a pierdut, duminica, in deplasare, meciul cu Cercle Bruges, scor 1-4, din etapa a 7-a a campionatului Belgiei, si a suferit prima infrngere din

03 Septembrie 2008

Un playboy din echipa lui Boloni si-a dezbracat nevasta

Instantanee. Fotbalistul echipei Standard Liege apare in cateva ipostaze fierbinti cu nuanta

03 August 2008

Boloni, invins la scor de Saint-Etienne

Standard Liege, formatia pregatita de tehnicianul roman Ladislau Boloni, a pierdut fara drept de apel, scor 3-0, disputa contra francezilor de la Saint-Etienne, intr-un meci amical disputat la

11 Iunie 2008

Boloni, antrenor la campioana Belgiei, Standard Liege

Curtat insistent de Rapid si anuntat sa soseasca in Grant de mai multe ori in ultima perioada, Ladislau Boloni a preferat un contract in Belgia, unde a semnat cu Standard Liege, informeaza cotidianul

10 Iunie 2008

Boloni, noul antrenor al lui Standard Liege

Ladislau Boloni este noul antrenor al echipei belgiene Standard Liege.Boloni a fost la un pas sa ajunga in Giulesti in aceasta vara, Rapid refuzindu-l in cele din urma pe fostul selectioner, dupa mai

07 Iunie 2008

Boloni in France Football: Romaniei ii place sa avanseze pe furis

Fostul selectioner Ladislau Boloni a declarat, pentru publicatia France Football, ca reprezentativa Romaniei este o echipa care stie sa sufere si care poate produce surprize, avertizand nationala

Boloni ne face praf

Dupa ce si-a batut joc de Rapid, fostul selectioner se ia de Nationala si de poporul roman Laszlo Boloni nu sta departe de Romania nici dupa ce a ratat preluarea Rapidului, dupa mai bine de o luna

Boloni ne desfiinteaza in fata francezilor

Jignire. Tehnicianul a spus ca romanii reprezinta o natie lipsita de curaj si de ambitie

06 Iunie 2008

Boloni matura pe jos cu Romania in presa franceza

Antrenorul Ladislau Boloni le atrage atentia francezilor ca poporul roman este unul de "smecherasi" care gaseste intotdeauna solutii pentru a iesi din orice situatie imprevizibila, cu

Dragomir: "Il banuiam pe Boloni de orice, dar nu de sovinism"

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a avut citeva secunde de uluiala in momentul in care a aflat declaratiile date de Ladislau Boloni la adresa poporului roman. Dupa citeva

Boloni: Romaniei ii place sa avanseze pe furis

Boloni: aRomaniei ii place sa avanseze pe furisa