Anul aniversar Filarmonica „George Enescu“-150 va fi deschis, joi, 11 ianuarie, şi vineri, 12 ianuarie 2018, de la ora 19.00, prin concertul simfonic susţinut de Orchestra Simfonică şi Corul

Sâmbătă, la Timișoara încep manifestațiile dedicate aviversării Revoluției din decembrie 1989. Primăria Timişoara a pregătit, împreună cu asociaţiile de revolutionari, un program

Isărescu, mesaj pentru Capital: Sunt onorat că în acest moment aniversar Capital îmi acordă un premiu

Mugur Isărescu a fost premiat în cadrul galei "Capital 25 de ani" pentru activitatea de supravegherea şi menţinerea echilibrului monetar şi financiar în ultimii 25 de ani, în calitate de

Lenovo a lansat modelul aniversar de laptop ThinkPad 700C

Producătorul chinez de computere personale Lenovo a lansat, în ediţie limitată, modelul aniversar de laptop ThinkPad 700C, în cadrul unui eveniment care a avut loc, miercuri, la Yamato Labs în

25 August 2017

Un weekend aniversar cu scriitorul francez Frédéric Beigbeder, la cea de-a zecea ediţie Undercloud

Festivalul Internaţional de Teatru Independent Undercloud care se desfăşoară în perioada 22- 31 august, găzduieşte în acest weekend, un eveniment aniversar. Este vorba de sărbătorirea,

14 August 2017

PREMIERĂ! Spada lui ȘTEFAN CEL MARE, la ceas aniversar

Premieră! La Suceava, cu ocazia expoziției ”Ştefan cel Mare - din istorie în veşnicie”, va fi prezentată, pentru prima oară, una dintre spadele voievodului, dar și alte piese istorice,

06 Iunie 2017

FOTO Surpriză pentru fanii Stelei! Romfilatelia a realizat timbrul aniversar "Steaua, 70 de ani de la înființare"

Steaua împlinește miercuri 70 de ani, iar Romfilatelia a introdus în circulație timbrul aniversar "Steaua, 70 de ani de la înființare", care va putea fi cumpărat din

FOTO Surpriză pentru fanii Stelei! Romilatelia a realizat timbrul aniversar "Steaua, 70 de ani de la înființare"

05 Martie 2017

La ceas aniversar, Șumudică și-a dezvăluit planurile de viitor: "Cred că a sosit acest moment" » Cum a trăit cutremurul din '77: "Eram în parc, plângeam"

Marius Șumudică, antrenorul campioanei en-titre Astra, a împlinit ieri 46 ani și a vorbit despre realizările sale, dar și despre planurile pe care le are în viitor. "Nu regret nimic

09 Februarie 2017

„Dinu Lipatti 100", concert aniversar la New York

ICR New York aniversează Centenarul Lipatti printr-un concert omagial dedicat marelui pianist şi compozitor român, în interpretarea violonistei Irina Mureşanu şi a pianistei Angela

04 Ianuarie 2017

Concert aniversar „Lipatti 100“, susţinut de Orchestra Natională Radio, pe 15 ianuarie, de Ziua Culturii Naţionale

Duminică, 15 ianuarie, ora 19.00, la Studioul de Concerte „Mihail Jora" - Sala Radio din Bucureşti va avea loc concertul aniversar „Lipatti 100" susţinut de Orchestra Natională Radio, sub

07 Noiembrie 2016

Damian & Brothers îşi lansează albumul aniversar Gypsy Rock Change or Die

Universal Music România și Gypsy Productions România lansează vineri, 11 noiembrie, în premieră, albumul aniversar al trupei Damian & Brothers – Gypsy Rock Change or Die.

26 Octombrie 2016

Ziua Radioului,  sărbătorită cu fast şi un concert aniversar

Concertul de Ziua Radioului va avea loc în data de 28 noiembrie, sub bacheta dirijorului Radu Popa. Solista va fi Dana Borşan.

10 Octombrie 2016

Ovaţii la Palatul Congreselor din Paris la concertul aniversar Vladimir Cosma –  50 de ani de succes

În sala de la Palatul Congreselor din Paris, peste 3500 de persoane au aplaudat cu in picioare minute in sir  triumful lui Vladimir Cosma la pupitrul Orchestrei Romane de Tineret în concertul prin

03 Aprilie 2016

Concert aniversar la Ateneul Român. Academia Română împlineşte 150 de ani de existenţă

Luni, 4 aprilie, de la ora 17.30, la Ateneul Român, va avea loc Gala „Academia Română –150 de ani în serviciul Naţiunii Române“, un concert extraordinar susţinut de Orchestra simfonică a

01 Aprilie 2016

05 Februarie 2016

P3 se pregătește să construiască un nou depozit de 42.800 m2

P3, investitor specializat, dezvoltator și manager de proprietăți europene de logistică, se pregătește să construiască al treilea spațiu logistic nou în P3 Bucharest. Clădirea va avea

20 Ianuarie 2016

Nuclearelectrica a constituit un depozit la Eximbank

Societatea Naţională Nuclearelectrica a constituit, la data de 19 ianuarie, un depozit la termen, fără prelungire, la Eximbank, pentru suma de 20 de milioane de lei, potrivit unui raport transmis

23 Decembrie 2015

Scriitorul Andrei Codrescu, la ceas aniversar: 69 de ani şi o viaţă pentru poezie

Poet, romancier si eseist, Andrei Codrescu s‑a născut pe 20 decembrie in 1946, la Sibiu. În 1966, emigreaza in Statele Unite. Este Distinguished Professor of English la Louisiana State

20 Decembrie 2015

08 Decembrie 2015

ULTIMA ORĂ. SPECTACOLUL ANIVERSAR „STELA - 80 DE ANI DE VIAŢĂ”

Deși n-a fost văzută niciodată tristă, actrița ascunde o gravă suferință care îi dă de furcă de ani buni.

26 Octombrie 2015

Concert aniversar: soprana Liliana Dumitrache - 35 de activitate artistică

Filarmonica „George Enescu” organizează miercuri, 28 octombrie, de la ora 19.00, în Sala de concerte a Ateneului Român, un concert aniversar dedicat celor 35 de ani de activitate artistică a

09 Septembrie 2015

Regina Elisabeta a II-a la moment aniversar. Suverana Marii Britanii nu este atât de bogată cum crede lumea

Regina Elisabeta a II-a devine miercuri monarhul cu cea mai lungă domnie din istoria Marii Britanii și în timp ce țara sa ar fi pierdut influența în lume, ea a domnit peste o perioadă fără

24 August 2015

Explozie la un depozit american din Japonia

O explozie a avut loc luni dimineaţa la un depozit aparţinând armatei americane, lângă Tokyo, urmată de un incendiu important, dar fără să fie raportaţi răniţi, relatează AP în pagina

02 Iulie 2015

Corul Regal, concert aniversar la Palatul Cotroceni

Muzeul Naţional Cotroceni, în colaborare cu Corul Regal organizează vineri, 3 iulie, la ora 19.00, un concert aniversar, cu ocazia împlinirii a trei ani de existenţă ai ansamblului.

12 Iunie 2015

Incendiu în București, la un depozit de diluant

O persoană a fost rănită în timpul unui incendiu care a cuprins un depozit de diluant din sectorul 3 al capitalei.

ISIS: "Documentar aniversar" asupra cuceririi orașului Mosul

Gruparea Statul Islamic a difuzat joi un documentar de propagandă marcând prima aniversare a cuceririi orașului Mosul, în care afirmă că a fost surprinsă de ușurința cu care a căzut acest al

10 Iunie 2015

Robu postează pe Facebook pe roaming. Ce mesaj aniversar a avut pentru timișoreni

Aflat încă în New Yor,k primarul Timișoarei umflă facturi de roaming cu postări pe Facebook. A postat, încă din primele zile imagini cu el în plimbările efectuate, în care apare și soția

27 Mai 2015

Ziua naţională a Italiei, sărbătorită printr-un concert aniversar la Ateneu

Un regal muzical susţinut de violonistul Alexandru Tomescu şi clavecinistul Andrea Coen va avea loc la Ateneu, pe 3 iunie, cu ocazia Zilei Naţionale a Italiei, pe 3 iunie.

20 Mai 2015

Grila TVR 2, modificată pentru a transmite concertul aniversar al PNL și discursul președintelui Iohannis

Conducerea televiziunii publice a decis să modifice grila TVR 2 pentru a tarnsmite o parte din concertul aniversar „PNL - 140 de ani de viziune, onoare şi patriotism”, respectiv discursul

20 Mai 2015

Georgică Severin şi Mădălin Voicu solicită TVR explicaţii publice cu privire la schimbarea grilei de programe pentru a difuza evenimentul aniversar al PNL

Georgică Severin şi Mădălin Voicu, solicită TVR explicaţii publice cu privire la schimbarea grilei de programe pentru a difuza, miercuri seara, timp de o oră, evenimentul aniversar al PNL. Cei

15 Mai 2015

Preşedintele Iohannis, invitat de onoare la concertul aniversar "PNL 140 de ani de viziune, onoare şi patriotism"

Preşedintele Klaus Iohannis este invitatul de onoare al concertului aniversar "PNL 140 de ani de viziune, onoare şi patriotism", eveniment dedicat celebrării a 140 de ani de la înfiinţarea

01 Martie 2015

Incendiu la un depozit de jucării din Pantelimon

Un depozit de jucării din comuna Pantelimon a fost curpins de flăcări, iar pompierii au intervenit cu opt autospeciale pentru stingerea incendiului.

11 Decembrie 2014

VIDEO Concert aniversar Sangit Chamber Ensemble, la Ateneul Român

Filarmonica „George Enescu“  va organiza duminică, 14 decembrie, de la ora 19.00, în Sala Mică a Ateneului Român, un concert cameral susţinut de Sangit Chamber Ensemble, la împlinirea a 6

28 Noiembrie 2014

Eveniment aniversar - Revista Beau Monde a împlinit 13 ani

Revista Beau Monde a decernat săptămâna aceasta mult râvnitele Globuri de Cristal la Fratelli Lounge. Beau Monde, prezentându-şi şi noul redactor-șef, Robert Ratiu, cel care va coordona

17 Martie 2014

Concert aniversar la Sala Radio

Cu prilejul aniversării a 150 de ani de la naşterea compozitorului Richard Strauss, Orchestra Națională Radio susține, vineri 21 martie, ora 19.00, un concert care debutează cu partitura

24 Ianuarie 2014

VIDEO Lionel Messi, meci aniversar în Cupa Regelui: 3 pase de gol în victoria cu Levante

În meciul cu numărul 400 în tricoul Barcelonei, argentinianul Lionel Messi a propulsat echipa catalană spre o victorie cu 4-1 la Levante, în manşa tur a sferturilor de finală din Cupa Regelui.

23 Ianuarie 2014

VIDEO Messi, meci aniversar în Cupa Regelui: 3 pase de gol în victoria cu Levante

29 Decembrie 2013

Gala Stele Româneşti - Concert aniversar Ovidiu Lipan Ţăndărică

Emisiunea poate fi vizionată luni, 30 decembrie la TVR 1, ora 18.45

12 Septembrie 2013

Cum să îţi faci depozit de cereale la fermă

Indiferent de domeniul în care o companie lucrează, cel mai adesea apar necesităţi legate de spaţiul de depozitare pentru materiale şi materii prime.

17 August 2013

Pericol de explozie la un depozit de lână București

Un depozit cu materiale de construcții din comuna Balotești a luat foc.

17 Iunie 2013

Gata de decolare » A apărut TopGear de mai: număr aniversar dedicat vitezei

Numărul aniversar al revistei, 8 ani de la prima apariţie în România, este dedicat vitezei. Un drive-test cu fum şi scrîşnete de anvelope oferite de Mercedes-Benz SLS Black. "Noul SLS Black de

MOL investește 10 mil. euro într-un depozit de produse petroliere

MOL România anunță deschiderea unui nou depozit de produse petroliere, la Giurgiu, investiția totală urmând să ajungă la 10 milioane de euro.

22 Decembrie 2012

Viaţa şi cariera "Bursucului" în 120 de pagini, la ceas aniversar: "Fotbalul e viaţa mea!"

Dan Petrescu împlineşte azi 45 de ani: viaţa şi cariera sa pînă la plecarea în Rusia sînt prezentate în volumul "Un campion de legendă", publicat de Gabriel Şeitan Ajuns la 45 de ani,

26 Noiembrie 2012

Formația Rolling Stones a început turneul aniversar de 50 de ani

Legendarii de la Rolling Stones au susținut duminică seara primul concert din cadrul turneului aniversar de 50 de ani de activitate. Evenimentul i-a readus pe arena O2 din Londra și pe Bill Wyman

22 Octombrie 2012

Danezii de la DSV au inaugurat un nou depozit în Bucureşti

DSV Solutions a inaugurat în octombrie depozitul D2, un nou terminal logistic cu o suprafaţă de 20.000 mp spaţiu de depozitare şi o încadrare în clasa A. D2 este situat în

09 Octombrie 2012

Proconsul, sustinut la concertul aniversar «Best of Proconsul» de Just-C! FOTO

Trupa Proconsul a susţinut recent, în cel mai mare club rock din Capitală, concertul aniversar de 13 ani de cariera, „Best of Proconsul”.

17 Martie 2009

Trupa Las Reinas a primit bijuterii de 50.000 de euro pentru show-ul aniversar. In iulie, 10 ani de la debut

Cea mai in voga trupa de travestiti din Romnia, Las Reinas, care in acest an va sarbatorii 10 ani de la debut, a pregatit pentru show-ul aniversar, un spectacol de exceptie: Fashionista, cu invitati

23 Decembrie 2008

O banca a facut un depozit de 305 milioane de lei la BNR

Banca Nationala a Romaniei (BNR) a atras, in cadrul licitatiei organizate luni pentru sterilizarea excesului de lichiditate, 305 milioane de lei, de la o singura banca, la o dobanda de 10,25%, egala

25 Septembrie 2008

Depozit Aniversar in euro de la BT

Banca Transilvania a lansat Depozitul Aniversar in euro, pe termen de 33 luni, cu o dobanda anuala de 6% pentru primele trei luni si de 6,25% pentru urmatoarele trei luni, transmite NewsIn. Astfel,

16 Septembrie 2008

Alvin Ailey American Dance Theater, show aniversar la Sala Palatului

In miezul New York-ului rasarea, acum jumatate de veac, o companie infiintata de un texan de culoare. Faptul ca un grup de tineri dansatori si coregrafi punea la cale, in cadru organizat,

29 August 2008

Ucraina - Incendiu la un depozit de munitie (video)

Circa 6.500 de persoane au fost evacuate pe o arie de trei kilometri in jurul depozitului de munitie unde a izbucnit miercuri un incendiu, in apropiere de gara Lozovaia, a anuntat biroul de presa al

19 Iulie 2008

Un incediu a izbucnit la un depozit de papetarie

Pompierii spun ca focul s-a aprins rapid din cauza deseurilor din incinta si a existat in permamenta riscul ca flacarile sa se propage in zonele de depozitare a marfurilor.

14 Iulie 2008

Certificate de depozit garantate

Guvernul a aprobat, recent, infiintarea Fondului de Garantare pentru Certificatele de Depozit, destinat, in special, producatorilor de cereale si oleaginoase, informeaza Mediafax. Astfel, producatorii

09 Iulie 2008

Depozit cu asigurare de viata la Libra

Libra Bank a lansat un produs de economisire in lei, cu asigurare de viata, la care ofera o dobanda fixa anuala de cel mult 11,10% la suma economisita, cu plata la scadenta, perioada de maturitate

HELL PACK, pachet aniversar pentru Diablo II, in Romania

Hell Pack este modul in care ne-am hotarat sa sarbatorim 8 ani de Diablo II, unul dintre cele mai faimoase action - RPG-uri din intreaga lume.

07 Iulie 2008

Meci aniversar intre Franta 98-2000 si o selectionata mondiala

Reprezentativa Frantei din 1998 si 2000 va intalni, sambata, pe arena Stade de France, o selectionata mondiala pentru a marca victoria obtinuta de francezi in urma cu 10 ani, la Cupa Mondiala din

30 Iunie 2008

Remedia, 2,75 mil. euro intr-un nou depozit

Distribuitorul de medicamente Farmaceutica Remedia a investit 2,75 mil. euro intr-un nou centru de distributie in Bucuresti, care se inscrie in strategia companiei din Deva de a deveni un jucator de

28 Iunie 2008

Concert aniversar la Londra in onoarea lui Nelson Mandela

Site-ul oficial al lui Brian May (www.brianmay.com) fost component al formatiei Queen, a informat ca spectacolul va fi transmis de Romantica si Realitatea Tv: Concertul va fi transmis live in de

27 Iunie 2008

Concertul aniversar al lui Nelson Mandela, in direct pentru romani

Postul de televiziune Romantica va transmite astazi in exclusivitate, in direct si integral, de la 20.30, concertul aniversar al lui Nelson Mandela. Telespectatorii romani vor putea urmari si in

26 Iunie 2008

Concertul aniversar Nelson Mandela, in direct la Romantica si Realitatea TV

Artisti importanti, printre care Annie Lennox, Sugababes, Razrolight sau Joan Baez, vor putea fi vazuti in direct de telespectatorii din Romania.

24 Iunie 2008

Depozit OTP denominat pe bursa

OTP Asset Management si OTP Bank Romania au lansat, ieri, pachetul de economii OTP Premium Duo, prin care pana la 50% din banii plasati de populatie merg intr-un depozit la termen, iar restul -

Dificultati in organizarea concertului aniversar pentru Nelson Mandela

Pe 18 iulie, Nelson Mandela va implini 90 de ani. Pentru a marca aceasta cifra rotunda din viata fostului presedinte sud-african, adevarat simbol al luptei antiapartheid, vinerea aceasta este

16 Iunie 2008

2.000 de euro gratis la un depozit de 7.000

Cu dobanda lunara echivalenta unui depozit in valoare de 25.000 de lei puteti plati rata la un imprumut de 2.000 de euro pe doi ani contractat in franci elvetieni.

07 Iunie 2008

Explozie la un depozit de substante chimice din Belfast

O explozie s-a produs azi  intr-un depozit de substante chimice dinBelfast, Irlanda de Nord, transmite AP, care citeaza surse ale serviciilor depolitie si pompieri.Nu exista relatari privind

Sparta, un depozit care face daruri

Titularii care aleg un astfel de produs de la ATE Bank primesc un bonus egal cu dobanda lunara, in ziua cand sarbatoresc data de nastere, casatoria sau venirea pe lume a unui copil.Perioadele de