UPDATE Ultimele noutăți despre criza Dinamo » Miriuță a ieșit de la ședința de la Rin: "Rămân la Dinamo"

Antrenorul Vasile Miriuță și șefii lui Dinamo au ajuns la un acord după ședința avută în această dimineață. Anterior, Claudiu Niculescu refuzase oferta lui Negoiță.  update

acum 1 zi

Ultimele noutăți despre criza Dinamo: Miriuță a ieșit de la ședința de la Rin: "Rămân la Dinamo"

Antrenorul Vasile Miriuță și șefii lui Dinamo au ajuns la un acord după ședința avută în această dimineață. update 10:55 Ședința începută la ora 09:00 dintre șefii lui

01 Noiembrie 2017

Becali a analizat scandalul de la Dinamo: "E ceva putred acolo! Dinamo nu prinde play-off-ul"

Gigi Becali, patronul FCSB, a vorbit despre situația de la Dinamo și despre jucătorii echipei roș-albe care au băut înainte de meciul din Cupa României, 1-0, cu Aerostar Bacău. "La

27 Septembrie 2017

9 jucători din lotul Chiajnei au trecut pe la Dinamo! Ion Moldovan: "Azi a jucat Dinamo cu Dinamo"

Antrenorul Chiajnei, Ion Moldovan, anunță construcția unei echipe de top la Concordia, care tocmai a câștigat în "Ștefan cel Mare" (Dinamo - Chiajna, 2-3). Tehnicianul care a

9 jucători din lotul Chiajnei au trecut pe la Dinamo! Ion Moldovan recunoaște: "Azi a jucat Dinamo cu Dinamo"

Antrenorul Chiajnei, Ion Moldovan, anunță construcția unei echipe de top la Concordia, care tocmai a câștigat pe stadionul lui Dinamo. Tehnicianul care a trecut și el pe la Dinamo,

24 Septembrie 2017

FCSB - Dinamo, liveTEXT de la ora 20:30 » Avem echipa de start a lui Dinamo: pe cine mizează Miriuță la debut

FCSB și Dinamo se duelează azi de la ora 20:30 în derby-ul României. Meciul va fi în direct pe TV Telekom Sport, LookTV și TV Digi Sport și liveTEXT pe GSP.RO. liveTEXT de

18 Septembrie 2017

UPDATE Miriuță semnează azi cu Dinamo » Situație inedită la meciul Dinamo - Chiajna, de miercuri

Patronul lui Dinamo, Ionuț Negoiță, a decis să meargă pe mâna tehnicianului Vasile Miriuță, 48 de ani, căruia îi promisese de 3 ani că-l va numi la Dinamo. Miriuță are

28 August 2017

Dinamo al lui Badea atacă dur formația lui Negoiță: "Noi suntem Dinamo, avem sigla și palmaresul"

A început nebunia și în Ștefan cel Mare odată cu înființarea echipei ACS FC Dinamo București, care va juca începând cu 1 septembrie în Liga a 4-a

02 August 2017

Athletic Bilbao - Dinamo // EXCLUSIV Pleacă de la Dinamo? Contra nu mai contează pe el și nu l-a luat în Spania

Mâine seară, de la ora 21:45, se joacă Athletic Bilbao - Dinamo. Atacantul Thaer Bawab nu se regăsește printre jucătorii ce-au făcut deplasarea în Spania, unde

26 Iulie 2017

VIDEO Dinamo - Bilbao » Antrenorul lui Athletic a identificat principalul atu al lui Dinamo. Ce fotbaliști a remarcat

Jose Angel Ziganda, antrenorul lui Athletic Bilbao, nu e deloc relaxat înaintea duelului de joi din turul trei preliminar cu Dinamo, de pe Arena Națională.  La conferința de presă

27 Iunie 2017

Insider-ul lui Dinamo de la Juventus, despre transferul lui Margiotta la Dinamo: "Italienii au o problemă"

Laurențiu Brănescu, goalkeeper-ul celor de la Dinamo, a vorbit despre ipoteticul transfer al atacantului italian de 23 de ani Francesco Margiotta la echipa din "Ștefan cel Mare". "Margiotta a jucat

30 Mai 2017

Scandalul CS Dinamo - ACS FC Dinamo afectează toată Liga 1 » FC Voluntari, victimă colaterală

Voluntari va juca în play-out împotriva celor de la Chiajna tocmai la Piteşti pentru că echipa gazdă nu are teren cu nocturnă. Prima variantă în mod normal era stadionul Dinamo

26 Mai 2017

MAI va încerca să desființeze asocierea dintre CS Dinamo și ACS FC Dinamo, pentru a putea reconstrui stadionul

Ministerul Afacerilor Interne a anunțat, vineri, prin ministrul Carmen Dan, că va încerca să desființeze asocierea dintre Clubul Sportiv Dinamo și ACS FC Dinamo, pentru a putea reconstrui

29 Aprilie 2017

Eroul Viitorului cu Astra, nerăbdător înaintea meciului DInamo-FCSB: "Normal că țin cu Dinamo"

George Țucudean, marcatorul unei "duble" în partida dintre Viitorul și Astra (3-2), susține că așteaptă cu nerăbdare ca FCSB să facă pasul greșit în duelul cu Dinamo de luni.

22 Martie 2017

EXCLUSIV Dinamo confirmă GSP » Primele măsuri la Dinamo: ce se întâmplă cu cei 4 jucători beți de la națională!

Patru dintre jucătorii României s-au îmbătat în avionul care ducea naționala de tineret în Spania și au fost excluși din lot. Vezi detalii. UPDATE 14:30 Așa cum GSP.RO

14 Martie 2017

Notele de la Viitorul - Dinamo » Jucătorul-surpriză introdus de Contra a fost cel mai bun de la Dinamo

Viitorul și Dinamo au terminat la egalitate, 0-0, într-un meci echilibrat și cu ocazii mari de gol. Cele două formații au oferit un joc frumos și au alternat momentele în care au

21 Februarie 2017

Dinamo se pregătește pentru duelul de foc cu CSU Craiova! Oficialii lui Dinamo au anunțat unde se joacă meciul

Dinamo și CSU Craiova se vor duela sâmbătă, de la ora 20:30, într-un meci extrem de important pentru echipa alb-roșie. Partida se va juca Arena Națională, așa cum a anunțat Dănuț

18 Noiembrie 2016

ÎNCEPE HAOSUL și la Dinamo? Fără stemă! ”FC Dinamo Badea”, AFC Dinamo, va cere actualei grupări să nu mai comercializeze produse cu sigla clubului!

Disputa dintre Ionuț Negoiță și Nicolae Badea cunoaște noi episoade, companiile celor doi fiind în proces. În urmă cu două săptămâni, Tribunalul București a instituit

16 Noiembrie 2016

Adrian Mutu a recunoscut că posibilitatea ca Ianis Hagi să vină la Dinamo nu există.  Chiar a dus mai departe discuția și a menționat că o variantă mai potrivită ar fi Steaua, fiind o

Ianis Hagi la Dinamo? Răspuns neașteptat dat de conducerea lui Dinamo! Mutu îl vede la Steaua :O

15 Noiembrie 2016

EXCLUSIV » Dinamo de Serie A » Din culisele supertransferului pregătit de Dinamo: când se va realiza și cine intermediază mutarea

Mutu încearcă să dea o megalovitură de imagine: Mexes în Ștefan cel Mare. Fostul star al lui AC Milan a cerut timp de gândire până în pauza de iarnă. Adrian Mutu se

30 Octombrie 2016

Doi fotbaliști ai Astrei, evoluții dezastruoase contra lui Dinamo » Toate notele meciului Dinamo - Astra

Dinamo și Astra au disputat aseară în Ștefan cel Mare derby-ul rundei în Liga 1, încheiat la egalitate, scor 2-2. Doi dintre fotbaliștii antrenați de Marius Șumudică au primit

26 Octombrie 2016

Dinamo vs. Dinamo » Cum arată echipele de start de la cel mai ciudat meci din Cupa României

Dinamo și Dinamo II se vor duela azi, de la ora 21:00, în cel mai neobișnuit meci din "16-imile" Cupei României. Nașul Ioan Andone și finul Laurențiu Diniță se pregătesc pentru

5 lucruri inedite înainte de comedia anului, Dinamo II - Dinamo în Cupa României

Dinamo contra Dinamo II, anomalia din șaisprezecimile Cupei României, se joacă azi. GSP.RO îți prezintă o listă de 5 lucruri inedite legate de duelul dintre cele două formații.

liveTEXT de la ora 21:00 Cel mai așteptat duel: Dinamo II - Dinamo în șaisprezecimile Cupei României! Echipele de start

Cupa României pregătește un duel inedit în șaisprezecimile de finală din acest an.  VEZI LIVETEXT Dinamo joacă pe stadionul din "Ștefan cel Mare" cu Dinamo II, în direct

EXCLUSIV Arbitrul e Dinamo 3! :) Dezvăluire inedită despre "centralul" de la Dinamo 2 - Dinamo: "Nu e ceva ilegal"

Arbitrul Horia Mladinovici desemnat de CCA la Dinamo 2 - Dinamo în Cupa României, 32 de ani, este kinetoterapeut la cabinetul medical al celor de la CS Dinamo, iar în timpul liber

Mai lipsea Mr. Bean! 6 momente comice din prima repriză a meciului în familie Dinamo 2 - Dinamo :D

În prima repriză de la Dinamo 2 - Dinamo, scandările ironice și unele faze de pe teren au întreținut amuzamentul puținilor spectatori prezenți în această seară la

Critici de la Clau-gol după o primă repriză jenantă în Dinamo 2 - Dinamo: "Aleargă în doru' lelii"

Claudiu Niculescu a analizat jocul lui Dinamo din prima repriză a meciului cu "satelitul" din liga a treia și a taxat atitudinea delăsătoare a jucătorilor de la prima echipă. Fosta glorie

27 Octombrie 2016

CUPA ROMÂNIEI: Dinamo a câștigat CHINUIT partida cu Dinamo II și s-a calificat în „optimile” competiției

Dinamo a câștigat cu scorul de 2-1 partida disputată, miercuri, cu echipa satelit, Dinamo II, și s-a calificat în „optimile” Cupei României.

06 Octombrie 2016

liveSCORE de la 19:00 Amical Dinamo vs Dinamo din Belarus » Gnohere, titular în echipa de start a lui Ioan Andone

Dinamo dispută în această seară, de la ora 19:00, un meci amical în Belarus, contra formației Dinamo Brest. Partida nu e televizată, dar poate fi urmărită liveSCORE pe GSP.RO.

03 Septembrie 2016

EXCLUSIV Un fost antrenor al lui Dinamo surprinde: "Ce are Steaua și nu are Dinamo? Pe Reghe!"

Întrebat despre avantajul pe care îl are Steaua în fața celor de la Dinamo când vine vorba să iasă în față cu performanțe, fostul antrenor dinamovist

06 Iulie 2016

Victima favorită a românilor! După Dinamo, și CFR a învins Dinamo Moscova, scor 1-0

CFR Cluj a câștigat amicalul disputat împotriva formației Dinamo Moscova, scor 1-0, grație golului marcat de Camora în minutul 32.  Echipa de start a CFR-ului: Marc -

03 Iulie 2016

Dinamo i-a spulberat pe rușii de la Dinamo Moscova! Rotariu a fost fabulos, iar Oliva a pasat decisiv la debut!

Dinamo a câștigat cu 5-0 meciul amical cu Dinamo Moscova, echipă care a retrogradat în liga a doua din Rusia. DINAMO - DINAMO MOSCOVA 5-0Au marcat: Dorin Rotariu 13, 36, Palici 17, Hanca

liveTEXT Dinamo - Dinamo Moscova 4-0, Hanca și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor

Dinamo joacă acum un amical împotriva rușilor de la Dinamo Moscova, formație care a retrogradat în sezonul trecut în a doua divizie din Rusia. DINAMO - DINAMO MOSCOVA 4-0A

01 Aprilie 2016

Sala Dinamo se redeschide pentru public! CS Dinamo o face pe răspunderea ei: "Semnez eu"

Sala Dinamo, închisă din cauza faptului că nu primise autorizația din partea ISU, va fi redeschisă, lucru confirmat de preşedintele CS Dinamo, George Cosac. Acesta va semna actul prin care

02 Iulie 2015

liveSCORE ACUM » Dinamo - USD Ornavassese 1-1 » Lazăr înscrie pentru Dinamo

Elevii lui Mircea Rednic JOACĂ ACUM ultimul amical din cantonamentul din Italia. Meciul Dinamo - USD Ornavassese nu este televizat şi este liveSCORE pe GSP.RO

15 Aprilie 2015

Sorinaccio crește miza duelului CSU-Dinamo: "Eu întotdeauna am frisoane cînd joc cu Dinamo"

Sorin Cârţu a explicat de ce oltenii nu-i suferă deloc pe roș-albi. Directorul tehnic al CS Universitatea, Sorin Cârţu, vrea să uite cît mai rapid eșecul de la Tîrgu

21 Martie 2015

Lucian Goian: "Dinamo nu e Dinamo care ar trebui să fie, trece printr-un moment greu"

Fundaşul lui Dinamo, Lucian Goian, a vorbit după victoria formaţiei sale, FC Braşov, 1-0 cu Dinamo."Nu a fost vorba de revanşă, a fost un meci important, Dinamo este un nume, cu atît mai dulce

31 Ianuarie 2015

"New Dinamo" » Cum ar putea arăta Dinamo în retur! Şapte posibile schimbări în primul "11"

Dinamo a fost una dintre cele mai active echipe pe piaţa transferurilor şi a reuşit în această iarnă şase transferuri şi negociază pentru alţi patru jucători. Dinamo continuă

liveSCORE Dinamo - Dinamo II 5-2, Grozav a reuşit primul gol în tricoul "cîinilor"

Dinamo joacă acum cu formaţia secundă într-un meci amical pe stadionului "Metaloglobus" din Bucureşti. Partida a început la ora 10:00 şi poate fi urmărită în format liveSCORE pe GSP.ro.

31 Octombrie 2014

FOTO şi VIDEO »Derby de România: Episodul 157 » Steaua - Dinamo 3-0 » Steliştii continuă să fie coşmarul lui Dinamo

Steaua şi Dinamo s-au întîlnit în cel mai important meci al fotbalului românesc, scor final 3-0. Derby-ul care pune faţă în faţă cele mai titrate formaţii ale campionatului a ajuns la

30 August 2014

FOTO şi VIDEO Dinamo - FC Braşov 2-1 » Dinamo cîştigă după trei etape de secetă!

Dinamo s-a impus pe teren propriu, 2-1, după un meci destul de greu cu Braşovul lui Adrian Szabo. Andrei Cordoş şi Cosmin Matei au fost marcatorii "cîinilor", în timp ce pentru "stegari" a

02 Februarie 2014

VIDEO+FOTO Defensiva "cîinilor" a cedat » Dinamo - Dinamo Kiev 1-3

Dinamo a pierdut astăzi amicalul cu Dinamo Kiev, scor 1-3."Cîinii" au reuşit să-i blocheze pe ucraineni doar o repriză, după care apărarea formaţiei lui Flavius Stoican a cedat. Încă din

01 Februarie 2014

13 Ianuarie 2014

Revenit la Dinamo, Asanovici anunţă, în limba natală: ”Dinamo ce pobjedit Steaua!”

Antonio Asanovici, 22 de ani, a revenit la Dinamo, după împrumutul la Corona, croatul dorind să beneficieze de plecarea lui Luchin şi să prindă primul 11 al ”cîinilor”.- Antonio, crezi că

12 Ianuarie 2014

09 Noiembrie 2013

VIDEO Penalty refuzat lui Dinamo la un fault al lui Djokovici asupra lui Matei! » Ce spune mijlocaşul lui Dinamo

Condusă după golul înscris de Florin Costea în minutul 9, Dinamo a controlat restul reprizei fără prea multe probleme. În minutul 27, "cîinii" au solicitat penalty după ce Djokovici l-a

24 August 2013

Dinamo va juca într-un turneu amical unde mai participă Şahtior şi Dinamo Moscova

Dinamo a învins aseară categoric Universitatea Cluj, scor 6-0, iar Mulţescu va avea timp pentru a mai pune cîteva detalii la punct. Liga 1 va intra într-o pauză de 3 săptămîni, etapa a 7-a

12 August 2013

MM trage concluziile după derby-ul cu Dinamo: "Da, mă simt fenomenal cînd batem Dinamo"

Managerul general al Stelei, Mihai Stoica, este euforic după succesul istoric în faţa lui Dinamo, scor 2-1. Graţie acestui succes Steaua a ajuns la a 6-a victorie consecutivă în faţa marii

17 Iunie 2013

EXCLUSIV Schimbare surpriză la Dinamo! » Ionel Ganea are şanse mari pentru preluarea lui Dinamo

După ce Cornel Ţălnar a fost demis imediat după partida de aseară, Dinamo caută soluţii pentru înlocuirea tehnicianului. Ionuţ Negoiţă a anunţat astăzi că în următoarele zile se va

28 Aprilie 2013

LiveTEXT de la 14:00 Dinamo - Gaz Metan » "Cîinii" încă speră la Europa League! Echipa de start a lui Dinamo

Dinamo întîlneşte în această după-amiază pe Gaz Metan, la o oră neobişnuită pentru fotbalul din Liga 1, 14:00. Meciul va fi în direct pe Antena 1, Dolcesport şi liveTEXT pe GSP.RO.

22 Ianuarie 2013

Amicale cu Dinamo Kiev sau Atletico Paranaense » Dinamo şi-a stabilit meciurile din stagiul spaniol

După perioada de pregătire de la Poiana Braşov, Dinamo va efectua un cantonament în Spania, la Marbella, 31 ianuarie-17 februarie. "Cîinii" vor participa la “Marbella Cup 2013” într-o

28 Octombrie 2012

Becali îi ia la mişto pe Bonetti şi pe fanii lui Dinamo! » Declaraţie incredibilă despre Dinamo-Foresta 4-5

Agentul FIFA Victor Becali i-a criticat pe Dario Bonetti, dar şi pe suporterii dinamovişti după remiza albă de aseară, de la Piatra-Neamţ, cu Ceahlăul. Becali l-a ironizat în primul rînd pe

22 Octombrie 2012

Ambulanţa lui Dinamo » Ţălnar îl schimbă pe Bonetti, dacă Dinamo pierde derby-ul

Dacă rapidiştii au apelat la "Ambulanţa Rada" pentru a-l înlocui pe Ioan Ovidiu Sabău, aceeaşi posibilitate o au şi roş-albii. Aceea de a-l numi pe Cornel Ţălnar la comanda primei echipe,

18 Octombrie 2012

Radio GSP te trimite la Dinamo - Bistriţa şi Dinamo - Rapid! De la ora 13:00, poţi cîştiga bilete!

Radio GSP împreună cu FC Dinamo Bucureşti vă trimit la două meciuri ale echipei lui Dario Bonetti. Tot ce trebuie să faceţi este să ascultaţi Radio GSP începînd de astăzi, de la ora 13:00,

16 Iunie 2009

Dinamo - Vasile Turcu: "Am devenit incomod la Dinamo, să îmi dea banii şi plec, sunt dezamăgit"

Acţionarul lui Dinamo, Vasile Turcu, a declarat, luni, agenţiei NewsIn, că este dezamăgit de situaţia actuală de la club deoarece nu s-a făcut nici până acum o analiză pentru sezonul recent

10 Februarie 2009

Dinamo - Ropotan se va transfera la Dinamo Moscova pentru 3 milioane de euro, susţine Ioan Becali

Mijlocaşul lui Dinamo, Adrian Ropotan, se va transfera la gruparea rusă Dinamo Moscova în schimbul a 3 milioane de euro, inclusiv TVA, după ce cluburile au ajuns la un acord în acest sens, a

01 Decembrie 2008

Penescu: Orice arbitru care oficiaza acasa la Dinamo e al lui Dinamo!

Finantatorul pitestenilor a acuzat arbitrajul centralului Draganescu la partida pierduta de FC Arges in stefan cel Mare. A fost ceata si nu am vazut foarte bine meciul, dar baietii mi-au semnalat mai