Campioana mondială, campioana europeană și deținătoarea titlului World Tour din baschetul 3 la 3 vin la București în acest weekend

12 august, 2017

Bucharest Challenger este un eveniment marca Sport Arena Streetball care va avea loc în aceest week-end în Piața Universității din București. “Sunt aici, cu mare parte din Departamentul de 3×3 din cadrul FIBA, pentru că Sport Arena este unul dintre cei mai buni promoteri ai noștri în lume.

Ţara europeană care nu mai face faţă traficanţilor de droguri: "Traficanţii nici măcar nu mai aşteaptă să se lase întunericul"

În provincia spaniolă Cádiz, populaţia suferă din cauza comerţului ilegal cu droguri şi tutun şi a traficului de persoane. Dealerii nici măcar nu mai aşteaptă căderea întunericului.

Franța, campioană mondială după o finală nebună

După o pauză de două decenii, „Les Bleus” au pus din nou stăpânire pe titlul suprem, după ce, ieri, au învins Croația în finală cu 4-2. Învinsa a rămas cu un turneu de poveste.

CONSOLARE. A ratat CÂȘTIGAREA titlului, dar a fost desemnat cel mai bun fotbalist al MONDIALULUI

Luka Modrici a fost desemnat cel mai bun jucător al Campionatului Mondial din Rusia. Harry Kane a câștigat titlul de golgheter al turneului.

TERENURI GRATIS pentru CASĂ la o oră de BUCUREȘTI

Statul român a împărţit gratuit zeci de mii de terenuri unor tineri dornici să îşi construiască prima locuinţă.

FRANȚA CAMPIOANĂ MONDIALĂ // Mbappe e categoric! A anunțat unde va juca în sezonul viitor: "100% așa va fi"

Franța a câștigat pentru a doua oară Campionatul Mondial, după cel din 1998. Elevii lui Didier Deschamps s-au impus categoric în fața Croației, 4-2. După ce a marcat un gol în