CS U Craiova

09 Noiembrie 2018

CS U CRAIOVA - SEPSI, liveTEXT de la 21:00 // Oltenii pot trece peste FCSB în clasamentul Ligii 1

CS U Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe deschid etapa cu numărul 14 din Liga 1. Partida este programată la ora 21:00, e liveTEXT cu video pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi

CS U CRAIOVA - SEPSI, liveTEXT de la 21:00 // Echipele de start: Elvir Koljic nu e nici măcar pe banca de rezerve

CS U CRAIOVA - SEPSI, liveTEXT ACUM // Oltenii atacă poziția celor de la FCSB

CS U Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe deschid etapa cu numărul 14 din Liga 1. Partida a început la 21:00, e liveTEXT cu video pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi

CS U CRAIOVA - SEPSI, liveTEXT ACUM + VIDEO // Deschidere de scor în minutul 36

VIDEO Penalty ratat în prima repriză la CS U Craiova - Sepsi, în minutul 28

Prima repriză dintre CS U Craiova și Sepsi s-a aprins în minutul 27, la 0-0, când Alexandru Mateiu de la gazde a căzut în careu cu Igor Jovanovici în

CS U CRAIOVA - SEPSI // VIDEO "Centralul" Radu Petrescu, pus la zid la pauză: "A dictat aiurea penalty-ul, iar când trebuia să dea nu a făcut-o"

VIDEO CS U Craiova, încurcată din nou de Sepsi! Oaspeții au ratat victoria pe final într-un meci extrem de tensionat

CS U Craiova n-a reușit să o bată pe Sepsi nici la returul din sezonul regulat. După ce a pierdut la Sfântu Gheorghe, 0-1, oltenii au remizat cu echipa lui Eugen Neagoe, scor 1-1, la

CS U CRAIOVA - SEPSI 1-1 // Eugen Neagoe pune tunurile pe "centralul" Radu Petrescu: "Nici nu știu ce a fluierat acolo"

CS U Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1. Eugen Neagoe, tehnicianul oaspeților, este nemulțumit de arbitrajul lui Radu Petrescu. "Eu am trăit ca de obicei meciul. Sunt

CS U CRAIOVA - SEPSI 1-1 // Eugen Neagoe s-a luat de "centralul" Radu Petrescu: "Nici nu știu ce a fluierat acolo"

CS U Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1. Eugen Neagoe, tehnicianul oaspeților, este nemulțumit de arbitrajul lui Radu Petrescu. "Eu am trăit ca de obicei meciul. Sunt

CS U CRAIOVA - SEPSI 1-1 // Devis Mangia, contrariat: "Nu mă deranjează greșelile arbitrilor. Pentru mine, alta e problema"

CS U Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1. Devis Mangia critică maniera de arbitraj a lui Radu Petrescu.  "Nu știu ce decizii a luat

03 Noiembrie 2018

VIDEO Filmare din ședința Primăriei » Cu un an înainte de înființarea CS U Craiova, Olguța Vasilescu respingea ideea unei noi echipe în Bănie: "Să respectăm legea!"

Adrian Mititelu a publicat astăzi pe pagina de Facebook o înregistrare video de 8 minute dintr-o ședință a Consiliului Local Craiova din iulie 2012. Cu un an înainte de apariția lui

Detalii din ședința Primăriei » Cu un an înainte de înființarea CS U Craiova, Olguța Vasilescu respingea ideea unei noi echipe în Bănie: "Să respectăm legea!"

02 Noiembrie 2018

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA, liveTEXT de la 21:00 » Oltenii au șansa de a urca pe locul 2 » Echipele probabile

Poli Iași și CS U Craiova deschid în această seară, de la ora 21:00, returul sezonului regulat. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport și

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA, liveTEXT ACUM » Echipele de start trimise în teren de Stoican și Mangia

Poli Iași și CS U Craiova joacă ACUM primul meci din returul sezonului regulat. Partida a început la ora 21:00 și e liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA, liveTEXT ACUM » Clipe de groază la Iași!! Ambulanța a intrat pe teren, Mihăilă a fost făcut KO

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA, liveTEXT, FOTO + VIDEO ACUM » Mateiu deschide scorul după pauză, ieșenii sunt în 10, după faultul oribil al lui Rus asupra lui Mihăilă

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA, liveTEXT, FOTO + VIDEO ACUM » Koljic înscrie și el în repriza secundă

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA 0-3 // "Am fost șocați de accidentarea lui Mihăilă" » Ce a spus Devis Mangia după victoria oltenilor din "Copou"

CS U Craiova s-a impus categoric pe terenul lui Poli Iași, 3-0. Devis Mangia, antrenorul alb-albaștrilor, a trasat concluziile victoriei reușite de olteni în "Copou". "Sper că va fi totul OK

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA 0-3 // Cum a comentat Stoican lovitura brutală a lui Rus asupra lui Mihăilă: "Se întâmplă și la case mai mari"

Flavius Stoican, antrenorul lui Poli Iași, a vorbit, imediat după înfrângerea echipei sale cu CS U Craiova, 0-3, despre lovitura extrem de dură pe care Laurențiu Rus i-a aplicat-o lui

POLI IAȘI - CS U CRAIOVA 0-3 // FOTO + VIDEO Oltenii câștigă categoric la Iași, într-un meci umbrit de lovitura șocantă primită de Mihăilă din partea lui Rus

CS U Craiova s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Poli Iași, într-un meci umbrit de accidentarea cutremurătoare suferită de Valentin Mihăilă, mijlocașul oltenilor, care a fost aproape de o

01 Noiembrie 2018

S-a întors circul în Bănie! Șefii lui CS U Craiova râd de rivala FC U și de Peluza Sud înaintea duelului de vineri din Liga a 3-a » A venit și replica lui Mititelu

"Satelitul" Craiovei din Liga 1, CS U II, și FC U Craiova 1948, echipa finanțată de Mititelu, se întâlnesc mâine, de la ora 14:00, pe Extensiv, în etapa a 11-a a Ligii a

GSP LIVE // VIDEO Dezvăluire-șoc făcută de un fost patron din Liga 1 despre finanțatorul CS U Craiova: "Nu e normal, dar așa s-a întâmplat"

Invitat de Costin Ștucan la GSP LIVE, Vasile Șiman a vorbit și despre CS U Craiova. A făcut o dezvăluire surprinzătoare, susținând că și patronul formației oltene, Mihai Rotaru, mergea

26 Octombrie 2018

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA, liveTEXT de la 21:00 » Meci tare în startul ultimei etape din sezonul regulat » Echipele probabile

Astra Giurgiu și CS U Craiova se întâlnesc în această seară, de la ora 21:00, în cel mai atractiv meci al etapei a 13-a din Liga 1. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA, liveTEXT de la 21:00 » Meci tare în startul ultimei etape din sezonul regulat » Echipele de start

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA, liveTEXT ACUM » Meci tare în startul ultimei etape din sezonul regulat » Echipele de start

Astra Giurgiu și CS U Craiova se întâlnesc ACUM, în cel mai atractiv meci al etapei a 13-a din Liga 1. Partida a început la ora 21:00 și e liveTEXT pe GSP.ro și

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA, liveTEXT ACUM » Alibec ia galben după doar câteva secunde din meci

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA, liveTEXT + VIDEO ACUM » Mitriță deschide scorul în minutul 38 și îi dedică golul lui Ilie Balaci

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA 0-3 // FOTO+ VIDEO Craiova a făcut spectacol la Giurgiu și a urcat pe locul 2 » Mitriță și Koljic au fost de neoprit!

CS U Craiova a confirmat la Giurgiu forma bună din meciul cu FCSB, 2-1, și s-a impus categoric, 3-0. Oltenii au urcat pe locul 2 și se anunță o candidată serioasă la titlu.

ASTRA GIURGIU - CS U CRAIOVA 0-3 // FOTO+VIDEO Craiova a făcut spectacol la Giurgiu și a urcat pe locul 2 » Mitriță și Koljic au fost de neoprit!

CS U Craiova a confirmat la Giurgiu forma bună din meciul cu FCSB, 2-1, și s-a impus categoric, 3-0 (Mitriță '38, Cicâldău '62, Koljic '72). Oltenii au urcat pe locul 2 și se anunță o

25 Octombrie 2018

Probleme serioase înainte de Astra - CS U Craiova » 3 jucători importanți s-au accidentat și sunt OUT

Gheorghe Mulțescu, antrenorul Astrei, trebuie să inoveze de la etapă la etapă din cauza indisponibililor. În acest moment, portarul Plamen Iliev, 26 de ani, închizătorul Filip

24 Octombrie 2018

Ilie Balaci, determinant în transferul unui străin la CS U Craiova: "Mi s-a spus de contribuția lui"

Cesar Meza Colli, 27 de ani, fotbalistul paraguyan transferat la CS U Craiova în această vară, a vorbit despre implicarea pe care regretatul Ilie Balaci a avut-o în transferul său

21 Octombrie 2018

Ar fi trebuit amânat meciul dintre CS U Craiova și FCSB? Fanii au oferit un răspuns categoric în sondajul GSP

Fotbalul românesc a fost lovit azi de o cumplită tragedie. Ilie Balaci, unul dintre cei mai mari fotbaliști români din toate timpurile, s-a stins din viață în urma unui infarct,

CS U CRAIOVA - FCSB // GALERIE FOTO + VIDEO Coincidență tulburătoare! Oltenii și-au marcat în propria poartă chiar în minutul 8, numărul lui Balaci

Zecile de mii de suporteri care au venit pe "Ion Oblemenco" pentru a aduce un ultim omagiu memoriei lui Ilie Balaci au avut parte de o surpriză neplăcută. Echipa favorită a primit gol

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Alexandru Mitriță îi dedică victoria lui Ilie Balaci : "Așa a vrut dânsul să se întâmple! Nu voi uita niciodată ce mi-a transmis"

CS U Craiova s-a impus în fața celor de la FCSB, scor 2-1. Alexandru Mitriță îi dedică victoria marelui Ilie Balaci, decedat astăzi, la vârsta de 62 de ani.  "Este o

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Fotbaliștii lui Dică n-au înțeles nimic după pauză: "Ăsta a fost destinul acestei seri" / "Fotbalul ne-a pedepsit"

CS U Craiova s-a impus în fața celor de la FCSB, scor 2-1. Fotbaliștii celor de la FCSB nu înțeleg ce s-a întâmplat după pauză.  "Am avut jocul în mână,

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Dică încearcă să-l liniștească pe Becali: "Nu s-a decis campioana în această seară" + mesaj pentru jucători: "Trebuie să fim mai uniți"

Nicolae Dică, tehnicianul celor de la FCSB, a vorbit despre înfrângerea suferită de roș-albaștri la Craiova, 1-2.  "Am început jocul bine, am marcat repede și am mai avut

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Devis Mangia: "În minutul 8 am simțit să suntem blestemați! Ilie Balaci a câștigat meciul pentru noi"

CS U Craiova s-a impus în fața celor de la FCSB, scor 2-1, după ce a revenit de la 0-1. "Înainte de toate vreau să transmit condoleanțe familiei lui Ilie Balaci. Cred că el a

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // "Am vorbit între noi la pauză că putem să câștigăm" » Mesajul lui Elvir Koljic după dispariția lui Ilie Balaci

CS U Craiova s-a impus în fața FCSB-ului, scor 2-1, chiar în ziua în care Ilie Balaci a murit în urma unui infarct.  Elvir Koljic, bosniacul din atacul oltenilor, a dat

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // GALERIE FOTO + VIDEO Coincidență tulburătoare! Oltenii și-au marcat în propria poartă chiar în minutul 8, numărul lui Balaci

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Premieră! Dică l-a înfruntat pe Becali, după eșecul din Bănie

Nicolae Dică, tehnicianul lui FCSB, a vorbit despre înfrângerea suferită de roș-albaștri la Craiova, 1-2.  "Am început jocul bine, am marcat repede și am mai avut

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Gigi Becali s-a dezlănțuit, după ce Dică l-a "înțepat": "Să plece, dacă vrea! Dacă îi dau libertate lui, se alege praful!"

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, și-a asumat vina pentru înfrângerea suferită de echipa sa pe terenul Craiovei, 1-2, și a vorbit despre situația tehnicianului Nicolae

20 Octombrie 2018

CS U CRAIOVA - FCSB // Se întorc ultrașii! Motive de bucurie pentru FCSB înaintea meciului cu CS U Craiova » Anunțul galeriei: "Totul e confirmat"

Nicolae Dică și jucătorii roș-albaștri au motive de bucurie înaintea meciului cu CS U Craiova, care va avea loc duminică, de la ora 21:00, liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV Digi

18 Octombrie 2018

EXCLUSIV Surpriză imensă! Un arbitru care nu e pe lista FIFA va conduce derby-ul dintre CS U Craiova și FCSB

Comisia Centrală a hotărât să-l delege pe Marcel Bârsan la cel mai important meci din weekend, duelul de la Craiova dintre Universitatea și FCSB, de duminică, de la ora 21:00,

17 Octombrie 2018

GIgi Becali vs Gigi Becali II, varianta InStat » Situația stranie dinaintea duelului CS U Craiova - FCSB: Dică și Mangia, în rolurile secundare

Derby-ul etapei, CS U Craiova - FCSB, îi opune pe cei mai buni antrenori din Liga 1, a căror activitate este însă condusă cu telecomanda de patronat. CS U Craiova - FCSB e duminică,

11 Octombrie 2018

CS U Craiova are cu cine să se mândrească » Jucătorul inclus pe lista celor mai valoroși 60 de tineri fotbaliști din lume

CS U Craiova se poate mândri că unul dintre jucătorii săi, Jovan Markovic, 17 ani, a fost inclus pe lista celor mai promițătoare talente din fotbalul mondial.  Puștiul oltenilor

10 Octombrie 2018

OFICIAL CS U Craiova s-a despărțit azi de un jucător: "Îi mulțumim și îi urăm mult succes în carieră"

CS U Craiova a anunțat în cursul acestei dimineți că i-a reziliat contractul italianului Fausto Rossi, 27 de ani, care nu a jucat deloc în acest sezon. Accidentat o bună parte din

06 Octombrie 2018

CS U CRAIOVA - HERMANNSTADT, liveTEXT de la 18:00 » Oltenii forțează victoria pentru a urca pe loc de play-off » Echipele probabile

CS U Craiova o înfruntă în această după-amiază pe AFC Hermannstadt, într-un duel din etapa a 11-a a Ligii 1. Partida va putea fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.ro și

CS U CRAIOVA - HERMANNSTADT, liveTEXT ACUM » Oltenii forțează victoria pentru a urca pe loc de play-off » Echipele de start

CS U Craiova o înfruntă în această după-amiază pe AFC Hermannstadt, într-un duel din etapa a 11-a a Ligii 1. Partida a început la ora 18:00 și poate fi urmărită în

CS U CRAIOVA - HERMANNSTADT, liveTEXT + VIDEO ACUM » Surpriză mare: oaspeții deschid scorul în minutul 7