Daniela Dodean

18 Septembrie 2017

Daniela Dodean povestește cum a trăit victoria României la CE de tenis de masă: ”Așteptarea a fost lungă, dar a meritat!”

Daniela Dodean, 29 de ani, povestește cum a fost meciul decisiv al finalei Europenelor, câștigat cu 3-1 în fața numărului 9 mondial, Han Ying. La câteva ore după terminarea

24 Octombrie 2016

Finale ratate la mustață » Eliza Samara a pierdut la limită, 3-4, în semifinale atât la simplu, cât și la dublu, unde a făcut pereche cu Daniela Dodean-Monteiro

Campioană europeană en titre, Eliza Samara a simțit presiunea încă de la primul meci de la Budapesta. Emoții mari în runda inaugurală, împotriva unei anonime, sârboaica

23 Octombrie 2016

Mariaj de aur » Daniela Dodean şi Joao Monteiro au devenit primul cuplu căsătorit învingător în întrecerea de mixt a Campionatelor Europene

Au trebuit să vină de departe pentru a ajunge la aur, dar au făcut-o cu ambiţie şi ajutându-se unul pe celălalt. Poate că, în cele din urmă, cheia finalei stă în declaraţia

22 Octombrie 2016

UPDATE » Daniela Dodean și Joao Monteiro, aur la CE de tenis de masă!

UPDATE ORA 23:50 Daniela și Joao Monteiro au învins în finală perechea Mattias Karlsson / Matilda Ekholm, 3-2 și au luat aurul la CE! Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs au luat medalia

08 August 2016

După eliminarea Elizei Samara, astăzi a venit rândul Danielei Dodean Monteiro să părăsească Jocurile Olimpice încă din turul 3. Dodean Monteiro a pierdut categoric în fața

Înfrângere categorică la JO 2016 » Daniela Dodean a fost eliminată în turul III

06 August 2016

Daniela Dodean a trecut de primul tur în proba de simplu » Urmează Adrian Crişan și Ovidiu Ionescu, la masculin

Daniela Dodean Monteiro s-a calificat în turul al doilea al probei de simplu la tenis de masă, după ce a învins-o pe pe indianca Mouma Das, scor 11-2/11-7/11-7/11-3. Daniela Dodean

07 Octombrie 2013

FINALA CE de tenis de masă: ACUM, ROMÂNIA - GERMANIA. Daniela Dodean e prima la masă! LIVE

Echipa feminină de tenis de masă a României a învins ieri, cu scorul de 3-0, reprezentativa Rusiei, şi s-a calificat în finală la Campionatele Europene de la Schwechat (Austria). Fetele noastre

23 Iulie 2013

FOTO Nuntă ca-n basme » Campioana la tenis de masă Daniela Dodean s-a căsătorit cu un portughez

Daniela Dodean, campioana europeană de tenis de masă, s-a căsătorit sîmbătă, la Arad, cu portughezul Joao Monteiro. Cu două săptămîni înainte cei doi se cununaseră şi în Portugalia.

22 Octombrie 2012

Aur pentru naşa şi fina » Daniela Dodean şi Eliza Samara şi-au apărat titlul european la dublu

Daniela Dodean a stabilit deja data nunţii. Va fi cununată de coechipiera sa, Eliza Samara Pentru favoritele 1, Daniela Dodean şi Eliza Samara, finala la dublu, de sîmbătă, de la Herning

20 Octombrie 2012

Elisabeta Samara şi Daniela Dodean au câştigat AURUL la CAMPIONATUL EUROPEAN!

Elisabeta Samara şi Daniela Dodean au câştigat în această seară medalia de aur la Campionatul European de tenis de masă.

10 Octombrie 2012

Aproape de trofeu » Daniela Dodean s-a calificat cu SVS Strock în semifinalele Ligii Campionilor

Daniela Dodean a cîştigat meciul decisiv şi a dus formaţia sa, SVS Strock, în semifinalele Ligii Campionilor. E considerată starul echipei SVS Strock şi şi-a respectat acest statut. Daniela