del Potro

29 Octombrie 2017

De neoprit! Roger Federer se impune și la Basel după o finală superbă cu Del Potro și amenință tot mai mult poziția de lider a lui Nadal!

Roger Federer, 36 de ani, a continuat forma de vis din 2017, reușind să câștige turneul de casă de la Basel pentru a opta oară în carieră. În finala de azi, elvețianul l-a

09 Septembrie 2017

VIDEO+FOTO Nadal, de neoprit în drumul spre al treilea succes la US Open! L-a eliminat pe del Potro în semifinale » Cu cine luptă pentru trofeu

Liderul mondial în clasamentul ATP, Rafael Nadal, a trecut în patru seturi de argentinianul Juan Martin del Potro, cap de serie 24, scor 4-6, 6-0, 6-3, 6-2, și va juca finala de la US

VIDEO+FOTO Nadal, de neoprit în drumul spre al treilea trofeu la US Open! L-a eliminat pe del Potro în semifinale » Cu cine luptă pentru trofeu

07 Septembrie 2017

Federer, eliminat de la US Open în sferturi! Del Potro reușește un nou meci superb și merge în semifinale, unde va da peste Nadal

Juan Martin del Potro e omul momentului la New York. După ce a revenit incredibil de la 0-2 la seturi în meciul din optimi cu Dominic Thiem, argentinianul s-a calificat în semifinale

05 Septembrie 2017

Juan Martin del Potro, IMPERIAL! A revenit de la 0-2 la seturi și va juca împotriva lui Roger Federer în sferturile US Open!

Argentinianul Juan Martin del Potro a produs una dintre cele mai impresionante evoluții din carieră în optimile de la US Open, acolo unde l-a întors pe Dominic Thiem, de la 0-2 la

21 August 2017

Simona Halep, Juan Martin Del Potro sau Garbine Muguruza » Ce emoji li se potrivesc starurilor din tenisul mondial

Într-un filmuleț postat pe siteul turneului de la Cincinnati, mai mulți jucători de calibru au fost întrebați ce emoji li se potrivește cel mai bine. Juan Martin Del Potro, Angelique

06 Iulie 2017

WIMBLEDON. Surpriză la Wimbledon: Juan Martin Del Potro, eliminat de numărul 589 mondial! Urmează o înfruntare cu Novak Djokovici

Letonul Ernests Gulbis, fost număr 10 ATP și actual număr 589 mondial, l-a învins pe argentinianul Juan Martin Del Potro, scor 6-4, 6-4, 7-6 (7/3). În turul următor, Gulbis îl va

10 Aprilie 2017

FOTO Umbra blondă a lui Delpo » Frumoasa Julia îl susține pe Del Potro să revină în top

Juan Martin del Potro are un susținător special, în tentativa de a reveni în topul circuitului ATP (locul 35 în prezent). Absent la Australian Open, tenismanul argentinian s-a

28 Noiembrie 2016

VIDEO Atmosferă incredibilă creată de fanii argentinieni la finala Cupei Davis » Eroul Del Potro a făcut spectacol

Argentina a câștigat Cupa Davis pentru prima dată în istorie. Aceștia au tranșat soarta finalei duminică, la Zagreb, după ce i-au învins pe croați cu scorul de 3-2. Punctul

VIDEO Atmosferă senzațională creată de fanii argentinieni la finala Cupei Davis » Eroul Del Potro a făcut spectacol

04 Noiembrie 2016

FOTO Game, set și meci cu un alt tenismen! Karina l-a părăsit pe Del Potro pentru un alt sportiv

Karina Jelinek, 35 de ani, are lipici la sportivi. După ce a fost împreună cu Juan Martin Del Potro, 28 de ani, fotomodelul a început o relație cu Juan Monaco, 32 de ani, tot jucător

17 Septembrie 2016

Argentina, foarte aproape de finala Cupei Davis » Meci maraton între Murray şi Del Potro

După prima zi a semifinalei de la Cupa Davis dintre Marea Britanie şi Argentina, sud-americanii au reuşit să-şi adjudece primele două puncte, după victoria lui Juan Martin Del Potro

14 August 2016

VIDEO Imaginile emoționante trimise de Juan Martin Del Potro prietenilor pe WhatsApp

Juan Martin del Potro îl va înfrunta pe Andy Murray în finala de tenis masculin de la Jocurile Olimpice, în această seară, de la 21:00. Drumul argentinianului n-a fost deloc

Scandal la semifinala dintre Del Potro și Nadal: "Ăsta e un meci de tenis, nu de fotbal!" » Argentinianul joacă finala

Juan Martin del Potro l-a învins pe Rafael Nadal în semifinale la Rio, 5-7, 6-4, 7-6(5) și va juca finala pentru aur cu Andy Murray. Partida n-a fost deloc una liniștită. În

08 August 2016

Corespondență de la Rio » Djokovici a oferit faza serii după eliminarea de la JO 2016: a plecat cu autobuzul » Del Potro, blocat în lift timp de 40 de minute

Novak Djokovici, numărul 1 mondial, a pierdut la Rio în primul tur pe tabloul masculin, fiind învins după două seturi terminate la tie-break, 7-6, 7-6 de argentinianul Juan Martin del

21 Februarie 2016

Îl doare tot, dar e fericit! Del Potro a revenit în circuit după 11 luni de pauză

Juan Martín Del Potro, 27 de ani, actualmente locul 1.041 ATP, a revenit în circuit după 11 luni de la cel mai recent meci al său. A ales Delray Beach, a adunat deja 3 victorii şi e

18 Ianuarie 2015

I-a cedat din nou încheietura! Juan Martin Del Potro s-a retras de la Australian Open

Argentinianul Juan Martin Del Potro a anunţat că se retrage de la Australian Open, din cauza unei accidentări la încheietura mîinii. În vîrstă de 26 de ani, Del Potro a simţit dureri la

08 Noiembrie 2013

Federer a cîştigat primul meci la Turneul Campionilor » Joacă pentru calificarea în semifinale împotriva lui Del Potro

Roger Federer, locul 7 ATP, l-a învins, joi, cu scorul de 6-4, 6-3, pe francezul Richard Gasquet, numărul 9 mondial, într-un meci din grupa B a Turneului Campionilor de la Londra. Tot astăzi,

07 Noiembrie 2013

06 Noiembrie 2013

Stanislas Wawrinka şi Juan Martin Del Potro, primele victorii la Turneul Campionilor. Azi intră în arenă Rafael Nadal, Novak Djokovici şi Roger Federer

Stanislas Wawrinka a obţinut prima victorie din carieră la Turneul Campionilor, pe care l-a şi inaugurat, iar Juan Martin Del Potro a fost nevoit să îşi revină rapid după un set pierdut în