EXCLUSIV Transfer de senzație la Dinamo: Lukman Haruna, fost la AS Monaco și Dinamo Kiev, se antrenează sub comanda lui Miriuță!

Aflată în plină criză financiară și de rezultate, Dinamo ar putea să facă totuși un transfer de marcă: internaționalul nigerian Lukman Haruna, 26 de ani, fost la AS Monaco

29 August 2017

"La 40 de kilometri de stadion încă se trage!" Scandal în Ucraina după ce Dinamo Kiev a refuzat să joace lângă zona de conflict

Meciul dintre FC Mariupol și Dinamo Kiev, programat pentru duminică seară, a fost anulat după ce oaspeții au refuzat să se prezinte la meci din rațiuni de securitate Reacțiile în vecini

28 August 2017

Borussia Dortmund i-a găsit înlocuitor lui Dembele » Un jucător de la Dinamo Kiev, aproape de un transfer în Bundesliga

Borussia Dortmund este aproape să rezolve transferul lui Andrii Yarmolenko de la Dinamo Kiev, fotbalist care urmează să îl înlocuiască pe Ousmane Dembele, francezul plecat la Barcelona

07 August 2017

Adio, Steliano Filip? Dinamo Kiev s-a reorientat și va cumpăra un fundaș stânga cu 14 selecții la o "națională" tare

Deși, acum două săptămâni, mutarea lui Steliano Filip părea iminentă, iar fundașul stânga al lui Dinamo urma să semneze contractul cu gruparea ucraineană, transferul a intrat

20 Iulie 2017

Nu doar Dinamo Kiev e pe urmele lui Filip: "O echipă dintr-un campionat bun din Vest l-a urmărit la meciul cu Juventus"

După ce GSP a anunțat în exclusivitate să Steliano Filip este aproape să plece de la Dinamo, Ionel Dănciulescu susține că fundașul stânga de 23 de ani valoarează mai mult de

17 Iulie 2017

Becali se luptă cu Benfica, Dinamo Kiev și Lech Poznan pentru transferul unui fotbalist promițător

Telenovela Moruțan e departe de a se fi încheiat, ea depășind de-acum și granițele țării. Transferul la FCSB al mijlocașului de 18 ani e, deocamdată, în stand-by, după ce

05 Iulie 2017

CS U Craiova, înfrângere în ultimul amical din cantonamentul austriac! Yarmolenko și Mbokani au semnat victoria lui Dinamo Kiev

CS U Craiova a pierdut amicalul cu vicecampioana Ucrainei, Dinamo Kiev, scor 0-2. Acesta a fost ultimul meci amical al oltenilor înainte de revenirea din cantonamentul Austriei, anunță

03 Iulie 2017

O echipă din Liga a 2-a încearcă un transfer surprinzător! Are pe listă un jucător trecut pe la Lyon și Dinamo Kiev

Olimpia Satu Mare va pleca, marți, către Poiana Braşov unde se va efectua cantonamentul centralizat din această vară. Noul antrenor al sătmărenilor, Tibor Selymes, lucrează în continuare

01 Iulie 2017

VIDEO FC Botoşani, egala lui Dinamo Kiev în cel de-al doilea amical din Austria

FC Botoşani a remizat astăzi cu ocupanta locului secund din campionatul Ucrainei, Dinamo Kiev, scor 1-1, în cel de-al doilea meci din cadrul stagiului de pregătire austriac. Unicul gol al

VIDEO Egalii lui Dinamo Kiev în cel de-al doilea amical din Austria

Jucătorii lui FC Botoşani au remizat astăzi cu ocupanta locului secund din campionatul Ucrainei, Dinamo Kiev, scor 1-1, în cel de-al doilea meci din cadrul stagiului de pregătire austriac.

19 Mai 2017

FOTO Specialistă în relații internaționale :) Căpitanul lui Dinamo Kiev are o soție aparte

Andrii Iarmolenko se poate lăuda cu una dintre cele mai frumoase soții de jucători de la Dinamo Kiev. Căpitanul e susținut mereu la meciurile de acasă de Inna , cu care s-a însurat

08 Mai 2017

IMAGINI DE COLECȚIE Una din primele fotografii cu Niculescu în ”Groapă”: "Eu știam de Dinamo Kiev atunci, dar am semnat cu Dinamo București"

Fotografia este din 2001 de la vizita medicală la care a fost supus Claudiu Niculescu înainte de a semna contractul cu Dinamo! După 4 sezoane petrecute în tricoul Universității

26 Aprilie 2017

VIDEO Imagini șocante în Ucraina! Ultrașii lui Dinamo Kiev s-au deghizat în membri Ku Klux Klan și au creat probleme la derby-ul cu Șahtior: "100% albi"

Scene șocante au avut loc în derby-ul din Ucraina, dintre Dinamo Kiev și Șahtior, încheiat 0-1.  Ultrașii lui Dinamo au venit la meci în număr mare, îmbrăcați

07 Decembrie 2016

LIGA CAMPIONILOR. Se cunosc primele 8 echipe CALIFICATE în optimile de finală. Dinamo Kiev, Arsenal și Barcelona au reușit să câștige CATEGORIC

Marți s-au stabilit primele opt echipe calificate în „optimile” Ligii Campionilor. Dinamo Kiev, Arsenal și Barcelona au reușit scorurile etapei.

VIDEO și FOTO » Seară plină de goluri în Liga Campionilor » Spectacol cu Barcelona, Arsenal și Dinamo Kiev

În această seară s-au disputat ultimele meciuri din grupele A, B, C și D din Liga Campionilor. Bayern a învins-o pe Atletico Madrid în meciul serii, scor 1-0, grație eurogolului

08 Iulie 2016

FC Botoșani a remizat cu campioana Ucrainei, Dinamo Kiev

FC Botoșani și Dinamo Kiev s-au întâlnit joi seară, în Austria, în primul meci amical al moldovenilor, din al doilea stagiu de pregătire. După 45 de minute rezultatul a

15 Martie 2016

Problemele continuă pentru Kompany » Pellegrini, obligat să facă două schimbări în primele 25 de minute cu Dinamo Kiev

Vincent Kompany n-a rezistat decât 7 minute pe teren în meciul din returul optimile Ligii Campionilor împotriva lui Dinamo Kiev. Fundașul belgian s-a accidentat astăzi la un duel

13 Martie 2016

VIDEO Șahtior, zdrobită de Dnipro » Echipa lui Mircea Lucescu pierde contactul cu liderul Dinamo Kiev

Șahtior Donețk a fost învinsă în deplasarea de la Dnipro, scor 1-4, și echipa lui Mircea Lucescu a pierdut contactul cu liderul Dinamo Kiev. Pentru gazde au înscris Ruiz

02 Martie 2016

Șahtior, cu un pas în semifinalele Cupei Ucrainei Mircea Lucescu poate da peste Dinamo Kiev în penultimul act

Șahtior Donetsk a câștigat meciul tur din sferturile de finală ale Cupei Ucrainei, scor 4-0, în deplasare, cu Vorskla Poltava. Băieții lui Mircea Lucescu au deschis scorul încă

24 Februarie 2016

liveTEXT, VIDEO+FOTO » Ultimele meciuri din turul "optimilor" Ligii Campionilor: Dinamo Kiev - City și PSV - Atletico

Alte două meciuri din turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor se joacă acum în direct pe Dolcesport și în format liveTEXT pe GSP.ro. Partidele din acastă seară sunt

liveTEXT » Ultimele meciuri din turul "optimilor" Ligii Campionilor: Dinamo Kiev - City și PSV - Atletico

Alte două meciuri din turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor se vor juca în această seară de la ora 21:45, în direct pe Dolcesport și în format liveTEXT pe GSP.ro.

liveTEXT de la 21:45 » Ultimele meciuri din turul "optimilor" Ligii Campionilor: Dinamo Kiev - City și PSV - Atletico

01 Februarie 2016

Ivan mai are timp pînă la miezul nopții să se decidă » Atacantul a primit oferte de la Espanyol, Villarreal și Dinamo Kiev

Andrei Ivan n-a acceptat să meargă la Steaua, însă mai are termen pînă la miezul nopții pentru a se hotărî dacă rămîne la Craiova sau pleacă în străinătate.

28 Ianuarie 2016

Transfer pe bani grei! Arsenal a cumpărat vedeta celor de la Dinamo Kiev

Tunarii au perfectat cea de-a doua mutare a iernii după ce au acceptat să plătească 30 milioane de euro pentru Andriy Yarmolenko, 26 de ani, atacant legitimat la Dinamo Kiev. Jucătorul vrea să

05 Noiembrie 2015

John Terry, performanță uriașă atinsă cu Dinamo Kiev

Chelsea a cîștigat astăzi pe teren propriu meciul cu Dinamo Kiev din grupele Ligii Campionilor, scor 2-1. Meciul a fost special pentru John Terry. Fundașul lui Mourinho a devenit azi

18 Octombrie 2015

Mircea Lucescu a explicat lecția dată de Șahtior în derbyul cu Dinamo Kiev: ”3-0 e un scor mic”

Antrenorul român l-a lăudat pe Bernard, ținta favorită  a criticilor sale de pînă acum: ”A jucat senzațional. Să nu uităm că toți brazilienii au avut nevoie de 2 ani

17 Octombrie 2015

FOTBAL EUROPEAN. Dinamo Kiev - Șahtior Donețk, 0-3. „Minerii” lui Mircea Lucescu au făcut instrucție în derby-ul Ucrainei. „Am fost egali cu PSG și Real Madrid”

Șahtior Donețk s-a impus, vineri, la scor de neprezentare, în meciul suținut, în deplasare, cu Dinamo Kiev, în cadrul etapei a 11-a a campionatului Ucrainei.

Lucescu vorbește despre victoria categorică, 3-0 cu Dinamo Kiev: "Ziarele și televiziunile spuneau că noi sîntem mai slabi!"

Mircea Lucescu a vorbit despre victoria lui Șahtior, 3-0 cu Dinamo Kiev, în derby-ul campionatului Ucrainei. Vezi aici detalii. "Noi avem cinci sau șase partide cu Dinamo Kiev în care ei

16 Octombrie 2015

VIDEO Dinamo Kiev - Șahtior 0-3 » Echipa lui Mircea Lucescu a cîștigat derby-ul Ucrainei și este pe primul loc

Șahtior Donețk a cîștigat în deplasare, 3-0, meciul cu Dinamo Kiev. Vezi aici golul de 0-1 Vezi aici golul de 0-2 Vezi aici golul de 0-3 Șahtior a intrat în avantaj la

liveVIDEO Derby-ul Ucrainei, Dinamo Kiev - Șahtior 0-3 » Teixeira reușește dubla

Dinamo Kiev și Șahtior Donețk joacă ACUM în derby-ul Ucrainei, meci început la ora 19:00. Dinamo Kiev - Șahtior 0-3 (Marlos 44', Alex Teixeira 59', 67') CLICK AICI PENTRU

liveVIDEO Derby-ul Ucrainei, Dinamo Kiev - Șahtior 0-1 » Marlos a deschis scorul

Dinamo Kiev și Șahtior Donețk joacă ACUM în derby-ul Ucrainei, meci început la ora 19:00. Dinamo Kiev - Șahtior 0-1 (Marlos 44') CLICK AICI PENTRU LIVEVIDEO! Formația lui Mircea

liveVIDEO Derby-ul Ucrainei, Dinamo Kiev - Șahtior

Dinamo Kiev și Șahtior Donețk joacă în derby-ul Ucrainei începînd cu ora 19. CLICK AICI PENTRU LIVEVIDEO! Formația lui Mircea Lucescu se află pe locul 2 în campionat, cu

20 August 2015

VIDEO Haos pe străzile din Ucraina » Ultraşii Legiei Varşovia şi cei ai lui Dinamo Kiev s-au întîlnit şi s-au bătut!

În noaptea de joi spre vineri, în staţia de metrou Hydropark din Kiev, suporterii lui Dinamo Kiev s-au luat la bătaie cu fanii Legiei Varşovia. 50 de persoane au luat parte la

19 Iulie 2015

Înlocuitor pentru Gabi Tamaș! Steaua a adus un fost fundaș de la Dinamo Kiev » Gigi Becali confirmă + detalii despre ruptura de internaționalul român

Steaua l-a dat ieri afară pe Gabi Tamaș, iar azi deja a adus un fundaș care să-l înlocuiască.  Roș-albaștrii s-au înțeles cu CFR Cluj pentru tînărul Cătălin Carp,

Înlocuitor pentru Gabi Tamaș! Steaua a adus un fost fundaș de la Dinamo Kiev

15 Iulie 2015

VIDEO Luce, 30 de trofee în carieră! Mircea Lucescu a cucerit cu Șahtior Supercupa Ucrainei, 2-0 cu Dinamo Kiev

Șahtior, 4 Supercupe consecutive, a învins la Odessa cu două goluri în minutele de prelungire: Srna (90+2), din penalty, și Bernard (90+4). Kievul a avut doi eliminați!  Mircea

03 Iulie 2015

Înfrîngere pentru CSU Craiova » Oltenii au pierdut superamicalul cu Dinamo Kiev

CSU Craiova a pierdut meciul amical disputat astăzi împotriva celor de la Dinamo Kiev, scor 0-2. Golurile victoriei au fost marcate de Junior Moraes, minutul 13, cu o lovitură de cap, şi

05 Iunie 2015

Mircea Lucescu n-a mai suportat şi a vrut să recurgă la o măsură extremă în meciul cu Dinamo Kiev: "Se putea întîmpla orice"

Şahtior, echipa pregătită de Mircea Lucescu, a pierdut în finala Cupei Ucrainei în faţa celor de la Dinamo Kiev, scor 4-5 la penalty-uri. Tehnicianul lui Şahtior a revenit azi

VIDEO Dramatism în Cupa Ucrainei » Șahtior a condus cu 3-1 la penalty-uri, dar a pierdut în fața lui Dinamo Kiev

Șahtior a pierdut aseară Cupa Ucrainei, în fața rivalei Dinamo Kiev. Dinamo Kiev a reușit eventul în acest sezon, după ce a învins echipa lui Mircea Lucescu la penalty-uri, scor

21 Mai 2015

Suferință și Luce! » Mircea Lucescu va juca pe 30 mai finala Cupei cu Dinamo Kiev

Conduși la pauză, ”minerii” au egalat în minutul 76, din penalty, după ce Stepanenko a lovit și bara transversală în repriza secundă, eliminînd aseară finalista

27 Aprilie 2015

VIDEO Dominaţia Luce se opreşte aici! » Titlul pare decis în Ucraina: Şahtior, 0-0 acasă cu Dinamo Kiev!

Mircea Lucescu, 8 titluri în total, a fost cinci ani la rînd campion al Ucrainei. Acum, cînd mai sînt doar 5 etape, Kievul are cinci puncte în faţa lui. Titlul pare

26 Aprilie 2015

Mircea Lucescu şi-a amintit de Steaua înaintea "turnirului" cu Dinamo Kiev: "Echipa familiei Ceauşescu"

Enervat că adversarii de azi sînt ajutaţi de federaţie, antrenorul lui Şahtior a spus: "Am mai trecut printr-o situaţie similară în România, unde Steaua a cîştigat 100

24 Aprilie 2015

FOTO Înapoi în timp! Gafă făcută de grafica televiziunii care a transmis Fiorentina - Dinamo Kiev

Gafă de proporții în grafica televiziunii care a produs partida dintre Fiorentina și Dinamo Kiev. În dreptul rezervelor oaspeților, cu numărul 28, apare Nesmacinîi. Un

12 Aprilie 2015

Mircea Lucescu, gonit din Ucraina de un fost antrenor al lui Dinamo Kiev: "Să-l trimitem în România dacă nu îi place aici"

Mircea Lucescu a fost făcut praf după ultima declarație în care românul a spus că Ucraina ar trebui să adopte sistemul play-off și play-out, așa cum va fi și în Liga 1 din

20 Martie 2015

LIGA EUROPA. Dinamo Kiev - Everton, 5-2. Ucrainenii au eliminat ultima reprezentantă a Premier League. Rezultatele din „optimi”

Dinamo Kiev a câștigat, joi, returul cu englezii de la Everton, scor 5-2, și s-au calificat în sferturile de finală ale competiției. Anglia nu mai are nicio echipă în acest sezon eruopean.

01 Martie 2015

VIDEO Fuga după lider » Şahtior s-a apropiat la două puncte de Dinamo Kiev după victoria cu Vorskla, 3-0

Trupa lui Mircea Lucescu n-a avut probleme ieri, marcînd şi în inferioritate numerică, şi s-a apropiat la două puncte de Dinamo Kiev. Mircea Lucescu a început perfect în 2015 cursa de

21 Februarie 2015

Centralul de la Guingamp - Dinamo Kiev 2-1 pus la zid pentru prestaţie: "Cel mai slab arbitru din lume ne-a ucis!"

Aşa l-a descris presa vecină pe ex-iugoslav, care a eliminat uşor doi jucători la 1-0 pentru oaspeţi, în doar şase minute (39, 45). Ucrainenii acuză dur prestaţia slovenului Vincici. "Ne vor

07 Februarie 2015

Show Denis Alibec » Astra a remizat cu Dinamo Kiev, 2-2, în ultimul amical al iernii

Atacantul giurgiuvean a jucat doar 45 de minute, dar a reuşit o dublă în startul reprizei secunde şi a impresionat prin vigoare şi sîngele rece. Chiar şi fără patru oameni de bază (Lung

14 Decembrie 2014

Ce consecinţe poate avea afişarea steagului Rusiei de către galeria Stelei la meciul cu Dinamo Kiev: "Gest prostesc"

Aşa au numit oaspeţii demersul fanilor-gazdă, cele două ţări aflîndu-se în conflict: totul depinde de raportul delegatului UEFA, cipriotul Andreas Akkelides. Site-ul ultraşilor lui Dinamo