Dorin Goian îl "înțeapă" pe Șumudică: "Nu avea ce să caute la Steaua"

Dorin Goian, fostul jucător al celor de la FCSB în perioada 2005-2009, crede că numirea lui Nicolae Dică pe banca roș-albaștrilor e cea mai bună soluție și nu crede că Marius Șumudică

Foresta Suceava reia pregătirile la începutul săptămânii viitoare în condiţii tensionate la echipă. Dorin Goian a decis să renunţe la conducerea grupării din Liga a 2-a după

EXCLUSIV 3 povești geniale cu Dorin Goian: ce stelist bea 3 sticluțe de whisky în avion, cum i-a spart Semeghin nunta și cum și-a mințit antrenorul că e accidentat

Dorin Goian, actualul președinte al Forestei Suceava, a acordat un interviu neconvențional pentru ediția de azi a Gazetei Sporturilor. Fostul jucător al Stelei a povestit mai multe

24 Octombrie 2016

Dorin Goian abia așteaptă duelul cu fosta echipă! "Dacă aveam stadion de 30.000 de locuri îl umpleam"

Președintele celor de la Foresta Suceava, Dorin Goian, abia așteaptă duelul de joi cu Steaua și 16-imile Cupei României.  "Se lucrează intens. Astăzi am pus și biletele la

06 Octombrie 2016

Ex-stelistul Dorin Goian, președintele adversarului Stelei din Cupă, dă vești proaste: "Sper să putem organiza meciul"

Dorin Goian, președintele Forestei Suceava, echipă care va juca în șaisprezecimile de finală ale Cupei României cu Steaua după tragerea de azi, e pesimist în ceea privește

18 Iulie 2016

Noua țintă a Stelei, Dimitris "Nu știu cum", nu a convins în Grecia! Dorin Goian: "N-a jucat foarte mult"

Dorin Goian (Asteras Tripolis) a vorbit despre Dimitris "Nu știu cum" Chatziisaias, grecul care ar putea ajunge de la PAOK la Steaua, în schimbul pe care cele două echipe l-au negociat pentru

06 Iulie 2016

Dorin Goian, la un pas de a deveni președintele echipei care a produs cea mai mare umilință lui Dinamo

Clubul de fotbal ACS Rapid CFR Suceava și-a schimbat în mod oficial numele în ACS Foresta Suceava și are planuri mărețe în Liga a 2-a. Dorin Goian are șanse mari să devină

20 Aprilie 2016

VIDEO Dorin Goian strânge rândurile » Îi cheamă pe steliști să-l susțină pe Mihăiță Neșu

Mihăiță Neșu nu a fost uitat de către foștii colegi. Nici steliștii nu l-au uitat și organizează un eveniment pe 9 mai, de la ora 19:00, la Sala Polivelantă. Cum fostul fundaș stânga

12 Octombrie 2015

Dorin Goian despre aşteptările mari de la naţională: "Nu sîntem buricul pămîntului"

Dorin Goian, fundaşul celor de la Asteras Tripoli, a vorbit despre calificarea naţionalei României la Euro 2016. "La echipa naţională a fost un grup bun. Am fost la lot la dubla cu Ungaria

23 Septembrie 2015

VIDEO Zi neagră pentru Dorin Goian! Fostul stelist a înscris în propria poartă

Asteras Tripolis a cîștigat meciul de pe teren propriu împotriva celor de la Panionios Atena, scor 2-1. Partida n-a fost una prea bună pentru Dorin Goian, integralist la formația

04 Mai 2015

Egal în duelul dintre Răzvan Lucescu şi Dorin Goian » Fundaşul a fost eliminat

Skoda Xanthi, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, și Asteras Tripoli, formația lui Dorin Goian, s-au întîlnit ieri în campionatul Greciei. Meciul dintre cele două formații s-a

29 Martie 2015

Mesajul lui Dorin Goian pentru ”tricolori”: ”Trebuie să conştientizaţi şansa pe care o avem”

Dorin Goian, fundaşul celor de la Asteras Tripolis, a vorbit despre partida României cu Insulele Feroe, contînd pentru preliminariile Euro 2016.”Nu cred că Feroe ne poate pune probleme. Trebuie

22 Ianuarie 2015

VIDEO Dorin Goian îşi confirmă forma bună » Fundaşul a marcat din nou pentru Asteras Tripolis

Asteras Tripolis a terminat la egalitate pe terenul lui Iraklis, 1-1, în primul tur al optimilor de finală ale Cupei Greciei, iar Dorin Goian a fost decisiv pentru formaţia sa. Fundaşul român a

31 Decembrie 2014

VIDEO Dorin Goian a primit premiul pentru cel mai frumos gol al anului în Grecia

Dorin Goian a înscris un gol superb în ultima etapă din campionatul Greciei în egalul obţinut de Asteras pe terenul celor de la Panthrakikos, 1-1. Execuţia sa formidabilă cu piciorul stîng de

21 Decembrie 2014

Dorin Goian l-a învins pe Răzvan Lucescu în campionatul Greciei » Xanthi a întrerupt seria victoriilor consecutive

După 4 victorii consecutive în campionat, Skoda Xanthi a fost învinsă în deplasarea de Asteras Tripolis, scor 1-2.  Echipa lui Dorin Goian a învins-o pe cea a lui Pantelis Kapetanos şi

17 Decembrie 2014

VIDEO Uitaţi de golurile cu capul :) Dorin Goian, reuşită fabuloasă în meciul cu Panthrakikos!

Dorin Goian a înscris un gol minunat pentru Asteras Tripolis în meciul din deplasare cu Panthrakikos, terminat la egalitate 1-1.  Fostul stelist a fost integralist şi a înscris în minutul 31,

14 Noiembrie 2014

Dorin Goian are încredere în Bogdan Stancu: "El trebuie să fie titular!"

Fundaşul este accidentat şi lipseşte în această seară, dar are încredere că echipa naţională va cîştiga meciul cu Irlanda de Nord, care va începe la ora 21:45, TVR 1 şi liveTEXT pe

12 Octombrie 2014

Incidente grave în tribune, Răzvan Burleanu surprinde: "Măsurile de securitate şi-au atins scopul" » Victor Piţurcă a chemat un alt fotbalist în locul lui Dorin Goian

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, speră ca România să scape fără suspendare după incidentele de la meciul cu Ungaria, terminat la egalitate 1-1.  UPDATE / Selecţionerul Victor Piţurcă

11 Octombrie 2014

Incidente grave în tribune, Răzvan Burleanu surprinde: "Măsurile de securitate şi-au atins scopul" » Anunţ trist cu privire la starea lui Dorin Goian

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, speră ca România să scape fără suspendare după incidentele de la meciul cu Ungaria, terminat la egalitate 1-1. "Nu este o remiză tristă. Pînă la urmă e

29 August 2014

Încă doi români eroi în Europa » Dorin Goian şi Vlad Chiricheş şi-au dus echipele în grupe! Toate rezultatele

Cosmin Moţi nu este singurul român erou în Europa. După ce fundaşul lui Ludogoreţ a fost decisiv în calificarea bulgarilor în grupele Ligii Campionilor, astăzi a fost imitat de Vlad

16 Februarie 2014

VIDEO Dorin Goian, decisiv pentru Asteras Tripolis » Fundaşul român a înscris împotriva lui PAOK Salonic

Dorin Goian, fundaşul celor de la Asteras Tripolis, a înscris un gol în meciul cîştigat de formaţia sa cu PAOK Salonic, scor 2-1, contînd pentru etapa a XXV-a a campionatului din Grecia.

22 Noiembrie 2013

Laurenţiu Reghecampf spune că Victor Piţurcă a făcut o greşeală: "Florin Gardoş trebuia să joace, nu Dorin Goian"

Laurenţiu Reghecampf susţine că Victor Piţurcă a greşit cînd nu l-a introdus pe Florin Gardoş din primul minut în returul de pe Naţional Arena dintre România şi Grecia, scor 1-1.

21 Noiembrie 2013

22 Octombrie 2013

Dorin Goian: "Toţi românii cred că şi-au dorit să jucăm cu Grecia!" Care sînt cei mai periculoşi jucători

Dorin Goian, fundaşul lui Asteras Tripolis, a vorbit despre play-off-ul pentru calificarea la CM 2014, unde România o va întîlni pe Grecia."Ne putem bate cu ei de la egal la egal. E o echipă mai

21 Iulie 2013

Fanii l-au primit cu flori » Dorin Goian a semnat cu Asteras Tripolis

Dorin Goian s-a înţeles cu Asteras Tripolis, grupare pentru care va evolua în următorii doi ani.Fundaşul de 32 de ani a semnat astăzi contractul şi a fost prezentat suporterilor, care l-au

Dorin Goian s-a făcut „galactic”

Internaţionalul român Dorin Goian, 32 de ani, s-a transferat la echipa Asteras Tripoli, locul patru în Grecia sezonul trecut şi participantă în turul trei al Ligii Europa.

09 Iulie 2013

Dorin Goian despre oferta Astrei: "Nu ştiu ce să zic, eu vreau să joc în străinătate"

Dorin Goian, fostul fundaş al lui Rangers, a vorbit despre viitorul său şi despre ofertele pe care le are."Am avut ceva discuţii cu cîteva echipe, dar nu mă grăbesc. Vreau să mai joc în

30 Iunie 2013

Goe ia 500.000 euro! » Dorin Goian şi-a reziliat contractul cu Glasgow Rangers

La 32 de ani, cu banii pentru ultimul sezon în cont, "tricolorul" are mai multe oferte, dar "nu cred în varianta întoarcerii la Steaua". În 2011, la 30 de ani, Goian se transfera de la Palermo la

06 Aprilie 2013

FOTBAL EUROPEAN. Dorin Goian a marcat în Italia

Fundaşul Dorin Goian a marcat un gol pentru Spezia în victoria pe care echipa românului a obţinut-o contra celor de la Grosseto, scor 2-1.