dr florin costea

23 Ianuarie 2018

Florin Costea și-a anunțat revenirea în fotbalul mare: "Sunt în discuții cu echipe din Liga 1"

Florin Costea ar putea reveni în Liga 1 în această iarnă, după ce ultima dată a jucat pentru ACS Șirineasa, echipă din Liga a 3-a. Atacantul în vârstă de 32 de ani a

03 Iulie 2017

Florin Costea și-a găsit echipă în străinătate » Va fi coleg cu un alt român

Ajuns la 32 de ani și măcinat de accidentări complicate de-a lungul carierei, Florin Costea a primit o nouă șansă, transferându-se la o echipă din Cipru. Acesta a plecat din postura de

07 Februarie 2017

Șeicul Costea » Florin joacă la CSM Rm. Vâlcea, dar e cu gândul la Orientul Mijlociu

Florin Costea, 31 de ani, evoluează din toamna lui 2016 pentru divizionara secundă CSM Râmnicu Vâlcea, dar în pauza de campionat a profitat și s-a dus în vizită la fratele

Șeicul Costea » Florin joacă la CSM Rm. Vâlcea, dar e cu gându la Orientul Mijlociu

25 Decembrie 2016

FOTO Florin Costea și "leul" său » Cum s-a pozat fostul idol al Științei de Sărbători

Florin Costea (31 de ani) a rămas liber de contract după despărțirea de Vâlcea, iar sărbătorile de iarnă le petrece alături de familia sa.  Fostul atacant s-a pozat alături de mama

25 Septembrie 2016

Showman Costea! Recital cu Reșița! Florin Costea trăiește a doua tinerețe la CSM Rm. Vâlcea!

Ajuns la 31 de ani, Florin Costea trăiește a doua tinerețe! După ce-a marcat golul victoriei în partida de etapa trecută cu Dunărea Unirea Brăila, "Cioară" a făcut recital și-n meciul

21 Septembrie 2016

Florin Costea, decisiv la primul meci de la întoarcerea în România!

Fostul atacant al celor de la Universitatea Craiova și Steaua, ajuns acum la CSM Râmnicu Vâlcea în Liga a 2-a, a revenit cu gol în România. Florin Costea (31 de

15 Septembrie 2016

Florin Costea a revenit în România: "A semnat, aveam mare nevoie de el"

Florin Costea era liber de contract de la finalul anului trecut când a părăsit-o pe Zakho, o formație din fotbalul irakian, însă astăzi a semnat cu CSM Râmnicu Vâlcea un

17 Iulie 2016

La un pas de revenirea în fotbalul românesc! Florin Costea, aproape convins de antrenor să semneze

CSM Râmnicu Vâlcea a cedat, 0-2, în amicalul cu Pandurii Târgu Jiu la capătul unui joc în care prestaţia echipei gazdă l-a mulţumit pe antrenorul Ionel Gane. Acesta

11 Iulie 2016

EXCLUSIV Surpriză de proporții! Unde ar putea juca Florin Costea în sezonul viitor

Jerry Gane a debutat cu un egal pe banca tehnică a echipei CSM Râmnicu Vâlcea. A fost 1-1 în testul amical pe care vâlcenii l-au susţinut cu o colegă de eşalon, Juventus

12 Iunie 2016

"Arabii" Costea » Mihai și Florin au încercat îmbrăcămintea tradițională din Orient

Mihai Costea traversează o perioadă excepțională, chiar dacă evoluează în liga secundă din Emiratele Arabe Unite, la Al Ittihad Kalba. Fratele mai mic al familiei Costea a

21 Decembrie 2015

Declarație de dragoste a lui Florin Costea: "Lumea mă știe de la Craiova, nu de la Steaua sau CFR"

Florin Costea a evoluat la Universitatea Craiova, Steaua și CFR, dar recunoaște că în Oltenia s-a simțit cel mai bine, deși în perioada petrecută la campioana României a

27 Iunie 2015

Florin Costea a ajuns în Irak » Va lucra cu un fost antrenor al Stelei

Ilie Stan a fost numit în urmă cu două săptămîni antrenor la echipa FC Zakho, locul șapte în Irak. Primul transfer al antrenorului român a fost Florin Costea. Fostul

17 Martie 2015

Florin Costea și-a găsit echipă și va evolua în străinătate

Atacantul Florin Costea, ultima dată legitimat la CFR Cluj, a ajuns la o înțelegere cu formația Arsenal Tula și va evolua în prima ligă din Rusia.

EXCLUSIV Scăpat de la CFR Cluj, Florin Costea a semnat azi cu o nouă echipă!

Atacantul de 29 de ani va juca începînd de azi în prima ligă din Rusia, la Arsenal Tula. Florin Costea a semnat un contract valabil pînă în vară, cu posibilitate de prelungire pe un sezon. El

09 Martie 2015

Florin şi Mihai Costea pot fi din nou colegi la un club din Liga 1: "Am discutat cu ei"

Florin Costea nu trece printr-o perioadă prea bună la CFR Cluj, acolo unde i s-a cerut diminuarea contractului, iar jucătorul a refuzat. Nici fratele său, Mihai, nu o duce prea bine, nemaijucînd

06 Mai 2014

Killerul lui Dinamo a recidivat » Florin Costea a înscris pentru a 5-a oarã în poarta "cîinilor"

Florin Costea şi-a fãcut un obicei de a marca în poarta "cîinilor", reuşita din această seară fiind a 5-a din carieră în duelurile cu echipa din "Ştefan cel Mare". Primele goluri au fost

06 Mai 2014

liveTEXT şi VIDEO Dinamo - CFR Cluj 0-1 » Florin Costea înscrie cu capul

Dinamo a pierdut etapa trecută, scor 0-2, împotriva lui FC Braşov, iar înfrîngerea a fost pusă sub semnul întrebării chiar şi de fanii roş-albilor. Echipa lui Flavius Stoican vrea să îşi

06 Aprilie 2014

liveTEXT şi VIDEO CFR Cluj - Petrolul 1-1 » Florin Costea egalează

Derby-ul acestei etape se dispută la Cluj, acolo unde CFR Cluj întîlneşte Petrolul, acum, în direct la DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO. Vezi aici liveTEXT partida! Vezi VIDEO! Răzvan Lucescu

24 Martie 2014

Derby de Cluj » CFR - U e liveTEXT, de la ora 21:00 Echipele de start! Florin Costea convocat în premieră de Miriuţă

CFR şi U se întîlnesc astăzi în derby-ul Clujului."Feroviarii" au ajuns pe locul 10 şi au şanse minime să mai prindă un loc de Europa League dacă se vor împiedica şi astăzi. De partea

12 Martie 2014

Florin Costea este criticat dur de Vasile Miriuţă: "Ce a făcut într-un an, cîte goluri a dat?"

Florin Costea nu a fost utilizat de Vasile Miriuţă la CFR Cluj în primele partide din 2014, iar acum a venit momentul ca tehnicianul ardelenilor să explice de ce într-o conferinţă de presă.

01 Ianuarie 2014

Florin Costea promite Europa: "Pot juca mai bine! CFR îşi poate salva sezonul"

Florin Costea, atacantul celor de la CFR Cluj, crede că echipa sa poate reveni pe primele locuri în retur."Eu îmi doresc să jucăm cît mai bine şi să terminăm cît mai sus în clasament, iar

30 Decembrie 2013

10 Noiembrie 2013

"Nu e fotbalist de doar un gol" » Grigoraş are o strategie specială pentru a scoate maximum din Florin Costea

Florin Costea marcat primul său gol de cînd s-a transferat la CFR Cluj în meciul cu Dinamo, scor 2-1. Petre Grigoraş are mare încredere în atacantul său, pe care vrea să-l motiveze pentru

09 Noiembrie 2013

VIDEO 13 cu noroc » Florin Costea a înscris pentru prima oară în tricoul lui CFR Cluj

Cu reuşita sa din minutul 9 al meciului cu Dinamo, Florin Costea a spart, în sfîrşit, gheaţa! Atacantul adus în vară liber de contract bifase pînă aseară 12 meciuri în vişiniu, unul în

28 Octombrie 2013

Ultimatum de la şefi » Florin Costea ar putea fi dat afară de la CFR Cluj! Condiţia ca să rămînă

Cu Petre Grigoraş pe bancă, CFR Cluj a arătat o altă faţă în ultimele meciuri, dar şefii din Gruia sînt nemulţumiţi de unii jucători.Iuliu Mureşan a anunţat că se va renunţa la Florin

18 August 2013

Florin Costea: "Momentan nu ne mai luptăm la titlu, dar în viitor nu se ştie" :D

Florin Costea, atacantul celor de la CFR Cluj, a vorbit despre înfrîngerea echipei sale cu Steaua, 0-3."Momentan nu ne mai luptăm la titlu, dar în viitor nu se ştie. Steaua joacă un fotbal

06 Iulie 2013

VIDEO CFR Cluj a cîştigat amicalul de lux cu Celtic, scor 2-1 » Supergol Florin Costea

CFR Cluj a învins campioana Scoţiei, Celtic, în al cincilea amical din stagiul de pregătire austriac, scor 2-1. Vezi AICI golurile Florin Costea deschis scorul în minutul 9, cu un şut superb

24 Iunie 2013

Rednic cîştigă primul meci pe banca lui CFR, 3-1 cu Burghausen » Florin Costea, dublă la debut!

Mircea Rednic a debutat astăzi pe banca celor de la CFR Cluj în amicalul cu Burghausen, scor 3-1.Ardelenii vor să respecte în acest sezon tradiţia anilor pari şi să pună mîna pe al patrulea

20 Iunie 2013

Florin Costea a semnat cu CFR Cluj

Atacantul Florin Costea a bătut palma cu oficialii echipei ardelene și va juca în Gruia în sezonul viitor.

17 Iunie 2013

E oficial » Florin Costea a semnat cu CFR Cluj!

Florin Costea este de astăzi noul atacant al celor de la CFR Cluj.După un final de sezon bun la CS Severin, unde a reuşit să marcheze de 8 ori, atacantul de 28 de ani a semnat cu gruparea

Florin Costea e dorit de două echipe din Liga 1 ce ţintesc titlul sezonul viitor!

Florin Costea n-a reuşit să se salveze de la retrogradare cu Severin, întrucît clubul nu a luat licenţa, însă perioada petrecută la echipă l-a ajutat să-şi revină din punct de vedere

11 Mai 2013

”Călăul” din vară » CFR Cluj i-a propus un contract pe 3 ani lui Florin Costea

Oficialii clujenilor au rămas impresionaţi de Florin Costea după "dubla" din meciul de joi şi vor să-l convingă să semneze pe 3 ani. Jucătorii lui CFR au fost jaloane pentru slalomurile lui

09 Mai 2013

FOTO şi VIDEO CFR Cluj - CS Severin 1-3 » Evoluţie de excepţie a lui Florin Costea

Eugen Trică a suferit prima înfrîngere de cînd este antrenor la CFR Cluj. CS Severin a reuşit să cîştige pe terenul ardelenilor, scor 3-1. Vezi aici liveTEXT partida! Vezi aici VIDEO cele

09 Mai 2013

liveTEXT şi VIDEO CFR Cluj - CS Severin 1-2 » Florin Costea reuşeşte "dubla"

CFR Cluj - CS Severin este o nouă ocazie pentru Eugen Trică de a-şi continua perioada bună ca antrenor al ardelenilor. Partida va începe de la 17:00, în direct la Digi Sport 1 şi liveTEXT pe

21 Aprilie 2013

VIDEO Ca-n vremurile bune » Florin Costea a fost din nou decisiv pentru CS Severin

Oltenii au cîştigat graţie unei reprize secunde formidabile a lui Florin Costea, autor al unui gol şi al unei pase decisive. Ciobotariu primise ultimatum din partea primarului Nichita în

31 Martie 2013

LIGA I: Ceahlăul - CS Tr. Severin 1-0. Florin Costea a ratat un penalty!

Învinși la Piatra-Neamț, severinenii rămân penultimii în clasament.

15 Martie 2013

VIDEO Florin Costea şi Roman menţin speranţele » CS Severin - Gaz Metan 2-0

CS Severin a învins pe Gaz Metan, 2-0, prin golurile marcate de Florin Costea şi Mihai Roman în finalul meciului.Gazdele acumulează 17 puncte şi încă mai speră să se salveze de la

25 Februarie 2013

Florin Costea nu îşi face griji de poziţia Severinului în clasament şi e convins: "Ne salvăm!"

Florin Costea vrea să-şi relanseze cariera la formaţia de la malul Dunării. Primul pas a fost făcut sîmbătă, cînd a marcat iar în Liga 1 după o pauză de 510 zile. - Felicitări, Florine!

24 Februarie 2013

VIDEO Cod roşu » Florin Costea i-a refuzat o victorie lui Ilie Stan în Concordia - Severin 1-1

Elevii lui Ilie Stan nu au reuşit să se impună, deşi oltenii au terminat meciul în opt jucători de cîmp. Severinul are toate premisele unei echipe interesante în acest retur. Pornind de la

23 Februarie 2013

VIDEO şi FOTO Concordia - CS Severin 1-1 » Florin Costea a înscris la debut pentru olteni

Al doilea meci al etapei 20, care le-a pus faţă în faţă pe Concordia Chiajna şi CS Severin, s-a terminat la egalitate, 1-1. Vezi aici LIVETEXT partida! Vezi aici VIDEO cele mai importante

FOTO şi VIDEO Concordia - CS Severin 1-1 » Florin Costea a înscris la debut pentru olteni

Al doilea meci al etapei care le-a pus faţă în faţă pe Concordia Chiajna şi CS Severin s-a terminat la egalitate, 1-1. Vezi aici LIVETEXT partida! Vezi aici VIDEO cele mai importante momente

liveTEXT şi VIDEO Concordia - CS Severin 1-1 » Ispir şi Florin Costea au înscris din penalty

Al doilea meci al etapei este acum, în direct la DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO şi le pune faţă în faţă pe Concordia Chiajna şi CS Severin. Vezi aici LIVETEXT partida! Vezi aici VIDEO

12 Februarie 2013

Rada i-a spus NU lui Florin Costea: "Îi avem pe Martin şi pe Ciolacu" ;)

Rapid putea da lovitura în această iarnă şi să îi reunească sub aceleaşi culori pe fraţii Costea.Prima variantă a fost Florin, dar atacantul de 27 de ani a avut pretenţii financiare prea

04 Februarie 2013

În sfârșit! Florin Costea și-a găsit o echipă în Liga I

Dat afară de oficialii echipei Steaua, atacantul Florin Costea a ajuns la un acord cu formația CS Turnu-Severin.

03 Februarie 2013

Căderea maxima » Florin Costea se pregăteşte să se întoarcă în Liga 1

Fost jucător al Craiovei, Dorel Stoica, a ajuns la o înţelegere cu CS Severin şi l-a făcut şi pe Florin Costea să semneze pînă în vară cu trupa lui Jerry Gane Severinenii au fost cea mai

23 Ianuarie 2013

Chiar e fratele lui "Nilă" » Şi Florin Costea e certat cu vocabularul :D

Florin Costea şi-a găsit cu greu cuvintele atunci cînd a vrut să descrie situaţia sa după 5 luni în care nu şi-a găsit un angajament, arătînd încă o dată că vocabularul nu se ridică

17 Ianuarie 2013

Victor Becali despre Florin Costea :"Ai o singură şansă ca să revii în fotbal"

Victor Becali îl sfatuieşte pe fostul atacant al Stelei, Florin Costea, să nu refuze oferta pe care acesta o primit-o din partea Chiajnei. Becali îl anunţă că dacă nu reintră repede în

16 Ianuarie 2013

Florin Costea, fratele lui Mihai, se implică în scandalul Daniela Crudu-Gigi Becali

Fratele lui Mihai Costea i-a luat apărarea fratelui său în scandalul iscat între Gigi Becali şi Daniela Crudu. După ce patronul Stelei a acuzat-o pe brunetă că rămâne într-o relaţie în

01 Ianuarie 2013

Florin Costea s-a săturat de România

Fostul atacant al echipelor Universitatea Craiova şi Steaua nu mai este atras de Liga I şi aşteaptă să prindă în 2013 un contract în străinătate.

31 Decembrie 2012

Florin Costea îşi pregăteşte întoarcerea: "O să joc 3-4 ani afară şi apoi revin la Craiova"

Florin Costea e liber de contract după despărţirea de Steaua, dar promite să revină mai puternic în 2013."Cu siguranţă, din 2013, voi fi la o echipă. Nu ştiu acum care va fi aceea, urmează

23 Decembrie 2012

Florin Costea promite o revenire de senzaţie: "Sper să mai joc alături de fratele meu"

Fostul jucătorul al Stelei, Florin Costea, a uitat perioada neagră petrecută în Ghencea şi le ţine pumnii foştilor colegi să cîştige campionatul şi spune că se bucură la orice victorie a

15 Septembrie 2012

Gigi Becali nu-l iartă pe Florin Costea: „Nu are minte, așa-i trebuie!”

Patronul Stelei îl pune la zid pe atacantul care a părăsit gruparea „roș-albastră” pe ușa din dos.

14 Septembrie 2012

Gigi Becali rîde de Florin Costea: "Nu poţi să fentezi la infinit fotbalul, n-ai cum!"

Gigi Becali, patronul Stelei, a comentat posibilitatea ca Florin Costea să ajungă la Concordia Chiajna după plecarea din Ghencea."Ce să-i fac lui Florin Costea dacă el n-are minte? Au vrut să-l

13 Septembrie 2012

Steaua l-a lăsat şomer! » A trecut mai mult de o lună şi Florin Costea tot nu şi-a găsit echipă

Fostul golgeter al României a refuzat propuneri din Liga 1 fiindcă visează să joace în străinătate, dar nu are deocamdată nici o variantă Florin Costea e aproape să se lase de fotbal la

07 Septembrie 2012

Incertitudinea l-a adus la disperare pe Florin Costea: "Poate o să mă las de fotbal"

Florin Costea s-a bucurat că a plecat de la Steaua, dar nu a reuşit să-şi găsească pînă acum o echipă. Atacantul a refuzat oferta Petrolului, dar şi a altor formaţii din Liga 1 şi se

23 August 2012

Oţelul a încercat să-l transfere pe Florin Costea » De ce n-a mai ajuns la Galaţi

Preşedintele Oţelului susţine că Florin Costea a fost în atenţia clubului, însă acesta are un salariu mult prea mare pentru a putea fi suportat de gălăţeni "La un moment dat ne-am gîndit

17 August 2012

Site-ul Stelei îl ia la mişto pe Gigi Becali în cazul Florin Costea

Patronul echipei din Ghencea l-a desfiinţat ieri pe Florin Costea şi înainte de rezilierea contractului, dar şi după ce s-a despărţit oficial de el. "Mi-am luat o mare ţeapă de 300.000 de

16 August 2012

Sfatul lui Mititelu pentru Florin Costea: "Doar aşa îţi relansezi cariera!"

Adrian Mititelu înţelege situaţia în care se află acum Florin Costea, care a renunţat la 100.000 de euro pentru a-şi rezilia contractul cu Steaua. Mititelu are un sfat pentru fostul atacant al

Florin Costea contraatacă » "A renunţat la 100.000 de euro doar ca să poată să joace"

Florin Costea a reacţionat prin vocea avocatului său, Dan Idita, la puţin timp după ce site-ul GSP.ro a anunţat în exclusivitate informaţia că atacantul de 27 de ani şi-a reziliat contractul

Gigi Becali l-a dat afară pe Florin Costea de la Steaua: «I-am zis «Bă, Nilă!» N-am ştiut că e frate-su!»

Atacantul Florin Costea şi-a reziliat contractul cu Steaua Bucureşti, după ultimele reacţii al finanţatorului Gigi Becali, care declarase că nu mai doreşte să-l vadă pe fotbalist la prima

Florin Costea și-a reziliat contractul cu Steaua

Gigi Becali a pus presiune pe Florin Costea, iar atacantul Stelei a cedat! Olteanul adus cu surle și trâmbițe la Steaua și-a reziliat cu puțin timp în urmă contractul cu Steaua.

15 Iunie 2009

Univ. Craiova - Florin Costea: "Aş vrea să fiu altruist pe terenul de joc, aşa cum era Craioveanu"

Golgheterul Ligii I, Florin Costea, a declarat duminică, agenţiei NewsIn, că nu se aştepta să devină unul dintre cei mai buni marcatori ai campionatului, iar pentru sezonul viitor îşi propune

17 Martie 2009

Oltenii la putere! Florin Costea si Nicolo Napoli sint premiantii etapei!

Telespectatorii Recursului impreuna cu cititorii recursul.ro au ales Superlativele rundei a 20-a

12 Martie 2009

Tanasa: Eu nu beau cu Florin Costea, am familie!

Fostul atacant al echipei din Banie, Ciprian Tanasa, afirma ca nu a fost exclus din lotul Universitatii Craiova din cauza faptului ca ar fi baut

18 Decembrie 2008

Florin Costea: Am nevoie de o noua provocare!

Florin Costea este, la 23 de ani, cel mai tinar fotbalist nominalizat in Ancheta GSP. Icircn urma cu trei ani, el juca in Liga a III-a, la CSM Rm. Vilcea, iar acum e la nationala

01 Decembrie 2008

Florin Costea: Ne putem lupta pentru locurile de Liga Campionilor

Atacantul de 23 de ani a declarat in exclusivitate pentru craiovamaxima.ro ca Universitatea se poate bate in acest sezon chiar si la un loc de Champions League si a promis ca in retur Craiova va

13 Noiembrie 2008

Florin Costea: Sintem foarte dezamagiti, sper sa cistigam simbata cu Rapid

Marcatorul singurului gol al Universitatii in partida cu Pandurii, atacantul Florin Costea, era foarte dezamagit la finalul jocului, dar spera ca echipa sa isi revina pina simbata, la meciul cu

27 Octombrie 2008

Florin Costea: Am speculat la maximum ocaziile ivite

Briliantul oltean a stralucit la Medias. A inscris un gol, a scos un penalty si a reusit un assist la prima reusita a lui Rose.O victorie meritata cu o echipa buna, dupa un joc in care am speculat la

06 Octombrie 2008

Valerica Gaman, Dorel Stroica si Florin Costea, convocati pentru meciul cu Franta

Selectionerul echipei nationale a Romniei, Victor Piturca, a apelat la serviciile a trei jucatori din lotul Universitatii pentru meciul cu Franta, programat pe 11 octombrie, pe stadionul Farul din

20 Iunie 2008

Florin Costea s-a accidentat

Cel mai bun jucator al Universitatii Craiova in editia trecuta de campionat, Florin Costea, s-a accidentat astazi la genunchiul stang, la meciul demonstrativ ce a avut loc la inaugurarea stadionului