faze tari izbiceni

17 Martie 2017

FOTO Două faze controversate în debutul meciului CFR Cluj - Astra » Gol anulat eronat ardelenilor

Meciul dintre CFR Cluj și Astra, din etapa a doua a play-off-ului, a început cu două faze controversate. În minutul 11, Omrani a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat

12 Noiembrie 2016

Doi jucători ai naționalei desființați de Panduru: "Am văzut azi niște faze de UFC"

Dragoș Grigore și Florin Andone au fost criticați de Basarab Panduru după înfrângerea României în fața Poloniei, scor 0-3, în preliminariile pentru Campionatul

18 Octombrie 2016

Dragoş Doroş: ANAF se află în faze avansate pentru modificarea Legii evaziunii fiscale

Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF) se află în faze avansate pentru modificarea Legii evaziunii fiscale, în aşa fel încât legislaţia din România să permită o mai uşoară

17 Octombrie 2016

VIDEO Ce lovituri! Voluntari și ASA s-au întrecut în execuții superbe din faze fixe: scor 1-1

Voluntari-ASA a fost un exercițiu de faze fixe, cu executanți talentați și portari cooperanți. Mingote fixează zidul ciudat și Adrian Bălan profită de breșa evidentă, plasează mingea cu

FOTO Gigi, închide televizorul! :) Gnohere, două faze antologice în prima repriză

Harlem Gnohere a fost protagonistul unor faze amuzante pe finalul primei reprize din CS U Craiova - Dinamo, la scorul 0-0. 1. În minutul 42 , atacantul pe care Becali vrea să-l ia în

16 August 2016

Stadiile nebuniei: ŞOBOLAN PANE la farfurie, AUTOINCENDIERE şi faze ultra bizare l Foto galerie

Faptul că unii sunt mai diferiţi decât alţii nu mai reprezintă o noutate pentru nimeni, dar oare câţi ştiu că există anumite aspecte de-a dreptul bizare legate de anumiţi indivizi.

13 Iulie 2016

VIDEO DE COLECȚIE Așa a fost EURO 2016 » Rezumatul turneului, imagini emoționante + cele mai tari faze, în 3 minute!

BBC a capturat într-un montaj de aproximativ 3 minute toate emoțiile pe care le-am trăit la EURO 2016.Un videoclip de colecție cu toate momentele memorabile, de la dramaticul gol

24 Aprilie 2016

7 faze controversate la Barça - Sporting Gijon 6-0 » Două penalty-uri din cele 3 au fost acordate corect

Victoria Barcelonei în fața lui Sporting Gijon, scor 6-0, n-a fost lipsită de polemică. "Centralul" Clos Gomez a acordat 3 lovituri de la 11 metri pentru catalani. Pe lângă

16 Aprilie 2016

2 faze controversate în Astra - Steaua » Gazdele au cerut penalty, oaspeții eliminare la Alibec

În minutul 6 a avut loc o fază contestată de gazde, în careul Stelei. Alibec a centrat la De Amorim, care a fost blocat de Niță, spun giurgiuvenii prin fault. "Jucătorul Astrei

02 Aprilie 2016

FOTO 2 faze controversate în El Clasico » Barcelona a cerut penalty la Messi, Realul "roșu" la Suarez

În minutul 26 al partidei dintre Barcelona și Real Madrid, catalanii au cerut penalty. Messi a încercat să intre în careu cu mingea, dar un picior în fața sa din partea lui

17 Martie 2016

Dublu penalty?! Hațegan a avut două faze controversate în City - Dinamo 0-0. Cum le-a judecat

Hațegan a avut două faze controversate în careul gazdelor și n-a dat 11 metri pentru ucraineni. Alt test major pentru Ovidiu Hațegan, al 4-lea în Champions League 2015-2016, primul

01 Martie 2016

SuperVIDEO » Cele mai spectaculoase faze ale lui Curry cu audio de la golurile lui Messi

Lionel Messi și Stephen Curry sunt cei mai apreciați sportivi la ora actuală, iar pasionații de sport nu încetează să-i compare pe cei doi după meciuri în care prestațiile lor sunt

13 Februarie 2016

VIDEO Rusescu a marcat un gol la capătul unei faze superbe » Torje a jucat și el

Raul Rusescu a început să marcheze gol după gol în campionatul din Turcia și poate reprezenta o variantă pentru Euro 2016. Vîrful lui Osmanlispor a marcat în egalul pe care

VIDEO Gol pentru Rusescu! A marcat la capătul unei faze superbe

Raul Rusescu a început să marcheze gol după gol în campionatul din Turcia și poate reprezenta o soluție pentru EURO 2016. Vîrful lui Osmanlispor a marcat în egalul pe

14 Decembrie 2015

S-au tras la sorți șaisprezecimile Europa League » Care sînt cele mai tari dueluri » Meciuri tari pentru români

Astăzi a avut loc tragerea la sorți pentru șaisprezecimile Europa League, partidele tur disputîndu-se pe 18 februarie. Românii vor avea jocuri dificile. Vedetele

14 Noiembrie 2015

VIDEO 3 faze pe care nu trebuie să le ratezi » Willian, Martial și Gaspar au ridicat publicul în picioare

Cele mai puternice naționale din lume s-au întîlnit fie în meciuri oficiale, fie în amicale. Fazele spectaculoase n-au lipsit. Anthony Martial a reușit o fază în

21 Septembrie 2015

VIDEO Faze controversate pe Național Arena! Chiajna contestă două dintre golurile Stelei

Steaua a avut o primă repriză aproape perfectă împotriva Chiajnei reușind să înscrie de trei ori. Ilfovenii au protestat însă la ultimele două, considerînd că arbitrul

19 Septembrie 2015

VIDEO Victorie cu scandal! Real Madrid trece greu de Granada, 1-0, într-un meci cu 3 faze controversate

Real Madrid a cîștigat mai greu decît se așteptau mulți meciul cu Granada de pe Santiago Bernabeu, scor 1-0. VEZI VIDEO Unicul gol a fost marcat de Karim Benzema în minutul 55.

01 Septembrie 2015

Ofensiva e de play-out! Trei din cele 4 victorii ale Stelei în Liga 1 au venit numai din faze fixe

Steaua e depăşită în clasamentul golurilor marcate de jumătate dintre echipele din campionat, succesul cu Viitorul venind dintr-o lovitură liberă, la fel cum s-a întîmplat şi

13 August 2015

VIDEO Îi sapă pe Cârțu și Săndoi? Partida dintre CSU Craiova și Viitorul 1-2 a fost dominată de faze dubioase

Defensiva Craiovei s-a comportat inexplicabil împotriva Viitorului, iar Izvoranu și Vătăjelu au fost catastrofali. Apropiații echipei spun că unii jucători nu acceptă cuplul de

Porumboiu critică arbitrajul de la Astra - Steaua, 2-0: " Au fost faze foarte simple! Poate dacă arbitrii aveau o cărămidă pe picior să fi fost faze grele"

Adrian Porumboiu, fost mare arbitru internațional, a comentat arbitrajul lui Sebastian Colţescu de la meciul Astra - Steaua, 2-0, în care au fost anulate eronat trei goluri. "La Colţescu nu

26 Iulie 2015

Mesaj dur al celor de la Viitorul la adresa arbitrajului din meciul cu Dinamo » Ce faze acuză echipa lui Hagi

Viitorul şi Dinamo au terminat la egalitate ieri, scorul 1-1, într-o partidă cu probleme de arbitraj. Cei de la Viitorul au acuzat arbitrajul centralului Robert Dumitru şi neacordarea a două

29 Mai 2015

Bun sub tensiune! Balaj, prestaţie excelentă la CSMS Iaşi - Steaua » A judecat perfect 4 faze

Cristian Balaj a condus partida dintre CSMS Iaşi şi Steaua, scor 0-0, rezultat suficient pentru ca roş-albaştrii să cîştige titlul. Arbitrul din Baia Mare a avut 4 faze controversate

23 Aprilie 2015

3 faze memorabile din meciurile de azi! Cum a trăit Marcelo golul, cîntărețul Cristiano + rugbystul Chiellini

Real Madrid s-a impus în fața celor de la Atletico Madrid, scor 1-0, iar în urma acestui rezultat s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor.  Golul lui Chicharito

15 Aprilie 2015

Noua armă » Catalanii sînt tari la faze fixe: n-au mai primit de 3 luni gol după cornere sau lovituri libere!

Media de înălţime a catalanilor a crescut, e 1,80 m acum. Şi Luis Enrique pregăteşte mult şi atent fazele fixe. În apărare, au mai cedat doar de 3 ori după asemenea momente statice

11 Aprilie 2015

VIDEO Trei faze controversate la meciul ASA - CS U Craiova » Ambele echipe au cerut penalty-uri

ASA Tg. Mureș a învins cu 2-1 pe CS U Craiova, după un meci pe care l-a controlat pînă spre final. Meciul nu a fost lipsit de controverse, iar arbitrul Ovidiu Hațegan a avut decizii

ASA Tg. Mureș a învins cu 2-1 pe CS U Craiova, după un meci pe care l-a controlat pînă pe final. Meciul nu a fost lipsit de controverse, iar Ovidiu Hațegan a avut decizii dificile de

06 Martie 2015

3 faze controversate care au aprins tribunele la Petrolul - Steaua 1-1

Arbitrajul lui Adrian Comănescu a nemulţumit ambele tabere în prima repriză a meciului tur din semifinalele Cupei României.Steliştii au cerut un penalty, la un duel Alcenat - Chipciu, dar şi

05 Martie 2015

3 faze controversate care au aprins tribunele în prima repriză, la Petrolul - Steaua

22 Februarie 2015

UPDATE Două faze infernale în derby! Ambele echipe au cerut penalty

Partida dintre Steaua şi Rapid a oferit două faze contestată de fanii celor două echipe, unde aceştia au cerut penalty.  În minutul 54, Gecov a scăpat către poarta lui Cojocaru şi a fost

07 Septembrie 2014

Mingicarii » ”Cîinii” s-au întrecut în faze-spectacol în amicalul cu Ştefăneşti, scor 3-2

Lazăr a fost premiant, Alexe a marcat iar, Pulhac a revenit în tricoul roş-albilor. Flavius Stoican a folosit pauza competiţională pentru un amical, ieri la prînz, la Ştefăneşti, cu echipa

10 August 2014

Repetenţi la faze fixe » Ultimele 4 goluri încasate de defensiva craioveană au venit în urma unor faze statice

Craiovenii au păcătuit în momentele-cheie cu o apărare care a fost permeabilă şi aiurită. CSU Craiova a bifat trei meciuri în campionat, are două puncte, şi-a fost eliminată de Rapid (0-1)

15 Iulie 2014

Cele mai tari faze de la Mondial! » TOP 10 momente care au strinit cel mai mare interes printre fani :D

Campionatul Mondial din Brazilia s-a terminat ieri seara, Germania devenind noua ”regina” a planetei, dupa ce a invins Argentina in finala de pe Maracana cu 1-0. Cititorii GSP.RO au decis care au

14 Iulie 2014

Cele mai tari faze de la Mondial! » TOP 10 momente care au strînit cel mai mare interes printre fani :D

Campionatul Mondial din Brazilia s-a terminat ieri seară, Germania devenind noua ”regină” a planetei, după ce a învins Argentina în finala de pe Maracana cu 1-0.Cititorii GSP.RO au decis care

07 Iulie 2014

Duminică furioasă » Dinamo a pierdut un amical presărat cu faze pline de durităţi, 1-2 cu Hearts

"Cîinii" au pierdut nu doar primul amical al verii, ci şi doi oameni importanţi, Matei şi Durimel, care e posibil să piardă startul sezonului. Dinamo de ieri l-a făcut pe Flavius Stoican să

14 Iunie 2014

Că așa-i în TENIS. Faze amuzante de pe teren | GALERIE FOTO

Chiar dacă nu a câștigat trofeul Roland Garros 2014, Simona Halep a câștigat admirația lumii întregi pentru modul în care a jucat, presa internațională alocând spații ample acestui

10 Aprilie 2014

Cupa liceelor la baschet 3x3 by Sport Arena s-a încheiat miercuri. Echipele liceului Anghel Saligny au dominat prima ediţie a Cupei Liceelor la baschet 3x3, organizată de Sport Arena şi Federaţia

29 Martie 2014

VIDEO Sex în supermarket, printre rafturi? Faze tari, care le lasă mască pe «victime»

Remi Gaillard şi-a făcut un nume realizând videouri amuzante. Cea mai recentă "năzbâtie" este legată de sex şi face valuri pe net.

16 Februarie 2014

World Press Photo of The Year, cel mai prestigios concurs de fotojurnalism din lume, a ajuns anul acesta la cea de-a 57 ediţie. În competiţia de anul acesta au intrat 98.671 de imagini, realizate

07 Ianuarie 2014

FAZE AMUZANTE. Ce idei au AVUT acești PRICHINDEI, când ADULŢII nu au fost pe fază | GALERIE FOTO

Orice părinte ştie că atunci când sunt mici, copiii sunt puşi pe fapte mari. Tocmai pentru că au tot felul de idei năstruşnice, este necesar ca adulţii să fie mereu pe fază pentru că

06 Ianuarie 2014

VIDEO Imagini fabuloase » Top 10 cele mai tari faze şi slam dunk-uri din NBA în 2013!

Americanii ştiu să facă spectacol, iar acest lucru se vede cel mai bine în NBA.Vedetele baschetului nord-american au uimit publicul şi anul trecut, oferind faze memorabile. NBA a publicat pe

27 Decembrie 2013

VIDEO Zece faze care te vor faci să mori de râs! De la Esca: «Se f... ăsta» la «Eu nu ştiu d-astea»

Zece scene tari în două minute: asta poţi să vezi în filmuleţul de mai jos, care adună secvenţe intrate în folclor.

18 Decembrie 2013

Anghelache critică arbitrajul: "Două faze de 11 metri nesancţionate!"

Preşedintele lui Dinamo, Constantin Anghelache, atacă arbitrajul de astăzi de la remiza dintre FC Vaslui şi Dinamo, 1-1. "Cîinii" au solicitat două penalty-uri, însă Marius Avram a refuzat

24 Noiembrie 2013

VIDEO MemorablEngland » Fantastic "Merseyside derby"! Spectacol şi 6 goluri, toate după faze fixe

Liverpool a condus de două ori, a avut avantaj la pauză, a ratat lovitura decisivă, apoi a pierdut controlul jocului şi al scorului, evitînd eşecul in extremis. Tipic britanic, modelul Premier

17 Iulie 2013

FAZE DE TOT RÂSUL. TOP 5 Cele mai STUPIDE moduri de te face REMARCAT pe PLAJĂ | GALERIE FOTO / VIDEO

Teribilismul juvenil pe plajă se traduce prin rezultate neplăcute ce îl forţează pe protagonist să înveţe pe propria piele care sunt consecinţele dacă nu îşi foloseşte mintea.

22 Aprilie 2013

VIDEO Un fotbal de tot rîsul » Top 3 faze tari din weekend

Momentele vesele ale weekendului vin de la Tîrgu Jiu şi Giurgiu, în timp ce la Bistriţa, ofiţerul de presă al echipei n-a fost deloc amuzat de reacţia antrenorului Nicolae Manea, după

05 Aprilie 2013

Alzheimerul ar putea fi diagnosticat în faze incipiente datorită unor noi descoperiri

Oamenii de ştiinţă americani au identificat markerii genetici care ajută la depistarea persoanelor cu risc de demenţă

23 Martie 2013

Ungurii ne-au citit bine! » 7 goluri din 9 primite din faze fixe

Ungurii au anunţat înainte de partida de ieri că România are cele mai mari probleme la fazele fixe. VIDEO: Vezi AICI fazele meciului! Golurile maghiarilor au confirmat şi temerile românilor.

21 Martie 2013

Piţurcă i-a ţinut din scurt pe ”tricolori” la Mogoşoaia » Militărie şi faze fixe

Pentru a preveni evadările nocturne, selecţionerul şi-a pus secunzii să spioneze hotelul şi aleile din complexul FRF. Formula de start rămîne cea gîndită marţi X A exersat fazele fixe, la

11 Martie 2013

Alzheimer-ul poate fi depistat în faze incipiente printr-un simplu test de sânge

Cercetătorii britanici au dezvoltat un test care poate depista demența în stadiile incipiente.

22 Februarie 2013

FOTO&VIDEO Două faze la care Steaua a cerut penalty! Ne-a dezavantajat centralul italian?

UPDATE În minutul 34 Arena Naţională a luat foc. Portarul Vermeer a reţinut mingea pasată de un coechipier, iar arbitrul a acordat imediat o lovitură liberă indirectă din 6 metri. Rusescu a

21 Februarie 2013

FOTO Două faze la care Steaua a cerut penalty! Ne-a dezavantajat centralul italian?

31 Ianuarie 2013

FOTO şi VIDEO Faze controversate în "El Clasico" » Real Madrid şi FC Barcelona au cerut cîte un penalty

Cele mai controversate faze din partida tur dintre Real Madrid şi Barcelona, scor 1-1, s-au petrecut în minutele 37 şi 82. Rezultatul meciului din Cupa Regelui dintre cele două mari rivale va fi

FOTO şi VIDEO Faze controversate la "El Clasico" » Real Madrid şi FC Barcelona au cerut cîte un penalty

Cea mai controversată fază din partida tur dintre Real Madrid şi Barcelona s-a petrecut în minutul 37. Rezultatul meciului din Cupa Regelui dintre cele două mari rivale va fi aprig dezbătut

01 Decembrie 2012

Cele mai haioase faze din tenisul mondial 2012 - VIDEO

Ca de obicei, Eurosport a realizat și în acest final de an un grupaj al zelor mai amuzante faze petrecute în sportul mondial în 2012. Cum tenisul ocupă un loc aparte, lui i-a fost dedicat un

16 Septembrie 2012

VIDEO Faze controversate la Petrolul - Pandurii » Gol anulat aiurea, "roşu" discutabil

Alexandru Tudor a avut parte de un meci cu probleme la partida dintre Petrolul şi Pandurii.În minutul 32, Boudjemaa a pătruns excelent în careu, i-a pasat lui Bokila, care a şutat spre poartă.

04 Septembrie 2012

Andrei Pleșu: Antonescu e o "nulitate volubilă", Ponta - "blocat în ultimele faze ale pubertăţii"

Crin Antonescu este o nulitate volubilă, dar periculoasă, iar Victor Ponta suferă de o "euforie a poziţiei în care a ajuns mai repede decât şi-a imaginat". Acestea sunt câteva dintre părerile

28 August 2012

3 faze VIDEO din etapa a VI-a pe care nu aveai voie să le ratezi!

Uşor-uşor, temperatura creşte în Liga 1, acolo unde lupta la vîrf naşte meciuri foarte disputate şi, spre bucuria tuturor, din ce în ce mai spectaculoase. GSP.RO a selectat trei faze din etapa

17 August 2012

Bulevardul Găman » Ne-am curăţat pe faze fixe şi pe contraatacuri

Fundaşul Astrei a înregistrat procente dezastruoase la duelurile de la Ljubljana. Iar Lobonţ a reuşit o rară contraperformanţă: nici o ieşire pe centrări! Două goluri încasate din faze

08 Martie 2009

Urmareste cele mai tari faze VIDEO din Pandurii - Poli Timisoara!

Poli Timsoara a obtinut o victorie foarte importanta in perspectiva luptei pentru titlu pe terenul Pandurilor. Banatenii s-au impus gratie golului inscris in proprie poarta de Cardoso si au tremurat

FC Brasov-Steaua, vezi aici faze VIDEO in timp real!

Astazi, de la ora 15:00, FC Brasov va primi vizita Stelei, in derby-ul etapei cu numarul 19 al Ligii I. Gazdele au cistigat pe teren propriu in fata Stelei doar 4 partide in 30 de ani de dispute

Urmareste cele mai tari faze VIDEO din FC Arges - Unirea Urziceni!

FC Arges si Unirea Urziceni au incheiat la egalitate, scor 0-0, penultimul meci al etapei a 19-a din Liga I. Chiar daca au evoluat in superioritate numerica mai bine de 20 de minute si au beneficiat

13 Ianuarie 2009

George Butunoiu: scaderile salariale vor trece prin trei faze, ca urmare a crizei

Head-hunter-ul George Butunoiu apreciaza ca in functie de severitatea crizei, scaderile salariale vor trece prin trei faze.

28 Noiembrie 2008

FOTO / Vezi aici cele mai spectaculoase faze din CFR Cluj-AS Roma, scor 1-3

Vezi imaginea de la partida care a pus capat visului clujenilor de a ajunge in primavara europeana. Foto: Alex Nicodim, David Moldovan, Raed Krishan

07 Noiembrie 2008

Dorinel Munteanu: In multe faze arbitrajul ne-a dezavantajat la Lyon

Antrenorul Stelei, Dorinel Munteanu, a explicat, astazi, la sosirea de la Lyon, ce le-a spus jucatorilor la finalul meciului cu Olympique, pierdut cu scorul de 0-2 si a fost de parere ca arbitrul a

22 Octombrie 2008

Atentie Steaua! Din 14 goluri marcate, Lyon a dat 10 din faze fixe :O

Site-ul oficial al campioanei Frantei, Olympique Lyon, a notat astazi cele mai interesante statistici ale sezonului pentru echipa care domina Ligue 1 de ctiva ani incoace. Adversara Stelei din Liga