gavina mereu ajaccio

16 Iunie 2016

Ronaldo, lovit unde-l doare mai tare: "Vorbele lui arată de ce mereu e cu un pas în spatele lui Messi! Se văicărește și plonjează mereu"

Cristiano Ronaldo continuă să fie criticat după reacția de la finalul partidei Portugalia - Islanda, scor 1-1. Jucătorii antrenați de Lars Lagerback i-au răspuns portughezului, care declarase:

15 Ianuarie 2014

Îl urmează pe Adrian Mutu » Şi Ştefan Popescu şi-a reziliat contractul cu Ajaccio

AC Ajaccio a anunţat pe site-ul oficial despărţirea de Adrian Mutu şi Ştefan Popescu, după ce ambii jucătorii şi-au reziliat contractele cu gruparea din Ligue 1. "Adrian Mutu şi-a reziliat

14 Ianuarie 2014

05 Ianuarie 2014

Mutu, dat afară de la Ajaccio! Vine liber de contract la Petrolul

Internaţionalul român Adrian Mutu a scăpat de o problemă. El a fost dat afară de la Ajaccio şi poate veni liber de contract la Petrolul Ploieşti.

31 Octombrie 2013

Keşeru se simte mai bine şi va fi externat, după accidentarea la cap din meciul cu Ajaccio

Atacantul Claudiu Keşeru, care a fost transportat la spital la pauza meciului disputat de Bastia cu Ajaccio în Cupa Ligii Franţei, 1-0, şi a fost transferat la Marsilia, se simte mai bine şi va

30 Octombrie 2013

04 Septembrie 2013

Președintele FRF: „Mutu nu e pregătit nici pentru a juca la Ajaccio!”

Mircea Sandu este de acord cu decizia lui Victor Pițurcă de a nu-l convoca pe Adrian Mutu pentru meciurile cu Ungaria și cu Turcia, din preliminariile CM 2014.

19 August 2013

VIDEO Mutu, 53 de minute împotriva lui Zlatan şi Cavani » PSG - Ajaccio 1-1

Ajaccio a fost foarte aproape să reuşească marea surpriză la Paris, dar PSG a egalat prin Cavani în minutul 86. VIDEO cu golul superb al lui Pedretti Trupa lui Ravanelli a deschis scorul încă

VIDEO Mutu împotriva lui Zlatan şi Cavani » LiveSCORE PSG - Ajaccio 1-1

După un început mai slab de sezon, PSG încearcă să cîştige prima partidă din Ligue 1 împotriva lui Ajaccio, echipă unde Adrian Mutu este din nou titular. Confruntarea este liveSCORE pe

18 August 2013

Mutu împotriva lui Zlatan şi Cavani » LiveSCORE PSG - Ajaccio 0-1

Mutu împotriva lui Zlatan şi Cavani » PSG - Ajaccio este liveSCORE pe GSP.RO

15 August 2013

Pleacă Mutu de la Ajaccio? » Turcii anunţă că "Briliantul" negociază cu Bursaspor!

Clubul Bursaspor, locul 4 în ediţia 2012/2013 a campionatului Turciei, negociază pentru a-l achiziţiona pe atacantul Adrian Mutu de la gruparea franceză Ajaccio, informează cotidianul

22 Iulie 2013

Adrian Mutu a scăpat de operaţie şi se poate antrena normal cu Ajaccio

Românul în vîrstă de 34 de ani a făcut o artroscopie la genunchiul stîng, iar rezultatele au fost îmbucurătoare. "In urma testelor efectuate,doctorii au decis ca nu trebuie sa ma operez.

18 Iulie 2013

Bokila va face pereche cu Mutu în Franţa: "E foarte aproape de Ajaccio" :O

Jeremy Bokila nu vrea să mai joace la Petrolul, dar, aşa cum a promis fanilor ploieşteni, nu va pleca la altă echipă din Liga 1.Atacantul congolez are mai multe oferte din străinătate, mai

16 Iulie 2013

Mutu rămâne la Ajaccio

Adrian Mutu va evolua şi în sezonul viitor la formaţia franceză Ajaccio. Cel puţin asta susţine Ludovic Fattizzo, agentul românului.

29 Iunie 2013

Bokila spre Ligue 1 » Mutu l-a propus pe golgeterul Petrolului la Ajaccio

Steaua l-a curtat insistent pe Jeremy Bokila, dar congolezul ar putea ajunge în această vară la Ajaccio.Conform corsematin.com, Adrian Mutu, atacantul corsicanilor, l-a recomandat şefilor lui

17 Iunie 2013

Mutu va lucra la Ajaccio cu cel mai dur preparator fizic italian: ”Să pună osul!”

Noul antrenor Ravanelli l-a adus la echipa corsicană pe Giampiero Ventrone şi l-a pus în gardă pe român: ”Are 34 de ani şi va trebui să fie atent, să se menţină în formă”. N-a lucrat

Noul antrenor al lui Ajaccio i-a stabilit viitorul lui Adrian Mutu

Adrian Mutu e susţinut de noul antrenor al lui Ajaccio, astfel că va continua la formaţia corsicană. Fabrizio Ravanelli îl place pe atacantul român şi a anunţat că se bazează pe el. "Mutu e

Ravanelli, aliatul lui Mutu: "E esenţial pentru Ajaccio!"

Fabrizio Ravanelli, noul antrenor al lui Ajaccio, a insistat asupra faptului că Adi Mutu va juca şi sezonul viitor pentru corsicani. "E un jucător esenţial, primordial", a punctat fostul

05 Mai 2013

Mutu, un nou gol pentru Ajaccio

Adi Mutu a marcat un gol în partida pe care Ajaccio a încheiat-o la egalitate, 1-1, pe terenul celor de la Reims.

04 Mai 2013

VIDEO Mutu este în mare formă! » A marcat din nou pentru Ajaccio

Adrian Mutu a înscris un nou gol pentru Ajaccio în deplasarea de la Reims. Atacantul român a deschis scorul în minutul 24 cu un sut din interiorul careului. Pînă la pauză, gazdele au revenit

30 Aprilie 2013

Blat cu Mutu pe teren? » Anchetă în Franţa după Ajaccio - Montpellier

Autoritatea franceză pentru reglementarea jocurilor online (ARJEL) a deschis o anchetă asupra meciului AC Ajaccio - Montpellier, scor 2-1, în urma mai multor "pariuri suspecte". Preşedintele

28 Aprilie 2013

FOTBAL EUROPEAN. Ajaccio - Montpellier 2-1. Mutu s-a accidentat

Adrian Mutu nu a jucat decât 28 de minute în partida pe care formaţia sa a câştigat-o, astăzi, pe teren propriu.

30 Martie 2013

LiveSCORE şi VIDEO Ajaccio - Toulouse 2-3 Mutu îi răspunde lui Piţurcă printr-un gol!

Adrian Mutu se luptă pentru evitarea retrogradării cu Ajaccio! Acum, corsicanii joacă împotriva lui Toulouse şi "Briliantul" a egalat pentru 2-2 cu un şut din 5 metri. LiveSCORE Ajaccio -

31 Martie 2013

VIDEO Ajaccio - Toulouse 2-3 Mutu îi răspunde lui Piţurcă printr-un gol!

Adrian Mutu se luptă pentru evitarea retrogradării cu Ajaccio! Corsicanii au jucat împotriva lui Toulouse şi "Briliantul" a egalat pentru 2-2 cu un şut din 5 metri. Din nefericire pentru

16 Martie 2013

Cu Mutu titular, Ajaccio a remizat fără goluri la Marseille

Ajaccio, echipă la care evoluează românul Adrian Mutu, a obţinut, ieri, un punct, în deplasare, la Olympique Marseille, scor 0-0.

13 Februarie 2013

Antrenorul lui Ajaccio despre Mutu: "Nu e vedeta echipei"

Antrenorul celor Ajaccio, unde evoluează şi românul Adrian Mutu, Albert Emon, nu crede că mutul trebuie văzut drept un star la echipa corsicană, ci doar caun jucător de mare valoare, anunţă

10 Februarie 2013

Mutu a pus umărul la un nou succes pentru Ajaccio

Adrian Mutu a fost titular aseară în meciul Ajaccio - Bordeaux, din etapa a 24-a a primei ligi din Franţa. Mutu a fost unul dintre cei mai buni oameni de pe teren, chiar dacă nu a marcat.

03 Februarie 2013

"Dublă" Mutu! Românul a fost eroul lui Ajaccio contra lui Lyon

Adrian Mutu a lovit din nou! A reuşit o "dublă" pentru Ajaccio în partida cu Lyon din această după-amiază, scor 3-1. Corsicanii păreau victime sigure în meciul de azi, împotriva lui

VIDEO A marcat Mutu! » Ajaccio este aproape de o victorie cu Lyon

Adrian Mutu a lovit din nou! A înscris al doilea gol al lui Ajaccio în partida cu Lyon din această după-amiază. Corsicanii păreau victime sigure în meciul de azi, împotriva lui Olympique

21 Ianuarie 2013

Adrian Mutu a fost înger și demon pentru Ajaccio

Internaţionalul român Adrian Mutu a fost eroul prin cipal al partidei Ajaccio - Valenciennes, scor 1-1, disputată sâmbătă seară în Corsica.

19 Ianuarie 2013

VIDEO Instinct de golgeter » Mutu a înscris al 5-lea gol pentru Ajaccio!

Adrian Mutu a marcat al cincilea gol al său pentru Ajaccio. "Briliantul" a deschis scorul în partida de pe teren propriu cu Valenciennes. Vezi AICI golul Ca un veritabil atacant, Mutu a urmărit

13 Ianuarie 2013

VIDEO De 4 ori 3! » L'Equipe nu-l iartă pe Mutu după PSG - Ajaccio 0-0

Atacantul corsicanilor "n-a arătat absolut nimic". Nota 3, a patra oară în acest campionat. A avut cîteva tentative de a ieşi din anonimat, inclusiv un şut direct îndrăzneţ dintr-o lovitură

12 Ianuarie 2013

VIDEO Mutu vs Ibrahimovici, duel nedecis » PSG - Ajaccio 0-0

UPDATE / Adrian Mutu a fost titular împotriva celor de la PSG, unde joacă bunul său prieten Zlatan Ibrahimovici. Meciul s-a încheiat cu scorul de 0-0. Mutu a fost înlocuit în minutul 86 de

05 Ianuarie 2013

Mutu, EXCLUS DIN LOT de Ajaccio!

„Briliantul” a întârziat la antrenamente și nu va face parte din lot pentru meciul din Cupa Franței cu Roeun, programat astă-seară.

04 Ianuarie 2013

MUTU NU SE DEZMINTE: A lipsit două zile de la antrenamentele echipei Ajaccio!

Internaționalul român le-a transmis oficialilor grupării corsicane că se va prezenta la pregătiri abia astăzi.

Mutu a comis-o iar! Cum şi-a enervat noul tehnician de la Ajaccio

Atacantul român şi-a prelungit vacanţa în Republica Dominicană. Trebuia să revină miercuri în Corsica, dar a telefonat că nu ajunge decît azi. A schimbat antrenorul la Ajaccio, dar n-a

24 Decembrie 2012

Şi-a salvat "petarda" Mutu viitorul la Ajaccio?

Românul a marcat un nou gol, fi ind lăudat doar pe site-ul corsicanilor. Alţii l-au trecut la mari deziluzii

19 Decembrie 2012

Sabotorul » Cum şi-a împins Mutu propriul antrenor de la Ajaccio spre demitere!

Joc slab, goluri foarte puţine, tensiune în vestiar, "ego supradimensionat". Starul corsicanilor nu l-a ajutat deloc pe Alex Dupont să reziste pe banca lui Ajaccio. Amîndoi au venit în vară la

17 Decembrie 2012

Mutu va avea un nou antrenor la Ajaccio! Dupont a fost demis

Alex Dupont, antrenorul echipei Ajaccio, la care evoluează şi internaţionalul Adrian Mutu, a fost demis de preşedintele clubului corsican, Alain Orsoni, în urma rezultatelor slabe înregistrate.

02 Decembrie 2012

VIDEO A dispărut Fenomenul! » Mutu, slab şi criticat la Ajaccio - St. Etienne 0-0

Nota 3 după un alt meci "discret. N-a adus nimic în plus la Ajaccio. Încă o dată", a comentat L'Equipe Linia lui Mutu din L'Equipe nu este un dezastru, dar nici departe nu e. 656 de minute la

25 Noiembrie 2012

Decisivul Mutu a marcat din scăriţă pentru Ajaccio - VIDEO

Adrian Mutu a fost desfiinţat de presa din Franţa cu o zi înainte de meciul de campionat, de la Nancy. S-a scris că nu e serios, că viaţa extrasportivă îi afectează jocul şi că a venit

17 Noiembrie 2012

Mutu, înconjurat de oameni periculoși la Ajaccio! A intrat în Mafie?

Și în Franța, Adi Mutu atrage scandalurile ca nimeni altul. Nici în Corsica n-are parte de zile tihnite.

15 Noiembrie 2012

Mutu în stare de șoc! Un oficial de la Ajaccio a fost ucis!

Jacque Nacer, secretarul general al clubului Ajaccio, a fost asasinat miercuri seară, anunță cotidianul francez L'Equipe.

10 Noiembrie 2012

Fotbal european: Arsenal - Fulham, Pescara - Juve, Toulouse - Ajaccio

Campionatele puternice din Europa programează în acest week-end o mulţime de meciuri interesante.

23 Octombrie 2012

A pus Corsica pe jar » Adrian Mutu, primul conflict la Ajaccio

Supărat că a fost înlocuit la 0-0 cu Bastia, atacantul a plecat de la stadion cu o jumătate de oră înainte de sfîrşitul derbyului. "Conducătorii trebuie să-l readucă pe linia corectă", a

22 Octombrie 2012

Corsicanii s-au bătut la derby-ul Ajaccio - Bastia!

Ajaccio și Bastia, cele două echipe din Corsica, au încheiat la egalitate, scor 0-0, partida de duminică. Meciul a fost sărac în faze de poartă, dar a fost tensionat în tribune și pe teren.

21 Octombrie 2012

«Corsicanul» Adrian Mutu, primul scandal la Ajaccio

Neglijat de Victor Piţurcă în meciurile cu Turcia şi Olanda, în care n-a jucat atât cât s-ar fi aşteptat, Adi Mutu a fost titular în derby-ul Corsicii.

06 Octombrie 2012

FOTBAL EUROPEAN: Mutu a fost titular în Lille - Ajaccio 2-0 / LIVE

Adrian Mutu a început ca titular ultima partidă pe care o avea la dispoziție înainte de a răspunde convocării la echipa națională pentru meciurile cu Turcia și cu Olanda. Runda din Hexagon a

30 Septembrie 2012

Mutu, premieră pentru Ajaccio » Întreg stadionul l-a ovaţionat

La al doilea meci oficial în Ligue 1, Adrian Mutu a fost titular în premieră la Ajaccio, în această seară, contra lui Brest (1-0). Lui Mutu i-au aparţinut cele mai bune ocazii ale gazdelor în

25 Septembrie 2012

Mutu va rata o nouă partidă a lui Ajaccio!

Din cauza unei accidentări la gleznă, Adrian Mutu n-a jucat în egalul obţinut de Ajaccio în deplasarea de la Bordeaux, 2-2, dar atacantul român îşi amînă momentul cînd va îmbrăca din nou

22 Septembrie 2012

Adrian Mutu: "Ajaccio va fi ultimul meu club"

Atacantul român Adrian Mutu (33 de ani) a declarat că se gândeşte serios la retragere după ce îşi va încheia aventura în Franţa, la echipa corsicană Ajaccio.

18 Septembrie 2012

Francezii n-au fost impresionaţi de debutul la Ajaccio: "Mutu nu merge pe apă"

L'Equipe aminteşte de "jucătorul care s-a evidenţiat la primul său meci doar printr-un fault grosolan şi un cartonaş galben". A disputat primele sale 28 de minute în Ligue 1, la Lyon - Ajaccio

16 Septembrie 2012

Ziua piratului » La 20 de zile de la transfer, Adrian Mutu debutează azi la Ajaccio

Ultima aventură a atacantului de 33 de ani începe împotriva lui Lyon. Şi va fi cartea secretă a corsicanilor: "Mutu va intra în repriza a doua". Pe 27 august, Mutu a semnat ultimul său

15 Septembrie 2012

Mutu, convocat în lotul lui Ajaccio pentru meciul cu Lyon

După trei săptămâni de antrenamente, Adrian Mutu ar putea debuta într-un meci oficial pentru Ajaccio mâine, când echipa sa va juca pe terenul celor de la Olympique Lyon, în etapa a 5-a a

31 August 2012

Poliţia franceză se întreabă de unde are bani Ajaccio pentru Mutu!

Trecerea lui Adrian Mutu de la Cesena la Ajaccio a uimit pe toată lumea. Inclusiv poliţia franceză, care nu şi-ar fi ascuns nedumerirea că un club mic precum cel corsican poate, din punct

29 August 2012

EXCLUSIV Mutu va avea un coleg român la Ajaccio!

Adrian Mutu va avea un coleg român la Ajaccio. Corsicanii sînt convinşi că au dat lovitura aducîndu-l pe "Briliant", dar au transferat şi un român de perspectivă, care a fost coleg cu Adrian

28 August 2012

E gata! Mutu a trecut vizita medicală la Ajaccio!

După două ore şi jumătate de teste, Adrian Mutu a trecut cu bine vizita medicală oficială dinaintea semnării contractului cu noul său club, AC Ajaccio. Însoţit de agentul său, românul a

27 August 2012

Mutu va purta la Ajaccio tricoul cu numărul 12

Internaționaționalul român Adrian Mutu și-a ales tricoul cu care va evolua la formația franceză de primă ligă Ajaccio. Mutu va avea tricoul cu numărul 12.

Mutu a ales ce număr va purta la Ajaccio. Prezentarea va fi marţi

Adrian Mutu este aşteptat astăzi pentru a semna contractul pe două sezoane cu Ajaccio, iar mîine urmează să aibă loc prezentarea oficială, la stadionul ”Francois Coty”. Pînă atunci,

22 August 2012

Mutu: "Ajaccio e echipa potrivită la momentul potrivit"

Adrian Mutu a declarat azi că a ajuns la un acord cu formaţia Ajaccio, care evoluează în prima ligă franceză, declarându-se impresionat de modul în care preşedintele Alain Orsoni i-a

16 August 2012

Exilat în Corsica » Francezii sînt siguri: Mutu ar fi ajuns la un acord cu Ajaccio!

Preşedintele echipei insulare a dezvăluit în ”Le10sport” că l-a convins pe atacantul român să semneze pe doi ani. Unicul obstacol rămîne lichidarea pe care Adrian a cerut-o Cesenei Mutu