generic

21 Octombrie 2017

VIDEO Gol de generic reușit de Pedro în meciul cu Watford! Toată lumea se aștepta la o centrare, dar ce a reușit starul lui Chelsea e uimitor

Chelsea traversează un moment dificil, având două înfrângeri în ultimele două meciuri de Premier League. VEZI VIDEO! Trupa lui Antonio Conte întâlnește azi

28 Septembrie 2017

VIDEO Gol de generic reușit de Constantin Budescu în meciul cu Lugano! Reușită de 5 stele a fotbalistului FCSB-ului în meciul cu Lugano

După o primă repriză catastrofală, FCSB a ieșit la joc și prestația din începutul de repriză secundă a fost total diferit. VEZI VIDEO Jocul echipei lui Nicolae Dică s-a schimbat după

03 August 2017

VIDEO + FOTO Bălașa, golul serii » Fundașul stelist continuă seria reușitelor de generic ale echipelor românești în Europa

În minutul 27 al meciului Viktoria Plzen - FCSB (liveTEXT AICI), fundașul Mihai Bălașa a deschis scorul. Românul a marcat cu o superexecuție de la 30 de metri, din lovitură liberă.

28 Iulie 2017

FOTO + VIDEO Rivaldinho, gol de generic în Dinamo - Athletic Bilbao » Cum s-a bucurat Rivaldo + coadă pentru poze cu Balonul de Aur

Brazilianul Rivaldo, 45 de ani, a venit în tribune pe Arena Naţională pentru a-l vedea pe fiul său, Rivaldinho, în meciul Dinamo - Athletic Bilbao, şi s-a bucurat pentru reuşita

01 Iulie 2017

Germania, CAMPIOANA EUROPEANĂ U21. Weiser, eroul „Die Mannschaft” cu un gol de generic | VIDEO

Reprezentativa Germaniei a reușit, aseară, să câștige Campionatul European de tineret. Acesta este al doilea trofeu continental U21 pentru nemți, după cel reușit în 2009.

29 Martie 2017

VIDEO Are toată lumea la picioare! Neymar a marcat un gol de generic după o cursă de 70 de metri

Brazilia continuă să domine calificările pentru CM 2018, în zona America de Sud, şi s-a impus în faţa Paraguayului, 3-0. Coutinho a deschis scorul în minutul 34, iar în

16 Februarie 2017

Budescu lăudat după golul de generic cu Genk: "Dacă-l trezești la 3:00 dimineața, tot acolo o dă"

Astra a remizat pe teren propriu cu Genk, scor 2-2, în prima manșă a șaisprezecimilor de finală din Europa League, iar Constantin Budescu a marcat un gol fantastic. Laudele la adresa

04 Decembrie 2016

VIDEO Pintilii, gol de generic cu Pandurii » Căpitanul Stelei a făcut o gafă pentru care echipa va avea de suferit

Mihai Pintilii a marcat golul de 2-1 pentru Steaua, în partida cu Pandurii, cu un șut superb la vinclu, însă înainte a făcut o greșeală care îi va costa la steliști la

25 Noiembrie 2016

VIDEO Golul serii în Europa League » Rabona de generic a lui Perotti în Roma - Plzen 4-1

AS Roma a oferit un nou meci spectaculos în grupa E din Europa League, impunându-se cu 4-1 pe teren propriu contra lui Plzen.  Edin Dzeko a reușit un hattrick, dar golul meciului a

21 Noiembrie 2016

VIDEO Demn de Cartea Recordurilor! Un puști român a reușit un gol de generic în primele secunde ale meciului

Un fotbalist de 18 ani a marcat unul dintre cele mai rapide goluri din istorie, după mai puțin de 3 secunde de joc, într-un meci din Campionatul Național U19. Valentin Marin, jucător la LPS

12 Noiembrie 2016

VIDEO Gol de generic reușit de Republica Moldova în meciul cu Georgia » Moldovenii au obținut primul punct din grupă

Republica Moldova a reușit să obțină un rezultat nesperat în grupa D a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2018, remizând pe terenul Georgiei, scor 1-1. Georgia a condus cu

16 Octombrie 2016

VIDEO Superbomba lui Dragoș Grigore! Gol de generic pentru căpitanul echipei naționale

Dragoș Grigore și-a revenit rapid după accidentarea de la meciul cu Kazahstan și a făcut un meci mare pentru echipa de club. A fost titular la Al Sailiya și a înscris singurul gol al

08 Octombrie 2016

VIDEO Viitorul arată bine pentru Manchester City! Unul dintre puştii din academie a reuşit un gol de generic

În vârstă de numai 16 ani, Jadon Sancho este noua senzaţie din academia "cetăţenilor". Tânărul mijlocaş a fost adus la grupele de juniori ale Manchester City în urmă cu

07 Octombrie 2016

18 Septembrie 2016

VIDEO Ianis Hagi face senzație la Fiorentina » Gol de generic marcat din lovitură liberă

Transferat în această vară, Ianis Hagi nu a jucat încă într-un meci oficial pentru Fiorentina, dar impresionează la echipa de tineret. Românul a marcat astăzi primul gol

11 Septembrie 2016

VIDEO Prestație perfectă pentru Vlad Dragomir! Gol de generic și assist la juniorii lui Arsenal

Vlad Dragomir, 17 ani, continuă să impresioneze la echipele de juniori ale celor de la Arsenal. Mijlocașul român a avut o prestație excelentă în meciul Arsenal U18 - Southampton U19,

15 Iunie 2016

VIDEO Nicio zi fără un gol de generic la EURO » Hamsik a marcat cu o superexecuție

După Payet, Modrici și Bale, a venit rândul lui Hamsik să reușească un supergol. Mijlocașul slovac a marcat în finalul primei reprize a meciului Rusia - Slovacia și a dus scorul la

VIDEO Nicio zi fără un gol de generic la EURO » Hamisk a marcat cu o superexecuție

28 Mai 2016

VIDEO Gol de generic marcat de Higuain » Atacantul a adus victoria Argentinei în meciul cu Honduras

Argentina a disputat o partidă amicală împotriva naționalei Hondurasului, câștigată cu scorul de 1-0. Eroul "pumelor" a fost Gonzalo Higuain, cel care a marcat singurul gol al

26 Februarie 2016

VIDEO Gol fabulos marcat de Șahtior » Marlos a înscris cu o execuție de generic și a contribuit la calificarea echipei lui Lucescu

Șahtior s-a calificat în sferturile Europa League, după ce a învins-o categoric pe Schalke, în deplasare, scor 3-0. Primul gol al meciului a fost marcat de Marlos în

25 Februarie 2016

VIDEO Gol fabulos marcat de Șahtior » Marlos a încris cu o execuție de generic și a contribuit la calificarea echipei lui Lucescu

11 Februarie 2016

VIDEO Gol de generic înscris de Rodallega împotriva lui Galatasaray

Galatasaray a cîștigat manșa tur din sferturile de finală ale Cupei Turciei cu Akhisar Genclik Spor, scor 2-1. Venit în vara trecută de la Fulham, Hugo Rodallega a deschsi scorul

05 Februarie 2016

VIDEO Spectacol făcut de echipa lui Victor Pițurcă » Sînmărtean a marcat un gol de generic pentru Al Ittihad

Al Ittihad, formația lui Victor Pițurcă, a făcut spectacol în prima ligă din Arabia Saudită și a cîștigat cu 6-2 meciul cu Al Raed. Echipa lui Pițurcă a început în

01 Noiembrie 2015

VIDEO Neymar a făcut show cu Getafe: gol de generic şi dribling genial reuşite de brazilian » Pasă spectaculoasă a lui Sergi Roberto

Barcelona a cîştigat ieri meciul cu Getafe, 2-0, şi se menţine pe locul doi, la egalitate de puncte cu liderul Real Madrid. Catalanii, fără Leo Messi, au deschis scorul prin Suarez la

18 Iulie 2015

VIDEO Gol de generic marcat de Vîlceanu » A greșit Rădoi pentru că nu l-a păstrat în lot?

FC Voluntari a deschis scorul în meciul cu Petrolul prin Robert Vîlceanu. Jucătorul împrumutat de la Steaua a reușit o superexecuție. În minutul 53, fotbalistul în

25 Iunie 2015

VIDEO Gol de generic marcat de Budescu » Jucătorul Astrei a înscris direct din corner

Astra a cîștigat cu 3-0 meciul amical cu NK Maribor, campioana Sloveniei. Cel mai bun om al meciului a fost mijlocașul Constantin Budescu, care a marcat toate cele trei goluri ale meciului.

19 Mai 2015

Magicianul Ronaldinho » Gol de generic de la 35 de metri și o pasă de senzație cu călcîiul

Ronaldinho continuă să uimească lumea cu execuțiile sale și cu golurile pe care le reușește. În meciul Veracruz - Queretaro, scor 2-2, Ronaldinho a marcat unul dintre cele mai

17 Mai 2015

Markerul generic Dragnea scoate în evidență boala hoției din codul ADN al liderilor PSD

Condamnarea lui Liviu Dragnea scoate la iveală, din nou, mentalitatea de grup infracțional organizat care persistă la conducerea PSD, de la București până în filialele cele mai amărâte din

16 Mai 2015

VIDEO şi FOTO» Al doilea meci al zilei pentru titlu » ASA - Petrolul 1-0 » Gol de generic marcat de Voiculeţ

ASA a cîştigat meciul cu Petrolul, 1-0, şi se menţine la un punct în faţa Stelei. Vezi aici meciul liveTEXT Vezi aici VIDEO cu ratarea lui Axente Ambele echipe au căutat victoria şi

10 Decembrie 2014

VIDEO Golul serii în UEFA Champions League » Aaron Ramsey a reuşit o execuţie de generic

Arsenal a învins Galatasaray, 4-1, iar Aaron Ramsey a reuşit golul serii, cu un şut superb. Mijlocaşul a înscris în minutul 29 al doilea gol al său din meci, cu un şut din voleu de la 30 de

VIDEO Golul serii în Uefa Champions League » Aaron Ramsey a reuşit o execuţie de generic

Arsenal a învis pe Galatasaray, 1-4, iar Aaron Ramsey a reuşit golul serii, cu un şut superb Mijlocaşul a înscris în minutul 29, al doilea gol al său din meci, cu un şut din voleu de la 30 de

19 Octombrie 2014

VIDEO Fa-bu-los! Wesley Sneijder a decis derby-ul Turciei cu două execuţii de generic! Galatasaray - Fenerbahce 2-1

Derby-ul Turciei dintre Galatasaray şi Fenerbahce s-a decis în ultimele minute. Gazdele s-au impus la limită, 2-1. VEZI VIDEO GOLURILE PARTIDEI! După ce Bruno Alves a fost eliminat în minutul

VIDEO Autogol de generic în meciul dintre AC Milan şi Verona! Portarul nu a avut nici o reacţie la voleul colegului său

AC Milan şi Hellas Verona, două echipe aflate la egalitate de puncte în Serie A, s-au întîlnit în etapa a şaptea.Elevii lui Pippo Inzaghi au deschis scorul în minutul 21 prin autogolul

01 Octombrie 2014

VIDEO Ronaldinho nu se opreşte! Gol de generic din lovitură liberă

Ronaldinho a marcat aseară unicul gol al echipei sale în înfrîngerea în faţa celor de la Atlas, scor 1-2. Starul brazilian a marcat în ultimul minut al partidei, dintr-o lovitură liberă de

28 August 2014

VIDEO Revanşa bulgarilor! Golul de generic al lui Wanderson care a trimis meciul în prelungiri

Steaua a fost la cîteva minute de calificarea în grupele Ligii Campionilor, însă golul fabulos al lui Wanderson a trimis meciul în prelungiri.  Jucătorul intrat în minutul 85, iar peste doar

21 Iunie 2014

VIDEO Moment inedit în final la Elveţia - Franţa » Karim Benzema a înscris un gol de generic, dar arbitrul fluierase finalul :)

Franţa a înscris de 5 ori în poarta Elveţiei, însă Benzema a punctat o singură dată, deşi ar fi putut ieşi cu un hattrick după acest joc.  În prima repriză atacantul lui Real Madrid a

10 Aprilie 2014

Cupa liceelor la baschet 3x3 by Sport Arena s-a încheiat miercuri. Echipele liceului Anghel Saligny au dominat prima ediţie a Cupei Liceelor la baschet 3x3, organizată de Sport Arena şi Federaţia

08 Decembrie 2013

VIDEO Chiricheş s-a accidentat şi nu este în lotul lui Tottenham » Pantilimon a primit un gol de generic de la Osvaldo

Vlad Chiricheş nu s-a aflat în lotul lui Tottenham pentru partida de azi cu Sunderland din deplasare. Fundaşul român este accidentat la genunchi şi cu o jumătate de oră înaintea meciului

07 Decembrie 2013

21 Octombrie 2013

VIDEO Budescu explică reuşita de senzaţie cu Dinamo: "E un gol de generic, aşa am vrut să dau"

Constantin Budescu, vîrful Astrei, a vorbit despre reuşita sa spectaculoasă din meciul cu Dinamo, scor 2-1, cînd l-a învins pe Bălgrădean cu un şut de la jumătatea terenului, după numai 14

19 Septembrie 2013

VIDEO Autogol de generic marcat aseară în UCL » Zuniga i-a lăsat pe toţi mască după execuţia în propria poartă

Napoli a obţinut o victorie mare aseară în Liga Campionilor, pe teren propriu, în faţa celor de la Borussia Dortmund, scor 2-1. Vezi aici VIDEO rezumatul partidei! Gazdele au înscris toate

22 August 2013

VIDEO Meci fantastic în Supercupa Spaniei » Villa s-a răzbunat pe Barcelona cu un gol de generic, Neymar a înscris primul gol pentru catalani

Aseară, pe lîngă meciurile din play-off-ul Ligii Campionilor, a avut loc şi turul Supercupei Spaniei dintre Atletico Madrid şi Barcelona. Cele două echipe au încheiat prima manşă la

VIDEO+FOTO Piovaccari a marcat un gol de generic împotriva Legiei!

Federico Piovaccari începe să confirme în tricoul Stelei.Italianul a ajuns la 3 goluri pentru echipa lui Laurenţiu Reghecampf după reuşita cu Legia, 1-1, care a fost o adevărată

20 Aprilie 2013

VIDEO Gol de generic marcat de un jucător de la Olympiakos » Patru adversari umiliţi!

Olympiakos a arătat încă o dată că nu are adversar în Grecia. Dacă în campionat situaţia este decisă de mai mult timp, elevii lui Jose Miguel Gonzalez şi-au continuat marşul spre un nou

01 Martie 2013

Bicfalvi, gol de generic TV în poarta Șahtiorului lui Lucescu

Fostul stelist Eric Bicfalvi a marcat golul de onoare pentru echipa Volin Luțk în partida pierdută, scor 1-4, în fața celor de la Șahtior Donețk.

15 Noiembrie 2012

VIDEO Ibra 4! » Zlatan a învins de unul singur Anglia şi a marcat un nou gol de generic

Zlatan i-a stricat jubileul lui Gerrard. La meciul insularului cu numărul 100 în "naţională", el a marcat toate golurile gazdelor"Friends Arena" din Stockholm n-a fost deloc prietenoasă cu

17 Noiembrie 2008

Viglianti: Am dat doua goluri de generic

Argentinianul Viglianti, cel care a marcat ambele goluri ale Otelului, a precizat ca este bucuros pentru faptul ca echipa l-a facut fericit pe Petre Grigoras de ziua sa: Am dat doua goluri de generic