Hațegan, acuzat dur de Ajax: "Arbitrul a jucat un rol"

21 aprilie, 2017

Haţegan a fost arătat cu degetul de antrenorul Ajax-ului, Peter Bosz, care i-a reproşat că i-a favorizat pe nemţi. Ajax a ieşit în picioare din infernul de la Gelsenkirchen. Calificându-se după 120 de minute de joc, din care ultimele 40 le-a disputat în inferioritate după eliminarea lui Veltman pentru două "galbene".

Citeste mai mult despre Ajax

FOTO Andone agresiv în Spania: îi putea rupe piciorul adversarului! » Ce decizie a luat arbitrul după gestul violent al românului

Atacantul român al lui Deportivo a fost doar avertizat după ce l-a agresat pe Víctor Sánchez în minutul 16 al meciului cu Espanyol, 0-0. În final, ar fi putut marca

FOTO Azi s-au jucat primele meciuri ale anului în Liga 2-a: Răsturnări spectaculoase la Arad și Timișoara

În această dimineață s-au disputat primele 6 meciuri ale anului din Liga 2-a.  Chindia Târgoviște, ocupanta locului 3 și una dintre candidatele la promovare, a fost condusă

Fotbalist din La Liga, acuzat de tentativă de omor, jaf armat și răpire

Portughezul Rúben Semedo (24 de ani), cumpărat cu 14 milioane de euro de Villarreal, e în arest preventiv, acuzat de tentativă de omor, jaf armat și răpire. Are numai 23 de ani, dar

Arbitrul Mudura, mai bun decât Mutu la probele practice de la Școala de Antrenori

Adrian Mutu, cursant al Școlii de antrenori, a fost depășit în cadrul testelor de îndemânarea de Dorin Mudura, arbitrul asistent agresat de Ionel Ganea în 2007. Gică

GENIAL! Am trăit s-o vedem și pe asta! Arbitrul Mudura, mai bun decât Mutu la probele practice de la Școala de Antrenori: "Ce, mă, mie să îmi puneți portar, vreți să dau cu poarta goală?!" :O

Adrian Mutu, cursant al Școlii de antrenori, a fost depășit în cadrul testelor de îndemânare pentru licență de fostul arbitru asistent Dorin Mudura, devenit foarte cunoscut