Hațegan, acuzat dur de Ajax: "Arbitrul a jucat un rol"

21 aprilie, 2017

Haţegan a fost arătat cu degetul de antrenorul Ajax-ului, Peter Bosz, care i-a reproşat că i-a favorizat pe nemţi. Ajax a ieşit în picioare din infernul de la Gelsenkirchen. Calificându-se după 120 de minute de joc, din care ultimele 40 le-a disputat în inferioritate după eliminarea lui Veltman pentru două "galbene".

Citeste mai mult despre Ajax

Pablo Zabaleta, drastic cu Argentina: "De ce nu au jucat Aguero și Higuain împreună? Unde a fost Messi?"

Eșecul devastator suferit de Argentina în fața Croației, 0-3, a fost disecat pe toate părțile de oamenii de fotbal din Argentina. Pablo Zabaleta, fotbalist cu 58 de meciuri în

Rusia a făcut senzația la Campionatul Mondial 2018 nu doar prin jocul echipei naționale sau organizarea competiției, ci și prin fani. În primele două meciuri, rusoaica Natalya

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! I-a cerut tricoul la pauză"

Portugalia s-a impus cu greu în fața Marocului, 1-0, grație unui gol marcat de Cristiano Ronaldo în miuntul 4, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Meciul a fost unul tensionat,

VIDEO Recție dură a marocanilor după înfrângerea cu Portugalia: "Arbitrul era fascinat de Ronaldo! Întreba dacă-i poate cere tricoul la pauză"

Fotbaliștii Franței, cuceriți de fanii peruani: "Incredibil! Parcă am fi jucat la ei acasă"

Didier Deschamps (49 de ani), antrenorul naționalei Franței, își felicită jucătorii după victoria cu Peru, 1-0, și calificarea în optimile de finală ale Campionatului Mondial