hena de vinzare

03 Octombrie 2016

Steliştii dau răspunsul după acuzaţiile primite în urma meciului cu Craiova: "Este henţ clar!"

Helmuth Duckadam a reacţionat în urma acuzaţiilor lansate de craioveni la finalul meciului dintre Steaua şi CS U, câştigat de roş-albaştri cu 2-1, graţie unui penalty contestat

01 Noiembrie 2015

VIDEO Ofsaid la primul gol al clujenilor, iar la reuşita a doua steliştii au cerut henţ

Băieţii lui Francisc Dican au deschis scorul în minutul 32 prin Vitor Bruno, însă reuşita sa a fost dintr-o poziţie de ofsaid. Şi la a doua reuşită a ardelenilor au existat

30 Aprilie 2015

Steaua a cerut penalty la un henţ al lui Sepsi » A fost campioana dezavantajată?

La scorul de 1-0 pentru ASA, steliştii au cerut un henţ în careul lui Stăncioiu, însă arbitrul Găman nici n-a vrut să audă. În minutul 81, Varela a avansat cu balonul

12 Decembrie 2014

VIDEO Arbitrii nu i-au acordat Stelei un penalty clar la un henţ în careu! Iată faza!

Dinamo Kiev a fost iertată de un penalty clar ca lumina zilei în minutul 56 al partidei cu Steaua.Steliştii au trimis o centrare în careul lui Shovkovskiy, Khacheridi a sărit la cap cu Szukala

30 Iunie 2014

VIDEO Meciul şi greşeala la Mondial » Henţ clar în careu, dar arbitrul nu a acordat penalty!

Bryan Ruiz a deschis scorul în minutul 52 şi calificarea se putea juca 3 minute mai tîrziu cînd arbitrul nu a acordat un penalty clar. Costa Rica a fost dezavantajată clar în minutul 55 cînd

31 Martie 2014

Geraldo recunoaşte că a comis henţ în careu: "Trebuia să dea penalty pentru Dinamo"

Fundaşul Petrolului, Geraldo Alves, e nemulţumit de maniera de arbitraj din Liga 1 şi recunoaşte că a atins mingea cu mîna în careu la driblingul lui Elton. "Nu înţeleg de ce în România

09 Decembrie 2013

VIDEO Se dă sau nu penalty? Controversă: Varela şi Szukala, henţ în careu la aceeaşi fază! Dima n-a acordat nimic

O fază petrecută în minutul 6 în careul Stelei a provocat proteste vehemente din partea gălăţenilor.După o fază fixă a gazdelor, mingea a fost trimisă în careu, Gardoş a respins direct

08 Decembrie 2013

20 Noiembrie 2013

Arbitrul ne-a dezavantajat şi în retur! » Am avut penalty clar la un henţ al grecilor!

România putea să revină cu şanse importante pentru calificare în minutul 76, dar arbitrul Milorad Mazici a refuzat un penalty evident "tricolorilor".La scorul de 1-1, Măţel a centrat din partea

27 Septembrie 2013

Secunda blestemată » Singur cu portarul Maxim face henţ şi iese din Cupă: 1-2 cu Freiburg

Introdus abia în minutul 75, mijlocaşul Stuttgartului a rămas doar cu satisfacţia unui nou assist, la reuşita de 1-2 a bosniacului Ibisevici. În ultimul minut al meciului de la Freiburg, la

10 Septembrie 2013

FOTO + VIDEO Arbitrul ne-a refuzat un penalty la henţul lui Omer Toprak

Cea mai controversată fază a primei reprize a avut loc în minutul 27, cînd Turcia deja conducea cu 1-0 după golul lui Burak Yilmaz. La o acţiune ofensivă a "tricolorilor", Torje a centrat

08 Mai 2013

VIDEO Handbal în 11 » Dinamo, răpusă de arbitru: două penalty-uri refuzate şi gol primit în urma unui henţ

Etapa trecută, "cîinii" au învins la Bistriţa cu două 11 metri făcute cadou de Rusandu. Ieri, Radu Petrescu le-a refuzat dinamoviştilor două lovituri de pedeapsă, iar Lukanovici a marcat în

23 Aprilie 2013

VIDEO Henţ evident în careu al lui Pique nesancţionat de Kassai!

În minutul 16 al partidei tur dintre Bayern şi FC Barcelona în semifinalele Ligii Campionilor, bavarezii au solicitat o lovitură de la 11 metri la o intervenţie a lui Pique. Lahm a şutat

05 Aprilie 2013

VIDEO Henţ, Radu! Decisiv! » Fundaşul român şi-a îngropat echipa în meciul cu Fenerbahce, scor 0-2

La 0-0, în ultimul sfert de oră, căpitanul Ştefan Radu a oprit mingea cu mîna în careu. Penalty şi gol Fener. Pentru Lazio, sfîrşitul drumului european e aproape. Totul s-a decis în acel

VIDEO Rezultatele din sferturile Europa League » Lazio a pierdut după henţul lui Ştefan Radu

Chelsea, Benfica şi Fenerbahce au cîştigat partidele din această seară şi sînt mai aproape de semifinalele Europa League. Singurul rezultat de egalitate a fost la meciul lui Tottenham, unde

03 Martie 2013

VIDEO Penalty după noua regulă » Kovacs i-a dat Stelei un penalty la un henţ fără intenţie

Istvan Kovacs respectă noile reguli reguli impuse de FIFA în ceea ce priveşte loviturile de pedeapsă.În minutul 88 al meciului Steaua - Gaz Metan, "roş-albaştrii" au beneficiat de un penalty

25 Februarie 2013

Se schimbă regula henţului în careu » Ce instrucţiuni au primit arbitrii români legat de jocul cu mîna în propria suprafaţă de pedeapsă

Kyros Vassaras le-a arătat lui Tudor şi compania de ce trebuie acordat penalty chiar şi atunci cînd un fotbalist nu joacă în mod voit balonul cu mîna în propriul careu. În ultimele 15 etape

21 Octombrie 2012

VIDEO Gorjenii au cerut penalty la henţul lui Chipciu!

În minutul 33 al meciului Pandurii - Steaua s-a consumat cea mai fierbinte fază a primei părţi. Chipciu a respins cu mîna o centrare din banda dreaptă a gazdelor. Pandurii au cerut penalty, dar

06 Octombrie 2012

VIDEO Henţ cu burta! » Astra şi-a bătut joc de o grămadă de ocazii şi a fost egalată dintr-un penalty inventat

Vasluienii nu au jucat nimic şi au egalat dintr-un 11 metri acordat gratuit şi executat de Varga în ultima secundă de joc. La ce uşor devin derby-uri meciurile din Liga 1, partida dintre

24 Septembrie 2012

VIDEO Steliştii cer henţ la intervenţia imprudentă a lui Glauber

Jucătorii Stelei au izbucnit în minutul 45 al meciului cu Rapid.Alex Chipciu a pătruns în partea dreapta şi a centrat în careu, mingea fiind deviată în corner de către Glauber. Imediat,

15 Iulie 2012

6 şi degeaba! Pinto a făcut henţ în faţa arbitrilor, dar Dinamo n-a primit penalty :S

Supercupa dintre CFR Cluj şi Dinamo beneficiază, în premieră pentru o partidă din România, de o brigadă compusă din 6 arbitri. În zadar! Chiar dacă au fost atîţia, s-a greşit grav în

12 Martie 2009

S-au pus in vinzare biletele pentru partida cu CS Otopeni

Astazi, la ora 10.00, la casele stadionului din soseaua stefan cel Mare s-au pus in vinzare biletele pentru meciul Dinamo-CS Otopeni. Casele stadionului sint deschise in fiecare zi intre orele

08 Martie 2009

Miine se pune in vinzare restul de bilete pentru concertul Madonna!

Incepind de miine, 3 martie 2009, se va pune in vinzare restul de bilete pentru concertul pe care Madonna il va sustine anul acesta la Bucuresti, pe 26 august, in cadrul turneului Sticky Sweet Tour.

01 Decembrie 2008

Consiliul director al lui Arsenal: Gallas este de vinzare!

Chiar daca situatia pare sa se fi calmat in ultimele zile, managerul lui Arsenal este presat de membri din conducerea lui Arsenal sa il excluda din planurile sale pe fundasul francez, considerat

14 Octombrie 2008

Turcu: Lobont si-a facut datoria. In afara de familie, totul e de vinzare!

Vicepresedintele dinamovist a confirmat ca Lobby va pleca la iarna la o echipa puternica, al carei nume este inca tinut secret pina se parafeaza actele.Lobont si-a facut treaba pentru Dinamo. Orice

18 Septembrie 2008

Minele vor fi scoase la vinzare

Autoritatea pentru Valorificarea Activelor Statului (AVAS) va scoate la privatizare companiile din portofoliu, ce activeaza in domeniul minier, in noiembrie, dupa ce Guvernul va modifica actul

22 August 2008

Masini noi, oprite de la vinzare

Inspectorii Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorului (ANPC) au dat amenzi de peste 200.000 de lei si au oprit temporar de la vinzare 186 de autoturisme noi, care nu aveau eticheta privind

11 Iunie 2008

Boselli e de vinzare

Managerul lui Boca Juniors, Carlos Ischia, a declarat pentru cotidianul argentinian Ole ca atacantul vizat de CFR Cluj, Mauro Boselli, este transferabil. “Sint foarte multe oferte pentru