Ariana Grande s-a declarat "mişcată şi onorată", într-o postare pe Instagram, după ce a primit titlul de cetăţean de onoare al oraşului Manchester, în urma unei moţiuni votate în

Un tânăr de 22 ani a fost arestat duminică, fiind suspectat de profanare a unor amenințări adresate unui concert al cântăreței Ariana Grande din Costa Rica.

Tatuajul pe care Ariana Grande și l-a făcut, după atentatul din Manchester - FOTO

Ariana Grande și-a făcut un tatuaj în memoria persoanelor care au fost ucise în urma atentatului terorist din Manchester, care a avut loc în timpul conecrtului artistei.

Ariana Grande va susţine un CONCERT caritabil în MANCHESTER. Alături de ea vor cânta şi alte VEDETE INTERNAŢIONALE

Poliţia din întreaga țară va fi mobilizată pentru securitatea celor 50.000 de fani la concertul de caritate One Love Manchester de mâine.

03 Iunie 2017

Gest EMOȚIONANT făcut de Ariana Grande după atentatul de la Manchester. Ce s-a întâmplat la spital?

Ariana Grande le-a făcut o surpriză extraodinară fanilor săi care au fost răniți, majoritatea copii, în atacul cu bombă mortal de la concertul său din Manchester de săptămâna trecută.

02 Iunie 2017

ARIANA GRANDE se întoarce la MANCHESTER, iar supraviețuitorii atentatului vor să ajungă la CONCERTUL ei

Ariana Grande s-a întors în Marea Britanie pentru un concert caritabil intitulat One Love Manchester, iar supraviețuitorii atacului terorist o imploră să le dea bilete

26 Mai 2017

Pentru ISIS, copilele ucise la concertul Arianei Grande, erau doar "nişte târfuliţe"

Teroristul islamist şi presupuşii săi complici aleseseră concertul Arianei Grande ca pe o ţintă şi pentru un motiv foarte clar. Nu pentru a ucide nişte copii în general, ci pentru a ucide

25 Mai 2017

BLESTEMUL ODIOS al ARIANEI GRANDE la adresa fanilor: „Sper să moară dracului cu toții”

Sângerosul atentat de pe Manchester Arena a readus în atenție un incident deosebit de neplăcut a cărui protagonistă a fost solista Ariana Grande, în urmă cu trei ani. Este vorba despre vorbele

23 Mai 2017

VIDEO Cine e Ariana Grande, vedeta al cărei turneu european a fost umbrit de drama de la Manchester

Cântăreaţa americană Ariana Grande s-a declarat distrusă şi a fost nevoită să-şi întrerupă turneul de promovare a ultimului său album, „The Dangerous Woman“, după ce un atentator

31 Ianuarie 2017

Licitatie pentru expertiza autostrazii demolate

Comisia de Inspecţie Tehnică pentru lucrările executate în cadrul obiectivului Autostrada Orăştie – Sibiu lot 3, din cadrul Companiei Nationale de Administrare a Infrastructurii Rutiere a fost

25 Ianuarie 2017

Fratelli, El Grande Comandate și alte CLUBURI au fost SUSPENDATE! Vezi LISTA COMPLETĂ

Nouă cluburi şi trei săli de evenimente din Bucureşti au activitatea suspendată, după controalele făcute de Primăria sectorului 2.

18 Octombrie 2016

El mas grande! Real Madrid se pregătește să bată un nou record în Champions League

În această seară, la meciul cu Legia Varșovia, Real Madrid va bifa a-400-a prezență în UEFA Champions League, record absolut în competiție. Periplul madrilenilor începe

08 Ianuarie 2016

Verdict pe Stadionul Luminilor! Se inaugurează Grande Stade de Lyon, arenă pe care ”naționala” va juca împotriva Albaniei

Pe 19 iunie, ”tricolorii” vor disputa ultimul lor meci din grupa A la turneul final pe o arenă nouă, a treia ca mărime din Hexagon, după Stade de France și Velodrome din Marseille.

07 Decembrie 2015

Meteoriti, scosi la licitatie in capitala Frantei

Iubitorii de colecții de curiozități, astrofizicieni, artiști contemporani și pasionați de decorațiuni își dau întâlnire, luni, la Paris, cu ocazia unei licitații speciale

25 Octombrie 2015

VIDEO Grande Panti » Românul a fost omul meciului cu Newcastle, în victoria lui Sunderland, scor 3-0

Sunderland a cîștigat azi primul meci din acest sezon, scor 3-0, chiar în fața unei contracandidate, Newcastle. Costel Pantilimon a fost titular și a avut o evoluție foarte bună,

14 Septembrie 2015

Alozaur, la licitatie!

cheletul unui exemplar tanar de alozaur, estimat la 500.000 de lire sterline (aproximativ 770.000 de dolari), va fi scos la vanzare in cadrul unei licitatii care va fi organizata de casa Summer Place,

09 Septembrie 2015

Licitatie pentru numele unei broscute

O expeditie stiintifica boliviana a descoperit o noua specie de broasca in parcul national Madidi (vestul tarii) si preconizeaza sa-i scoata la licitatie numele pentru a strange fondurile care ar

18 Martie 2015

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Minute Repeater – sunet de cristal

Într-un design care preia eleganţa clasicelor ceasuri de buzunar din secolul 19, Jaeger-LeCoultre a integrat un adevărat instrument muzical care anunţă cu cele mai cristaline sunete trecerea

14 Mai 2014

„La Grande Bellezza“, printre cele mai multe nominalizări la Oscarurile italiene

După ce a obţinut premiul Oscar pentru cel mai bun film străin, pelicula „La Grande Bellezza“, în regia lui Paolo Sorrentino, este nominalizat la 18 secţiuni în cadrul Premiilor David di

09 Aprilie 2014

Compania care detine centrele Winmarkt are o noua conducere

Urmare a scadentei mandatelor, ieri, 8 aprilie 2014, a avut loc Adunarea Generala a Actionarilor a companiei Win Magazin, care detine centrele comerciale Winmarkt. AGA Win Magazin a numit un nou

06 Aprilie 2014

VIDEO Sorrentino, despre „La Grande Bellezza“: „A fost un proiect epuizant, în ciuda experienţelor personale“

Filmul „La Grande Bellezza“, câştigător al Oscarului pentru cel mai bun film străin, a reprezentat pentru regizorul Paolo Sorrentino „un proiect mai mult decât epuizant“, inspirat de

30 Martie 2014

03 Martie 2014

George Soros a preluat 5% din acţiunile IGD, proprietarul Winmarkt

Un fond de investiţii gestionat de Soros Fund Management, aparţinând miliardarului George Soros, a cumpărat un pachet de aproximativ 5% din acţiunile grupului italian de centre comerciale

06 Februarie 2014

Blocul lui Gigi Becali, scos la licitatie

Mai este doar un pas până când un bloc de locuinţe din Petroşani, reabilitat în întregime de patronul echipei de fotbal Steaua Bucureşti, va fi vândut prin licitaţie

19 Decembrie 2013

VIDEO Grande Bayern. Ever! » Trupa lui Pep şi-a dovedit clasa în meciul cu Evergrande, scor 3-0

Guardiola şi selecţionata sa mondială aterizată de pe altă planetă i-au făcut şi mai mici pe chinezii lui Lippi. Bavarezii au înscris de 3 ori în 7 minute în semifinala de marţi cu

18 Decembrie 2013

08 Octombrie 2013

Proprietarii Winmarkt au pregătit 12,5 mil. euro pentru modernizarea reţelei

Compania italiană Immobiliare Grande Distribuzione (IGD), listată la Bursa de Valori din Milano, a aprobat un buget de investiţii în valoare de 12,5 mil. euro, pentru perioada 2012-2015, destinat

05 Septembrie 2013

Sotheby’s scoate la licitatie cel mai mare briliant din lume

Briliantul pretinde la un record mondial absolut –Casa Sotheby’s spera sa obtina in jur de 35 de milioane de dolari la licitatia care va fi organizata la Hong Kong in 7 octombrie anul

18 Martie 2013

El Grande Totti » Căpitanul Romei este cel mai bun marcator din ultimii 60 de ani în Serie A

Francesco Totti a devenit al doilea cel mai bun marcator din istoria campionatului italian şi este chiar primul din ultimii 60 de ani! Francesco Totti a înscris al 226-lea gol al său în minutul

01 Februarie 2013

Licitatie la Londra pentru o creatie a lui Brancusi

O creaţie a lui Brâncuşi şi un portret al marelui artist român, realizat de prietenul său Modigliani, vor fi oferite la licitaţie, la Londra, de casa Sotheby.

15 Noiembrie 2012

El Grande Comandante şi alte două cluburi din Bucureşti, închise de Garda Financiară

El Grande Comandante din sectorul 2 Bucureşti şi un alt club, din Regie, au fost închise pentru trei luni de comisarii Gărzii Financiare, pentru neutilizarea caselor de marcat, în timp ce un club

El Grande Comandante si M'Ora, inchise de Garda Financiara

El Grande Comandante din Centrul Vechi şi un alt club, din Regie, au fost închise pentru trei luni de comisarii Gărzii Financiare, pentru neutilizarea caselor de marcat, în timp ce un

07 Noiembrie 2012

Bonetti e convins că a făcut un nou meci bun: ”Cu Steaua a fost «una grande partita»”

Bonetti a explicat ieri într-un interviu GSP TV care sînt concluziile sale după derby, ţine partea arbitrilor români şi dezvăluie de ce nu va pleca din proprie iniţiativă de la Dinamo. -

28 Octombrie 2012

VIDEO şi FOTO Ceahlăul - Dinamo 0-0 » "Una grande partita" sub Pietricica

Dinamo a făcut unul dintre cele mai slabe meciuri din acest sezon şi nu a reuşit decît un rezultat de egalitate la Piatra Neamţ, cu Ceahlăul, scor 0-0. CLICK AICI PENTRU LIVETEXT!Par uitate

23 Octombrie 2012

FOTO ŞI VIDEO Dinamo - Rapid 2-1 » Grande Alexe! Dubla "decarului" a salvat "partita" lui Bonetti

Dinamo - Rapid nu a mai fost un meci pentru primele locuri, ci mai degrabă un derby al răniţilor. Victoria din acest meci nu putea aduce linişte decît unei singure echipe, iar un egal, ar fi

18 Octombrie 2012

Remin scoate la licitatie 500.000 tone pirite aurifere

Compania Naţională a Metalelor Preţioase şi Neferoase 'Remin' Baia Mare a anunţat, joi, că scoate la licitaţie publică stocul de 500.000 de tone de pirită auriferă aflat pe terenul fostei

15 Octombrie 2012

Record de licitatie la Sotheby’s: 21,3 milioane pentru un tablou

Un tablou al pictorului german Gerhard Richter, aparţinând chitaristului britanic Eric Clapton, s-a vândut la Londra cu 21,3 milioane de lire sterline (34,2 milioane de dolari, 26,4

IGD vrea să investească 12 mil. euro în modernizarea centrelor comerciale Winmarkt

Compania italiană Immobiliare Grande Distribuzione (IGD) vrea să investească 12 milioane de euro pentru modernizarea celor 15 centre comerciale Winmarkt pe care le deţine în România,

03 Octombrie 2012

Schelet de mamut siberian, vandut la licitatie

Un schelet complet de mamut siberian - Mammuthus primigenius -, cel mai mare mamifer terestru din toate timpurile, a fost vândut, marţi, la Paris, cu suma de 240.750 de euro (taxe incluse), la

26 Septembrie 2012

Bonetti, urecheat de șefi: „Cu Voința a fost una grande partita!”

După ce Dinamo s-a chinuit cu divizionara secundă Voința Sibiu, antrenorul italian Dario Bonetti (51 de ani) nu se mai bucură de susținerea tuturor acționarilor din „Groapă”.

15 August 2012

Grande-Place din Bruxelles, decorată cu un urias covor floral

Celebra Grande-Place (Piaţa Mare) din Bruxelles, unul dintre cele mai vizitate situri turistice din Belgia, a fost acoperită cu un uriaş covor floral alcătuit din 600.000 de begonii, ale căror

20 Martie 2009

TVR a cumparat servicii de telefonie mobila fara licitatie

Oficialii TVR au motivat ca au ales Vodafone pentru ca unii salariati sa isi pastreze numerele de telefon din aceasta retea, chiar daca se lansase, intre timp, serviciul de portabilitate.

09 Martie 2009

Scrisorile printului Charles, la licitatie

sase scrisori de dragoste, din tineretea printului Charles, au fost puse in vanzare pe eBay. Destinatara este o femeie pana acum necunoscuta - Janet Jenkins - o functionara din Montreal. Ultima

08 Martie 2009

Obiectele lui Ceausescu, scoase din nou la licitatie

Guvernul vrea sa reia vanzarea obiectelor care au apartinut familiei Ceausescu si administrate in prezent de RA-APPS, iar oficialii Regiei propun vanzarea prin consignatie intrucat piesele de mobilier

Tabloul Nud de Nicolae Tonitza, scos la licitatie

Un tablou de Nicolae Tonitza, intitulat Nud si realizat in ulei pe panza, evaluat la suma de 366.000 - 367.000 de lei, va fi scos la vanzare, duminica, in cadrul licitatiei Casei Goldart.

Madonna isi vinde hainele la licitatie

O colectie de 300 de rochii, costume si accesorii ale Madonnei a fost scoasa la vanzare.

16 Ianuarie 2009

Tablou pictat de Putin, scos la licitatie

Fondurile obtinute din vanzarea tabloului pictat de premierul rus vor fi donate pentur actiuni caritabile

15 Ianuarie 2009

Un portret de Francis Bacon, scos la licitatie

Un portret realizat de artistul britanic Francis Bacon, cumparat cu suma de 31.500 de lire sterline in 1971, si evaluat in prezent la 8,8 milioane de dolari, va fi scos la licitatie in luna februarie,

14 Ianuarie 2009

Un tablou de Monet, scos la licitatie

Tabloul Dans la Prairie, al lui Claude Monet, considerat o emblema a impresionismului, va fi scos la licitatie pe 4 februarie, fiind evaluat la o suma de 15 milioane de lire sterline, potrivit casei

09 Ianuarie 2009

Apa Nova, licitatie pentru combustibil

Apa Nova Bucuresti va organiza in 10 februarie o licitatie deschisa pentru achizitia de combustibil in valoare de 3,6 mil. euro. Contractul va avea o durata de 36 de luni. Apa Nova Bucuresti, filiala

11 Decembrie 2008

Mandatul de senator al lui Obama, scos la licitatie

Mandatul de senator de Illinois, lasat vacant de presedintele ales, Barack Obama, a fost scos la licitatie de guvernatorul acestui stat, care a fost arestat, marti, intr-unul dintre cele mai socante

09 Decembrie 2008

Artmark - 120 lucrari plastice, scoase la licitatie

Artmark Galeriile de arta si Casa de licitatie care isi propun promovarea valorilor romanesti va organiza, joi, 11 decembrie, la Hotelul Radisson, licitatia de iarna la care vor participa nu mai

25 Noiembrie 2008

Grande Punto a ajuns la borna 1.000.000

Fiat a produs un milion de exemplare Grande Punto in cei patru ani de existenta a modelului italian. Fiat a anuntat faptul ca Grande Punto, unul dintre cele mai iubite modele din istoria

13 Noiembrie 2008

Fiat lanseaza Grande Punto 1.6 Mjet 120 CP

Motorul Multijet de 1.6 litri si 120 CP ajunge pe Grande Punto dupa ce in primavara si-a facut debutul pe Bravo. Fiat va lansa peste cateva zile in Italia o noua versiune de top pentru Grande Punto,

05 Noiembrie 2008

Ucraina, scoasa la licitatie pe internet

Vecinii nostri ucraineni au ocazia sa-si cumpere tara la pret de chilipir, dand curs unui anunt publicat pe pagina online de licitatii Aukro.ua.

31 Octombrie 2008

Cea mai mare licitatie de masini SH din Romania

BritishCarAuctions a organizat cea mai mare licitatie internationala de masini rulate din tara noastra. Cea mai mare companie de remarketing auto din Europa, BCA, s-a lansat pe piata auto din Romania

24 Octombrie 2008

Un Corvette Grand Sport va fi vandut la licitatie

Un prototip Corvette Grand Sport din 1963 va fi vandut la o licitatie in SUA. Numai cinci exemplare au fost fabricate. General Motors a creat in 1963 un rival pentru Ford Shelby Cobra. Acesta era

17 Octombrie 2008

Fiat a lansat Grande Punto Natural Power

Fiat a lansat Grande Punto Natural Power, un model alimentat cu un amestec de gaz metan si benzina. Fiat a lansat o noua varianta a modelului Grande Punto, denumita Natural Power. Aceasta este

07 Octombrie 2008

Belike: Lansare cu licitatie

Icoane pictate pe sticla de Aurelia Ciobanu, un tablou realizat de Andrei Pavel, o sculptura semnata Dan Munteanu, creatii vestimenatare ce apartin lui Zasha si Stephan Pelger, dar si patru tablouri

26 Septembrie 2008

Fanii italieni: Gianna, sei grande!

Pentru generatia 2000, crescuta cu grunge si fusion, faptul ca Gianna Nannini a adunat peste 4.000 de oameni la Arenele Romane e ca un pariu pierdut.

17 Septembrie 2008

Liberia, licitatie stopata

Liberia a oprit acordarea unui contract in valoare de 1,6 mld. dolari (circa 1,2 mld. euro) pentru exploatarea unei mine de fier catre Delta Mining Consolidated si a decis sa nu mai permita atat

09 Septembrie 2008

Licitatie. APIA isi extinde sistemul informatic

Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura (APIA) va organiza la 23 septembrie o licitatie pentru a achizitiona servicii de extindere si dezvoltare a sistemului informatic al institutiei,

12 August 2008

ANRCTI pregateste o noua licitatie

ANRCTI lanseaza spre consultare publica caietul de sarcini pentru desemnarea unui furnizor de serviciu universal care sa puna dispozitia utilizatorilor finali un serviciu de informatii privind

31 Iulie 2008

Banii pentru agricultori, scosi la licitatie

Ministerul Agriculturii a scos la licitatie 760 de milioane de lei catre bancile comerciale, pentru acordarea de credite agricultorilor care fac investitii, termenul limita pana la care institutiile

Credite de 760 mil. lei pentru fermieri, scoase la licitatie

Ministerul Agriculturii a scos la licitatie 760 milioane de lei (215.000 de euro) catre bancile comerciale, pentru acordarea de credite agricultorilor care fac investitii.

23 Iulie 2008

ANAF va vinde la licitatie creantele fiscale

Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) va ceda creantele fiscale la un pret cel putin egal cu valoarea nominala a obligatiilor contribuabililor, iar diferenta dintre pretul de adjudecare si