Președintele PNL, Ludovic Orban, a propus, în BEX, ca liberalii să ceară în Biroul Permanent al Camerei Deputaților sancționarea deputatului PSD, Florin Iordache, cu tăierea indemnizației,

Liderul clanului DUDUIANU a MURIT în PENITENCIAR

Ion Duduianu, șeful clanului Duduianu, a murit în urma unui infarct, la Spitalul Orășenesc din Găești. El mai avea de ispășit doi ani dintr-o condamnare de 10 ani.

24 Septembrie 2018

Au învins liderul din Liga 2: "O victorie mare"

Cu o singură victorie după primele 7 runde, Luceafărul Oradea a produs surpriza etapei și a câștigat în fața liderului din Clinceni, scor 1-0. Jucătorii Luceafărului au

28 Iunie 2018

CE AVERE are liderul PSD Liviu Dragnea

Liviu Dragnea și-a publicat declarația de avere iar față de anul trecut există câteva schimbări semnificative.

18 Iunie 2018

Liderul de facto al Poloniei îşi caută succesorul

În cercurile guvernamentale de la Varşovia se vorbeşte tot mai des despre o predare de ştafetă la vârful Partidului Lege şi Justiţie (PiS) aflat la putere şi care a generat o adevărată

23 Mai 2018

Liderul PNL, răpus de oboseală, a adormit la o dezbatere

Președintele PNL, Ludovic Orban, trecut ieri prin furcile caudine ale partidului, a adormit la o dezbatere. Liderul liberal a fost filmat de jurnaliști în timp ce trăgea un pui de somn la

14 Martie 2018

Liderul PNL, Ludovic Orban, se întâlnește cu o delegație FMI

Liderul Partidului Naţional Liberal, Ludovic Orban, va avea miercuri o întrevedere cu o delegaţie a Fondului Monetar Internaţional, a informat Biroul de presă al PNL.

17 Ianuarie 2018

Barna, liderul USR: „Primul pas, un premier non-PSD”

Liderul USR, Dan Barna, a afirmat miercuri la Palatul Cotroceni, după consultările cu președintele Klaus Iohannis, că „soluţia decentă” pentru România ar fi aceea a alegerilor anticipate.

27 Noiembrie 2017

CUM l-a supărat USR pe liderul PNL, Ludovic Orban

Președintele PNL, Ludovic Orban, s-a plâns liberalilor, în ședința BEX de luni a partidului, că USR a furat startul în sesizarea Curții Constituționale a hotărârii de funcționare a

12 Noiembrie 2017

Dragnea la DNA. Liderul PSD a confirmat că se va prezenta la audieri

Președintele PSD Liviu Dragnea a confirmat, duminică, faptul că se va prezenta la audieri la Direcția Națională Anticorupție în cursul zilei de luni.

31 Octombrie 2017

Liderul chinez, la sfat cu mogulii tehnologiei

Şefii Facebook şi Apple, Mark Zuckerberg şi respectiv Tim Cook, au fost primiţi, ieri, la Beijing de preşedintele chinez Xi Jinping. Liderul chinez le-a promis mogulilor tehnologiei americane

12 Septembrie 2017

Liderul PSD îi RĂSPUNDE lui Ponta: „Categoric minte”

Liderul social-democraților, Liviu Dragnea, a refuzat să comenteze declarațiile fostului premier, Victor Ponta, despre Tel-Drum.

23 August 2017

Plecare neașteptată de la liderul Ligii a 2-a!

FC Ripensia a avut un start extraordinar în Liga a II-a, dar formația pregătită de Remus Steop se confruntă deja cu o problemă mare în lot. Titularul dintre buturi, Georgios Gakos, a

20 August 2017

liveTEXT de la 21:00 » Liderul CFR Cluj întâlnește FC Voluntari

CFR Cluj primește vizita lui FC Voluntari într-un meci din etapa a 7-a, de la ora 21:00. Partida e în direct la TV Digi Sport, TV Dolce Sport și liveTEXT pe GSP.ro. Vezi meciul liveTEXT

27 Iunie 2017

Liderul UDMR KELEMEN HUNOR, la BUDAPESTA

Liderul UDMR Kelemen Hunor a purtat discuţii în parlamentul de la Budapesta cu premierul Victor Orban, privind necesităţile maghiarilor din România.

23 Iunie 2017

Liderul ISIS „aproape 100%” a fost UCIS

Un important oficial de la Moscova a declarat că lichidarea capului ISIS, Abu Bakr Al-Baghdadi, este aproape o certitudine.

24 Iunie 2017

08 Februarie 2017

VIDEO + FOTO Fotbal pe zăpadă! Liderul din Liga a 2-a și liderul din Liga a 3-a au jucat un amical spectaculos! S-au marcat 8 goluri

Juventus București, liderul din Liga a 2-a, și Metaloglobus, liga a 3-a, au jucat azi o partidă amicală. Gazdele s-au impus cu 5-3, partida disputându-se pe terenul sintetic de la baza

02 Februarie 2017

Liderul de la Kremlin, vizită fulger la Budapesta

Preşedintele rus, Vladimir Putin a sosit, joi, la Budapesta, pentru a se întâlni cu premierul ungar, Viktor Orban, unul dintre principalii aliaţi ai Moscovei în cadrul Uniunii Europene,

05 Ianuarie 2017

CSM Poli Iași s-a reunit azi » Superamical cu liderul din Polonia

Sub comanda lui Eugen Neagoe, CSM Poli Iași s-a reunit astăzi, de la primul antrenament al ieșenilor lipsind mai mulți jucători de bază.  Grahovac, Caparco, Sato și Mitic nu au luat parte

20 Septembrie 2016

Liderul Steaua arată jalnic

„Roș-albaștrii” conduc competiția internă, au un avans de cinci puncte în fața următoarelor clasate, dar se chinuie îngrozitor la fiecare meci și practică un fotbal inestetic și

13 Septembrie 2016

Wawrinka l-a pus din nou la respect pe liderul Djokovici

După ce anul trecut a triumfat la Paris, elvețianul l-a învins pe „Nole” și la US Open

14 August 2016

Liderul de la Kremlin îşi reevaluează aliaţii

Măcinată de probleme economice, Rusia începe să se pregătească pentru alegerile parlamentare din septembrie, iar preşedintele Vladimir Putin ia măsuri a-şi consolida puterea.

24 Iulie 2016

Cînd şi cum se va ivi Liderul care va proclama: ROMÂNIA FIRST?!

Un român care trăieşte în America, deosebit de mulţi alţi români americani şi prin faptul că se interesează mai întîi de politica din America şi mai apoi de politica din România, mă

Când şi cum se va ivi Liderul care va proclama: ROMÂNIA FIRST?!

04 Iulie 2016

Nigel Farage, liderul UKIP, demisionează

Liderul partidului eurofob şi antiimigraţie UKIP, Nigel Farage, a anunţat luni că demisionează, informează AFP, Reuters şi DPA.

23 Martie 2016

BRD, liderul pietei romanesti de factoring

Activitatea de factoring a BRD si-a continuat evolutia pozitiva in 2015 prin cresterea numarului de clienti si mentinerea pozitiei de lider de piata. Calitatea serviciilor a fost confirmata de Factors

12 Martie 2016

BMW, liderul pieţei automobilelor de lux

BMW a recuperat în februarie diferenţa faţă de Mercedes-Benz, redevenind cel mai bine vândut brand de lux din lume, în urma succesului noului SUV compact X1, transmit Automotive News Europe şi

11 Martie 2016

BMW a redevenit liderul pieţei automobilelor de lux, în februarie

BMW a recuperat în februarie diferenţa faţă de Mercedes-Benz, redevenind cel mai bine vândut brand de lux din lume, în urma succesului noului SUV compact X1.

22 Noiembrie 2015

România TV, liderul ştirilor în ultimele 72 de ore

Postul de televiziune România TV a fost lider absolut în prime-time pe toate categoriile de public. Românii au ales să se informeze de la România TV în privinţa primelor decizii ale noului

22 Octombrie 2015

Liderul Ligii I riscă să-şi piardă antrenorul

După ce a anunţat că va suporta costurile deplasării de la Târgu Mureş, pentru meciul pe care Astra îl va disputa sâmbătă, împotriva celor de la ASA, Marius Şumudică ar putea să-şi

20 Octombrie 2015

Colaps la Astra. Liderul este falit

Giurgiuvenii domină campionatul intern, sunt pe primul loc, dar nu au mai încasat bani de patru luni și amenință că intră în grevă. Mai mult, clubul riscă să fie depunctat

01 Octombrie 2015

SOLUŢIA lui Vladimir Putin. Ce spune liderul de la Kremlin că ar trebui să facă liderul de la Damasc

Președintele Rusiei, Vladimir Putin, a explicat că bombardamentele aeriene efectuate de avioane rusești în Siria au avut o amploare limitată și a spus că omologul său sirian, Bashar al-Assad,

09 Septembrie 2015

TEST: Mustang, liderul hergheliei Ford

Orice familie, castă sau grup are un lider, un personaj dominant care conduce autoritar. În cazul familiei Ford, acesta poartă numele Mustang și tocmai a emigrat din Statele Unite către Europa.

14 August 2015

Liderul și-a pierdut liderul » Riscă să piardă următoarele 3 meciuri și l-a supărat pe Rednic

Alioșa Vojnovici a făcut un meci reușit aseară, cu FC Voluntari (3-0), a fost notat cu 8 în Gazetă, dar la final a fost "urecheat" de antrenor. "Alioșa a jucat accidentat în a doua

29 Iulie 2015

Liderul talibanilor, mollahul Omar, a murit

Liderul talibanilor afgani, mollahul Omar, a murit acum 'doi sau trei ani' pe când se afla ascuns într-un loc necunoscut, a declarat miercuri o sursă de securitate afgană, citată de EFE.

04 Iulie 2015

Crin Antonescu, liderul disidenților din PNL

Fostul lider al liberalilor nu l-a votat pe Mihai Răzvan Ungureanu la SIE, în ciuda deciziei PNL. Au apărut deja informații că ar vrea să recucerească partidul

24 Iunie 2015

CIUDĂȚENIILE UNUI NOU SCANDAL POLITIC. Alina Gorghiu, liderul PNL, este acuzată de PLAGIAT de către publicația 7EST. Liderul PNL s-a apărat încă dinaintea apariției articolului și susține că nu are nici o vină.

O ciudățenie s-a înregistrat ieri în presa română. După premierul Victor Ponta, un alt lider politic din România, parte a „noului val”, este implicat în fraudarea unei lucrări

11 Iunie 2015

Liderul rus își caută aliați în Europa

Vladimir Putin nu mai este invitat la reuniunile G7, dar se întâlnește cu un alt lider important al lumii: Papa Francisc

26 Mai 2015

Liderul turkmen are statuie de aur

Luni, în Turkmenistan, s-a dezvăluit primul monument închinat preşedintelui Gurbanguli Berdimuhamedov: o statuie aurită, înaltă de şase metri, care îl reprezintă pe lider călare pe un cal,

05 Mai 2015

Dacia, liderul exporturilor, merge cu frâna trasă

Schimbarea gusturilor consumatorilor poate fi doar una dintre cauzele creșterii reduse a vânzărilor Dacia

09 Aprilie 2015

Liderul CJ Timiș, audiat la sediul DNA din Capital[

Titu Bojin a ajuns cu puțin timp în urmă la sediul DNA București. El urmează să fie audiat de procurori într-un dosar în care e acuzat de fapte de corupție.

19 Septembrie 2014

De ce s-a ingrasat liderul nord-corean, Kim Jong-un

Kim Jong-un a luat in greutate pentru ca mananca foarte multa branza Emmental, scrie The Daily Star. Potrivit publicatiei, liderul nord-coreean nu se poate rezista in fata acestei bunatati elvetiene

01 August 2014

Antena 1 a fost liderul zilei de joi, 31 iulie

Antena 1 și-a adjudecat ziua de joi, 31 iulie, când a fost lider de piață pe toate segmentele de public. “Burlăcița”, “Acces Direct”, “Un show păcătos”

13 Mai 2014

Larisa Iordache, liderul încercat

Campionatele Europene de la Sofia, care se desfăşoară în week-end # A debutat în competiţiile de seniori la CE 2012, cînd a cucerit trei medalii # La Jocurile Olimpice de la Londra s-a

19 Ianuarie 2014

FC Botoşani a remizat cu liderul Ungariei

Partida cu Debrecen VSC s-a terminat 1-1 şi a avut loc sîmbătă pe terenul Academiei de Fotbal din Debrecen.Ungurii au deschis scorul in minutul 15 prin Kulcsar, iar pînă la pauză rezultatul a

18 Ianuarie 2014

23 Septembrie 2013

EXCLUSIV: SE SCHIMBĂ LIDERUL DE PE PIAȚA ULEIULUI

Marii traderi internaționali de cereale se bat pe brandurile românești. Expur, filială Sofiproteol, va prelua probabil Argus de la SIF Oltenia și Florin Pogonaru, detronând Bunge din poziția

27 August 2013

Rusia, liderul exporturilor de avioane de vânătoare

Rusia a urcat pe prima poziţie în topul celor mai mari exportatori de aeronave multifuncţionale, în perioada 2009-2012, şi are şanse crescute de a se menţine pe acest loc în 2013-2016, conform

30 Iulie 2013

Liderul kurzilor ameninţă guvernul turc

Abdullah Öcalan, liderul kurd al partidului ilegal PKK, aflat în detenţie pe viaţă pentru acte de terorism, a ameninţat că va renuţa la procesul de pace dacă lucrurile „continuă să fie la

20 Iunie 2013

În lipsa lui Crin, liderul PC a omagiat înaintaşii PNL

Manifestările prilejuite de aniversarea a 138 de ani de la înfiinţarea PNL, care s-au desfăşurat ieri în judeţul Argeş, nu au fost suficient de interesante pentru actualul preşedinte al PNL.

13 Aprilie 2013

FOTBAL EUROPEAN: „Bursucul” a ținut liderul în șah

Dinamo Moscova, echipa antrenată de Dan Petrescu, a ajuns la 10 meciuri consecutive fără înfrângere în campionatul Rusiei.

08 Februarie 2013

Liderul ONU îl critică dur pe Bashar al-Assad

Secretarul General ONU, Ban Ki-moon, l-a criticat în termeni duri pe preşedintele sirian, Bashar al-Assad, pentru folosirea teroriştilor drept pretext pentru uciderea civililor şi pentru

05 Februarie 2013

Ce fel de smartphone are liderul Coreei de Nord?

În ciuda izolării ţării sale de la lumea exterioară, liderul Coreei de Nord, Kim Jong-un este în pas cu vremurile, fiind un fericit posesor al unui smartphone de ultimă generaţie.

24 Ianuarie 2013

Ce campanie a lansat liderul pieţei de lactate

Pentru brandul care în 2012 a reprezentat 17% din cantitatea de iaurt produsă, Danone România a lansat noua campanie Activia  „Fă-ţi burtica să danseze!”

13 Decembrie 2012

Cine şi ce îl mai ţine pe liderul sirian la putere

Bashar Al-Assad a ţinut piept atât de multor predicţii cu privire la iminenţa îndepărtării sale de la putere, încât pare imposibil să mai existe ceva care să-l doboare. Cu toate acestea, o

29 Noiembrie 2012

Tăriceanu: Aşteptam de la liderul PNL un plan economic

Fostul premier Călin Popescu Tăriceanu a declarat, joi, că a aşteptat de la preşedintele PNL prezentarea unui plan economic pentru România, având în vedere că actuala campanie

29 Octombrie 2012

20 de întrebări pentru liderul din tine

Pentru că de cele mai multe ori ”how to” – urile nu se potrivesc oricui – sau s-ar potrivi dacă ne-am pune pe treabă și le-am experimenta – m-am gândit să

10 Octombrie 2012

Egal cu Elveţia, mîine jucăm cu liderul grupei

Băieţii lui Adrian Văsîi au debutat cu un egal în grupa 9 a calificărilor pentru Campionatul European U-19 împotriva Elveţiei, scor 1-1. Tinerii români au condus cu 1-0 din minutul 19, după

06 Octombrie 2012

Liderul producătorilor de platină a concediat 12.000 de grevişti

Compania Amplats din Africa de Sud a concediat 12.000 de angajaţi care participă la o grevă ilegală, o nouă încercare a celui mai mare producător de platină din lume de a respinge

28 Septembrie 2012

Si liderul nord-corean are o matusa ... importanta!

Mătuşa tânărului lider al Coreei de Nord, una dintre figurile cheie ale puterii de la Phenian, este bolnavă şi ar fi fost spitalizată într-un spital din Singapore, relatează presa

01 Septembrie 2012

Liderul de la Tiraspol promite o Transnistrie independentă

Liderul de la Tiraspol, Evgheni Şevciuk, s-a angajat, vineri, la televiziunea locală, să continue eforturile pentru construirea unui stat independent Transnistria

21 August 2012

Steaua, liderul meciurilor suspecte

Echipa din Ghencea a întâlnit în acest debut de campionat adversari extrem de binevoitori.

15 Iulie 2010

Ponta: "Hrebenciuc nu va mai fi liderul deputaţilor PSD"

Preşedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, aseară, la Antena 3, că deputatul PSD Viorel Hrebenciuc l-a anunţat că nu mai vrea să fie lider de grup la Cameră din septembrie.

11 Martie 2009

Liderul sindicalistilor din silvicultura: Basescu ne-a dat sperante

Peste 300 de silvicultori picheteaza, miercuri, sediile Guvernului si al Ministerului Muncii, cerand respectarea legii privind protectia sociala pentru cei disponibilizati, presedintele Traian

16 Ianuarie 2009

Liderul clasamentului general in Dakar a abandonat!

Spaniolul Carlos Sainz a fost nevoit sa abandoneze in Dakar dupa ce si-a distrus masina cu trei etape inainte de final. Pilotul VW era lider detasat in clasamentul general. Carlos Sainz, liderul

15 Decembrie 2008

Tariceanu vrea sa fie liderul opozitiei

Presedintele PNL, Calin Popescu Tariceanu, a declarat, duminica seara, la o emisiune televizata, ca va deveni, intr-un fel, liderul opozitiei, luni, cand vor fi alegerile liderului de grup la Camera,

08 Decembrie 2008

Rol.ro, liderul site-urilor de stiri

Site-ul gsp.ro este liderul categoriei Mass-media din cadrul SATI, cu 1,13 milioane de vizitatori unici atrasi in noiembrie, la prima publicare pe categorii a datelor oferite de studiul BRAT. Pe de

20 Octombrie 2008

Sunt patronul Timisoarei, liderul campionatului

Marian Iancu este de parere ca echipa pe care o conduce este adevaratul lider al campionatului, deoarece fara penalizarea abuziva FC Timisoara ar fi strans 26 de puncte. Sunt conducatorul Timisoarei

11 Septembrie 2008

Lituania, liderul surprinzator al grupei Romaniei

Dupa surprinzatoarea victorie din Romania, lituanienii au produs un nou soc in grupa, invingand si Austria, nationala pregatita de Bruckner, care trecuse cu 3-1 in weekend de Franta. Vrem sa contam in

17 August 2008

Liderul opozitiei belaruse, eliberat din inchisoare

Liderul opozitiei din Belarus, Aleksandr Kozulin, care era incarcerat, a fost eliberat din inchisoare sambata si este in drum spre casa, a declarat fiica sa.

08 August 2008

Liderul PDL Constanta, infrant de Blaga

Revolta din PDL Constanta si-a atins tinta. Liderul impus de la Bucuresti, Ion Popescu, si-a dat demisia din functie si a renuntat si la candidatura pentru Senat. Marti, o delegatie condusa de Popescu

15 Iulie 2008

Liderul din Uzbekistan anunta achizitionarea lui Etoo!

Federatia Uzbeca de Fotbal a anuntat ,ca liderul campionatului,Kuruvchi Taskent, a reusit sa dea lovitura pe piata transferurilor, prin achizitionarea atacantului camerunez Samuel Etoo de la FC