ligamente

04 Iunie 2018

Ghinion teribil pentru interul României » Adespii are ruptură de ligamente!

Accidentată în minutul 4, secunda 13, al meciului de duminică, de la Buzău, dintre România și Portugalia (32-28), interul stânga Andreea Adespii (27 de ani) a aflat în urma

31 Martie 2018

EXCLUSIV Sezon terminat pentru un dinamovist » Este suspect de ruptură de ligamente

Intrat la pauză în locul lui Gabi Torje, Liviu Gheorghe nu a terminat meciul Dinamo - Juventus București 1-2, ieșind accidentat. Mijlocașul de 18 ani a ieșit de pe teren în

25 Februarie 2018

VIDEO Portarul care a suferit 4 rupturi de ligamente încrucișate a apărat două penalty-uri într-un meci din La Liga

Sergio Asenjo, 28 de ani, a revenit mereu mai puternic. Azi, goalkeeperul lui Villarreal a blocat două șuturi de la 11 metri, câte unul în fiecare repriză a victorie lui Villareal, scor

29 Iunie 2017

EXCLUSIV Primele declarații ale atacantului dorit de Dinamo: "Suntem în negocieri. Vreau să vin aici!" » Ce spune despre accidentarea gravă suferită la ligamente

Dinamo este în căutarea unui jucător de profil ofensiv, iar Adrian Mutu s-a orientat către italianul Francesco Margiotta, 23 de ani, legitimat la Juventus, care poate evolua ca atacant sau

01 Iunie 2017

VIDEO La nici o lună de la operația de ligamente încrucișate suferită la genunchiul drept, Ibrahimovici a început deja să lovească mingea: "Leii nu se recuperează ca oamenii"

Chirurgii americani care l-au operat pe Zlatan Ibrahimovici, 35 de ani, au avut dreptate. Atacantul lui Man. United este o minune a naturii. Pe 20 aprilie, în "sfertul"-retur cu Anderlecht din

24 Mai 2017

FOTO Simona Halep și-a aflat verdictul: probleme la ligamente » Ce șanse are să joace la RG

Simona Halep, văzută drept favorită la câștigarea Roland Garros-ului, ar putea rata participarea la turneul care începe pe 28 mai. Halep a postat pe contul de Instagram o fotografie,

10 Aprilie 2017

Și-a rupt și genunchiul bun! Un fotbalist din La Liga, aproape de a cincea operație la ligamente

Pepito Rossi se pregătește de-a cincea operație la ligamente. După 4 la dreptul, atacantul italian s-a accidentat grav la stângul și a ieșit plângând. Probabil că nu există

18 Martie 2017

FOTO Accidentare teribilă la ASA - Concordia » Bărboianu, ruptură de ligamente încrucișate, Bălgrădean a văzut cartonașul roșu!

Ștefan Bărboianu, 29 de ani, s-a accidentat extrem de urât la o fază din minutul 73, când portarul Cristi Bălgrădean a ieșit pe o centrare, însă s-a ciocnit de Ciolacu.

16 Februarie 2017

Ghinion teribil pentru un internațional italian » A suferit o ruptură de ligamente în octombrie, iar acum a recidivat!

Mijlocașul italian Alessandro Florenzi a suferit din nou o accidentare gravă la ligamentele piciorului drept, la unul dintre antrenamentele Romei, după ce abia revenise după o leziune identică

23 Ianuarie 2017

Anunţ înfiorător al lui Mulţescu: "Are ruptură de ligamente încrucişate"

Fanii lui CSU Craiova au primit o veste îngrozitoare în această seară. Gheorghe Mulţescu a declarat că tânărul jucător Jovan Markovici (15 ani şi 10 luni) a suferit o ruptură

14 Decembrie 2016

Uruianu, operat a treia oară. Handbalistul a beneficiat de transplant, cu ligamente de la Banca de Țesuturi

Un handbalist de la Poli Timișoara, în vârstă de 20 de ani, care a suferit o ruptură de ligament încrucișat, este pacientul cu numărul 100 care beneficiază de un transplant de țesut, la

20 Aprilie 2016

Gardoș, înapoi în iarbă! Nouă luni a stat "tricolorul" după ruptura de ligamente încrucișate suferită la genunchiul drept

15 iulie 2015. Atunci a început coșmarul lui Gardoș. La un amical cu Brighton, jucat cu porțile închise, stoperul lui Southampton s-a accidentat grav: ruptură de ligamente

25 Iulie 2015

Ruptură de ligamente. Adio, 2015! Gardoș s-a operat la genunchi și va lipsi 7 luni, ratînd finalul preliminariilor pentru Euro

Fundașul lui Southampton, 26 de ani, s-a accidentat grav în amicalul cu Brighton, jucat pe 15 iulie cu porțile închise, clubul ținînd totul secret pînă acum. ”E o

02 Aprilie 2015

Şoc nesfîrşit! » Altă ruptură de ligamente la genunchi pentru David Alaba: sezon încheiat!

Austriacul lui Bayern, abia revenit după o pauză de 3 luni, s-a accidentat marţi seară în amicalul cu Bosnia. Robben accidentat, Ribery nerefăcut, iar acum, David Alaba! Bayern îşi pierde cei

16 Octombrie 2014

Eternul pacient » Alt şoc! Thiago Alcantara la a treia ruptură de ligamente la genunchi într-un an

Pe tuşă din martie, cînd a suferit prima leziune la genunchiul drept, internaţionalul spaniol tocmai îşi reluase antrenamentele cu Bayern. Accidentările se ţin scai de Thiago Alcantara.

07 Iunie 2014

Lovitură teribilă pentru naţionala Germaniei » Ruptură de ligamente pentru cel mai în formă jucător

Cotidianul german Bild scrie că mijlocaşul, transportat la un spital din Mainz după meciul amical al Germaniei cu Armenia, a suferit o ruptură de ligamente la glezna stîngă şi va rata Cupa

16 Mai 2014

Thiagone! » Recidivă, Thiago Alcantara: ruptură de ligamente şi mondial ratat pentru mijlocaşul brazilian

Genunchiul drept al playmakerului iberic de la Bayern a cedat din nou, la antrenament. Operaţie, 3 luni pauză. "Sînt trist, îmi pare tare rău pentru Thiago. Visa să joace la Mondial în ţara

05 Martie 2014

Premieră. Transplant de ligamente la Timişoara

Unui tânăr din Timişoara, care avea probleme grave la genunchi, i s-a făcut ieri un transplant de ligament, intervenţia fiind o premieră naţională.

25 Ianuarie 2014

Falko! » Confirmat: Radamel Falcao, golgeterul columbian al lui Monaco, are ruptură de ligamente. Adio, Mondial!

Accidentat la genunchiul stîng, în "16"-imile Cupei Franţei, atacantul de 27 de ani a suferit o gravă leziune a ligamentului încrucişat anterior. Minimum 6 luni pauză Miercuri, cînd un

24 Ianuarie 2014

28 Noiembrie 2013

Iulian Ilie, boxerul care s-a ales cu o dublă fractură şi ruptură de ligamente în urma unui KO, povesteşte: "Nu-mi ardea de picior în clipele alea!"

Pugilistul de 36 de ani s-a prăbuşit pe membrul inferior drept în repriza a doua a duelului cu belgianul Tambwe Djeko, vinerea trecută: descrie finalul de groază al meciului din Letonia, spune

13 Mai 2013

Obstacolele Stelei spre Ligă: tibie, ligamente, menisc! » Trei jucători importanţi au probleme medicale grave

RMN-ul care i s-a făcut lui Chiricheş n-a arătat în mod clar că ar avea ruptură de ligamente, însă stoperul încă n-a scăpat definitiv de emoţii, în timp ce Chipciu e out 4 luni, iar Tatu

11 Mai 2013

Chiricheș, suspect de ruptură de ligamente! MM îi atacă dur pe dinamoviști: „O caricatură și un huligan”

Managerul Stelei a pus tunurile pe doi jucători din lotul formației din Șoseaua Ștefan cel Mare.

13 Noiembrie 2012

Speriaţi de imaginea şocantă » Terry a scăpat. N-are ruptură de ligamente!

Oficialii lui Chelsea s-au temut de o accidentare gravă după ce au văzut fotografia din Daily Telegraph: piciorul lui Terry se îndoaie înfricoşător! Managerul lui Chelsea, Roberto Di Matteo,

19 August 2012

VIDEO Casey Stoner va încerca să ia startul la Indianapolis, deşi a suferit o ruptură de ligamente

Casey Stoner a fost implicat într-un accident teribil în calificările pentru Marele Premiu al Statelor Unite.Pilotul celor de la Honda a pierdut controlul motocicletei sale în virajul 13 al