liveTEXT+VIDEO » ACUM se joacă returul "sferturilor" din Europa League! Stanciu, rezervă, Chipciu, titular împotriva lui Manchester United

20 aprilie, 2017

ACUM se joacă manșa retur a sferturilor de finală din Europa League. Toate meciurile pot fi urmărite în format liveTEXT pe GSP.ro. Partida serii e cea dintre Manchester United și Anderlecht, unde avem doi români implicați: Alexandru Chipciu și Nicolae Stanciu. În tur, cele două formații au terminat la egalitate, scor 1-1.

Citeste mai mult despre Manchester United

Între liberali, ecologiști și socialiști se joacă rigoarea și euro-coeziunea Germaniei la alegerile de duminică. Pulsul planetei

Duminică au loc alegeri generale în Germania. Cineva ar spune alegeri fără istoric, odată ce sondajele arată rezultate ce mențin stabilitatea postului Cancelarului Angela Merkel dar și, cel

VIDEO Zenit scoasă din Cupă de o divizionară secundă, Mancini dă vina pe arbitru! » Fostul dinamovist Mevlja a luat "roșu" în minutul 11

Concitadina Dinamo Petersburg a învins liderul Zenit în șaisprezecimile Cupei Rusiei după prelungiri (3-2). "Arbitrul a făcut praf meciul. Chiar și în zece oameni, am egalat de

Înmatriculările de vehicule comerciale au crescut cu 3,7% în Europa

Volumul total de vehicule comerciale noi înmatriculate în Europa a atins cifra de 1.556.168 unități în timp ce în România au intrat în circulație 15.333 de astfel de vehicule.

Rusia a încheiat manevrele militare Zapad. NATO a început unele de amploare în Polonia, la care participă şi voluntari civili VIDEO

În contextul preocupărilor legate de securitate, mii de soldaţi polonezi şi alţi militari ai NATO, inclusiv români, au lansat un exerciţiu de apărare major în nordul Poloniei.

S-a rupt vraja! Echipa lui George Pușcaș e cea mai slabă din Europa

Benevento, formația la care evoluează atacantul român George Pușcaș, n-are niciun punct după cinci etape și deține cel mai prost golaveraj (-13). Nou promovata în Serie A le