05 Decembrie 2016

INFOGRAFIE » Manea, istoria unui transfer dubios

Transferul lui Cristian Manea a fost cel mai important făcut de Viitorul, însă nu a fost anunțat oficial pe site. În schimb, Hagi și subordonații săi de la Academie nu au negat

29 August 2016

VIDEO One Manea Show » Intrat la pauză, Alin Manea a contribuit decisiv la victoria CSU cu Viitorul, 2-1

Victoria oltenilor e și a juniorului de 19 ani: intrat la pauză, a făcut faza de 1-0 și a mai pasat pentru două ratări uriașe. Viitorul n-a contat, timp de o oră, la Craiova. Poate doar un

22 Mai 2016

Norman Manea 80

Norman Manea va fi aniversat la Academia Română în cadrul evenimentului „Norman Manea - O viață”.

19 Mai 2016

Norman Manea, sărbătorit la 80 de ani de Academia Română

Luni, 23 mai, începând cu ora 9.00, în Sala „Ion Heliade Radulescu“ a Bibliotecii Academiei Române, va avea loc o sesiune aniversară dedicată lui Norman Manea, unul dintre cei mai

31 August 2015

BCR are un nou CEO. Sergiu Manea îl înlocuiește pe Tomas Spurny

Sergiu Manea, în prezent vicepreședinte Corporate Banking și Piețe de Capital, îl va înlocui de la 1 octombrie pe actualul CEO, Tomas Spurny. Acesta a decis să părăsească poziţia de CEO la

06 Martie 2015

Jose Mourinho l-a cumpărat pe Manea

Antrenorul echipei Chelsea a ținut să-l achizițione urgent pe cel mai tânăr internațional român din istorie

19 Februarie 2015

(VIDEO Dr. Ștefan Manea) ŞTIRUL- ANTIBIOTICUL NATURAL

O știre de sezon, dar care trebuie luată în serios încă din extrasezonul gripelor. Poate părea banal, dar ce vă spun cu acest material poate fi considerat un pont.

02 Ianuarie 2015

„Captivi” de Norman Manea, publicat în America

Romanul „Captivi” de Norman Manea, o poveste despre România postbelică şi despre anii unei dictaturi incredibile, apărut în ţară la editura Polirom, a fost publicat în această lună la

01 Ianuarie 2015

30 Decembrie 2014

16 Decembrie 2014

Fanii Rapidului l-au comemorat pe Nae Manea. FOTO și VIDEO

Suporterii giuleșteni s-au strâns, aseară, la stadionul „Giulești-Valentin Stănescu”, pentru a-i aduce un omagiu fostului jucător, antrenor și președintele al Rapidului, Nicolae Manea.

Emoţionant! Două poveşti neştiute cu Nae Manea » Cum l-a luat Steaua, de ce nu s-a dus la Juventus: "O să-mi cînte vreodată «Nae Manea fă-ne un gol», ca pe Giuleşti?!"

Fosta glorie a Rapidului a refuzat să plece în Italia, fiind convins că acolo nu va fi la fel de iubit ca în Giuleşti, iar la Steaua a jucat fără chef, transferul făcîndu-se fără ştirea

Un banal control medical i-ar fi salvat viața lui Nae Manea

Fostul jucător de legendă al Rapidului a decedat, ieri, la capătul a trei luni de suferință provocată de un cancer la ficat, ce ar fi putut fi depistat mai devreme

Acţiune superbă a suporterilor rapidişti în memoria lui Nicolae Manea » La 19:23 au aprins lumînări pentru Nicolae Manea

Fostul jucător, antrenor şi conducător al Rapidului, Nicolae Manea, 60 de ani, a decedat în această dimineaţă la Bucureşti. În urmă cu aproximativ două luni a fost diagnosticat cu cancer

15 Decembrie 2014

DOLIU în GIULEŞTI! Nae Manea a murit în această dimineaţă

Nicolae Manea, fostul jucător, antrenor şi preşedinte al Rapidului, s-a stins din viaţă în această dimineaţă, la Bucureşti.

18 Octombrie 2014

Discotecile din Tunisia au ca imn o manea românească

“Mare e lumea, mare- i mare/Peste tot românu- i tare”.

05 Septembrie 2014

Nicolae Manea, demis din cauza salariului

Noul finanțator al Rapidului i-a trimis președintelui clubului giuleștean un preaviz de 30 de zile, timp în care oficialul „alb-vișiniilor” va trebui să renunțe la funcția sa oficială.

18 Ianuarie 2014

Norman Manea: "Nu m-aş lăuda cu încasările din România"

Sunt de un sfert de veac deja în Statele Unite şi în această perioadă am publicat aici 10 volume şi în România mai mult de 20. N-aş putea, totuşi, să fac o analiză aprofundată a

09 Decembrie 2013

Ne-a dat emoţii » Manea şi-a luxat arătătorul în meciul cu Tunisia

În minutul 12 al partidei România - Tunisia, scor 27-17, Oana Manea a marcat al 7-lea gol al echipei României, dar s-a chircit de durere pe suprafaţa de joc a sălii. Doctorul echipei, Dan Costin,

08 Decembrie 2013

22 August 2013

Manea: "CFR vrea să recupereze teren. Un punct e bun pentru noi"

Antrenorul Coronei Braşov, Nicolae Manea, consideră că partida de luni, de la Cluj, va fi extrem de dificilă pentru echipa sa deoarece clujenii vor neapărat să repare începutul prost de

10 August 2013

Nae Manea e tentat să demisioneze: "E nevoie de un şoc la echipă"

Antrenorul celor de la Corona Braşov, Nae Manea, este tentat să îşi dea demisia după cea de-a 4-a înfrîngere din tot atîtea meciuri în acest sezon. "N-aş mai vrea să continui la Corona. E

14 Iulie 2013

În sfârșit, s-a convins și Manea! „Rapidul e vândut, am văzut actele”

Nicolae Manea, fost jucător și antrenor la Rapid, nu mai susține că tot George Copos e patronul grupării din Giulești.

20 Iunie 2013

Nae Manea nu crede că George Copos va renunța la Rapid

Deși Nicolae Cristescu a anunțat astăzi că a bătut palma cu George Copos și va prelua Rapidul, Nicuolae Manea, fost jucător și antrenor al formației din Giulești, nu e convins că

17 Iunie 2013

Monica bate toba! » Rivalitate inedită între Monica Brosovszky Boriga şi soţul ei

Monica Brosovszky Boriga a cucerit titlul cu ICIM Arad. Soţul său, Gabriel Boriga, primarul din Tîrgovişte, a susţinut echipa adversă, CSM. Cei doi soţi nu vorbesc despre baschet acasă. Sînt

04 Mai 2013

Nae Manea: „Când ești pe ultimul loc, arbitrii nu te menajează”

Antrenorul Gloriei Bistrița s-a declarat încântat de jocul prestat de elevii săi în partida cu Dinamo, dar, în același timp, este nemulțumit de arbitraj.

29 Aprilie 2013

Să rîdem cu Nae Manea: "Speram să ne salvăm, deşi nici eu nu credeam" :)

Gloria Bistriţa a mai pierdut un meci în Liga 1, 4-0 cu Pandurii, şi deja se gîndeşte la sezonul viitor, cînd cel mai probabil va fi în Liga a 2-a. Antrenorul bistriţenilor recunoaşte că

23 Aprilie 2013

Ce îi reproşează Florin Manea lui Porumboiu în "cazul Stanciu"

Conflictul dintre patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, şi impresarul Florin Manea continuă. Agentul a comentat la Radio GSP declaraţiile lui Porumboiu."Nici nu beau, am Şi două facultăţi.

Manea, un sezon în crize de nervi!

Antrenorul Gloriei Bistrița s-a remarcat în această ediție a Ligii I prin scandaluri și limbaj colorat

11 Aprilie 2013

Oana Manea e încrezătoare înaintea meciului de azi: ”Pornim de la zero!”

Oana Manea spune că împreună cu colegele sale a analizat meciul din tur şi că în partida de la Veszprem echipa va arăta altfel. A jucat tot meciul de la Bucureşti. S-a zbătut, a avut

19 Februarie 2013

VIDEO Cu cine concurează Monica Gabor în America dacă devine Monica Pink?

Plecată din România pentru a-şi construi o carieră de succes în SUA, fosta doamnă Columbeanu trăieşte şi o poveste de iubire cu omul de faceri chinez Mr. Pnk. Deşi acesta nu pare să se

25 Ianuarie 2013

Oana Manea: „Mă retrag de la naţională”

Handbalul românesc e în stare de şoc după anunţul făcut de pivotul campioanei Oltchim, una dintre cele mai valoroase jucătoare pe postul său din handbalul mondial.

07 Decembrie 2012

EXCLUSIV RADIO GSP Nae Manea şi-a dat demisia de la Gloria Bistriţa!

Gloria Bistriţa nu a reuşit să cîştige nici partida din această seară cu U Cluj, scor 0-0, deşi oaspeţii au jucat în 9 oameni pentru o oră.Rezultatele nefavorabile din acest sezon l-au

09 Octombrie 2012

VIDEO Ocolul Pămîntului în 48 de ore » "Passepartout" Nae Manea! :D

"Trebuia să-i dau şi-un pumn în gură, nu doar să arunc cu targa", a reacţionat Nae Manea după ce arbitrul Marius Bocăneală a decis să-l trimită în tribună pe antrenorul Bistriţei la

14 Septembrie 2012

Monica Lewinsky va scrie o carte despre relaţia cu Bill Clinton. Cine este Monica și ce a făcut ea cu Bill? Filmul scandalului sexual care a zguduit America în 1998 | VIDEO

Monica Lewinsky ar putea fi gata să scrie o carte în care să detalieze relaţia cu fostul preşedinte american Bill Clinton, potrivit DailyMail. Fosta angajată a Casei Albe s-a întâlnit cu mai

11 Ianuarie 2010

Nae Manea : „Îi doresc pe Varga şi pe Bălan“

Tehnicianul giuleştenilor spune că este normal ca George Copos să-şi dorească titlul în acest sezon şi e pregătit să răspundă cu rezultate dacă i se aduc jucătorii ceruţi. Rapid se

02 Noiembrie 2009

Victorie în ritm de Manea pentru Rapid

RECITAL. Chiar dacă şi-au schimbat antrenorul, giuleştenii nu şi-au pierdut apetitul ofensiv, reuşind ieri un 3-0 clar cu Oţelul. Brazilianul Helder a fost unul dintre jucatorii-cheie ai

11 Septembrie 2009

Politica în ritm de manea

Nati Meir, candidatul independent la preşedinţie, pare să dea o nouă definiţie politicii. Cu o lună înaintea lansării campaniei pentru Cotroceni, Nati Meir îşi cântă imnul electoral,

05 Aprilie 2009

Norman Manea, alegerea Omnia a Observatorului Cultural

Revista Observator Cultural si-a anuntat aseara premiantii in cadrul unei ceremonii gazduite de Teatrul Odeon. Cele mai stranse nominalizari au fost in domeniul criticii literare, iar Premiul Gheorghe

15 Martie 2009

Copos: Rada si Manea au reinventat stilul Rapidului

Actionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, a declarat, vineri seara, intr-o emisiune televizata, dupa meciul CFR Cluj - Rapid, scor 0-0, ca antrenorul Marian Rada si directorul tehnic Nicolae

20 Ianuarie 2009

Manea e îngrijorat

Dificultatea antrenamentelor pe care le fac rapidiÅtii în PoianÄ i-a dat de gîndit lui Nicolae Manea. "Sichitiu m-a asigurat cÄ pînÄ joi se dau

14 Ianuarie 2009

Nae Manea este noul antrenor al Rapidului

Adus cu surle si trambite in vara, Jose Peseiro a dezamagit conducerea Rapidului. Suspendat pentru o saptamana dupa eliminarea din Cupa UEFA, portughezul a ramas in functie in primul rand datorita

06 Ianuarie 2009

Nae Manea: Ii urez lui sumudica sa ajunga la Rapid

Nae Manea il asteapta cu bratele deschise pe sumudica. Administratorul delegat al Rapidului a declarat ca cei din conducere nu-si mai doresc sa continue cu Peseiro si nici aducerea unui alt tehnician

29 Decembrie 2008

Manea: Am copiat modelul CFR Cluj si am gresit

Directorul tehnical al Rapidului, Nicolae Manea, a vorbit la GSPTV despre jucatorii de la Rapid si despre campania de achizitii. El a spus ca unii jucatori vor pleca, in locul lor urmind sa fie adusi

16 Decembrie 2008

Nicolae Manea: Conducatorii au distrus un club de traditie

Nicolae Manea, administratorul delegat al Rapidului, a vorbit la GSPTV despre situatia grea de la Rapid si a apreciat ca mai intii trebuie sa se rezolve divergentele intre Copos si Taher.Eu nu am

10 Decembrie 2008

Nicolae Manea: Vom incerca sa ajutam familia lui Dossey

Nicolae Manea a spus ca regreta foarte mult disparitia lui Dossey si a mentionat ca va ajuta familia ghanezului.Pot spune ca am pierdut un om si un fotbalist deosebit. Nu am lucrat cu el la Rapid, ci

Manea: Regret enorm pierderea lui Dossey

Directorul general adjunct FC Rapid, Nicolae Manea, a declarat, marti, agentiei MEDIAFAX, ca regreta diparitia portarului ghanez Ibrahim Dossey, decedat luni noaptea, la spitalul Bagdasar Arseni din

05 Decembrie 2008

Manea: Copos si Taher sa imparta egal actiunile!

Directorul tehnic crede ca iordanianul s-ar putea intelege pina la urma cu CoposNicolae Manea stie care ar fi cel mai bun lucru pentru Rapid: Copos si Taher sa cada de acord mai repede! Amindoi au

Oana Manea face mima

Responsabila cu buna dispozitie dupa meciul cu Ungaria a fost pivotul Oana Manea. Dupa jocul excelent din partida cu Ungaria, fetele au jucat mima. Toata lumea era fericita, nu puteam dormi si cind am

03 Decembrie 2008

Oana Manea are probleme cu spatele

Nici nu a inceput Campionatul European din Macedonia si pentru selectionerul Radu Voina au si inceput problemele. Pivotul Romniei, Oana Manea, nu a putut sa se antreneze marti cu restul

01 Decembrie 2008

Manea: Zotta a condus Rapidul ca un dictator

Directorul general adjunct al Rapidului, Nicolae Manea, a declarat ca Zotta nu are dreptate cind spune ca nu s-a dorit ca giulestenii sa cistige ultimele partide, il acuza ca este principalul vinovat

Manea: Zotta a condus precum un dictator Rapidul

Declaratiile domnului Zotta (n.r. care a spus ca unii conducatori si jucatori de la Rapid regreta ca echipa a invins in meciul cu Poli Iasi) m-au dezamagit total. A condus precum un dictator si nu ma

laquoZizouraquo, comoara familiei Manea

Intre Florin, fiul cel mare al directorului sportiv al clubului Rapid, Nae Manea, si actrita Crina Stanila s-a legat, in urma cu doi ani, o relatie care, in scurt timp, s-a transformat in ceva foarte

26 Noiembrie 2008

laquoCainiiraquo au serbat infrangerea pe ritm de manea stelista

Fotbalistii lui Dinamo, Cristian Pulhac, Gabriel Torje si Adrian Ropotan au fost surprinsi dupa partida cu FC Brasov, din etapa a 16-a a Ligii I, ca au consumat bauturi alcoolice si au petrecut pe

11 Noiembrie 2008

Constantin Zotta: Cred ca Manea a cedat nervos!

Directorul executiv al Rapidului a comentat gestul facut de Nae Manea la adresa suporterilor stelisti la pauza derby-ului din Giulesti. Probabil ca domnul Manea regreta deja gestul facut. Daca ati sti

Nae Manea: Am dus degetul la gura pentru ca ma durea dintele

Administratorul delegat al Rapidului a comentat gestul facut la pauza derby-ului din Giulesti. La ce gest v-ati crucit? La petarde? Am dus degetul la gura pentru ca ma durea dintele. :)asta a fost

Manea: Sa ne lase toti in pace! Mergem in B si ne linistim!

La pauza meciului dintre Rapid si Steaua, Nae Manea, a facut un gest obscen la adresa galeriei steliste, lucru pe care nu il regreta. Manea este suparat si pe faptul ca toata lumea a inceput sa dea in

10 Noiembrie 2008

Manea: Jucam cu o echipa de Liga Campionilor

Directorul general adjunct al Rapidului, Nicolae Manea, este constient de valoarea adversarului pe care alb-visiniii il vor intilni in aceasta seara in Giulesti, declarind la GSP TV:Ne

20 Octombrie 2008

Manea: Andrade nu a gresit la golul doi! A crezut ca e laquoindirectaraquo

Nae Manea ii ia apararea lui Elinton Andrade, dar critica jocul echipei si dezvaluie cum i-a motivat pe jucatori inaintea acestui meci.Le-am zis baietilor inainte de meci ca asa nu se mai poate. Toata

Manea: Rapid nu a mai jucat demult asa bine

Directorul tehnic al Rapidului, Nicolae Manea, spune ca giulestenii au revenit la jocul pe care il practicau in primele etape. Este o victorie de moral. Nu am jucat demult asa cum am facut-o in seara

15 Octombrie 2008

Popovici: Apara Manea!

Cristi Popovici a hotart sa inceapa cu Ciprian Manea in poarta FCM Bacau. Ignatescu a gresit la ambele goluri la Piatra Neamt si, din punctul meu de vedere, voi incepe cu Manea, a declarat Cristi

14 Octombrie 2008

Manea, rechemat la prima echipa

Ciprian Manea va reveni la prima echipa. La antrenamentul programat in aceasta dupa amiaza, Manea a fost convocat la prima echipa si nu este exclus ca el sa apere in partida din Cupa Romniei cu

08 Octombrie 2008

Manea: Cei care nu vor sa joace, sa plece din Giulesti!

Antrenorul interimar al Rapidului, Nicolae Manea, spune ca echipa este blocata psihic si ca e nevoie de anumite schimbari.Echipa e la pamint, am incercat intr-o zi si jumatate, inainte de meciul cu

Un politist filmat intr-un videoclip pentru o manea

Un agent din Politia Rutiera Suceava este cercetat disciplinar, dupa ce sefii sai au aflat ca a aparut in uniforma intr-un videoclip al unei manele intitulata Soferita, ale

06 Octombrie 2008

Manea: Rapid atat poate la ora actuala

Administratorul delegat al echipei Rapid Bucuresti, Nicolae Manea, care ocupa si functia de antrenor principal, a declarat, duminica, dupa infrangerea de la Targu Jiu, scor 0-2, ca formatia

Raluca Sandu l-a botezat pe nepotul lui Nae Manea

Fiica presedintelui FRF Mircea Sandu a gasit modalitatea perfecta de a-si spala pacatele. Aflata in plin proces de divort cu sotul ei, Todd Medina, in Statele Unite, dupa ce

16 Septembrie 2008

Manea: Peseiro are credit total din partea conducerii

Administratorul delegat al Rapidului, Nicolae Manea, spune ca postul lui Jose Peseiro nu e in pericol, chiar daca parcursul giulestenilor nu este tocmai unul bun.Jose Peseiro nu este in pericol. Are

01 Septembrie 2008

Manea: Sa nu facem o tragedie din aceasta infrangere

Administratorul delegat al Rapidului, Nae Manea, nu vrea sa faca o tragedie din infrangerea giulestenilor, fiind convins ca echipa sa isi va reveni. O infrangere se mai intampla, nu trebuie sa facem

19 August 2008

Manea: Working in a multinational compares to public red tape

The working system in multinational companies can be compared to the red tape that is specific to the state institutions, believes Dan Manea, who took over as HR head

11 August 2008

Blestemul numelui Manea

Bizar. Cinci persoane au murit si alte patru sunt grav ranite intr-un accident rutier in care au fost implicate noua

08 August 2008

Manea: Sper sa nu pierdem iar din cauza arbitrilor

Administratorul delegat al Rapidului, Nicolae Manea, spune ca Rapidul porneste ca favorita la meciul cu CFR si cere un arbitraj impartial. Nu suntem echipa momentului, mai sunt si cei de la CFR, sau

01 August 2008

Manea: Rapid nu mai e o echipa amarata

Nicolae Manea, administratorul delegat al Rapidului, a declarat la sport.ro ca este timpul ca gruparea giulesteana sa nu mai fie privita ca o echipa fara sustinere financiara. Manea a afirmat ca s-au

31 Iulie 2008

Florin Manea: Tamas va fi jucatorul lui Celtic!

Fundasul lui Auxerrre, Gabi Tamas ar putea ajunge la Celtic, a declarat agentul sau , Florin Manea, pentru Sporting Life. Desi tratativele stagnasera in ultima perioada, se pare ca Auxerre si Celtic

26 Iulie 2008

Sergiu Manea: Normele propuse de BNR au un caracter preventiv

Masurile administrative propuse de Banca Nationala a Romaniei pentru stavilirea imprumuturilor sunt firesti in actualul context intern si regional, considera directorul pentru piete emergente al

04 Iunie 2008

Manea: Antrenorul Peseiro cunoaste campionatul Romaniei

Directorul tehnic al FC Rapid, Nicolae Manea, a declarat ca noul antrenor al echipei, Jose Peseiro, cunoaste campionatul romanesc, in special din discutiile avute cu jucatorii portughezi din lotul