O banală distracție a devenit un real pericol pentru viața unui copil care se juca în curtea casei. Micuțul a căzut în piscina familiei iar pentru salvare lui a fost chemat un elicopter care l-a transportat, de urgență, la spital.

Legistul din Republica Moldova Gheorghe Baciu dorește să facă parte din echipa de specialiști la deshumarea lui Eminescu.

ACCIDENT ȘOCANT la Hârșova. COPIL de 16 ani OMORÂT, într-o parcare, de un șofer OCTOGENAR

Un copil, de 16 ani, a murit călcat de o mașină într-un accident de circulație care a avut loc, pe DN2A, la ieșire din Hârșova spre punctul de taxare Giurgeni. Șoferul autoturismului a rămas

Cadavrul unui român, găsit într-o fermă din Italia

Arbitrul finalei desființat: "Să joace cu mâinile la spate! Pitana ar da penalty și contra unui jucător cu un singur braț!"

Sports Illustrated l-a desființat pe arbitrul  pentru penalty-ul acordat în finala Campionatului Mondial pierdută de Croația în fața Franței, scor 2-4. "Perisic avea mâna

VIDEO Afirmație șocantă a unui polițist la adresa protestatarilor din finala Mondialului: "Păcat că nu mai suntem în 1937" + Condiții inumane în arest: "Nu au unde dormi și mânca"

Finala Mondialului dintre Franța și Croația a fost întreruptă preț de câteva minute în repriza secundă după ce mai mulți membri ai formației "Pussy Riot" au intrat pe