EXCLUSIV Cu banii de la Lactalis, Raul Ciurtin a cumpărat terenul Policolor şi face un proiect imobiliar

Omul de afaceri Raul Ciurtin a cumpărat, alături de Alina Codruţa Dobra şi Călin Gabriel Dobra, terenul de 13,9 hectare pe care se află fabrica de vopsele Policolor din zona Theodor Pallady a

In ce directie curge RAUL DE FOC din adancul Pamantului?

Situat la o adancime de 3000 de kilometri, raul de metal incandescent are o largime de 420 de kilometri, iar viteza lui de deplasare s-a tripat, practic, incepand din anul 2000. In aceste conditii,

05 Noiembrie 2016

Spaniolii au rămas impresionați de Raul: ”Rusescu avariază grav Submarinul”

Raul le-a dat spaniolilor trei goluri în două săptămâni. Reușita de joi a închis tabela și i-a urcat pe turci la șefie. ”A fost un coșmar pentru Villarreal”, a

04 Noiembrie 2016

VIDEO Raul Rusescu, un nou gol contra lui Villareal! Osmanlispor conduce pe "El Madrigal"

Raul Rusescu (28 ani) a înscris un gol în meciul pe care echipa lui îl dispută la această oră în deplasare cu Villareal. Osmanlispor conduce pe "El Madrigal" cu 2-1, cu 10

20 Octombrie 2016

VIDEO Raul Rusescu a marcat două goluri într-un minut! Șut de la 25 de metri!

Raul Rusescu (28 ani) a marcat două goluri în partida Osmanlispor-Villarreal, 2-2! Golurile au venit în două acțiuni succesive, în minutele 23 și 24, în 73 de secunde, mai

17 Aprilie 2016

Raul Castro: „Fără terapie de şoc“ în Cuba

Autorităţile comuniste din Cuba nu vor renunţa la economia dirijată de stat şi nu vor recurge la nici o „terapie de şoc” pentru modernizarea ei, a declarat preşedintele Raul Castro

24 Februarie 2016

Fratele mai mare al lui Fidel şi Raul Castro a murit la vârsta de 91 de ani

Ramon Castro, fratele mai mare al celor doi conducători ai Cubei de după sfârşitul revoluţiei în 1959, s-a stins din viaţă, miercuri , la vârsta de 91 de ani, relatează presa de stat de la

28 Noiembrie 2015

FOTO Raul Garcia a scăpat nevătămat după ce și-a făcut praf mașina

Raul Garcia, fotbalistul lui Athletic Bilbao, a scăpat nevătămat după ce și-a făcut praf mașina, cînd se întorcea acasă din cantonamentul echipei. Jucătorul revenise cu echipa din

21 August 2015

Raul Rusescu a fost casat de FC Sevilla

Unul dintre cei mai buni marcatori ai fotbalului românesc, din ultimii ani, a eșuat lamentabil la gruparea andaluză și a fost dat afară

20 August 2015

Atacantul Raul Rusescu a ajuns la un acord cu FC Sevilla

Raul Rusescu și-a reziliat, astăzi, contractul cu spaniolii de la FC Sevilla. Atacantul nu a convins la gruparea andaluză și are mari șanse să revină la Steaua.

29 Mai 2015

Raul Rusescu e în al nouălea cer: "Cel mai epuizant şi mai frumos trofeu"

Raul Rusescu crede că a trăit cel mai dramatic campionat şi spune că dacă Sevilla va accepta, el va rămîne în Ghencea. - Raul, al doilea tău titlu cu Steaua, după cel din 2013.-

10 Mai 2015

Raul Castro se ÎNCHINĂ la Vatican

Președintele Cubei, Raul Castro, este primit duminică, 10 mai, la Vatican, de către Papa Francisc.

06 Mai 2015

Revine Raul Rusescu! » Atacantul împrumutat de la Sevilla și-a reluat antrenamentele

Atacantul de 26 de ani al campioanei a revenit la antrenamentele Stelei. Gabi Tamaş urmează să intre şi el în programul normal de pregătire. Paul Papp, sezon încheiat după

22 Aprilie 2015

Raul Rusescu a fost operat » Ratează derbyurile cu ASA și Dinamo!

Raul Rusescu a fost operat după accidentarea suferită în meciul cu Oțelul, iar site-ul oficial al Stelei anunță că intervenția chirurgicală a fost un succes. Atacantul roş-albaştrilor

20 Aprilie 2015

Raul Popa a făcut liceul mergând zilnic 60 de kilometri pe bicicletă

Spune că pentru a ieși în evidență la o petrecere trebuie doar să apară și pe bună dreptate!

08 Aprilie 2015

Epopeea lui Raul Rusescu la Steaua » Titular de 9 ori, schimbat de 10!

Rusescu e fotbalistul preferat al lui Gâlcă atunci cînd face o înlocuire, atacantul nu s-a aflat niciodată pe gazon la finalul unui meci în care a fost titular. Raul Rusescu

18 Martie 2015

A spart gheaţa » Raul Rusescu, gol după 12 meciuri de secetă în Liga 1

Raul Rusescu a izbutit să întrerupă seria ghinionistă din campionat, marcînd împotriva Ceahlăului primul gol de la revenirea la Steaua.Atacantul de 26 de ani împrumutat de la Sevilla nu mai

18 Februarie 2015

liveTEXT, VIDEO şi FOTO Steaua - Astra 3-0, Raul Rusescu înscrie şi el

Astra n-a mai cîştigat în Ghencea de 15 ani. Se întîmpla în etapa a 9-a a campionatului şi se impunea clar, 3-1. Are şansa să o facă azi, în partida din manşa tur a semifinalelor Cupei

23 Noiembrie 2014

Steliştii suspină după Raul Rusescu: "Era altceva dacă îl aveam şi pe el"

Costel Gâlcă, antrenorul Stelei, a vorbit despre jocul mai puţin reuşit al echipei la partida cîştigată cu FC Braşov, scor 2-0."E greu, pentru că avem mulţi jucători la echipele naţionale.

20 Noiembrie 2014

Raul Rusescu îl dă în judecată pe Gabi Mureșan

Gabi Mureşan, mijlocaşul de la ASA Târgu Mureş, a scăpat de sancţiunea de 16 etape de suspendare dictată de Comisia de Disciplină, ca urmare a accidentării lui Raul Rusescu. Comisia de Recurs

11 Noiembrie 2014

După accidentarea suferită, Raul Rusescu a mai primit o veste tristă

Gabi Mureşan i-a provocat lui Raul Rusescu o accidentare la nivelul ochiului în meciul cu ASA Tg. Mureş, iar acesta a fost nevoit să se opereze. Însă fotbalistul Stelei a mai primit o veste

07 Noiembrie 2014

SUPER PARODIE ELECTORALĂ: „Raul mic vs Raul mare” VIDEO

Piesa are deja mii de share-uri pe Facebook, tinzand sa devina virala.

06 Noiembrie 2014

Dezvăluiri şocante despre starea lui Raul Rusescu: "O parte din os îi era fărîmiţat"

Valeriu Argăseală a anunţat că starea de sănătate a lui Raul Rusescu e ceva mai gravă decît se credea iniţial. Preşedintele Stelei a aflat de la medici că atacantul avea o parte dintr-un os

Dezvăluiri şocante despre starea lui Raul Rusescu: "O parte din os îi era fărămiţat"

Valeriu Argăseală a anunţat că starera lui Raul Rusescu de sănătate e ceva mai gravă decît se aştepta. Preşedintele Stelei a aflat de la medici că atacantul echipei avea o parte dintr-un os

31 Octombrie 2014

Raul Rusescu va fi operat!

Raul Rusescu, atacantul Stelei, va fi supus unei intervenţii chirurgicale, după ce a fost lovit cu cotul în figură de Gabi Mureşan, în timpul partidei de la Târgu Mureş, disputată în etapa

23 Octombrie 2014

liveTEXT, FOTO şi VIDEO Steaua - Rio Ave 2-0, Raul Rusescu face "dubla"

Steaua întîlneşte o întîlneşte acum pe Rio Ave într-un meci din etapa a III-a din Europa League. Partida e în direct pe Digisport 1, Dolcesport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO. Desfăşurarea

24 Octombrie 2014

Ronaldo, la un pas de a-l depăși pe legendarul Raul

După golul marcat în partida Liverpool - Real Madrid (0-3), superstarul portughez îi suflă în ceafă celui mai bun marcator din istoria Ligii Campionilor.

11 Octombrie 2014

liveTEXT şi FOTO România - Ungaria 1-0, Raul Rusescu deschide scorul

România poate face un pas uriaş către calificare dacă învinge azi Ungaria. Partida este în direct la TVR 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.  Mai jos aveţi desfăşurarea liveTEXT a partidei: min.

28 Septembrie 2014

liveTEXT şi FOTO Steaua - Astra 0-0, Raul Rusescu a fost schimbat

Meciul etapei a 9-a se joacă în Ghencea, unde Steaua o primeşte pe Astra în direct pe Look tv şi liveTEXT pe GSP.RO. Steaua pleacă din postura de lider în Liga 1 şi vine după victoria de la

01 Septembrie 2014

”Pufulete” surprinde la revenire: ”Raul Rusescu s-a întors atlet la Steaua!”

Steaua l-a împrumutat pe Raul Rusescu de la Sevilla pentru un an, iar atacantul i-a surprins pe stelişti încă de la semnarea contractului.Valeriu Argăseală, preşedintele Stelei, a vorbit despre

OFICIAL. Raul Rusescu va juca un sezon la Steaua

După doar un an, Raul Rusescu va îmbrăca, din nou, tricoul Stelei. Atacantul a fost împrumutat un sezon de FC Sevilla la gruparea „roș-albastră”

E oficial! Raul Rusescu a semnat cu Steaua

Steaua l-a luat oficial pe Raul Rusescu în ultima zi de transferuri din Europa. Fostul fotbalist al Sevillei a venit împrumut la roş-albaştri.Ştire în curs de actualizare

13 August 2014

Antrenorul Sevillei a anuntat destinatia lui Raul Rusescu!

FC Sevilla a pierdut aseara cu scorul de 2-0 in Supercupa Europei, in fata lui Real Madrid, dupa doua reusite ale lui Cristiano Ronaldo. La finalul partidei, Unai Emery, antrenorul Sevillei, a anuntat

17 Iunie 2014

Schimbare surpriză la Albalact: Stephane Batoux îi ia locul lui Raul Ciurtin la conducerea producătorului Zuzu

Stephane Batoux, fostul director general al Coca-Cola HBC România, a fost cooptat la vârful management-ului Albalact, pe poziția de director general. Stephane Batoux preia, astfel, planurile de

29 Aprilie 2014

Raul Ciurtin, Albalact: “(…) ieșim în piață cu produse noi, deși consumul rămâne moderat.”

Afacerile Albalact Alba Iulia (ALBZ), cel mai mare producător de lactate local listat la Bursă, au crescut în 2013 cu 23% comparativ cu anul anterior, până la 423,18 mil. lei ( aprox. 95,3 mil.

02 Martie 2014

Raul Rusescu nu mai marchează » Braga a pierdut şi derby-ul cu Sporting Lisabona

Sporting Braga a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Sporting Lisabona, într-un meci contînd pentru etapa a XXI-a a campionatului Portugaliei. Raul Rusescu a fost

21 Februarie 2014

Portughezii anunţă la ce echipă va juca Raul Rusescu din vară

Împrumutat de FC Sevilla la Braga, Raul Rusescu are şanse tot mai mari să continue în Portugalia.Cotidianul Record scrie că preşedintele António Salvador a decis să-l cumpere definitiv pe

12 Februarie 2014

BombardieRaul » Braga lui Raul Rusescu are al cincilea atac din Europa în 2014

Românul împrumutat de la Sevilla a reuşit 5 goluri în 8 meciuri, noua sa echipă fiind cea mai ofensivă din Liga Sagres în acest an, peste Porto şi Benfica. Mutarea de la FC Sevilla la Braga a

15 Ianuarie 2014

Raul Rusescu e de neoprit! » A marcat al treilea gol în două meciuri la Braga

Raul Rusescu a fost împrumutat la sfîrşitul anului la Braga după 6 luni de coşmar la Sevilla, dar a impresionat în primele meciuri în Portugalia.Fostul atacant al Stelei a reuşit "dubla" la

22 Decembrie 2013

Raul Castro este dispus să dialogheze cu SUA

Preşedintele cubanez Raul Castro a declarat sâmbătă că este pregătit să dialogheze cu Statele Unite ale Americii atât timp cât independenţa şi sistemul politic ale insulei sunt respectate,

Raul Castro doreşte să dezvolte „relaţii civilizate” cu Statele Unite

Preşedintele cubanez, Raul Castro, a făcut apel, duminică, la dezvoltarea unor „relaţii civilizate” cu Statele Unite ale Americii, menţionând că cele două ţări ar trebuie să-şi

14 Decembrie 2013

VIDEO Raul Rusescu a marcat din nou pentru Sevilla » Gol în Europa League!

Raul Rusescu a marcat din nou pentru Sevilla, dar tot în Europa League. Atacantul român a înscris în prelungiri cu un şut plasat, din interiorul careului. Rusescu a intrat pe teren la Freiburg

13 Decembrie 2013

03 Septembrie 2013

Sevilla a decis astăzi! » Ce se va întîmpla cu Raul Rusescu

Raul Rusescu a fost cumpărat de Sevilla pentru 2.2 milioane de euro de la Steaua, dar deocamdată nu intră în planurile antrenorului Unai Emery. Acesta chiar a vorbit despre pregătirea fizică

20 Iunie 2013

Raul Madrid: ”Barcelona a încercat să mă transfere în două rînduri”

Raul Gonzalez, 35 de ani, va rămîne pentru totdeauna un simbol al lui Real Madrid. Atacantul aflat acum sub contract cu Al Sadd, liderul din Qatar, pentru care a marcat de 9 ori în 22 de partide,

14 Mai 2013

Zona euro: Raul este abia la inceput

Semnele de redresare a pietelor financiare observate in ultimul timp in Europa sunt efemere, afirma investitorii care au participat la sondajul realizat trimestrial de agentia de rating Fitch.

06 Aprilie 2013

Exclusiv print » De ce nu mai dă Raul Rusescu randamentul din tur

✓ Golgeterul campionatului nu mai funcţionează ca în prima parte a sezonului: în 2013 are doar un gol. Rusescu nu mai e acelaşi fotbalist de cînd Reghecampf îl "chinuie" ca vîrf din cauza

13 Martie 2013

La 13 reuşite de primul loc » Messi îşi continuă cursa de urmărire a lui Raul

Lionel Messi a reuşit o dublă în partida cu AC Milan din returul optimilor Ligii, în care Barcelona s-a impus cu 4-0. Argentinianul a ajuns la 58 de reuşite în Champions League şi l-a

25 Februarie 2013

Cuba: Raul Castro a fost reales preşedinte

Preşedintele cubanez Raul Castro a fost reales duminică în funcţia de preşedinte al Consiliului de Stat, organul suprem al executivului de la Havana, pentru un nou mandat de cinci ani. La scurt

16 Februarie 2013

VIDEO Merge din ce în ce mai bine! » Răzvan l-a învins pe Raul în Qatar

Răzvan Lucescu a cîştigat aseară împotriva liderului Al Sadd, scor 1-0, formaţie unde evoluează şi marele Raul.El Jaish a obţinut a treia victorie consecutivă în campionat şi şi-a

04 Februarie 2013

Cum s-a transformat Cuba în cinci ani, sub conducerea lui Raul Castro

Preşedintele Raul Castro a promis o serie de schimbări atunci când a fost ales de către cetăţeni, dar puţine lucruri s-au schimbat în decurs de cinci ani. Nici alegerile de duminică nu par

Raul Rusescu are fractură la gleznă

Raul Rusescu, atacantul echipei Steaua, s-a accidentat în partida cu rușii de la Dinamo Moscova și are fractură la gleznă.

28 Ianuarie 2013

Cu cinci ani înaintea lui Raul » Messi depăşeşte un nou record în La Liga

După cele patru goluri marcate în partida Barcelona-Osasuna (5-1 VIDEO), Messi a depăşit 200 de reuşite în La Liga.Argentinianul s-a transformat în cel mai tînăr marcator care a ajuns la 200

18 Ianuarie 2013

Guardiola și Raul, în aceeași barcă

Josep Guardiola, 42 de ani (îi împlineştre chiar astăzi), s-a pus cu burta pe carte!

30 Octombrie 2012

Stelistul Raul Rusescu mai joacă pentru o echipă

Raul Rusescu, atacantul echipei de fotbal Steaua, n-a renunțat la gruparea "roş-albastră", dar va juca, în acelaşi timp într-o altă echipă.

24 Octombrie 2012

Se întoarce Răzvan în Liga 1? » Raul îl poate demite pe Lucescu jr.

Răzvan Lucescu a plecat la finalul sezonului de la Rapid, fiind nemulţumit de problemele pe care le-a întîmpinat în Giuleşti. A ales El Jaish din Qatar, club care i-a făcut o ofertă

22 Octombrie 2009

Raul l-a egalat pe Gerd Muller

Atacantul formaţiei Real Madrid a marcat aseară cel de-al 66-lea gol al său în Liga Campionilor, egalând recordul lui Gerd Muller de reuşite în toate competiţiile europene. Raul Gonzalez

17 Martie 2009

Sichitiu se bucura de raul dinamovistilor

Directorul general al FC Rapid, Grigore Sichitiu, a declarat ca s-a bucurat de rezultatul de egalitate obtinut de Dinamo pe propriul teren cu CS Otopeni, pentru ca oficialii gruparii alb-rosii au

11 Martie 2009

Codul portocaliu pe raul Barzava, mentinut pana miercuri

Hidrologii au prelungit pana miercuri avertizarea cod portocaliu pe raul Barzava, in judetul Timis, codul galben urmand sa fie valabil pe alte sase rauri interioare si pe Dunare.

Raul Bistrita, poluat cu amoniac

NEAMscent. Rul Bistrita a fost poluat cu amoniac, in cursul diminetii de marti, in urma unei defectiuni tehnice la societatea Ga Pro Co Chemicals Savinesti. Potrivit reprezentantilor Sistemului de

28 Ianuarie 2009

Raul Castro începe miercuri o vizită istorică la Moscova

Preşedintele cubanez Raul Castro este aşteptat miercuri în Rusia pentru o vizită de o săptămână, prima sa deplasare în afara Americii Latine de la venirea la putere, pentru a pecetlui

14 Ianuarie 2009

Echipele ISU Arad au salvat o vaca din raul Mures

Vacuta a ajuns in mijlocul raului dupa ce gheata s-a spart, iar animalul a ramas captiv. Vacarul a vazut toata scena, dar nu l-a interesat prea mult. Abia dupa cateva ore au fost chemati

09 Ianuarie 2009

O conducta de apa care trecea pe sub raul Tarnava s-a spart

Probabil teava s-a fisurat din cauza gerului sau a vechimii, ne-a spus telespectatorul. Din cauza gerului si a apei care a inghetat, interventia autoritatilor a fost dificila. Apa a fost oprita mai

15 Decembrie 2008

Raul a facut schimb de tricouri cu Etoo la finalul El Clasico

Desi echipa sa a fost invinsa in El Clasico, madrilenul si-a gasit timp pentru un dialog cu Samuel Etoo la finalul partidei de pe Camp Nou. Atacantul camerunez nu mai apucase sa-i ceara tricoul de joc

11 Decembrie 2008

MM: Nu cred ca fanii doresc raul echipei lor favorite

Fostul manager al Stelei, Mihai Stoica, nu crede intr-o posibila rascoala a galeriei impotriva lui Gigi Becali in timpul meciului cu Fiorentina, conflict ce ar putea conduce la o sanctiune severa din

21 Noiembrie 2008

Poluare cu produse petroliere pe raul Jiu

O poluare cu produse petroliere a fost semnalata pe raul Jiu, in apropierea barajului de la Isalnita, iar reprezentantii Directiei Ape Jiu Craiova au intervenit pentru a opri extinderea irizatiilor de

Un bucurestean a cazut cu masina in raul Dambovita

Un bucurestean a cazut cu masina in raul Dambovita, in noaptea de miercuri spre joi, in urma cautarilor scafandrii militari negasind victime, potrivit Politiei Capitalei.

17 Noiembrie 2008

Stelian Stancu: "Tot raul de la Steaua i se datoreaza lui Gigi Becali"

Fundasul lui FC Timi?oara, Stelian Stancu, a declarat, sambata, ca patronul Gigi Becali este vinovat de ceea ce se intampla in momentul de fata la Steaua, si a mai afirmat ca a parasit echipa din

22 Octombrie 2008

ZF de 10 ani prima pagina in afaceri: Raul Ciurtin

ZF a devenit o autoritate in piata publicatiilor financiare din Romania si un reper pentru oamenii de afaceri care vor sa afle informatii reale si sa citeasca analize credibile. A evoluat bine in

18 Octombrie 2008

Cuba lui Raul se apropie de UE

Bruxelles-ul si Havana au ajuns la un acord privind reluarea cooperarii, dupa prima lor reuniune la nivel ministerial din 2003.

15 Octombrie 2008

Raul de miscare

Recomandari si tratament Cum am putea descrie raul de miscare? Pentru cunoscatori, raul de miscare este o stare generala de rau greu de descris. In cazul in care suferi de rau de miscare,

13 Octombrie 2008

Ciurtin a mai luat Albalact de 125.000 de euro

Petru Ciurtin, presedintele si principalul actionar al producatorului de lactate Albalact Alba-Iulia (ALBZ) a achizitionat la finele saptamanii trecute un pachet de 2,1 milioane de titluri Albalact,

07 Octombrie 2008

Cod portocaliu de inundatii pe raul Prut, si cod galben in alte 25 de judete

Hidrologii au emis, luni seara, o avertizare cod portocaliu de inundatii pe raul Prut, in judetul Botosani si cod galben in alte 25 de judete, valabila pana marti, la ora 12.00.

01 Octombrie 2008

Poate fi batut recordul lui Raul?

Capitanul lui Real Madrid este cel mai prolific marcator din Liga Campionilor cu 61 de goluri, fiind urmat de coechipierul sau, Ruud van Nistelrooy cu 55 de goluri si de jucatorul lui AC Milan,

22 Septembrie 2008

N-as vrea sa piarda Dinamo cu 3-0, nu-i doresc raul lui Turcu!

Finantatorul Stelei, Gigi Becali, s-a referit la incidentele create de suporterii lui Dinamo, in deplasarea de la Nijmegen, in urma carora clubul din stefan cel Mare va fi sanctionat, riscand chiar sa

08 Septembrie 2008

Primarul Romei nu considera fascismul ca raul absolut

Formatiunile italiene de stanga l-au acuzat pe primarul de dreapta al Romei ca incearca sa rescrie istoria, dupa ce a declarat ca legile rasiste promulgate in timpul regimului fascist au fost raul

08 August 2008

Avertizare hidrologica de cod portocaliu privind raul Prut

Administratia Nationala Apele Romane (ANAR) a actualizat, vineri, avertizarea hidrologica de cod portocaliu, transmisa in urma cu o zi, anuntand cresteri de debite pe raul Prut, pe sectorul aval

28 Iulie 2008

Podul pe raul Siret de la Pascani a fost inchis

Politistii au decis inchiderea circulatiei pe podul de la Pascani, din cauza nivelului ridicat al raului Siret, unde este asteptata o puternica viitura, o parte din fortele de ordine dislocate pentru

27 Iulie 2008

Prapad: raul Suceava a avut cel mai mare debit din istorie!

Aproape doua mii de gospodarii au fost inundate si aproape 300 de persoane au fost evacuate din calea apelor, in ultimele zile, in judetul Suceava. Inundatiile au afectat, in total, in acest judet,

20 Iulie 2008

Del Bosque: Raul ar putea reveni la nationala

Portile nationalei Spaniei se deschid din nou pentru Raul, odata cu sosirea lui Del Bosque la carma campioanei europene. Golgeterul all-time al Spaniei ar putea imbraca din nou tricoul nationalei,

Del Bosque: Raul poate reveni in nationala Spaniei

Raul, in varsta de 30 de ani, nu a mai fost convocat la nationala din septembrie 2006.

03 Iulie 2008

Raul a sunat un prieten pentru a-l felicita pe selectionerul Spaniei

Fostul capitan al noii campioane europene nu a fost convocat in lotul pentru Euro 2008.

05 Iunie 2008

Becali ii acuza pe actionarii rapidisti ca vor raul Stelei

Gigi Becali i-a atacat pe actionarii FC Rapid, pe care-i banuieste ca s-ar afla in spatele deciziei Comisie de Disciplina a FRF de a penaliza Steaua cu sapte puncte pentru scandalul valizei cu bani de