S-au stabilit semifinalele Campionatul Mondial de hochei » Dueluri tari în penultimul act

19 mai, 2017

Canada-Rusia și Finlanda-Suedia sunt meciurile care vor stabili finalele Campionatului Mondial, Divizia de Top, unul care se desfășoară în aceste zile în Germania și Franța. Confruntările vor avea loc sâmbătă pe patinoarul din Koln. Meciurile din sferturile de finală s-au jucat joi, iar Canada a trecut de Germania cu 2-1, Rusia de Cehia cu 3-0, Finlanda de SUA cu 2-0, iar Suedia de Elveția cu 3-1.

România și-a asigurat prima medalie la Campionatul European de juniori

România a reușit să-și asigure joi prima medalie la Campionatul European de juniori de la Albena (Bulgaria), după ce craioveanul Andrei Cosmin Toboșaru (57 kg) l-a învins pe

CFR Cluj - FCSB: pierdere imensă pentru roș-albaștri, în minutul 12 al derby-ului din Gruia » A lipsit din toate meciurile tari din ultima lună, iar statistica e dezastruoasă

Mihai Pintilii, poate cel mai important jucător din compartimentul median al roș-albaștrilor, a luat al patrulea "galben" al sezonului, în meciul cu CFR Cluj, și nu va fi pe teren la

AUDIO Devis Mangia a luat foc după victoria cu Sepsi » Și-a băgat jucătorii în ședință: "Nu e posibil așa ceva, pierdem campionatul"

CSU Craiova a câștigat cu emoții partida disputată marți seara pe terenul lui Sepsi, 3-2. Deși au condus de două ori, oltenii s-au văzut de fiecare dată egalați, victoria fiind adusă

Bernadette Szocs a fost surpriza plăcută din lotul României la Campionatul European de tenis de masă, având o contribuție decisivă la cucerirea istoricului aur cucerit de fetele