Simona Halep s-a calificat în finala de la Cincinnati

20 august, 2017

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat, sâmbătă, în finala turneului WTA de la Cincinnati (Ohio), după ce a dispus cu 6-2, 6-1 de americanca Sloane Stephens.

Citeste mai mult despre Simona Halep

Sursa: capital.ro

Surpriză uriașă la Halle! Roger Federer pierde finala în fața unui jucător cu 15 ani mai tânăr » Rafa Nadal revine pe primul loc în clasament

Roger Federer (1 ATP) a ratat șansa de a cuceri cel de-al 99-lea titlu al carierei și cel de-al 10-lea succes la turneul ATP 500 de la Halle (Germania). Elvețianul a fost învins azi în

Zi excepțională pentru tenisul din Croația! Marin Cilici, revenire imperială în finala de la Queen's cu Novak Djokovici! Victorie dramatică după ce a salvat o minge de meci

Ce perioadă de excepție traversează tenisul din Croația! După ce Borna Corici l-a învins pe Roger Federer în ultimul act de la Halle, Marin Cilici (6 ATP) s-a impus azi în

Alexis Castorri, psihologul lui Halep: „Simona n-o să mai trebuiască să se îndoiască de ea niciodată”

Simona Halep și-a îndeplinit visul carierei și s-a impus, în sfârșit, la Roland Garros. Recent, lidera WTA a recunoscut public că meritele pentru succesul de la Paris i se datorează și

Mihaela Buzărnescu, învinsă categoric de Petra Kvitova » Cehoaica a dominat meciul autoritar și e în finala de la Birmingham

Mihaela Buzărnescu, locul 30 WTA, a fost învinsă de Petra Kvitova, locul 8 WTA, scor 3-6, 2-6, în semifinalele turneului de la Birmingham. Cehaoica Petra Kvitova a dominat

Roger Federer continuă să scrie istorie » S-a calificat într-o nouă finală și are șansa să câștige al 99-lea titlu al carierei

Roger Federer, liderul din clasamentul ATP, s-a calificat astăzi în finala turneului pe iarbă de la Halle, Germania. Elvețianul a trecut în minimum de seturi de americanul