Simona Halep, surclasată în semifinalele de la Rogers Cup de Svitolina, în 56 de minute

12 august, 2017

Elina Svitolina s-a calificat în finala de la Rogers Cup după ce a învins-o fără drept de apel pe Simona Halep, scor 6-1, 6-1. În ultimul act ucraineanca o va întâlni pe Caroline Wozniacki. Jucătoarea noastră n-a avut nicio șansă în fața numărului 5 WTA. Ucraineanca a condus din primul moment al jocului și singurul game câștigat de Halep în primul set a fost la scorul de 1-5.

Citeste mai mult despre Simona Halep

Simona Halep, după EȘECUL de la Cincinnati: „Îmi cer scuze pentru acest meci”

Simona Halep și-a cerut scuze pentru evoluția dezastruoasă pe care a avut-o în finala de la Cincinnati, în meciul cu Garbine Muguruza.

Simona Halep explică înfrângerea cu Muguruza: "Ritmul a fost rapid și m-am panicat"

Simona Halep a pierdut categoric finala de la Cincinnati, fiind învinsă cu 1-6, 0-6 de spanioloaica Garbine Muguruza. La conferința de după meci, Simona a declarat că s-a simțit

Critici din presa internațională după finala de la Cincinnati: "Ce se poate spune de non-meciul lui Halep? Nu vrea să fie numărul unu"

Celebrul cotidian francez L'Equipe a criticat în termeni duri evoluția Simonei Halep din finala turneului de la Cincinnati, pierdută de o manieră categorică în fața Garbinei Muguruza,

Simona Halep a pierdut finala de la Cincinnati

Simona Halep a pierdut finala de la Cincinnati cu incredibilul scor de 1-6, 0-1, fiind condusă din toate punctele de vedere de Garbine Muguruza. Românca a ratat pentru a treia oară în carieră

Simona Halep, noi explicații pentru eșecul rușinos: "M-am panicat"