talida tolnai

10 Martie 2014

Au revenit cu victorie » Oana Manea şi Talida Tolnai au debutat pentru CSM Bucureşti

Oana Manea şi Talida Tolnai au debutat ieri pentru CSM Bucureşti în victoria cu 25-23 în faţa formaţiei SCM Craiova. Echipa pregătită de Carmen Amariei a condus cu 12-8 în prima repriză,

22 Februarie 2014

Echipă stelară » Oana Manea şi Talida Tolnai şi-au reziliat contractul cu Krim Ljubljana şi vin la CSM Bucureşti

Formaţia susţinută de Primăria Capitalei a obţinut deja semnătura a 11 jucătoare de top. Patru campioane mondiale, medaliate olimpice şi mondiale. 3 milioane de euro e bugetul echipei. CSM

04 Decembrie 2012

HANDBAL. România - Rusia, scor 12-7. Talida Tolnai apără ULUITOR! / LIVE

Echipa națională de handbal a României dispută, în această seară, împotriva Rusiei, prima partidă la Campionatul European găzduit de Serbia.

România - Rusia 21-21 » Talida Tolnai a făcut o partidă excelentă, însă am ratat victoria printre degete

România nu a putut conta azi, în meciul cu Rusia, terminat la egalitate, 21-21, pe portarul titular, Paula Ungureanu, care a trebuit să se întoarcă de urgenţă în ţară din cauza morţii

05 Decembrie 2012

Incredibil cît a putut apăra! » Tolnai a avut o prestaţie superbă în meciul cu Rusia

Talida Tolnai a avut 18 mingi salvate şi un procentaj de 46 la sută. În prima repriză însă, 67 din mingile trimise de rusoaice au fost blocate de Toto. În finala mică la Euro 2010, Talida

12 Noiembrie 2012

SCRISOAREA UNEI MAME: Talida A MURIT de MENINGITĂ. MEDICUL a tratat-o cu ALGOCALMIN

Talida, tânăra de 15 ani din Oradea, bolnavă de meningită, a murit după ce a stat timp de zece zile în comă în spital.

12 Iunie 2008

Tolnai si Maier nu stiu daca vor ramane la Oltchim

Portarul echipei valcene a declarat ca este indecisa in privinta viitorului sau la Oltchim, asteptand sa fie numit mai intai noul antrenor. "Am ramas foarte surprinsa, una ne-a spus domnul