Ce TREBUIE să ştii pentru a avea o VACANŢĂ reuşită

Deşi mulţi s-ar gândi că o vacanţă reuşită constă doar în alegerea unui sejur cât mai ieftin, există şi alte lucruri pe care trebuie să le luaţi în considerare.

11 Aprilie 2017

Drob de miel. Cele mai bune reţete pentru o masă de Paşti reuşită

Reţeta DROB DE MIEL. Masa de Paști nu ar mai fi aceeaşi fără acest preparat atât de apreciat de români. Chiar dacă gospodinele îl pregătesc mai ales cu ocazia sărbătorilor pascale, el este

10 Decembrie 2016

VIDEO Golul anului în Liga 1? Reuşită SENZAŢIONALĂ a lui Sânmărtean în meciul cu Gaz Metan!

Lucian Sânmărtean a marcat un supergol în duelul pe care Pandurii îl dispută de la această oră contra lui Gaz Metan Mediaş.  În minutul 17, mijlocaşul lui Pandurii a

24 Noiembrie 2016

VIDEO Messi, record FANTASTIC! Performanţa incredibilă reuşită în meciul cu Celtic

Legenda Barcelonei a deschis scorul în minutul 24 al meciului cu Celtic, majorându-l pentru echipa sa în minutul 55. Argentinianul a ajuns astfel la borna de 501 goluri

VIDEO Messi, record INEGALABIL! Performanţa incredibilă reuşită în meciul cu Celtic

19 Octombrie 2016

Polonia, exemplu de reuşită prin parteneriate public-private

Polonia a încheiat, doar în 2009 şi 2010, primii doi ani de criză, 13 parteneriate public-private, a arătat Aurelian Gogulescu, vicepreşedinte al Camerei de Comerţ şi Industrie a României.

13 Noiembrie 2015

Ministrul Agriculturii: Reducerea TVA la alimente, o reuşită!

Reducerea TVA la produsele alimentare şi aprobarea sumei de un miliard de euro pentru reabilitarea infrastructurii de irigaţii au reprezentat un succes.

03 Noiembrie 2015

Performanţă uriașă reuşită de un român în Campionatul European de Drift

Românul Călin Ciortan s-a clasat pe locul 7 în clasamentul general al sezonului 2015 în King of Europe, competiţia dedicată celor mai buni piloţi de drift de pe întreg

07 Septembrie 2015

VIDEO "NE-MAI-VĂ-ZUT!" » Lovitură fantastică reuşită de Kristina Mladenovici la US Open! A uluit-o şi pe adversară!

Kristina Mladenovici s-a calificat în sferturile de finală de la US Open după ce a învins-o pe Ekaterina Makarova, scor 7-6, 4-6, 6-1, reuşind să acceadă pentru prima dată în

06 Septembrie 2015

Toate calculele pentru Euro 2016: la cîte puncte distanță e calificarea » Varianta plauzibilă și varianta SF

Cu un succes în fața Greciei, coroborat cu un eventual eșec al maghiarilor la Belfast, România ar mai avea apoi nevoie de o singură remiză cu Finlanda (a) sau cu Feroe (d) pentru a fi

24 August 2015

liveTEXT » Chiajna - CFR Cluj 1-0 » Cristescu deschide scorul cu o reuşită spectaculoasă

Chiajna şi CFR Cluj se întîlnesc ACUM , în ultimul meci din etapa a opta. Partida va fi în direct pe DigiSport, DolceSport şi LookTV şi liveTEXT pe GSP.RO. Vezi aici

15 August 2015

VIDEO "Lovitura secolului" reuşită de un tenisman japonez » I-a lăsat pe toţi cu gura căscată

Yoshihito Nishioka, tenismanul de 19 ani care ocupă locul 134 în clasamentul ATP, a reuşit un punct incredibil într-un meci. Partida împotriva americanului Jared Donaldson, 18 ani,

03 August 2015

VIDEO Primul gol pentru Mitriţă la Pescara » Reuşită superbă a românului

Alexandru Mitriţă, transferat în această vară de la Viitorul, a marcat aseară primul gol pentru Pescara. Mijlocaşul de 20 de ani a intrat pe teren în minutul 56 al meciului amical

02 August 2015

VIDEO Xavi a debutat cu gol la Al-Sadd » Reuşită superbă a mijlocaşului

După 17 ani la Barcelona, Xavi a jucat primul meci în Qatar şi a marcat. Xavi a debutat cu gol pentru pentru formaţia Al-Sadd. Xavi, 35 de ani, a marcat pentru qatarezi în amicalul cu

20 Iunie 2015

VIDEO "Prinţul" a înscris un gol fabulos » Reuşită de senzaţie în amicalul Chiajnei cu Slovan Bratislava

Chiajna s-a impus în primul amical al verii în faţa celor de la Slovan Bratislava, scor 3-2. Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 6 cu un gol senzațional de la 40 de metri

24 Mai 2015

"Performanţă" reuşită de Alex Bourceanu » A fost eliminat la cinci minute după ce a intrat!

Alexandru Bourceanu, jucător împrumutat de Steaua de la Trabzonspor, a fost eliminat în patru minute în meciul cu Botoşani. Bourceanu a început meciul ca rezervă şi a

16 Aprilie 2015

VIDEO Luis Suarez a scris istorie pentru Barcelona după "dubla" reuşită cu PSG

Luis Suarez a reuşit "dubla" în victoria din deplasarea de la PSG, scor 3-1, după golurile din minutele 67 şi 79. Celălalt marcator al catalanilor a fost Neymar, iar pentru parizieni a

04 Aprilie 2015

Claudiu Keşeru, o nouă reuşită pentru Al-Gharafa » Românul a ajuns la 8 goluri în 7 meciuri

Claudiu Keşeru a marcat din nou pentru Al-Gharafa în campionatul din Qatar, într-un meci de pe terenul lui Al-Sadd.Atacantul român a înscris al optulea său gol pentru Al-Gharafa în şapte

Claudiu Keşeru, o nouă reuşită pentru Al-Gharafa » Românul a ajuns la 7 goluri din tot atîtea meciuri

Claudiu Keşeru a marcat din nou pentru Al-Gharafa în campionatul din Qatar, într-un meci de pe terenul lui Al-Sadd.Atacantul român a înscris al şaptelea său gol pentru Al-Gharafa în tot

27 Martie 2015

FOTO şi VIDEO Reuşită superbă în Franţa - Brazilia! » Trei "urechi" în aceeaşi fază

Franţa şi Brazilia joacă în această seară un amical de lux pe "Stade de France", iar scorul la pauză este egal, 1-1, după două reuşite de senzaţie. Vezi VIDEO cu golurile partidei

26 Martie 2015

Superachiziţie reuşită de Rapid! La vară vine un jucător cu 140 de meciuri în Spania

Giuleştenii nu sînt încă salvaţi de la retrogradare, dar oficialii echipe se gîndesc deja la sezonul următor şi caută să întărească echipa. Şefii Rapidului s-au înţeles cu spaniolul

16 Martie 2015

VIDEO Primul gol al lui David Villa în MLS! Fază superbă reuşită de starul spaniol

David Villa s-a transferat în vara lui 2014 în SUA, iar aseară a reuşit primul gol în MLS, în a doua partidă din campionatul american. Atacantul spaniol, căpitanul celor de la New York City,

07 Martie 2015

VIDEO Lovitură spectaculoasă reuşită de Francesca Schiavone

Italianca Francesca Schiavone a reuşit una dintre cele mai frumoase lovituri ale acestui început de sezon. Schiavone, fostă cîştigătoare a turneului de la Roland Garros, a fost eliminată în

VIDEO Lotivură spectaculoasă reuşită de Francesca Schiavone

17 Decembrie 2014

VIDEO Uitaţi de golurile cu capul :) Dorin Goian, reuşită fabuloasă în meciul cu Panthrakikos!

Dorin Goian a înscris un gol minunat pentru Asteras Tripolis în meciul din deplasare cu Panthrakikos, terminat la egalitate 1-1.  Fostul stelist a fost integralist şi a înscris în minutul 31,

05 Decembrie 2014

Performanţa incredibilă reuşită de Mircea Lucescu! Victorios la meciul 500 pe banca Şahtiorului!

Mircea Lucescu a cîştigat cel de-al 500-lea meci disputat pe banca celor de Şahtior Doneţk, 4-1 în faţa celor de la Hoverla. Şahtior a avut un meci uşor cu echipa de pe locul 11 şi a avut

04 Decembrie 2014

Performanţă incredibilă reuşită de Serena Williams » De 18 ani nu s-a mai întîmplat asta

Serena Williams a devenit prima jucătoare de tenis care, din 1996, reuşeşte să se claseze pe primul loc în clasamentul WTA pe durata întregului an. Jucătoare americană se află pe primul loc

29 Septembrie 2014

Xabi 206! » Performanţă istorică reuşită de Alonso în Bundesliga

De atîtea ori a atins mingea Xabi Alonso în acest meci, performanţă istorică în Bundesliga. De cînd a venit Guardiola, Bayern pasează, uneori prea mult, jucînd mai elaborat, dar şi mai lent

31 August 2014

Megaafacere reuşită de Dortmund » Au dat un jucător la United şi acum l-au luat înapoi la jumătate de preţ!

Borussia Dortmund a reuşit o super-afacere. Nemţii au repatriat un jucător important care a fost transferat în Premier League pe bani buni. Fotbalistul nu a reuşit să se impună în Anglia şi

EXCLUSIV Transfer-bombă la Steaua! » GSP.ro îţi prezintă a doua mutare reuşită de campioană în 48 de ore!

După ce vineri v-a informat în exclusivitate despre împrumutul lui Paul Papp în Ghencea, site-ul GSP.ro vă prezintă azi în premieră şi al doilea transfer reuşit de

17 Iulie 2014

Afacere excelentă reuşită de Pandurii » Petre Grigoraş are cea mai tare linie de mijloc din Liga 1!

Pandurii Tg. Jiu a obţinut împrumutul lui Dan Nistor şi pentru noul sezon. Francezii de la Evian au fost de acord să-l cedeze din nou pe mijlocaş în România.Petre Grigoraş beneficiază de un

05 Iulie 2014

VIDEO E cel mai frumos gol de la Mondial? Bijuterie reuşită de David Luiz în meciul contra Columbiei

Brazilienii au trăit poate cel mai fericit moment de la acest Mondial după golul fantastic al lui David Luiz.În minutul 69, la scorul de 1-0, fundaşul transferat în această vară de PSG a

13 Mai 2014

Concursul de 55 de kilometri Prima Evadare a fost mai dificil ca anul trecut, din cauza porţiunilor cu noroi. Asta nu i-a împiedicat pe participanţi să încheie cursa mulţumiţi. Duminică, mii

08 Mai 2014

Cea mai importantă reuşită ŞTIINŢIFICĂ a anului 2014: "Am creat viaţă EXTRATERESTRĂ"

Bio-inginerii de la Scripps Research Institute au publicat în jurnalul Nature o lucrare uimitoare. Este poate cea mai interesantă descoperire din 2014: viaţa extraterestră.

10 Aprilie 2014

Contraperformanţă şocantă "reuşită" de Lionel Messi în meciul cu Atletico Madrid » Cifrele partidei

Lionel Messi a fost de nerecunoscut în returul cu Atletico Madrid, scor 0-1, iar cifrele partidei confirmă jocul foarte slab al său. Starul argentinian a reuşit "performanţa" incredibilă de a

09 Aprilie 2014

VIDEO Cosmin Matei rememorează ”scăriţa” reuşită cu Oţelul: ”Inspiraţie şi instinct”

Cosmin Matei, 22 de ani, a explicat ieri cum a reuşit să puncteze contra Oţelului (3-1) printr-o ”scăriţă” perfectă. - Cosmin, pasă de gol decisivă la reuşita lui Rotariu şi

22 Martie 2014

VIDEO Raul Rusescu, gol la Braga în meciul cu Rio Ave » E a 7-a reuşită a fostului stelist în Portugalia

Raul Rusescu a marcat în meciul în care Braga a terminat la egalitate, în deplasare, cu Rio Ave, scor 1-1. Vezi VIDEO! Golul fostului stelist a fost înscris în minutul 65, din penalty,

25 Februarie 2014

VIDEO Magia n-are vîrstă » Lovitură de senzaţie reuşită de Roger Federer la Dubai!

Roger Federer continuă să uimească şi la 32 de ani.Tenismanul elveţian a oferit una dintre cele mai spectaculoase lovituri ale începutului de an la partida din primul tur al turneului de la

19 Ianuarie 2014

VIDEO Gol incredibil de la 40 de metri înscris în Africa! Va candida pentru cea mai frumoasă reuşită a anului?

Nigeria a cîştigat partida cu Mozambic fără probleme, scor 4-2, la Campionatul Africii pe Naţiuni. Totuşi, golul partidei a fost marcat de Mozambic. Khan a înscris în minutul 10 cu un şut

18 Ianuarie 2014

30 Noiembrie 2013

VIDEO Chiricheş face spectacol în tricoul lui Tottenham » Decisiv la prima reuşită a englezilor

Fostul fundaş al Stelei, Vlad Chiricheş, se dovedeşte a fi cel mai bun transfer reuşit de Tottenham în vară. Vezi aici VIDEO! Jucătorul adus pentru 9,5 milioane de euro nu numai că are

29 Noiembrie 2013

28 Noiembrie 2013

15 Septembrie 2013

Kapetanos l-a pus pe gînduri pe Piovaccari » Cum a reacţionat italianul după "dubla" reuşită de grec

Pantelis Kapetanos a revenit în Ghencea cu o "dublă", la meciul cu Săgeata, scor 5-0, şi i-a impresionat pe stelişti. Rivalul pe post al grecului, Federico Piovaccari, e conştient că va duce o

11 Septembrie 2013

VIDEO Brazilia lui Neymar a umilit Portugalia » Reuşită superbă a starului Barcelonei

Brazilia şi Portugalia au profitat de pauza europenilor în preliminariile Campionatului Mondial pentru a disputa o partidă amicală, încheiată cu victoria gazdelor din 2014, scor 3-1. Raul

06 Septembrie 2013

Iohannis: Varianta construirii unei autostrăzi Sibiu – Braşov, mai ieftină decât varianta Sibiu - Piteşti

Primarul Sibiului, Klaus Iohannis, a declarat joi, 5 septembrie, că varianta construirii unei autostrăzi pe ruta Sibiu – Braşov este mai rentabilă decât cea a construirii unei

28 August 2013

Cum transformăm o inspecţie fiscală într-o reuşită?

Întrebarea ce dă titlul acestui articol mi-a fost pusă de nenumărate ori în ultimii 16 ani de când am de-a face cu domeniul fiscal. Am primit-o de la clienţi sau potenţiali clienţi, prieteni

29 Iulie 2013

Rotariu despre prima reuşită în tricoul lui Dinamo: "Aproape că mi-a venit să plîng după gol"

Dorin Rotariu, mijlocaşul lui Dinamo, a vorbit despre primul său gol marcat în tricoul "cîinilor" la meciul cu FC Vaslui, 2-0, chiar cu o zi înainte să împlinească 18 ani."Ce puteam să-mi

02 Iulie 2013

Costea II e Smiley » Atacantul oltean e mai vesel după dubla reuşită în meciul cu Livingston

Atacantul ce-ar putea să-l facă uitat pe golgeterul Rusescu s-a "dopat" cu o dublă în primul amical din Albion, iar acest medicament l-a făcut mai volubil şi mai zîmbitor. Mihai Costea, 23 de

17 Iunie 2013

Ca nişte copii » Steliştii s-au bucurat într-un mod inedit la fiecare reuşită din meciul cu Braşov, 4-0

Roş-albaştrii au făcut spectacol la ultimul meci al lor în acest sezon. Steliştii au pregătit pentru partida de aseară adevărate scenete pentru a celebra reuşitele. Mai întîi, după

VIDEO Încă o reuşită de CNN în Liga 1 » Astafei se înscrie în lupta pentru golul anului

Acest final de sezon din Liga 1 aduce cu el şi cîteva goluri care pot candida fără nici o problemă la golul anului. Dacă în etapa trecută Ţigănaşu a fost cel care ne-a uimit, Sorin Cîrţu

A cincea lovitură reuşită de Monaco! » Al doilea jucător transferat de francezi de la Real Madrid

AS Monaco bifează al cincilea transfer din această pauză competiţională. După ce şi-a asigurat serviciile lui João Moutinho, James Rodriguez, Radamel Falcao şi Ricardo Carvalho, francezii se

13 Mai 2013

Cum să rezistaţi TENTAŢIILOR culinare. Ce este ESENŢIAL pentru o cură de SLĂBIRE reuşită

Nutriţioniştii precizează că nu este de ajuns să ne punem în minte că trebuie să slăbim. Cum nu sunt de ajuns nici renunţarea la pâine, sau la “micile gustări”.

08 Martie 2013

4 teme strategice pentru reuşită în industria auto

Câteva teme strategice vor domina agenda companiilor din industria auto în 2013. Acestea vizează capitolele de performanţă şi capital şi vor trebui tratate prioritar pentru obţinerea

23 Februarie 2013

Tătăruşanu a plonjat în istorie! » Performanţă unică reuşită de portarul stelist în meciul cu Ajax

Portarul Stelei a reuşit o performanţă unică pentru fotbalul românesc, reuşind să califice o echipă de două ori la penaltyuri în cupele europene. Click aici pentru rezumatul VIDEO! În

22 Februarie 2013

Felgueiras îşi recunoaşte vina de la a doua reuşită a Interului: "Îmi cer scuze pentru greşeala de la gol"

Mario Felgueiras şi-a asumat vina la reuşita a doua a interiştilor şi spune că echipa sa a comis prea multe erori în faţa Interului - Mario, e un scor prea sever după ce s-a întîmplat în

13 Februarie 2013

Cum să aveţi o vacanţă reuşită

ANAT continua campania „Alege-ti agentul tau de turism!” ca parte integranta din incercarea de a educa si proteja publicul consumator de vacante, o campanie prin care le recomanda

25 Ianuarie 2013

VIDEO Golazo din Argentina » Reuşită superbă din foarfecă a unui jucător de la River

Racing a reuşit să cîştige Cupa Verii 2013, după ce s-a impus cu 2-1 în faţa celor de la River Plate, graţie golurilor lui Hauche. Vedeta serii a fost însă Ariel Rojas, jucătorul lui

16 Decembrie 2012

Mutu, integralist cu Troyes, dar fără nici o reuşită

Adrian Mutu a jucat 90 de minute aseară, dar Ajaccio a fost învinsă în deplasare de Troyes (2-3). "Tricolorul" a fost inexistent în prima repriză, iar în a doua a fost periculos numai la

04 Decembrie 2012

Sfaturi utile pentru a avea o vacanţă reuşită de revelion în străinătate

Reuşita unei vacanţe de revelion în străinătate depinde şi de programarea din timp a vizitelor la obiective de atracţie, o rezervă de bani pentru situaţiile neprevăzute, cum ar fi

19 Noiembrie 2012

Cum poţi creşte şansele de reuşită ale unui start-up

The HUB Bucureşti l-a invitat mâine, 20 noiembrie, pe Dragoş Nicolaescu, de la ora 19.00, să împărtăşească din experientele lui antreprenoriale si de business angel. “HUB

27 Octombrie 2012

Golul lui Hora intră în istorie » E a 300-a reuşită din acest sezon de Liga 1

Ioan Hora are motive de bucurie. Pe lîngă faptul că a marcat golul care a deschis scorul în meciul cu Severin, atacantul a bifat şi reuşita numărul 300 per total în acest sezon de Liga 1

Golul lui Hora intră în istorie » E a 300-a reuşită din acest sezon

Ioan Hora are motive de bucurie. Pe lîngă faptul că a marcat golul care a deschis scorul în meciul cu Severin, atacantul a bifat şi reuşita numărul 300 din acest sezon. Atacantul lui CFR a

24 Octombrie 2012

Presa din Turcia despre remiza reuşită de CFR la Istanbul » Turcii au găsit "vinovatul"

CFR-ul a reuşit un egal, scor 1-1, aseară la Istanbul însă turcii spun că puteau obţine mai mult în condiţiile unui teren mai bun. Ploaia torenţială ce a început cu cîteva ore înaintea

20 Octombrie 2012

Super-performanţă reuşită de Monica Niculescu: joacă finala şi la simplu şi la dublu în Luxemburg!

Monica Niculescu este omul momentului în tenisul românesc! Ea a reuşit să se califice atât în finala de simplu, cât şi în cea de dublu la turneul disputat în Luxemburg! Ambele meciuri vor

03 Septembrie 2012

Iulian Popa, despre dubla reuşită în meciul cu Gaz Metan: "Am simţit că dau gol cu capul!"

Iulian Popa (27 de ani) mărturiseşte că nu se aştepta să fie eroul "stegarilor", dar "ştia" că-i va păcăli pe masivii fundaşi adverşi. - Iulian, ai fost decisiv în meciul cu Gazul... -