VIDEO Propulsorul auxiliar a unei rachete spaţiale a căzut şi explodat lângă un oraş din China

13 ianuarie, 2018

Un propulsor auxiliar al unei rachete spaţiale chineze, Long March 3B,  a căzut şi explodat lângă clădirile din oraşul Guanxi, din sud-vestul ţării, spre şocul localnicilor şi al martorilor.

Sursa: adevarul.ro

FOTO + VIDEO Fază halucinantă în Franța: arbitrul i-a dat peste picioare unui jucător, apoi l-a eliminat!

O fază de-a dreptul halucinantă a avut loc duminică seara în Franța, în timpul meciului câștigat de PSG pe terenul lui Nantes, scor 1-0.  În prelungirile partidei,

AUSTRALIAN OPEN. VIDEO Primul șoc gigantic la Australian Open! Venus Williams a fost eliminată în două seturi + un alt nume mare pleacă acasă

Americanca Venus Williams a fost eliminată de elvețianca Belinda Bencic în primul tur de la Australian Open, scor 6-3, 7-5, cel mai mare șoc de pe Rod Laver Arena în runda inaugurală.

VIDEO Jurgen Klopp extaziat după thrillerul Liverpool - City: "What the fuck was that?!"

Liverpool s-a impus aseară în fața lui Manchester City, 4-3, provocând prima înfrângere a echipei lui Pep Guardiola în acest sezon.  Jurgen Klopp, managerul lui

VIDEO Meci dramatic al Irinei Begu la Australian Open » Campioana de la US Open, ELIMINATĂ + ce a făcut Niculescu

Irina Begu a reușit o revenire fantastică în partida din primul tur cu Ekaterina Makarova si merge în runda secundă, scor 3-6, 6-4, 8-6. Jucătoarea noastră a fost condusă cu set și

Lavrov atacă Statele Unite în conferinţa sa de bilanţ: „Refuză realitatea unei lumi multipolare, au agravat serios situaţia“

Ministrul rus de Externe Serghei Lavrov a atacat violent Statele Unite luni, în cursul conferinţei sale de prezentare a bilanţului pentru 2017, acuzând administraţia de la Washington că refuză